Jaki kolor powinien mieć przyszły Stadion Miejski w Dobrym Mieście? [SONDA]

32
Od kilku lat trwają prace projektowe i koncepcyjne nad Projektem Modernizacji Stadionu Miejskiego w Dobrym Mieście.

Zmodernizowany Stadion Miejski przy ul. Olsztyńskiej ma spełniać standardy stadionu piłkarsko-lekkoatltycznego przy uwzględnieniu wytycznych PZPN oraz PZLA odnośnie wymogów rozgrywania zawodów sportowych różnego szczebla. Wspomniane wymogi związków sportowych  odnoszą się w dużej mierze do wymiarów, odległości oraz jakości materiałów.

Prace projektowe są na ukończeniu, jednak pozostało nadal kilka zagadnień otwartych do dyskusji.

Otwarta jest wciąż sprawa kolorystyki bieżni, trybun, ogrodzenia co przekłada się na „kolorystykę” samego stadionu.

Czy dobromiejski Stadion powinien mieć bieżnię w „klasycznym” czerwonym  kolorze (tak jak np. Lidzbark, Pasłęk, Olsztyn, Ostróda) … czy może popularnym ostatnio niebieskim (Dywity, Działdowo, K) … a może powinien się wyróżniać jak np. filetowy stadion w Gliwicach? Pamiętajmy o barwach Dobrego Miasta. 

Zapraszamy do obserwowania naszej strony Facebook, gdzie będziemy śledzić rozwój tego Projektu https://www.facebook.com/takdlastadionu

Paweł Pytlarczyk – TAK dla Modernizacji Stadionu

Dywity

Lidzbark Warmiński
Gliwice

Zapraszamy do udziału w naszej sondzie, oraz oczywiście do przedstawiania włąsnych pomysłów na temat koloru przyszłego stadionu.

Jaki kolor powinien mieć przyszły Stadion Miejski w Dobrym Mieście?

Zobacz wyniki

Loading ... Loading ...

32 KOMENTARZE

 1. Czy już jest miejsce Pamięci Narodowej W Dobrym Mieście? Gdzie odbywałyby się patriotyczne spotkania i apele? Gdzie byłoby miejsce na Marsz Niepodległości i gdzie odbyłyby się uroczystości z okazji Święta Niepodległości – 11 Listopada. Na cmentarzu między grobami nie ma miejsca dla tysięcy ludzi.

   • Tak, dla tysięcy. Trzy, cztery tysiące, jak na ostatnim Marszu Niepodległości 2018 to już liczba mnoga, nieprawdaż?
    Czy śmieszą ciebie te tysiące uczestników? Czy raczej nie podoba ci się idea Miejsca Pamięci Narodowej, którego w naszym mieście nie ma? Czas najwyższy, aby takie GODNE miejsce było. Cmentarz to nie miejsce na takie uroczystości. Tam się oddaje hołd bohaterom a główne uroczystości powinny być w Miejscu Pamięci Narodowej, którego DM nie ma.

     • Skupmy się na Miejscu Pamięci Narodowej a nie na niepotrzebnej dyskusji.
      Dobre Miasto powinno mieć takie miejsce a nie ma. Chyba jedyne takie miasto w Polsce, które nie ma Miejsca Pamięci Narodowej gdzie odbywałyby się uroczystości ptriotyczne.
      Pozdrawiam 🙂

     • Dokładnie. 11 Listopada blisko. Nawet jeśli tu na forum w tym temacie jakimś cudem nie będzie niepotrzebnej dyskusji, to jak chcesz ,,skupić się na Miejscu Pamięci Narodowej”. Burmistrz nie słucha Radnych, a wysłucha forumowiczów? Pisałeś jakąś petycję do burmistrza w tej sprawie?
      Szanuję, że chcesz dyskutować na forum o Miejscu Pamięci Narodowej w Dobrym Mieście. To ważny temat. Ale dzięki dyskusji na forum to takie miejsce powstanie, ale najwcześniej w 2020.

    • Chodzilo mi o niepotrzebną dyskusję na temat tysięcy czy nie tysięcy.

