Oficjalne otwarcie drogi w Gągławkach

0

Mieszkańcy Gągławek świętowali dziś oficjalne otwarcie przebudowanej drogi powiatowej, przebiegającej przez wieś. W uroczystości wzięli udział m.in. starosta olsztyński Andrzej Abako i wójt gminy Stawiguda Michał Kontraktowicz.

Nie zabrakło także zastępcy wójta Artura Bala, przewodniczącego Rady Gminy Grzegorza Kołakowskiego, radnego Szczepana Birkosa, radnego powiatowego poprzedniej kadencji Jana Żemajtysa, proboszcza parafii w Bartągu ks. Leszka Kuriaty, a przede wszystkim samych mieszkańców Gągławek z sołtysem Stanisławem Banulem na czele.

– Przebudowa drogi nr 1372 N objęła odcinek o długości 390 m. Modernizacja polegała na poprawie parametrów technicznych w zakresie przekroju konstrukcji jezdni do przenoszenia obciążeń od pojazdów uczestniczących w ruchu. Wcześniej droga była pokryta żwirem, teraz został położony asfaltowy beton, jest też wygodniej, bo droga została poszerzona do 5 m. Potrzeb jest wiele, jedną z najważniejszych jest jednak bezpieczeństwo, dlatego cieszę się, że udało nam się razem zmodernizować kolejną drogę. Mam nadzieję, że będzie dobrze i długo służyła mieszkańcom – mówi starosta.

Łączna wartość inwestycji to 488 685,85 zł, z tego 200 tys. zł pochodziło z budżetu Powiatu (w ramach projektu „200 tysięcy na gminę”), pozostałe środki wygospodarowała gmina Stawiguda.
Źródło: Powiat Olsztyński

Zobacz wszystkie wydarzenia

Napisz komentarz. Przypominamy o zachowaniu kultury w pisaniu komentarzy. Nikt nie jest anonimowy w internecie. Redakcja zastrzega sobie prawo do usuwania komentarzy bez podania przyczyny, zwłaszcza obraźliwych.

Dodaj swój komentarz.
Please enter your name here