Niezwykła choinka w olsztyńskim Starostwie

0

Jak co roku w siedzibie olsztyńskiego starostwa pojawiła się choinka, którą zdobią prace dzieci ze Specjalnego Ośrodka Szkolno-Wychowawczego w Żardenikach.

– To już taka nasza świąteczna tradycja – mówi Odetta Ostapczuk, nauczycielka Ośrodka i koordynator konkursu „Świąteczne inspiracje: Bądź wśród nas i ubierz z nami choinkę”. – W tym roku nasze dzieciaki przygotowały ozdoby świąteczne, których tematem przewodnim był Szlak Świętej Warmii. Techniki były różne – głównie są z papieru, masy solnej, ale są też wypalane na drewnie. Staraliśmy się dopasować technikę do możliwości i umiejętności uczestników.

45 uczestników konkursu przygotowało 126 prac. Niestety, w tym roku z powodu pandemii dzieci nie mogły ich osobiście powiesić na choince. W ich imieniu zrobili to pomocnicy Świętego Mikołaja, „elfy” Odetta i Andrzej.

– To bardzo fajna akcja, która ma już kilkuletnią tradycję – mówi Andrzej Abko, starosta olsztyński – Za te własnoręcznie wykonane cudeńka bardzo wszystkim dzieciom dziękuję, w imieniu pracowników starostwa, jak i interesantów! Dzięki nim czujemy już świąteczną atmosferę!

Foto: Powiat Olsztyński

Zobacz wszystkie wydarzenia