Rajdy dla frajdy to II Edycja „GRAND PRIX AMATORÓW NA SZOSIE – Rowerem przez Polskę”!

0
Rajdy dla frajdy to II Edycja „GRAND PRIX AMATORÓW NA SZOSIE – Rowerem przez Polskę”! W sumie uczestnicy od kwietnia przejechali 1823 km. Ostatni wyścig w cyklu miał początek i zarazem metę w Olsztynku. W otwarciu rywalizacji na Placu św. Piotra uczestniczył Burmistrz Olsztynka Artur Wrochna.

Ideą rajdu jest, że w każdym z województw jest zorganizowany 1 rajd w cyklu. Punktowane jest wyżej uczestnictwo niż osiągnięty wynik na mecie. Zawodnik za start i ukończenie rajdu może dostać nawet 50 pkt. Główną cechą rajdu jest trasa licząca od 100 do 120 km w 1 etapie. Rajdowi patronuje Minister Sportu i Turystyki.

Oto klasyfikacja końcowa na podium stanęło trzech najbardziej wytrwałych kolarzy. Zwycięzcą okazał się Dawid Koza, drugie miejsce zajął Dariusz Godlewski, a trzecie Ryszard Bednarczyk. Wśród pań najwięcej punktów zgromadziły Agnieszka Oskroba i Katarzyna Borkowska-Dudman, a następnie Sylwia Wenc. Najlepiej premiowane są starty w kolejnych cyklach. Kolejny sezon już na wiosnę 2019 roku, być może również w Olsztynku.
Źródło: UM Olsztynek

Napisz komentarz. Przypominamy o zachowaniu kultury w pisaniu komentarzy. Nikt nie jest anonimowy w internecie. Redakcja zastrzega sobie prawo do usuwania komentarzy bez podania przyczyny, zwłaszcza obraźliwych.

Dodaj swój komentarz.
Proszę podać swoje imię tutaj