Znamy program wyborczy KWW Samorządni Dobre Miasto z kandydatem na burmistrza Jarosławem Kowalskim.

154
NAJLEPSZY WYBÓR DLA DOBREGO MIASTA I GMINY!
Szanowni Państwo,
Komitet Wyborczy Wyborców Samorządni Dobre Miasto przedstawia Państwu program działania na najbliższe 5 lat. W naszej grupie znajdą Państwo kandydatów na radnych, którzy od wielu lat są obecni w naszym samorządzie.

Do Państwa wyboru stają przedsiębiorcy z wieloletnim, także międzynarodowym, doświadczeniem i niemałymi sukcesami. Na naszej liście znajdziecie również ekspertów profesjonalnie przygotowanych do pracy w samorządzie. Są wśród nas ludzie młodzi pragnący kontynuować swoje zaangażowanie społeczne z czasów licealnych i studenckich. Dopełnimy wszelkich starań, aby:

• poprawić zaopatrzenie w wodę i odbiór ścieków, zatroszczyć się o dostarczanie Mieszkańcom energii cieplnej oraz rozwiązać palący problem śmieci

• zadbać o dobry stan dróg, szczególnie na obszarach wiejskich, które nie mogą stanowić przeszkody w docieraniu Mieszkańców do pracy, szkoły itp.

• poprawić usługi w zakresie służby zdrowia i ratownictwa medycznego poprzez utworzenie w budynku po byłej gazowni punktu krwiodawstwa oraz stanowiska ratownictwa medycznego wspierającego istniejące Pogotowie Ratunkowe. We współpracy ze Starostwem Powiatowym podniesiemy standard usług medycznych w szpitalu

• zbudować trzy ścieżki rowerowe:
1) Dobre Miasto – Kosyń – Smolajny – Pałac Biskupi – Kunik – Dobre Miasto
2) Dobre Miasto – Głotowo – Swobodna – Knopin – Dobre Miasto
3) Cerkiewnik – Swobodna

• zatroszczyć się o rewitalizację naszych zabytków, zwłaszcza zespołu pałacowo-parkowego w Smolajnach, Bazyliki Mniejszej i Kalwarii Warmińskiej, które stanowią o atrakcyjności turystycznej Naszej Gminy

• zrewitalizować dworzec kolejowy

Ponadto, zobowiązujemy, się że:

• udostępnimy dzieciom, młodzieży i dorosłym wszystkie istniejące świetlice, które będziemy utrzymywać ze środków budżetowych

• poprawimy utrzymanie porządku publicznego i bezpieczeństwa w Gminie m. in. poprzez wyłączenie Dywit i Jonkowa z zakresu działania komisariatu Policji w Dobrym Mieście oraz modernizację monitoringu

• przystąpimy do programu rządowego „Mieszkanie +” oraz przekażemy nieodpłatnie ziemię pod budownictwo jednorodzinne dla młodych małżeństw

• zbudujemy rodzinny kompleks rekreacyjny złożony z nowoczesnego stadionu oraz zbiornika retencyjnego wraz z infrastrukturą. Stworzymy trakt spacerowo-rowerowy łączący ul. Grudziądzką ze Stadionem Miejskim (most nad planowanym zbiornikiem retencyjnym), ul. Cmentarną, ul. Garnizonową i Lasem Miejskim, aby Mieszkańcy mogli bezpiecznie i szybko dojeżdżać do cmentarza, obiektów sportowych i szkół

• będziemy promować Gminę tworząc infrastrukturę turystyczną (pole namiotowe, kemping)

• powołamy Radę Samorządową złożoną z Sołtysów i Przewodniczących Rad Osiedli oraz Radę Przedsiębiorców, z którymi będziemy rozwiązywać problemy Gminy

• powołamy Fundację Burmistrza Dobrego Miasta w celu wspierania środowisk wymagających pomocy

• zadbamy o estetykę miasta i uporządkujemy infrastrukturę drogową (znaki, przejścia dla pieszych, chodniki)

• zadbamy, aby Urząd Miasta i Gminy był miejscem przyjaznym dla Mieszkańców

• będziemy wspierać osoby powyżej 70 roku życia poprzez umożliwienie im bezpłatnego korzystania z obiektów rekreacyjnych i imprez kulturalnych na terenie Gminy

• wprowadzimy znaczące ulgi w biletach rodzinnych na basenie miejskim „Na Fali”

• będziemy promować Gminę jako miejsce, w którym warto inwestować. Przygotujemy jasną i kompleksową ofertę terenów przeznaczonych pod inwestycje

• rozwiążemy problem braku możliwości parkowania w okolicach centrum miasta

• przywrócimy fundusz pożyczkowy, który pozwoli na rewitalizację zabytkowych kamienic

Nasza wspólnota wymaga od nas -przyszłych radnych i burmistrza- uczciwości, zaangażowania, doświadczenia, odpowiedzialności, profesjonalizmu oraz przestrzegania jasnych i klarownych zasad postępowania.

