Jest odpowiedź ZGK Dobre Miasto na temat zamieszczonego przez nas artykułu: „Czy to jakaś nowa technologia budowy dróg w Dobrym Mieście?”

34
reklama
Czy to jakaś nowa technologia budowy dróg w Dobrym Mieście?

 

 

Takiego partactwa w życiu nie widziałem. Dobra zmiana ludziom na dobre nie wychodzi. Najpierw pan burmistrz Jasiński sprzedał działki na ul. Legionów bez drogi, a teraz pan dyrektor ZGK, Jasiński wysypuje śmieci na drogę utwardzoną przez mieszkańców. To jakaś nowa technologia budowy dróg o której nie wiem, czy to nowa mini kostka brukowa. Absurd, będę zbierał rachunki za wulkanizacje opon. A może przestać płacić podatek i samemu wybudować drogę. [Źródło: Czytelnik]

Odpowiedź ZGK na temat zamieszczonego powyżej artykułu:

„Szanowny Panie Redaktorze!

Każda uwaga do wykonanych przez nas prac jest cenna.

Przyjmujemy je z należytą uwagą mając świadomość, że prace finansowane są ze środków publicznych i mają poprawiać jakość życia tym do których są kierowane

Pokazane zdjęcia drogi w trakcie remontu opatrzone złośliwym komentarzem dotyczącym mnie osobiście są mocno tendencyjne i uważam, że zdecydowanie nieprawdziwe.

Po pierwsze naprawa drogi którą Pan pokazał nie była zakończona, technologia, którą stosujemy polega na utwardzeniu gruzem w miejscach zaniżonych z miękkim podłożem a następnie zawałowaniu w celu ubicia kruszywa i nadania względne poziomego profilu drogi. Etap pierwszy zakończył się 6 marca przed godziną 15. Następnego dnia prace zakończyliśmy.

Po drugie do naprawy dróg gruntowych stosujemy gruz o określonej granulacji przesiany i zapewniam że bez pokazanych zanieczyszczeń.

Ponadto nie prawdziwa jest teza że w latach sprzedawałem działki bez dojazdu bo przecież jest ulica z nazwą, działki się zabudowały a na pewno nikt z budujących się materiałów do budowy ręcznie nie nosił.

Szkoda tylko że przez ponad 16 lat od daty rzeczonej sprzedaży droga jest gruntowa i w takim stanie, że mieszkańcom ręce opadają.

Przekazuję również zdjęcia z pobliskiego otoczenia przedmiotowej drogi (czego Pan nie pokazał) może ten stan nieporządku miał wpływ na to co Pan w krótkim czasie uznał za innowacyjną technologię i wskazał na jej twórcę.

W niedługim czasie to posprzątamy ale po obejrzeniu zdjęć powinien Pan przyznać, że ręce i też kapcie opadają.

Zapraszam ale do rzeczowej i merytorycznej dyskusji może nawet ostrego sporu ale merytorycznego w sprawach będących w moim zasięgu i kompetencjach bo tworzenie nieprawdziwych narracji nakierowanych wyłącznie na negatywne emocje jest stratą czasu i energii. Uważam także że pełniąc swoje funkcje w naszym dobromiejskim społeczeństwie mamy do wykonania wspólnie ważne zadania.

Pozdrawiam.”

Poniżej zdjęcia przysłane przez ZGK Dobre Miasto.

Zobacz wszystkie wydarzenia

34 KOMENTARZE

 1. Po tej kadencji, pozostanie krajobraz księżycowy!!!!!!!!!!!!. A teraz jak mówi obecny burmistrz, kochani APLAUZ !!!!!!.

 2. A ja dodam jeszcze jedną ciekawostkę na temat dyrektora J. Szanowny Dyrektor J. przywozi śmieci z domu w Nowej Wsi worami i wrzuca je ludziom do śmietników w Dobrym Mieście. Dyrektorowi wszystko wolno? Jeszcze jedno. Dyrektor zaczyna pracę od 7. Ale trudno ją zacząć o tej porze jak jest się w swoim zielonym aucie na rondzie albo koło kościoła codziennie o 7:15 – 7:20. z żonką obok.

  • Aż się boję tu wszyscy wszystko wiedzą, a co do tych śmieci to nie rozumiem przecież może wozić do kom. trochę to nie logiczne

 3. Oczy przecieram i nie wierzę…
  Czy pomysłodawca tej innowacyjnej metody zapłaci za uszkodzone auta, za zanieczyszczenie środowiska??
  A mówiła babcia: „niech piekarz piecze, niech lekarz leczy…” może należałoby też postulować, by gospodarką komunalną miasta zajmowali się komunalnicy??

  • Właśnie dziś rano jeździł walec. Mając na sobie wibrator, ale chyba dla pozoru albo z oszczędności nie został włączony.

 4. Spacerując ścieżką śmieci,
  klucząc wyboistym traktem,
  można poczuć się Kopciuszkiem,
  jest to „oczywistym faktem”.
  I podniósłszy pantofelek,
  stwierdzić, że na stopie „leży „.
  Tym baśniowym recyklingiem
  niech się geniusz służb odmierzy!

