Bocian wrócił do gniazda na Baszcie w Dobrym Mieście!

55

Bocian wrócił do gniazda na Baszcie w Dobrym Mieście!

W dniu dzisiejszym tj. 2019-04-10 na dobromiejskiej baszcie w nowym gnieździe osiedlił się długo wyczekiwany bocian. Miejmy nadzieję, że ta wizyta nie jest krótkotrwała i bocian zostanie w Dobrym Mieście na stałe.

 

 

Zobacz wszystkie wydarzenia

55 KOMENTARZE

 1. Brawo Burmistrz Kowalski, kolejne zwycięstwo i właśnie pękła kolejna żyłka pierdząca w rodzinie wiadomo kogo. Pozdrawiam córki

    • A to Pani Beata zmieniła płeć, że piszesz cyt. „Klakier Harania”? Prosty w obejściu z ciebie pajacyk. Może coś o kamieniczkach, stodółce popiszemy? Dawno nie było zdartej płyty, życie jakieś takie smutne się chwilowo zrobiło…

  • gosc@ - To Pan Radny Janik a nie Pan Burmistrz jest autorem pomyslu 'powrotu' Bociana i zmany konstrukcji bocianiego gniazda.

   Do Stanislaw T.
   Musze Pana rozczarowac ale pomysl zajecia sie sprawa Baszty i Bociana oraz koniecznosc zmiany konstrukcji bocianiego gniazda jest od Pana Radnego Ryszarda Janika ktory ta sprawe poruszyl na VI-Sesji Rady Miejskiej dnia 15.02.2019 ( 2 godz.13 minuta Sesji) a NIE od Pana Burmistrza Kowalskiego.

   Pan Radny Ryszard Janik powiedzial: „Ja mam takie pytanie w kwestii symboliki i upiekszania naszego miasta. Czy ktos wzial pod uwage Baszte? Zeby ‚posadzic’ tam Bociana. Przeciez to jest symbol Dobrego Miasta. Nie ma go od tylu lat. Nikt sie tym nie zajmuje. To jeden z symboli naszego miasta. ”

   Pan Burmistrz Kowalski odpowiedzial:” Co do tego Bociana , Panie Radny Janiik, az mi serce sie raduje, ze Pan zadal mi to pytanie. Otoz mialem taki plan (?) a teraz juz go zrealizuje i PAN UBIEGL mnie poniewaz WYSTRUGAM Bociana i go tam postawie, bo zaby tutaj nie ma (?) i Bociany tu przestaly przylatywac… i moze ten Bocian teraz zwabi, sprowokuje, dokladnie tak …. jesli ktorys przyleci i bedzie chcial to prosze mieszkancow o stracenie tego sztucznego Bociana, tej zabawki.”

   Pan Radny Janik:” Tam chyba trzeba zmienic konstrukcje, po prostu, tego gniazda. Tam Bociany przylatuja
   co roku… ja mam bezposredni widok na to. Co roku przylatuja Bociany ale posiedza dzien, dwa i uciekaja.

   Panie Stanislaw T. nie byl Pan w temacie i ‚wysmazyl’ Pan taki pierdzący wpis.

   • Na Baszcie znajduje sie przekaznik telefonii komorkowej i zwiazane z tym promieniowanie elektromagnetyczne i to jest prawdopodobnie przyczyna tego ze bociany nie ‚wprowadzaja’ sie do gniazda.

    Promieniowanie elektromagnetyczne wokol przekaznika prawdopodobnie je odstrasza. Trzeba usunac ten przekaznik z Baszty a Bociany wprowadza sie do gniazda.

    Pan Janik powiedzial ze bociany przylatuja, posiedza dzien, dwa i odlatuja – prawdopodobnie chodzi o promieniowanie elektromagnetyczne.

    ARTYKUL:
    http://www.orgon-polska.pl/promieniowanie_elektromagnetyczne1.html

     • Nie wydaje mi się by na baszcie był taki odbiornik…prędzej na wieży bazyliki. Może myli go Pan z masztem odgromiającym zamontowanym z boku baszty?

    • Nie wiem, kto Panu/Pani tak powiedział, ale to żaden przekaźnik telefonii. Ten „maszt” to najzwyklejsza instalacja odgromowa i w żaden sposób bocianów nie odstrasza, bo była zainstalowana jak bociany były i mieszkały tam jeszcze długo.

     • tak juz wiem powyzej napisala Pani Samko… ze zdjecia mozna wyciagnac rozne wnioski ….
      …ale jezeli przekaznik telefonii jest na Kosciele, jak Pani Samko wspomniala, to byc moze promieniowanie elektromagnetyczne ma negatywny wplyw na bociany i dlatego przylatuja na jeden, dwa dni do gniazda i odlatuja.