Warto nam zaufać i oddać na nas głos!

Źródło: KWW Samorządni Dobre Miasto

Zobacz wszystkie wydarzenia

154 KOMENTARZE

 1. Obiecanki cacanki. A z tym doswiadczeniem a w dodatku miedzynarodowym to się nie rozpedzajcie. Ta ekipa nie ma zadnych sukcesów. Mam nadzieję że na te mydlenie oczu nikt się nie nabierze. Bo kolejny sklad rady nie będzie się różnił poziomem od poprzedniego.

  • Od tego jest radny Łańko… Proszę mu tej zaszczytnej funkcji nie odbierać! To nieprzyzwoite tak człowieka ograbiać z imidżu.

  • To prawda nic nie zrobił jedynie dużo krzyczy i oskarża.Jeszcze odniosę się do jego spotkania wyborczego gdzie padły słowa (że pieniądze poszły o tak sobie)I mam pytanie co wtedy zrobił jako radny czy zgłosił to do prokuratury? nie on dzwonił do Kaczyńskiego i Magdaleny Ogórek skomląc o pomoc tyle może!!! i tylko tyle umie!!!

   • To prawda nic nie zrobił jedynie dużo krzyczy i oskarża.Jeszcze odniosę się do jego spotkania wyborczego gdzie padły słowa (że pieniądze poszły o tak sobie)I mam pytanie co wtedy zrobił jako radny czy zgłosił to do prokuratury? nie on dzwonił do Kaczyńskiego i Magdaleny Ogórek skomląc o pomoc tyle może!!! i tylko tyle umie!!!

    • Skoro Kowalski mówi nieprawdę, gdzie jest Trzaskowski? Dlaczego nie złoży pozwu o sprostowanie i przeprosiny w trybie wyborczym?
     Odpowiedź: Bo tak naprawdę Trzaskowski nas i wygraną BH gdzieś.
     Liczy się dla niego tylko wiadomo co i jego wygrana w wyborach do starostwa. A nam Trzaskowski zostawi długi do spłacenia i szwagra w pakiecie.

 2. Człowieku schorowanej wyobraźni, nic nie zrobiłeś do tej pory poza pomnikiem garbusa, którego już i tak nie ma i nic z siebie więcej nie wycisniesz. Nie wiem kto to kupi i kto jeszcze może po raz kolejny na Ciebie zagłosuje. Szkoda już o tym pisać. Zejdź że sceny. Ja mam dość.

  • Zdrowy Obywatelu…
   Masz prawo do swojej opinii. Warto byłoby jednak liczyć się z taką opcją, że

   WIĘKSZOŚĆ MIESZKAŃCÓW GMINY
   MA DOŚĆ
   TAKICH RZĄDÓW JAKIE ZAFUNDOWAŁ NAM STASIU GRZESIU A PO NIM ZAFUNDUJE JEGO
   PROTEGOWANA BEATA.

 3. ZAPOMNIELI O GARBUSACH W SWOIM PROGRAMIE. WSZYSTKO ZAPLANOWALI A GARBUSY ZANIEDBALI. PRZECIEŻ CALY ELEKTORAT PRAGNIE TAKIEJ IMPREZY.
  ALE WTOPA

 4. Kowal przynajmniej nie udaje miłego dla ludzi. Jest miły i szczery. Wolę tę jego rękę w kieszeni niż udawany ,,szacunek” Haraniowej. Odkąd Haraniowa uśmiecha się do każdego? Bo wybory i potrzeba głosów? Teraz Haraniowa udaje miłą? A jaka była ta twoja Becia przez dwie kadencje bycia vice burmistrza?

 5. Proszę tu nie obrażać Amerykańca…….Antoni robi kampanię w stylu amerykańskim wraz z Jarosławem
  ….festyn z piwem żeby przekonać mieszkańców….panowie spod sklepu skorzystali bo za darmo się napili.. ..Antoni wprowadza nowe prawo …psy mogą szczekac do 22 bo inaczej straszy sądami i policją…zaczepia dzieci i obiecuje że kupi nowy autobus szkolny …taki amerykański..to jest poważna sprawa…..Gratuluję wyboru Panie Kowalski a teraz jeszcze te obietnice….😂😂😂 Sory Smolajny to nie Wilkowyje….

 6. Dobremiasto24 promuje tylko komitet wyborczy Pana Kowalskiego? Chciałabym przeczytać program innych komitetów na tym (podobno) dobromiejskim potalu.

 7. Do Dobrego Miasta wycieczki i turyści raczej nie przyjadą, aby zobaczyć skwer za kościołem za 2 mln, tylko chcą zwiedzić nasze zabytki -oprócz Bazyliki, Kalwarii i pałacu niczego tu nie ma….czy ta oburzona pani wie co pisze? Można nie kochać kleru i pogardzac instytucją Kościoła, ale trzeba mieć też elementarną przyzwoitosc i wiedzę. Niech się więc pani tak nie zaperza, to niezdrowe.

