Przekazanie Defibrylatora AED dla Zespołu Szkolno-Przedszkolnego w Świątkach.

0
W dniu 11 grudnia 2018 r. na sali narad w Urzędzie Gminy w Świątkach odbyło się posiedzenie Zarządu Gminnego Związku OSP RP, na którym na ręce Pani Dyrektor Zespołu Szkolno-Przedszkolnego Agnieszki Miąsko przekazany został Automatyczny Defibrylator (AED). Przekazania dokonał Prezes Zarządu Gminnego OSP – Wójt Gminy Sławomir Kowalczyk oraz Komendant Gminny OSP Piotr Grudzień.

Przekazanie możliwe było dzięki dofinansowaniu z Funduszu Sprawiedliwości, za które OSP Skolity zakupiło AED, a że już posiada jeden, zdecydowało się na przekazanie sprzętu dla szkoły.

Defibrylator AED praktycznie zastępuje sprzęt jakim dysponują karetki Pogotowia Ratunkowego. Po podłączeniu elektrod sam diagnozuje stan pacjenta, instruuje ratownika o czynnościach jakie powinien wykonać i co najważniejsze, wykonuje defibrylację, co w ogromnym stopniu zwiększa szansę poszkodowanego na przeżycie. Sprzęt ten poprawi bezpieczeństwo dzieci w szkole oraz wszystkich mieszkańców naszej Gminy.
Źródło: UG Świątki

Napisz komentarz. Przypominamy o zachowaniu kultury w pisaniu komentarzy. Nikt nie jest anonimowy w internecie. Redakcja zastrzega sobie prawo do usuwania komentarzy bez podania przyczyny, zwłaszcza obraźliwych.

Dodaj swój komentarz.
Proszę podać swoje imię tutaj