Groźny pożar budynku w Podleśnej

0

Groźny pożar budynku w miejscowości Podleśna gm. Dobre Miasto. W dniu 2 kwietnia 2024 ok godziny 11:50, z nieustalonych przyczyn doszło do pożaru garażu, poddasza i dachu budynku mieszkalnego.

Po przybyciu na miejsce zdarzenia pierwszych zastępów straży pożarnej pożarem całkowicie objęty był dach budynku mieszkalnego oraz garaż. Na skutek oddziaływania płomieni i temperatury zagrożone bezpośrednio pożarem były również dwa sąsiednie budynki mieszkalne i gospodarcze.

W wyniku pożaru poszkodowana została jedna osoba, która po zaopatrzeniu przez Zespół Ratownictwa Medycznego została odwieziona do Szpitalnego Oddziału Ratunkowego. Z uwagi na zwartą zabudowę, zagrożenie rozprzestrzenienia się pożaru na pozostałe budynki na miejsce zdarzenia zadysponowano dodatkowe siły i środki z Gminy Dywity i KM PSP Olsztyn.


Łącznie w działaniach ratowniczo – gaśniczych brało udział 12 zastępów OSP I PSP w tym:
1. GCBA 9,5/56 OSP Dobre Miasto
2.GBARt 3/16 OSP Dobre Miasto
3. GCBA 8,2/32 OSP Dobre Miasto
4. GLM OSP Podleśna
5. GBA 2,5/16 OSP Jesionowo
6. GBARt 2,5/24 OSP Smolajny
7. GBARt 2,5/25 OSP Praslity
8. GBARt 2,5/16 OSP Spręcowo
9. GBARt 3/16 JRG 2 Olsztyn
10. SHD 23 JRG 2 Olsztyn
11. GCBA 9/60 JRG 1 Olsztyn
12. GCBA 9,5/60 OSP Brąswałd

źródło OSP Dobre Miasto

 

Ich dom doszczętnie spłonął. Całe szczęście w nieszczęściu , że rodzina od jakiegoś czasu stawia nowy domek, i dach nad głową mają.

Nowy Budynek jest w stanie surowym nie ma w nim nic , prócz pozostałości z byłego domu, które udało się chociaż w jakimś stopniu uratować po pożarze.

Uruchamiamy zbiórkę, która ma pomóc rodzinie w tej trudnej sytuacji, przyśpieszyć ” wrócenie do normalności” , odbudować to co stracili, choć w najmniejszym stopniu.

SERDECZNIE DZIEKUJEMY WSPIERAJĄCYM link do zrzutki TUTAJ

Napisz komentarz. Przypominamy o zachowaniu kultury w pisaniu komentarzy. Nikt nie jest anonimowy w internecie. Redakcja zastrzega sobie prawo do usuwania komentarzy bez podania przyczyny, zwłaszcza obraźliwych.

Dodaj swój komentarz.
Proszę podać swoje imię tutaj