  • Szanowny Wyborco!
   Proszę o wyjaśnienie. Twierdzisz, że mamy tylko Bazylikę, Kalwarię i Pałac Biskupów. ,,Niczego tu nie ma…”
   Będziemy zatem ,,budować” zabytki? Zauważając ewidentną twoją wiedzę, wnoszę, że chodzi o remont tych naszych zabytków. Czyli będziemy remontować z gminnych pieniędzy mienie Kościoła Katolickiego?

   • Zabytków nie można budować, coś sie „też wyborcy” pokręcilo. Te, które są należą do dziedzictwa kulturowego i do przynajmniej połowy katolików, którzy, przypominam, są zarazem mieszkancami tej gminy i płacą podatki. I gmina nasza wielokrotnie przeznaczyła srodki na zabytki sakralne. Za burmistrza Trzaskowskiego pieniądze byly tez przeznaczane na ratowanie obiektów sakralnych np. na remont kosciola w Międzylesiu. W Polce najbardziej znane zabytkowe obiekty są zarazem miejscami kultu, a jako takie należą tez do obywateli, którzy, w większości w tym kraju, są katolikami.

    • Nic mi się nie pokręciło. To była prowokacja. Cel osiągnięty. Zależało mi właśnie na tym wyjaśnieniu i wyjaśnienie jest.
     Znamy powody, dlaczego KWW Samorządni ma zamiar inwestować pieniądze 100% Mieszkańców Gminy w Pałac Biskupów.

     W przeciwieństwie do Bazyliki oraz Kalwarii, Pałac Biskupów po ewentualnym remoncie MOŻE zostać zamknięty dla turystów/ obywateli, gdyż Kościół Katolicki postanowi tam zrobić na przykład dom starców dla księży. Czy KWW Samorządni ma jakąś przekonującą radę na taką ewentualność?
     Pałac Biskupów nie jest miejscem kultu. I przypominam, że nawet połowa katolików, na których się szanowny Wyborca powołuje, nie dokona tego cudu przemienienia…

     P.S. Szczerze powiem, nie wiem, czy jestem w tej przynajmniej połowie katolików, którzy są zarazem mieszkańcami tej gminy i płacą podatki. Jak to szanowny Wyborca liczy?

     • Popieram Wyborco jestem również przeciwna dofinansowaniu Pałacyku wygnał Kler dzieci ze szkoły to niech teraz darmozjady wezmą zakaszą rękawy i popracują i żeby nie było w Boga wieże ale nie w księdza.

 8. Parkingi to chyba na dachach pawilonów handlowych, albo wyburzyć budynki na nowe place. Bardzo proszę o przejścia dla pieszych co 20 metrów. Pałac w Smolajnach wyremontujecie dla purpuratów za nasze pieniądze, a my będziemy musieli kupować bilety na wstęp. Ludzie trochę wyobraźni!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!

 9. Ja, sobie wypraszam aby za moje podatki ktokolwiek remontował pałac, którym zarządza kler! Kalwaria jest obecnie remontowana, środki pozyskał Proboszcz, NIE WIDZĘ sensu remontu po remoncie! Jak mamy zrewitalizować dworzec kolejowy skoro jest własnością PKP? W jaki sposób Jarosław Kowalski ma zamiar przejąć w/w budynek od tej spółki i za jakie środki? Jak chce oddać nieodpłatnie działki pod budowę i czy jest to niezgodne z prawem? Czy nad zbiornikiem retencyjnym będą gondole czy most?

 10. Czytam ten program i czytam, ale nie ma w nim chyba zapisu, o którym dyskutanci rozmawiają. Żadnych 100% dofinansowana zabytków nie widzę. Bo to jest po prostu niemozliwe. Jest raczej mowa o trosce w kwesti rewitalizacji tych zabytków, co może oznaczac wsparcie finansowe, lobbowanie, pomoc. I chyba dobrze, bo zdaje sie ze kazdy radny czy gospodarz powinien dbac o najcenniejsze obiekty na swoim terenie. Mnie jako katolika przekonują osoby, które będą o to zabiegać. A pałac nie powinien niszczec. To dobro tez społeczne. I tam, jesli cokolwiek bedzie, to może wielu naszych mieszkańców pracowac. Ciekaw jestem czy inne komitety tez zwrócą na to uwagę. Jak widzę, wszyscy kandydaci na burmistrzów to katolicy, większość kandydatów na radnych też, jest więc szansa ze nie umknie im ta oczywistość – ze najwiekszymi atrakcjami turystycznymi, zreszta niemal wszędzie, są obiekty sakralne i te niegdys wybudowane przy udziale Kościoła. Jestem za i ten cel mi sie podoba.

  • Kazimierzu, o czym Ty piszesz? Uważasz, że wykładanie z budżetu Gminy kilku milionów złotych na remont pałacu w Smolajnach jest w porządku? O jakiej pracy Ty piszesz? Chyba, że za ciecia będziesz tam robił za 4, góra 5 zł za godzinę. Jeśli nawet pałac zostanie wyremontowany to na pewno nie będzie to obiekt dla zwiedzających, tylko raczej jakiś dom rozrywki dla kleru – zresztą kilka miesięcy temu dosyć mocno temat ten nagłaśniał Andrzej Abako.