      Dziekuje za odpowiedz

    • mea culpa … przyznaję sie do błędu, ze moja interpretacja zdjecia byla niewlasciwa ze na Baszcie znajduje sie przekaznik telefonii komorkowej a jest to instalacja odgromowa … dziekuje Pani Samko i ‚litworko’ za informacje 🙂

     „mea culpa” (znaczenie miedzy innymi) «zwrot oznaczający przyznanie się do błędu»

   • Pani Samko:

    byc moze tak jest … teraz mam watpliwosci czy to jest przekaznik telefonii komorkowej… gdyby tak bylo to fale elektromagnetyczne moglyby odstraszac bociany.

    • Pani Samko:
     Jezeli ten przekaznik telefonii komorkowej jest na Kosciele, niedaleko Baszty, to byc moze to promieniowanie elektromagnetyczne ma negatywny wplyw na Bociany.
     Trzeba zapytac ornitologow czy promieniowanie elektromagnetyczne przekaznika w odleglosci Kosciol – Baszta ma negatywny wplyw na Bociany i czy je odstrasza.
     Dziekuje

     • Jakim to trzeba być idiotą, aby podawać się za Stanisława T. i nawiązywać do Pana Burmistrza Stanisława Trzaskowskiego.
      Jakie to trzeba mieć kompleksy na punkcie Pana Burmistrza Stanisława Trzaskowskiego.
      To nie kowalski chciał powrotu bociana. To Pan Janik. Nie trzeba odsłuchiwać sesji. Mądrzy ludzie po prostu pamiętają. Tylko taki idiota jak ty może wpierać, że to wszystko cudotwórca kowalski.

   • Jakim trzeba być impertynentem żeby przesłuchać po raz kolejny radę miasta i silić się na cytowanie. Bez jaj. Co z tego że pomysł dał ktoś tam. Pomysł to był mój za czasów jak byłem burmistrzem, ale nie było środków. Tzn były bo budżet jest w świetnym stanie tzn. W każdej chwili możemy wziąć kredyt albo wydłużyć go do czasów kolejnych wyborów i niechaj inni się martwią

    • taki z ciebie Stanisław T. jak z koziej dup……trąbka tak i ten oswojony bociek sam przyleciał a nie go przywieźli na zlecenie by ludziom oczy mydlić ze taki ‚geniusz’ z boską pomocą a równia pochyła za tego ‚geniusza’ i ci bezradni co kowalskiemu z ręki jedzą jak ten bocian .

     • Wszyscy jesteście warci tylko splunięcia. Typ lub córka wrzuca kilkaset znaków i mówi że to pamięć absolutna mu pozwoliła zapamiętać słowo w słowo co było na sesji 🤣 polecam pójść do programu „the brain genialny umysł” a co do tej waszej rewolucji internetowej to śmiechu warte. Warto przypomnieć że burmistrz Kowalski wygrał ZNACZNĄ przewagą głosów w dogrywce. Czas na ocenianie jego pracy będzie przy kolejnych wyborach. Skoro wszyscy jesteście tacy bystrzy i macie taką wiedzę w zarządzaniu to czemu nie było Was na listach wyborczych he? Typowa malkontencka polskość. Wstyd i Hańba

     • do Bocian z Ornety
      Nie pompuj tej znacznej przewagi, bo nie była ta wygrana wcale taka znaczna. Widać, że na siłę szukasz sukcesu swojego wodza. No chyba, że za sukces mamy uważać sprowadzenie nocą tresowanego bociana.
      Ten twój kowalski wygrał nie dlatego, że jest wyjątkowym specjalistą w czymkolwiek. Wygrał dlatego, że ludzie dali mu nabrać się na jego populistyczne brednie.
      Nawet jego wyborcy zaczynają się opamiętywać. Większość już widzi, że kowalski gania za bocianem a nie potrafi zdobyć dotacje na drogi i ciągle zrzuca winę na szwagra.

     • Taki mądry Bocian z Ornety to lepiej niech Bocian z Ornety nie wysyła innych do jakichś programów tylko niech Bocian z Ornety ma odwagę i napisze o tym konkursie co to jego wynik znała poprzednia kierowniczka zanim konkurs ogłoszono. Czekamy!

   • Władca twierdzi, że jezioro nie zaburzy on ekosystemu w mikroregionie.
    Uwierzą mu ci, którzy nie widzą problemu w usypianiu bociana, byle usadzić go na baszcie.

    • Całe szczęście dziś nie usypiał, tylko wymodlił bociana. Ale coś nie posiedział na gnieździe długo. Uciekł, poleciał dalej, zobaczył co się dzieje, zabrał kilka gałązek i dzida.