     A dyskusja na temat Miejsca Pamięci Narodowej POTRZEBNA.
     Dobre Miasto musi mieć Miejsce Pamięci Narodowej. A takiego nie ma.
     Trzeba zgłosić taką propozycję do Przewodniczącego i do Radnych.
     Jutro Sesja. Radni mogliby chociaż podjąć ten temat. Radni mogliby zadecydować o takim miejscu jeszcze w tym roku.

     • Bardzo dobry pomysł. Nie jestem zwolennikiem wystrzałów z armaty na cmentarzu. Nekropolie powinny być miejscem spokoju i zadumy. Patriotyczne miejsca powinny być w każdym mieście.

     • Pewnie, że tak. Miejsca Pamięci Narodowej Dobre Miasto jako jedyne w Polsce nia ma. Wstyd.
      A poza tym to tam na cmentarzu nie ma miejsca. Ludzie stoją pomiędzy grobami a często stają na nagrobkach, aby cokolwiek zobaczyć. Tak nie może być.

     • Czy możesz podać źródło na poparcie swoich słów, że ,,Dobre Miasto jako jedyne w Polsce nie ma” Miejsca Pamięci Narodowej? Czy znowu podajesz takie wyliczenie na oko Kowala?p
      Przyznaję, że idea wyznaczenia właściwszego miejsca niż cmentarz jest zasadna i szczytna. Ale skoro chcesz poważnej dyskusji, to dyskutuj poważnie.

     • Przyznaję, że nieposiadanie miejsca Pamięci Narodowej jest tak nieprawdopodobne, że to stwierdzenie, iż „Dobre Miasto jako jedyne w Polsce nie ma takiego miejsca”, zostało przeze mnie powiedziane na „oko”.

      Zmieniam na:
      Dobre Miasto jako, być może, jedno z niewielu miast w Polsce nie ma Miejsca Pamięci Narodowej.
      Pozdrawiam 🙂

     • Nieposiadanie „Miejsca Pamięci Narodowej” to faktycznie największe nieszczęście tego miasta. Już wiem skąd ta nienawiść do SGT u części mieszkańców, bo nie miał tego huraptariotycznego skrzywienia tylko starał się sprowadzić inwestorów i nadać chociaż trochę estetyki. Na koniec kadencji usłyszymy: „uchwały uchylone, na zloty nikt nie przyjeżdża, za kościołem wielki rów, ale mamy pomnik Dmowskiego i Piłsudskiego”! Nie ważne że miasto straszy przyjezdnych, że mieszkańców coraz mniej! Ale mamy pomnik! Mamy pochody, mamy wystrzały armatnie! Mamy „Miejsce Pamięci Narodowej”. U ruskich myślą dokładnie tak samo

     • Pomnik Dmowskiego i Piłsudskiego to jest nierealny i nieaktualny pomysł Burmistrza Kowalskiego. Chodzi o miejsce Pamięci Narodowej. Skromne. Jakiś kamień z tablicą pamiątkową. To wszystko. Czy Cmentarz to odpowiednie miejsce na celebrację rocznicy Niepodległości Polski albo innych patriotycznych rocznic? Dlaczego jakikolwiek pomysł jest utożsamiany albo z byłym burmistrzem albo z teraźniejszym? Akurat ta idea nie ma nic wspólnego ani z jednym ani z drugim. Personalnie nie jestem zwolennikiem jeziora za Kościołem, zlotów itd. Ale skromne Miejsce Pamięci Narodowej powinno być w naszym mieście. Cmentarz to miejsce pochówków a nie celebracji. Nie dość, że nie ma tam miejsca to celebrowanie na cmentarzu Niepodległości Polski kojarzy się raczej z jej utratą. Tak jak i posadzenie k/cmentarza dębu z okazji 100 rocznicy jej odzyskania.

     • Najpierw sie zajmijmy tym jak nasze miasto postawic na nogi bo gdyby nie kosciol i kilka mniejszej wagi zabytkow mozna je wlasciwie rozebrac i puscic droge szybkiego ruchu. Bedzie lepiej niz patrzec na te szkaradziejstwa. Kowalski dobrze robi ze zaciemnia miasto. Jak wracam z pracy z Lidzbarka to mi sie niedobrze u nas robi. Pomniki, miejsca pamieci itd to tematy zastepcze. Bez nich mozna naprawde calkiem niezle zyc. SGT WROC!!! prosze!

