Delegacja Gminy Gietrzwałd udała się do Niemiec, na zaproszenie władz Rietberga.

0
reklama
Na zaproszenie władz Rietberga oraz osób zaangażowanych w organizację tradycyjnych meczów piłkarskich Polska – Niemcy w Naterkach delegacja Gminy Gietrzwałd udała się w miniony weekend do Niemiec.

Delegacji przewodniczył Jan Kasprowicz, wójt Gminy Gietrzwałd, a towarzyszyli mu Dorota Grzeszczuk, zastępca wójta, i Paweł Jarząbek, dyrektor Gminnego Ośrodka Kultury.

W ramach wizyty odbyło się spotkanie z Andreasem Sunderem, burmistrzem Rietberga. Rozmawiano o kształcie współczesnej Europy i wieloletniej przyjaźni łączącej mieszkańców Naterek i Rietberga. Obie strony podkreślały znaczenie wspaniałej współpracy i zaangażowania w organizację meczów, których zwyczaj wywodzi się z blisko 30-letniej przyjaźni byłych i obecnych mieszkańców Naterek.

Spotkanie w rietberskim Ratuszu zostało zwieńczone wpisem do tzw. Złotej Księgi, którego dokonał wójt Jan Kasprowicz.

Korzystając z okazji, gospodarze z dumą prezentowali tradycję odbywającego się w tym czasie w Rietbergu karnawału. Była to świetna okazja do podpatrywania organizacji imprezy tak dużego formatu.

Ponadto wójt Jan Kasprowicz rozmawiał z przedstawicielami Straży Pożarnej z Rietberga o możliwości zakupu kolejnego wozu bojowego.

Nad przebiegiem wizyty z wielką dbałością czuwała niezastąpiona rodzina Eli i Henryka Schulzów.

Serdecznie dziękujemy za tak ciepłe przyjęcie i żywimy nadzieję na wizytę przedstawicieli Rietberga w Gietrzwałdzie.

fot. Ratusz w Rietberg, Żródło: UG Gietrzwałd

Zobacz wszystkie wydarzenia

Napisz komentarz. Przypominamy o zachowaniu kultury w pisaniu komentarzy. Nikt nie jest anonimowy w internecie. Redakcja zastrzega sobie prawo do usuwania komentarzy bez podania przyczyny, zwłaszcza obraźliwych.

Dodaj swój komentarz.
Please enter your name here