Waplewo: II Rodzinny Bieg Mikołajkowy „Dla Niepodległej”

0
8 grudnia 2018 r. w Waplewie odbył się II RODZINNY BIEG MIKOŁAJKOWY „DLA NIEPODLEGŁEJ”. Organizatorami tego wydarzenia był Zespół Szkolno-Przedszkolny w Waplewie, Sołectwo Waplewo oraz Uczniowski Klub Sportowy „AS – Waplewo”.

Podczas zawodów wszyscy uczestnicy zobowiązani byli do biegu w czapce Mikołaja oraz musieli posiadać dodatek w barwach narodowych, gdyż głównym celem było upamiętnienie 100 Rocznicy Odzyskania Niepodległości przez Polskę. Ponadto wydarzenie to promowało aktywność fizyczną i zdrowy styl życia w ramach programu „Trzymaj formę” realizowanego w naszej placówce, upowszechniało bieganie w terenie oraz wspierało ideę wolontariatu.

Bieg rozpoczął dyrektor Zespołu Szkolno-Przedszkolnego Piotr Kolek, który przywitał wszystkich uczestników, podziękował strażakom i policji, a także gościom: Burmistrzowi Olsztynka Panu Mirosławowi Stegienko, Radnemu Panu Jerzemu Głowaczowi, Sołtysowi Waplewa Panu Andrzejowi Kuźniewskiemu oraz Komendantowi Straży Miejskiej w Olsztynku Panu Mirosławowi Szostek.

W tegorocznym biegu uczestniczyło 126 osób. Byli to zarówno dorośli, jak i dzieci. Po biegu można było napić się ciepłej herbaty, zjeść pyszną grochówkę i upiec kiełbaskę na ognisku. Nie zabrakło również Mikołaja, który odwiedził dzieci i obdarował słodkościami. Wszyscy uczestnicy otrzymali pamiątkowe medale. Nie zajęte miejsca, ale sam udział i dobra zabawa były dla nich najważniejsze. Pomimo początkowych problemów wynikających z padającego deszczu, bieg możemy zaliczyć do udanych i już czekamy na kolejną edycję w przyszłym roku. Jednocześnie dziękujemy wszystkim, którzy chętnie pomogli nam w organizacji tego wydarzenia.

Hanna Cieśla, Andrzej Duda
Źródło: UM Olsztynek

Napisz komentarz. Przypominamy o zachowaniu kultury w pisaniu komentarzy. Nikt nie jest anonimowy w internecie. Redakcja zastrzega sobie prawo do usuwania komentarzy bez podania przyczyny, zwłaszcza obraźliwych.

Dodaj swój komentarz.
Proszę podać swoje imię tutaj