 11. Jaki środek?

  Mój znajomy, silny i niezłomny kretyn
  Wyznał mi na wakacyjnych łąk kobiercu
  Ogryzając kurcze spore,
  Że chce zostać senatorem
  Bowiem los Ojczyzny leży mu na sercu.

  – przecież ktoś ten biedny kraj ratować musi –
  Wzdychał tęsknie, a ja pomyślałem sobie
  Jak by było doskonale
  by nie kraj na sercu, ale
  żeby mu to kurcze legło na wątrobie.

  Dałbym facetowi coś na przeczyszczenie,
  Albo raphacholin, albo setę z pieprzem
  Lub na cukier sok z dziurawca
  No i w parę chwili łaskawca miałby znowu samopoczucie jak najlepsze

  Z niestrawnością rzecz jest prosta jak parasol
  Tu poradzi i amator i konował
  Lecz kto zgadnie w czoła pocie
  Jaki środek dać idiocie
  By idiota mi Ojczyzny nie ratował

  • ostatnia zwrotka jest ponadczasowa – celnie i w punkt 🙂
   sęk w tym, że kilka osób kandydujących niestety, ale na to miano zasługuje 🙁

 12. Pytanie do Tomasza Szałachowskiego:
  Tomaszu, nie kryłeś jakiś czas temu (jeszcze 2-3 miesiące wstecz) sympatii wobec radnego Ryszarda Łańki i deklarowałeś, iż na niego zagłosujesz w wyborach na burmistrza D.Miasta.
  Jako wyborca proszę o odpowiedź, jakie względy spowodowały, iż w dość krótkim czasie zmieniłeś zdanie, udzielając poparcia panu Jarosławowi Kowalskiemu. Myślę, iż wyborcy są nieco skonsternowani i chętnie poznaliby w takim wypadku motywacje kandydata na radnego.
  Dziękuję.

  • Nie znam pana, o którym pisze cogito.
   Ale czy nie większym problemem jest nie jakiś pan, który ,,w dość krótkim czasie zmienia zdanie” oraz jego motywacje, a pan Kowalski, który dla władzy weźmie do komitetu każdego?
   Inna sprawa, że potem taki radny z łapanki kończy tak jak słynna radna…

  • do cogito
   Problem nie jest w wyborcach czy kandydatach na radnych. Problem jest w kandydatach na burmistrza. To oni bardzo szybko zmieniają swoje poglądy. To oni zmieniają podejście do sprawy. Jarosław Kowalski jest wizjonerem. Dla jednych groźnym, dla innych mniej. Bycie wizjonerem to jeszcze nie największa tragedia jak się patrzy teraz na niektórych kandydatów na burmistrza. Weźmy właśnie Łańkę, którego jak twierdzi cogito pan kandydat na radnego popierał jeszcze 2-3 miesiące temu.
   Pan kandydat na radnego z komitetu JK może woli Kowalskiego z prostej przyczyny. Po prostu zrozumiał, że Łańko zmienia poglądy jeszcze szybciej niż Kowalski. A po ostatnim wniosku Łańki o skierowanie po prawie rocznym śledztwie dowodów do niezależnej kancelarii adwokackiej, zamiast do prokuratury, kandydat na radnego może pojął, że już z tego wszystkiego lepsze są śmieszne wizje Kowalskiego niż niekonsekwencja Łańki.
   Moim skromnym zdaniem czas zastanowić się nad kandydaturami Rucińskiego i Strękowskiego. Tylko te dwie kandydatury gwarantują zmiany, których potrzeba.

   • Nie jest żadną tajemnicą poliszynela, że kandydat, o którym piszesz, a który pozował na trybuna ludowego i buchaltera płyt, które odjechały w siną dal, jest od jakiegoś czasu „ułożony” z przedstawicielami obecnego „establiszmentu” na podział stanowisk po wyborach. Jednego z kandydatów w rozmowie zapewniał, iż dla niego też coś znajdzie, co spotkało się ze zdecydowanym potępieniem i sprzeciwem. To tłumaczy szereg działań pozorowanych i nagłe stępienie zęba, co piszę z przykrością, gdyż wydawało się wcześniej, iż jest osobą bezkompromisową w dochodzeniu do prawdy o licznych nieprawidłowościach, jakie teraz mają miejsce. Niestety, jak widać mentalność postpegieerowska urtwalona latami, a polegająca m.in. na boleśnie bezideowym pragmatyzmie (z tym będę trzymał, kto pozwoli mi zakombinować większy worek zboża…), dała znać o sobie.
    Radny Ruciński stracił w moich oczach ogromnie po dowiedzeniu się o jego roli jako zeznającego w procesie J.Kowalski kontra pani, która – wbrew obowiązującemu w Polsce prawu, zabraniającemu promować wartości faszystowskie i stalinowskie – chciała podopiecznych MOPS – tu padnie zapewne niedosłowny cytat – potraktować „Jak Hitler, do gazu…”. Słowa te padły na jednej z komisji Rady Miejskiej (!) Jako takie musiały być obowiązkowo nagrane. Jest zatem bezwzględny dowód na to, że padły. Tymczasem pan radny dowodził, że nic nie wie, nie pamięta, a w ogóle to ma w pamięci czarną otchłań… Obecnie sprawa jest w najwyższej instancji odwoławczej.
    Nauczmy się wreszcie nie sądzić po pozorach, po ilości zdjęć w towarzystwie „kogo trzeba”, po mówieniu każdemu tego, co chciałby usłyszeć, po instrumentalnym traktowaniu roli Kościoła jako podpórki do uzyskania poklasku, po rozdawaniu uśmieszków na lewo i prawo. To cholerna odpowiedzialność – oddać głos na kogokolwiek. Tak, by nie czuć palącej zgagi, gdy mijać będzie kadencja.

