#StrażacyWspierająSzpitale. Pomóżmy!

0

W trudnej sytuacji w związku z pandemią koronawirusa są pacjenci szpitali. Nie mogą ich odwiedzać bliscy, więc brakuje im napojów, kosmetyków czy artykułów higienicznych. Dlatego też druhowie z Ochotniczych Straży Pożarnych postanowili ich wspomóc i zorganizowali akcję: #StrażacyWspierająSzpitale.

1000 litrów wody mineralnej przekazali Powiatowemu Szpitalowi w Biskupcu strażacy-ochotnicy ze Smolajn. To jeden efektów zbiórki, którą przeprowadzili w ostatnich dniach. W ten sposób wraz z darczyńcami wsparli pacjentów, którzy ze względu na panującą pandemię, nie mogą liczyć na pomoc bliskich. Akcja odbiła się pozytywnym echem, dlatego olsztyński oddział związku OSP RP włączyć się do niej i zachęcać do zbiórki wszystkie jednostki ochotniczych straży powiatu olsztyńskiego.

– Pacjenci nie mają kontaktu z rodziną, nie mogą i nie mają gdzie sami zrobić zakupów więc idąc za przykładem OSP w Smolajnach, chcemy pomóc im chociaż w ten sposób pomóc  mówi Andrzej Abako, prezes zarządu powiatowego związku OSP w Olsztynie, a także starosta olsztyński.  Zbieramy najpotrzebniejsze artykuły. Priorytetem jest tu woda mineralna i inne napoje, ale przydadzą się też przekąski, środki higieny,  kosmetyki itp. Przed pandemią takie drobiazgi przeważnie przynosili pacjentom najbliżsi. Dziś liczą na nasze wsparcie.

Zebrane przez strażaków dary trafią do pacjentów Powiatowego Szpitala im. J. Mikulicza w Biskupcu, Zespołu Zakładów Opieki Zdrowotnej w Dobrym Mieście oraz Maltańskiego Centrum Pomocy pw. bł. Gerarda „Pomoc Maltańska” w Barczewie.

– Druhów chcących przyłączyć się do akcji  #StrażacyWspierająSzpitale zapraszamy do kontaktu z koordynatorami, którzy udzielą wszelkich dodatkowych informacji, a także w razie potrzeby pomogą logistycznie zaplanować to wydarzenie – zachęca Anna Romańczuk-Koprucka, dyrektor Zarządu Wykonawczego OP ZOSP RP w Olsztynie. – A wszystkich prosimy o pomoc, którą mam nadzieję już wkrótce będzie można przekazać do najbliższej jednostki OSP. Pacjenci „odizolowani od świata” w murach szpitala, z pewnością będą za nią bardzo.

Szczegóły akcji #StrażacyWspierająSzpitale na stronie: Facebook.com/OP.ZOSP.RP.Olsztyn

Zobacz wszystkie wydarzenia