 5. W Niezgorszym Mieście
  ktoś poczuł mus,
  by na trakt gminny
  wysypać gruz.

  Bo jeden marzy
  o pięknych muzach,
  inny – by wszystko
  runęło w gruzach.

 6. W sumie to ma swoje plusy! Ktokolwiek ma dużo za uszami, ma szansę podjąć pielgrzymkę pokutną. Tą trasą. Na kolanach. Odpuszczenie win gwarantowane.

 7. I po tych zdjęciach widać jak działa spółka miejska pod nowymi rządami. Nie chcę straszyć ale to jest tylko początek działań nowych władz. Jeszcze parę kwiatków wypłynie 🙁

  • Oj wypłynie, wypłynie. Klakierki powstawiają serduszka to tu, to tam i będzie super. Rzeczywistość jest nieco inna niż te piękne przemowy „szanowni państwo” czy „kochani!”. Jeszcze się niejeden przejedzie po wysypanym przez prezesika J. śmietnisku.

   • Masakra to będzie po połączeniu spółek. Pan Burmistrz nie zdaje sobie sprawy że to nie jest takie proste ale prawników ma takich że wszystko zrobią :). Zastanawiam się jaka jest w tej chwili atmosfera pracy w tych firmach, pewnie nie najlepsza. Pan Kowalski otoczył się złymi doradcami. Pani skarbnik wystraszona a Pan zastępca w każdej chwili może wrócić do Olsztyna jak coś nie wyjdzie, a według mnie nie wyjdzie 🙁

    • Choćby doradcy byli najmądrzejsi i mieli jak najlepsze chęci, to nic nie da, bo p.Kowalski nikogo nie słucha. Uważa, że z racji zajmowanego stanowiska wie wszystko najlepiej, a jeśli ktoś nawet jest specjalistą w danej dziedzinie i ma inne zdanie niż JK, to się myli. Świat mówi inaczej? ZMIEŃMY ŚWIAT – ŚWIAT SIĘ MYLI, ale na pewno nie JK.

 8. Odpowiedź JK jak zwykle z d….y wyjęta. Niech szanowny szeryf DM sam się tam przejdzie po tej drodze i zobaczy jaki to syf. Wystarczy poczekać na pierwszy pożądny deszcz i cały ten syf spłynie w krzaczory tam gdzie zalegają śmieciory. Z pseudo utwarodzonej drogi g…o zostanie.
  Nie przepraszam zostanie ten artykuł i komentarze. Brawo JK aplauz!!!

  • Nie byłbym taki pewien czy komentarze zostaną. Redaktorek regularnie usuwa nieprzychylne opinie. Mimo to coraz wiecej ludzi przeciera ze zdumienia oczy. Aplauz!

   • Usuwa wszystkie tak jak ma nakazane! Obecny dyrygent p. Kowalski nie przewiduje i nie akceptuje krytyki. Aplauz i klakierow tylko toleruje!

 9. Ciekawe czy kiedykolwiek tzw. rządzący zrozumieją że potrzebujemy porządnego szpitala asfaltowych dróg brukowanych chodników i bezpieczeństwa. Za kolejne parki ,stodoły kultury czy baseny serdecznie dziękujemy…!!!!!!!

  • A za zlot garbusów nie dziękujemy? Mamy płacić z gminnej kasy za fanaberię kowalskiego?
   Niech kowalski ze swojej kasy to funduje albo niech szuka słynnych sponsorów.
   Ale jedna uwaga. Po godzinach pracy. Bo w godzinach pracy to kowalski niech myśli o porządnym szpitalu, asfaltowych drogach, brukowanych chodnikach i bezpieczeństwie.

   • Dokładnie, dokładnie… Królowiec Jarosław ma wywalone, na Twoją opiekę medyczną, bezpieczeństwo, czy o Twoją wygodę… On zapewni Ci igrzyska!
    Źle się dzieje w Dobrym Mieście #tematdlauwagi

   • niedlugo zmienia nam herb Dobrego Miasta zamiast jelonka na tarczy bedzie garbus z gniazdem bocianim na dachu a w gniezdzie dwa klekoczace bociany

 10. Panie Prezesie J. Z ZGK czy zdjęcia wykonane przez Was – tych śmieci przypadkiem nie znajdują się na terenie objętym umowa na oczyszczanie miasta za które spółka bierze pieniądze? Więc kiedy to posprzątcie?

  • Jak miło, że Pan Prezes pośpieszył z odpowiedzią.
   Tak oto zapanował spokój, miłość, porządek i powszechna harmonia, a tumult wśród gawiedzi uciszył się…

Napisz komentarz. Przypominamy o zachowaniu kultury w pisaniu komentarzy. Nikt nie jest anonimowy w internecie. Redakcja zastrzega sobie prawo do usuwania komentarzy bez podania przyczyny, zwłaszcza obraźliwych.

Dodaj swój komentarz.
Please enter your name here