    • Dziękuję za przypomnienie o tym fakcie. Masz rację. On pokazuje prawdziwe oblicze kandydata na burmistrza Wojciecha Rucińskiego. Jego rola w procesie Jatosław Kowalski – Małgorzata Łańko była może nie aż tak istotna skoro jest nagranie. Jednak pokazuje jaki Ruciński jest naprawdę.
     Wybór mój to tylko Krzysztof Strękowski.

     • Sołtysie i Cogito
      Tyś jest mądrą kobitą
      Ale pisać sama ze sobą
      To trąci psychiczną chorobą

     • Widzę że wszędzie widzisz kobiety. Kto tu ma z głową nie tak? Zmień lekarza bo ten Cię oszukuje.
      Mylisz Sołtysa z cogito. Ale to akurat komplement.

    • Mądre słowa. Nikt nie pamięta już o procesie a o zeznaniach świadka nikt nie wie. Prawdę trzeba ujawniać, nie tylko tą o bohaterach narodowych.

     • cogito, twierdzisz, że takie mniej więcej – tu się zgodzę – KARYGODNE słowa padły z ust ówczesnej Przewodniczącej Rady Miejskiej, Małgorzaty Łańko. Twierdzisz, że takie mniej więcej słowa padły na posiedzeniu komisji Rady Miejskiej. Powołujesz się na nagranie obrad tej komisji. Dlaczego zatem Radny Jarosław Kowalski nie przedstawił tego nagrania w sądzie? Dlaczego radny Jarosław Kowalski przegrał w co najmniej dwóch instancjach?

 13. „Ze wzrostem poczucia władzy rośnie poczucie własności, a maleje poczucie rzeczywistości.”
  – Antoni Kępiński, Autoportret człowieka

 14. „Tylko ci są godni sprawować władzę, którzy mają dość siły ducha, by z niej zrezygnować.”
  – Maurice Druon

 15. „Władza to zabawna rzecz: w jednej chwili należy do ciebie, a w następnej zjawia się większy pies i paskudzi na twój ulubiony trawnik.”
  – Brian Haig, „Koń trojański”

 16. Do: Anonim 26 Wrz. 2018 at 10:15
  Prawo do swobodnej, co nie znaczy głupiej bądź krzywdzącej wypowiedzi, ma każdy.
  Rymy częstochowskie też potrafią być, i owszem, urocze. Ale jeśli ktoś rzuca oskarżenia bez pokrycia, czy imputuje chorobę psychiczną, to już mniej mi się podoba.

  Szanowny ADMINISTRATORZE, proszę o potwierdzenie, iż powyższe wypowiedzi (cogito 26 Wrz. 2018 at 09:37) oraz (Tu mówi Sołtys 26 Wrz. 2018 at 10:05) pochodzą z różnych źródeł.

  Anonimie, zastanów się choć chwilę, nim rzucisz oskarżenia w czyimś kierunku.

  • A może ów Anonim po prostu myśli, że wszyscy mądrzy siedzą w urzędzie na Warszawskiej, a cała reszta jest zachwycona ich rządami i tylko jedna osoba ma odwagę coś napisać tu na tym zacnym forum Pana Krzysztofa Szydłowskiego.
   Obawiam się, że nawet jeśli Administrator napisze, że komentarze ,,cogito” i ,,Tu mówi Sołtys” pochodzą z różnych źródeł, to i tak ktoś nie pojmie, że mądrych i odważnych w tej Gminie jest ZNACZNIE więcej niż się komuś wydaje.

