Czy Twoje dziecko nosi odblaski?

0
Odbyło się spotkanie robocze w którym uczestniczyli pracownicy Referatu Rozwoju Społecznego i Promocji, przedstawiciele Policji oraz Ochotniczej Straży Pożarnej. Służby będą patrolować teren gminy i kontrolować wyposażenie pieszych w obowiązkowe odblaski.

Będą zwracać uwagę czy dziecko poruszające się w terenie jest dostatecznie widoczne dla kierowców. W przypadku, gdy w ocenie patrolu dziecko nie jest bezpieczne na drodze, zostanie ono wyposażone w odpowiedni odblask. Otrzyma również pisemną informację dla rodzica.

Projekt zakłada również czynny udział szkół w projekcie. Dzieci będą uświadamiane o konieczności właściwego oznakowania odblaskami. Odbędą się spotkania z Policjantami i pogadanki, oraz przegląd posiadanych elementów odblaskowych. Na zajęciach dodatkowych instruktorzy również będą poruszać tematykę bezpieczeństwa w ruchu drogowym.

Przeprowadzimy konkursy tematyczne, które na pewno zainteresują dzieci i młodzież.

Prosimy również Was mieszkańcy o wrażliwość i reagowanie na zagrożonych uczestników ruchu drogowego. Jeśli widzicie, że pieszy nie posiada odblasków, zatrzymajcie samochód powiedzcie mu o tym, że jest w niebezpieczeństwie.

W projekt „Bezpieczny Świetlik” włączyło się wielu partnerów, dzięki którym możemy przeprowadzić zamierzone działania.

W chwili obecnej otrzymaliśmy odblaski z Nadleśnictwa Stare Jabłonki, wiemy również że Służba Leśna zasili patrole Policji. Pan Mateusz Zaborowski narysował dla nas tego sympatycznego świetlika, który stał się logo podjętej akcji. Projekt wciąż zyskuje nowych partnerów, liczymy również na Państwa wsparcie. Wszystko dla bezpieczeństwa naszych dzieci.
Źródło: UG Gietrzwałd

Nadleśnictwo Kudypy, Lasy Państwowe wspiera „Bezpiecznego Świetlika” nie tylko odblaskami ale też organizacją konkursu dla dzieci. Spójrzcie na te dzieci! Tak wyglądają zabezpieczeni uczestnicy ruchu!

Akcję wspiera

Akcję promuje również Ksiądz Proboszcz. „Gmina Gietrzwałd przygotowała prestiżową i limitowaną kolekcję odblasków prezentowanych na filmie. Niestety zostały już ostatnie sztuki. Pamiętajcie, że odpowiednie oznakowanie waszych dzieci to przede wszystkim wasz obowiązek drodzy rodzice! 5zł to nie wiele a może uratować życie waszych pociech! Bądźmy mądrzy przed szkodą! Nie bądźcie dzbany! „Źródło Ewangelicy w Ostródzie

Wiedźmuchy również włączyły się do akcji

Zobacz wszystkie wydarzenia

Napisz komentarz. Przypominamy o zachowaniu kultury w pisaniu komentarzy. Nikt nie jest anonimowy w internecie. Redakcja zastrzega sobie prawo do usuwania komentarzy bez podania przyczyny, zwłaszcza obraźliwych.

Dodaj swój komentarz.
Please enter your name here