     • Pomniki, miejsca pamięci sa tematami zastępczymi? Teren na Plac Pamięci Narodowej powinien byc wyznaczony i przedyskutowany przez Radę na którejś z Sesji. A na sfinansowanie kamienia – nie pomnika – z tablicą pamiątkową, byc może, znajdą się sponsorzy. Jeżeli uważasz, że bez pamięci narodowej i miejsca upamiętnienia tej pamięci i historii narodowej można dobrze żyć to się bardzo mylisz. Czy ci, którzy walczyli i ginęli abyś ty mógł dzisiaj „dobrze zyć” nie zasługują na pamięć i uczczenie chociażby takim skromnym akcentem w odpowiednim miejscu? Smutno mi, że są ludzie którzy myślą tak jak ty.

      Zacytuję słowa Józefa Piłsudskiego:

      „Naród, który nie szanuje swojej przeszłości, nie zasługuje na szacunek teraźniejszości i nie ma prawa do przyszłości”

     • Czy złożyłeś petycję do burmistrza? W tym tempie, to Miejsca Pamięci Narodowej nie będzie nie tylko do 2020, lecz do 2030.
      Zacytuję siebie:
      Naród, który żyje jedynie przeszłością, a bagatelizuje teraźniejszość i przyszłość kończy jako wasal.

     • Bardzo dobry cytat. Musi być wszystko razem. Jeżeli Radni po przeczytaniu tych wypowiedzi nie podejmą tego tematu w tym roku, to być może, ktoś złoży petycję do burmistrza w tej sprawie. Być może, między innymi i ja. Pozdrawiam.

     • Łatwo jest stawiac pomniki, zawalic wszystko tablicami, zmieniac co kilka lat nazwy ulic, pokrzyczec kilka razy w roku i wypic pare piwek do mecza. Zamiast setnego „Miejsca Pamięci Narodowej” wolalbym kolejna fabryke, kilku wybitnych uczniow z najlepszej szkoly w wojewodztwie, paru sportowcow ze swietnego klubu. To jest ta roznica Trzaskowski – Kowalski. Praca u podstaw – machanie szabelka. Nie dziwie sie ze tak latwo nami rozgrywac jak wystarczy odmienic kraj, narod, flaga przez wszystkie przypadki i wiekszosc podjarana. Polecam wyjazd do czech. Do tego malego kraju z ktorego wiekszosc sie smieje. Oni maja skode, my mamy poloneza, oni maja tamare my honkera, oni maja co kilka kilometrow urokliwe miasteczka my mamy ostrow swietokrzyski, radom, dobre miasto. I tak pozostanie.

 2. Tam stał pomnik poległych żołnierzy niemieckich i armata. Uważam że takie miejsce powinno być za basztą, tam jest najlepszy do tego klimat, oraz dużo miejsca, nawet dla tysięcy.

  • Za basztą odbywają się różne wesołe imprezy. To miejsce nie będzie odpowiednie aby usytuować tam taki pomnik. Miejsce powinno być niezależne. Tylko poświęcone Pamięci Narodowej.

   • niech będzie to miejsce poświęcone w twojej pamięci.
    uprawiaj tam martyrologię do woli.
    nie będzie ci nikt zakłócał chwili zadumy jakąś muzyką za basztą.
    to poletko w twoim umyśle jest najokazalszym miejscem upamiętnienia pamięci narodowej – ot co.
    pozostali, niech zajmą się kreowaniem przyszłości.
    ważny jest dzień jutrzejszy, bo ten wczorajszy już przeminął i nic, ale to nic nie wskrzesi go, nie cofnie, nie zmieni.
    był,o minęło, zdmuchnęło.
    ten dzień wczorajszy i każdy starszy od niego już miał swój czas, czas ten upłynął.
    pomyśl, co możesz zrobić jutro, pojutrze, bo to będzie miało wpływ na każdy twój następny dzień na tym łez padole.
    przyszłość, drogi anonimie, li tylko przyszłość jest przed nami.

Napisz komentarz. Przypominamy o zachowaniu kultury w pisaniu komentarzy. Nikt nie jest anonimowy w internecie. Redakcja zastrzega sobie prawo do usuwania komentarzy bez podania przyczyny, zwłaszcza obraźliwych.

Dodaj swój komentarz.
Proszę podać swoje imię tutaj