 17. Drogi „stolarz Geppetto 26 Wrz. 2018 at 12:14”,
  to małe miasto, zapytaj proszę osobiście pana Kowalskiego, jak przebiegał proces, jak sędzia słysząc rodzaj skruchy i pośrednio przyznania się do winy w kuluarach nie ujęła tego w uzasadnieniu wyroku etc., jaka była w trakcie procesu rola niezależnego obserwatora, tzw. strony społecznej. Etc., etc… Zapewne pan Jarosław streści Ci to dokładniej aniżeli ja, znając te okoliczności z opisu osoby uczestniczącej w wydarzeniach.
  Może pan Kowalski nie chce prowadzić brudnej kampanii, wyciągając z szafy metaforycznych „dziadków w Wehrmachtu”, nie wiem, nie znam jego motywacji i za niego się nie wypowiadam, chociaż również nie rozumiem, dlaczego o tak bulwersujących sprawach rozmawia się w naszej Gminie dopiero w okresie przedwyborczym.
  Pozdrawiam serdecznie.

 18. Kandydat JK na swoim profilu fb odpowiedział na pytania od kilku osób. Brawo dla panów bo to osoby ogarnięte w tematach, zadające rzeczowe i konkretne pytania odnośnie „cudownego” programu. Odpowiedzi kandydata JK słabiutkie, słabiuteńkie. Czytając to odniosłam wrażenie, że pisze to automat wynajęty z portalu Biedronki czyli coś na wzór: „Drogi panie X, dziękuję za sugestię, jak tylko będziemy mieli więcej informacji niezwłocznie się z Panem skontaktujemy” . Panie Kowalski dlaczego nie odpowie Pan na pytania pod postem z „wyśmienitym” planem tylko czeka Pan na spotkanie z wyborcami? Co jest przeszkodą w napisaniu kilku zdań na fejsowym portalu? Co Pana powstrzymuje do dania jasnych, konkretnych odpowiedzi na piśmie? Słowo pisane ma jednak większą moc niż mówione. Na spotkanie nie każdy będzie mógł lub chciał przyjść. A może celowo zostanie zorganizowane o godzinie, w której najwięcej osób będzie w pracy lub w szkole aby spotkać się w gronie wzajemnej adoracji. Ja nie przyjdę, ale odpowiedzi pod postem chętnie poczytam.

 19. Program nie do zrealizowania. Oderwany od tego na co czekają ludzie którzy codziennie borykają się z nierozwiązanymii problemami w miescie.
  Sensowny program ma KWW Nowi ludzie ….. na facebook.com/naszburmistrz

    • Do majora Popieram KWW Nowi ludzie- Nowe kierunki. Niestety, nie podoba mi się taka dyskusja jaką prezentujesz. Czy z każdym, kto odważy się zapytać albo mieć odmienne zdanie tak będziesz dyskutować? Dlaczego zaraz taki atak? Dlaczego takie epitety? Czy tak przekonamy do siebie i naszego programu? Sam chętnie posłucham argumentów Kandydata na burmistrza p. Wojtka a nie jego żony. Dyskutujmy spokojnie. Mieszkańcy mają prawo pytać i nie każdy musi przecież popierać p. Wojtka. Nie zamkniesz mieszkańcom ust i nie zabronisz pytać. Gdyby wszyscy którzy pytają mieli kandydować kto by nas wybierał?

    • Kotlet nie musi błyszczeć aby mieć swój smak.

     Trochę inaczej jest z kandydatem na Burmistrza. Taki ktoś powinien błyszczeć wiedzą, doświadczeniem w zarządzaniu oraz być jakimś.
     Można budować swój wizerunek jako ktoś szalony, kto nie ma problemów aby zadzwonić do telewizji i powiedzieć „cześć, tu Jarek z Dobrego Miasta”.
     Trudniej ale można także budować swoją pozycję ciężką pracą urzędniczą wiedząc, że wszystko co dobrego się zrobi zostanie przypisane dla szefa, a wszystko co szef nabałagani przyklei się także do mnie.
     Musimy pamiętać, że w odróżnieniu od pracy radnego, Burmistrz musi być menagerem. To praca dla kogoś, kto dysponuje wiedzą, doświadczeniem zawodowym oraz ikrą. Tu nie wystarczy certyfikat od biskupa, dopasowany garnitur i deklaracja „ja z tą partią nie mam nic wspólnego”. Wspólne zdjęcia z Wojewodą, Starostą oraz liczną grupą księży to za mało. Milusie fotki rodzinne też wskazują na to, że to rodzina jest naszym największym osiągnięciem – i SUPER!!! Super rodzina, szanują mnie w kurii ale jak ja to wszystko spożytkuje w pracy jako Burmistrz? Zatrudnię familię a imprezy kulturalne będę konsultował z księdzem?

     Harań vs Kowalski – taki mecz wato obejrzeć nawet w systemie pay-per-view

     • Homer Wells – jeden w najsensowniejszych komentarzy na tym forum. Dla mnie osobiście powiązanie osoby z Akcją Katolicką skreśla z listy kandydatów na zajmowanie wysokiego stanowiska urzędniczego jakim jest fotel burmistrza.
      Poza tym może pan Wojtek, albo żoneczka (w roli adwokata męża Pana Wojtka) odniesie się do informacji dotyczącej głosowaniu przeciwko mieszkańcowi naszego miasta, który wniósł skargę na Starostę. Głosowanie odbyło się na sesji nadzwyczajnej w Starostwie. Układ ze starostą przezwyciężył nad dobre mieszkańca DM. Taki z niego nieskazitelny obywatel i katolik. Jak tam z czystym sumieniem panie Wojtku?
      Pani Danko G. proszę już przestać piać z zachwytu nad panem WR. Mało pani wie więc proszę innym oczu nie mydlić nt cudowności WR.

