Uwaga wypadek na drodze Łęgajny- Nikielkowo

0
O tej porze roku na drogach często panują trudne warunki. Padający śnieg i zamarzająca nawierzchnia znacznie zwiększają ryzyko niebezpiecznych zdarzeń na drogach.

Dziś rano przekonała się o tym 19-letnia kierująca toyotą, która na oblodzonej jezdni na trasie Nikielkowo – Olsztyn na prostym odcinku drogi podczas manewru wymijania straciła panowanie nad kierowanym autem, otarła się z jadącą z naprzeciwka hondą, zjechała na pobocze i uderzyła w drzewo. Na szczęście nikt nie odniósł poważnych obrażeń.
Olsztyńscy policjanci na każdym kroku przypominają o panujących trudnych warunkach drogowych i apelują do kierowców o zdjęcie nogi z gazu i dostosowanie prędkości do aktualnie panujących warunków drogowych. O tym, jak zdradliwa może być nawierzchnia przekonała się dziś (07.02.2019r.) rano 19-letnia kierująca toyotą.

O godzinie 07:30 na trasie Nikielkowo – Olsztyn doszło do zderzenia drogowego dwóch pojazdów osobowych. 19-letnia kierująca toyotą na prostym odcinku drogi jadąc w kierunku Olsztyna nie dostosowała prędkości do panujących warunków drogowych na skutek czego podczas manewru wymijania z kierującym hondą zjechała na przeciwległy pas ruchu i doprowadziła do zderzenia pojazdów. Ostatecznie toyota odbiła się od jadącej z przeciwka hondy, zjechała na pobocze i uderzyła w znajdujące się po prawej stronie jezdni drzewo.

Na szczęście w zdarzeniu nikt nie odniósł poważniejszych obrażeń. Do olsztyńskiego szpitala na obserwację został przewieziony 14-letni pasażer osobowej toyoty. Pracujący na miejscu zdarzenia drogowego policjanci do godziny 09:00 wprowadzili ruch wahadłowy.

Policjanci przypominają!

Zima to okres wymagający od uczestników ruchu drogowego wzmożonej ostrożności i koncentracji. Obowiązkowo należy zdjąć nogę z gazu a prędkość pojazdu dostosować do aktualnie panujących warunków drogowych. W warunkach gdy droga może być oblodzona droga hamowania znacznie się wydłuża i łatwo wpaść w poślizg. Apelujemy do wszystkich uczestników ruchu drogowego o zachowanie szczególnej ostrożności podczas korzystania zarówno z dróg jak i chodników.
Źródło: KMP Olsztyn

Zobacz wszystkie wydarzenia

Napisz komentarz. Przypominamy o zachowaniu kultury w pisaniu komentarzy. Nikt nie jest anonimowy w internecie. Redakcja zastrzega sobie prawo do usuwania komentarzy bez podania przyczyny, zwłaszcza obraźliwych.

Dodaj swój komentarz.
Please enter your name here