 2. Ten bocian wygląda na oswojonego, czy nikt go przypadkiem nie przywiózł tu celowo dla propagandy i głośnego sukcesu?
  Martwię się o to zwierzę, może ornitolodzy powinni się nim zająć?

 3. Matko Boska Bocianowska
  co żeś boćka tu zesłała
  Tobie jednej wielka chwała
  Tobie wszystko zawdzięczamy
  Nasze gniazda powierzamy
  uchroń nas od panowania tego
  i wszelkiego złego

 4. Gościńce dziurawe a tyn kaciała Jaruś ło boćku ino, ło zalewie ino.
  W mieście bieda, na wsi nyndza, Jaruś, czemuś ty nie poszed na ksindza.

 5. Któremu z samorządowców przypadła dziś rola pilnującego bociana? Wczoraj pilnował go Pan Zadroga, kto dziś?
  Na jak długo macie rozpisany plan pełnienia straży przy bocianie?

  • Jacy radni, taka i ich praca. Najgorsza rada w historii tego miasta od 30 lat. Prawda taka że jedzą temu Kowalskiemu z ręki jak ten bocian tresowany.

 6. Zastanawiający jest fakt, że przy tylu ważniejszych sprawach w gminie, stado pajacyków klaszcze w rączki z powodu pojawienia się wytresowanego boćka. Litości. Ludzie opamiętajcie się. Czy na prawdę bociek jest tym o czym marzyliście? Czy to jest priorytet do załatwienia w gminie?

  • Ludzie opamiętają się jak kowalski zlikwiduje ZEC i będzie veolia miała monopol, jak zlikwiduje OSP, jak nie zyska żadnej dotacji na drogi ani nic innego.

 7. Leming to stan umysłu-czyli ZAORANE ZAORANE przez bociana 😅😅😅
  Lemingi mają się czym podniecać, szukają afery i spisku burmistrza
  Brawo Panie Jarku

   • Koteczku, podniecacie to się wy, ukryte pisioreczki. Podpowiedzcie dla prezesa żeby uruchomił projekt „tresowany bocian +”. Jedna pani na fb napisała, że cuda się zdarzają. W dooopie, że nie będzie drogi, w dooopie, że monopolista będzie żylił od biedoty dobromiejskiej potężne pieniądze za ogrzewanie, w dooopie, że nie będzie już dfm areny. Najważniejsze, że bocian jest.

    • Cudnie będzie
     Zlorzeczysz i przyciagasz to do siebie- zobacz jak śmieszna totalna opozycja- bluzga zlorzeczy i zaorywuje sie- petru Schetyna Wałęsa – totalne matolki a PREZES JEST MISTRZU 😗😗😗

     • Prezio jest miszczem w zdobywaniu poparcia dzięki wszelkim plusom. 500+ projekt bardzo niedoskonały, wspierający wszechobecną patologię, nierobów i przekręciarzy. Pomijam wsparcie dla rodzin, w których chociaż jeden rodzic pracuje i płaci podatki. Emerytura + to samo. O ile tym, którzy mają niskie emetytury to w jakimś stopniu pomoże, to jakiś emerytowany prezio czy dyro nawet nie zauważy, a miliardy PLN ucieknie z budżetu. Wspieranie moimi pieniędzmi kleru, ojca Tadka to rozbój w biały dzień. Odciąć Kościół od publicznych pieniędzy skoro i tak za wszystko trzeba im płacić. Niby co łaska… Można by tak wymieniać i wymieniać.
      I tu zaskoczę. ŻADNA absolutnie ŻADNA opcja polityczna w wyborach nie zasługuje na mój głos. Swetru, tego od sześciu króli słucham dla poprawy humoru, babę z kleszczem na czole trawię zdecydowanie dłużej niz kapustę kiszoną, a schetinio to cienias. Jest jeszcze wschodząca gwiazda czyli zatroskana Iwonka H. która to niby nie protestuje ze względów politycznych, a synuś został radnym z ramienia PO. To grupa sprzedana dla szwabów i alkoholika z PE.
      Reasumując: nie ma w Polsce opcji politycznej,której na sercu leży dobro moje, twoje i jego. Każdy chce władzy, kasy tylko dla siebie. My potrzebni jesteśmy jedynie do postawienia krzyżyka raz na 4/5 lat.
      Miłego dnia.

Napisz komentarz. Przypominamy o zachowaniu kultury w pisaniu komentarzy. Nikt nie jest anonimowy w internecie. Redakcja zastrzega sobie prawo do usuwania komentarzy bez podania przyczyny, zwłaszcza obraźliwych.

Dodaj swój komentarz.
Please enter your name here