     • Proszę bardzo o rozwinięcie. O co chodziło w tej skardze na Starostę? Jak było na sesji to i jest protokół.
      Co do powiązań z Akcją Katolicką, mam podobne zdanie. Miejmy nadzieję, że wielu myśli podobnie…

     • Mądre słowa. Trzymam kciuki za finał. Haran- Kowalski. Kościół niech zostanie w kościele.

     • Niestety, ale więcej napisać nie mogę. Panie Wojciechu bardzo proszę niech pan przedstawi swoją „prawdziwą” prawdę w tej sprawie. WSTYD. Świętojebliwi kościołowi niech zostaną w kościele, wystarczająco czarnosukienkowcy mieszają się w życie zwykłych obywateli. Łapy precz od umoralniania i mówienia co jest dla mnie dobre, a co złe. Hipokryci!

 20. A Pani Rucińska to z tego co wiem to nie jest właścicielką przedszkola tylko tam pracuje.W prywatnym przedszkolu na pewno kokosów nie zarabia wiec o co ta piana.

  • Oczywiście że niejest właścicielką. Jest dyrektorką.
   To plotki to co ludzie mówią o tej cichej spółce to napewno kłamstwo. P. Wojtek to taki przyzwoity katolik napewno niezgodziłby się na takie rzeczy.

 21. Czytam te wszystkie programy tych wszystkich , którzy tupią aż im się kopytka pala do władzy i stwierdzam wybór w każdym przypadku między dżumą i cholerą i tyle w tym temacie. O wielu kandydatach na radnych już nie wspomnę ale są i poważni (którzy to jednak moja tajemnica). Tyle w temacie wyborów.

  • Piot stwierdza: ,,wybór w każdym przypadku między dżumą i cholerą”. Żaden z tych 6 kandydatów nie nadaje się? Dlaczego Piot nie wystartował?

 22. Ty Święta nie drwij z ludzi. Co Ci do tego czy ktoś jest katolikiem czy nie. Jeszcze trochę to żydów zaczniesz szukać.Popatrz na siebie kim ty jesteś.

  • kasia racje masz święto to święte ludzie so katoliki prawdziwne majo glejt od biskupa a i od papierza załatwio
   jakie rzydy pan Jesus nie był rzydem jak morzna tak łgać perfidnie

 23. Zadbamy o estetykę miasta z co z estetyką wsi żyjemy tu jak prawdziwe wieśniaki bez kanalizacji brodzimy w błocie z w mieście chodniki wymieniają tam już jest pięknie dzieci nie mają nawet placu zabaw a rolnicy płacą takie podatki kiedy weźmiecie się za to my chcemy też ładnie mieszkać!!!!!!!!!!!

  • Tomi, nie apeluj do kogoś, kto Cię nie rozumie. Głosuj na kandydata, który zadba o wygląd wsi, a przede wszystkim polepszenie warunków życia na naszej wsi. Mam na myśli przede wszystkim wodociągi, kanalizację, drogi i latarnie.
   Czy pani Harań albo pan Ruciński o to zadbają? Sam sobie odpowiedz.

   • I słusznie. Jest jeden dobry kandydat, który ponoć ma program na wieś. To pan Krzysztof K. Sam mieszka na wsi i wie doskonale jak wieś była traktowana przez obecną władzę. Obecnie rządzący dbają tylko o estetykę miasta, a na wioskowych potrafią tylko nasyłać policię żeby mandaty wypisywali tym co za mało wody żużyli, a za dużo szamba nie wypompowali. Jeden radny to wszystko doskonale policzył i niniejszym doniósł na wioskowych. A teraz też ponoć chce startować na burmistrza. O nie, nie takich burmistrzów my na wsi chcemy.

     • „Do Anonim” Tak, pomyliłem się. Krzysztof S. On teraz nasz, wsiowy. Ponoć ma dużą działkę i ładny domek. Kiedyś wybiorę się tam na grzyby to dokładnie zobaczę.

     • do WIOSKOWY możesz wybrać się na grzyby, bo grzyby dobra rzecz. Nie sądzisz jednak, że ważniejsze jest, czy ktoś jest uczciwy i będzie lepszym burmistrzem niż jaki ma majątek?

 24. JK nie bedzie siedział w fotelu po szwagrze. Ma zamiar przenieść urząd do Pałacu Biskupów W Smolajnach. Pierwsze oględziny już niebawem. Tam pewnie wstępny podział stołków.

  • Jasne. BH za to ma już wszystko zaplanowane. Wiadomo, doskonała organizacja, plan B, empatia, profesjonalizm. Stołków nie będzie dzielić. Wszystkie rozdzieli w legalnych konkursach.

