Gmina Dywity potwierdziła udział finansowy w projekcie Warmińska Łynostrada. Trasa ma być gotowa przed wakacjami.

0
Rowerowa aktywność fizyczna i poznawanie regionu z perspektywy „dwóch kółek”, to tematy zyskujące coraz większą popularność wśród naszych mieszkańców.

Świadczy o tym znakomita frekwencja na współorganizowanym przez Gminę Dywity maratonie rowerowym Warnija – Szlakami Warmii, czy liczny udział mieszkańców i gości w RAJDywity organizowanym przez Gok Dywity.

Dlatego z wielką przyjemnością wziąłem dziś udział w kolejnym spotkaniu dotyczącym Warmińska Łynostrada. I potwierdziłem nasz udział finansowy i merytoryczny w tym projekcie, który zakłada stworzenie rowerowej trasy trekkingowej o długości około 60 km wzdłuż Łyny, z Olsztyna przez Gminę Dywity, Dobre Miasto do Lidzbarka Warmińskiego.

Wiosną rozpocznie się znakowanie szlaku, który będzie łączył stolicę regionu z trasą Green Velo w Lidzbarku Warmińskim. Głównym wykonawcą prac na szlaku Warmińskiej Łynostrady będzie PTTK w Olsztynie. Trasa ma być gotowa do rozpoczęcia wakacji! Źródło: Wójt Gminy Dywity Daniel Zadworny.

 

Na zdjęciu jestem z dwoma z trzech pomysłodawców Warmińskiej Łynostrady: z lewej Marian Jurak, prezes PTTK Olsztyn, a z prawej miłośnik rowerów, a obecnie olsztyński radny, Mirosław Arczak 🙂 Trzecim z pomysłodawców jest Paweł Klonowski ze Stowarzyszenia Wizja Lokalna Olsztyna. Informuje: Wójt Gminy Dywity Daniel Zadworny.

Zobacz wszystkie wydarzenia