 25. No nie wiem czy Pan K.S zadba o wieś wiecie jak jest robią tam gdzie to widać a wiochy nikt się nimi nie przejmuje😢autobus z Dywit zabiera do Olsztyna za 1 zł a nasza władza czy wogóle się zainteresuje czymś tak co wymienić w mieście także kto kolwiek zostanie będziemy pomijani😭

  • Tomi, ten gość K.S. mieszka w Jesionowie, a to też gmina Dobre Miasto. I już wiem, że będzie startował w wyborach na burmistrza. Widziałem jego ulotki wyborcze. Na temat programu wyborczego nie będę się rozpisywał bo tak naprawdę to dla mnie zamierzenia do realizacji są tam, w większości do wykonania.

 26. Widzę wioskowy, że to twój faworyt K.S na burmistrza. Na wsi mieszka,program wyborczy do wykonania. Na radnego startuje w mieście.Roboty nie ma bo go wywalili.Uczelni pokończonyvh 150 co prawda tych weekendowych ale zawsze to coś. Ja tam nie mam nic przeciwko chcesz to glosuj na niego. Ja oddam głos na kogoś bardziej wiarygodnego.

  • Do „Obywatel”.
   Widzę, że „Obywatel” próbuje delikatnie mówiąc przedstawić kandydata K S (inicjały wskazują konkretnego kandydata) w nie prawdziwym świetle, o którym pisze „wioskowy”. Otóż pragnę Pana zapewnić, że w tym wpisie jest dużo nieprawdy. Też jestem Obywatelem Polski, mojej ojczyzny, które jestem wierny od urodzenia. Jestem dumny, że właśnie jestem Polakiem i tak jak każdy z nas podejmuje swoje decyzje sam i za nie sam odpowiada. Przez całe moje życie prywatne, zawodowe i społeczne postępowałem i tak dalej postępuję z całą odpowiedzialnością za to co zrobiłem i dalej robię. Pragnę też poinformować „Obywatela”, że nie ukończyłem „150 uczelni weekendowych”, a skończyłem ich kilka w tym SGGW w Warszawie i UWM w Olsztynie. Nikt mnie z „roboty nie wywalił”. Zostałem dyscyplinarnie zwolniony po 45 latach nienagannej pracy, w tym po 36 latach pracy w służbach komunalnych. Postawiono mi zarzuty trzy. I tu je zacytuję:
   • Nagminnym i wielokrotnym używaniu służbowego komputera orz oprogramowania komputerowego do celów prywatnych,
   • Regularnym i przez dłuższy czas wykonywaniu pracy w ramach prowadzonej przez siebie działalności gospodarczej w godzinach, gdy praca miała być świadczona na rzecz pracodawcy,
   • Bezprawnym użyciu w dniu 07 lipca 2018 roku (sobota) pojazdu pracodawcy (samochodu dostawczego, marki Renalut Master do bliżej nieokreślonych celów prywatnych, co zostało wykryte przez pracodawcę w dniu 12 lipca 2018 roku, a skutkujące całkowitą utratą zaufania wobec Pana jako pracownika.
   Co do stawianych dla mnie zarzutów, cytowanych wyżej orzeknie Sąd Pracy w Olsztynie gdzie skierowałem swój pozew, za pośrednictwem pełnomocnika Kancelarii Adwokackiej mecenasa Pana Obara o bezprawne zwolnienie mnie z pracy.
   Jak już zapewne Pan „Obywatel” wie, a po wpisie domniemywam, że tak jest i nie jest też tajemnicą żadną, że w wyborach samorządowych ubiegam się o mandat burmistrza Dobrego Miasta.
   Zapewniam Pana „Obywatela”, ze nie sprzeniewierzyłem znacznej wartości majątku firmy w której pracowałem. Bo takie informację do mnie docierały i docierają nadal od znajomych zarówno z terenu miasta jak i z terenu gminy. Wiem kto takie informacje przekazuje, ale jestem człowiekiem honoru i mam swoją godność, która pozwala mi z tymi pomówieniami walczyć osobiście. Prawda jest taka, że gdy moja decyzja o ubieganiu się o mandat burmistrza dotarła do wąskiego gremium ludzi będących u władzy wprawiła dość duże zakłopotanie bowiem stałem się potencjalnym zagrożeniem dla jednej osoby również ubiegającej się o mandat burmistrza. Bez wahania, w jednej chwili trzeba było mnie, po prostu obrzucić błotem, zszargać moją dobrą opinię i w kampanii wyborczej przedstawiać mnie jako kogoś kto nie zasługuje na uznanie i szacunek, a tym bardziej na ewentualne wygranie w wyborach samorządowych. I tak też się stało. Bo też zapewne Pan „Obywatel” wie, że pracowałem w spółce komunalnej ze 100% udziałem miasta Dobre Miasto, którego właścicielem jest Burmistrz.
   Kończąc proponuję spotkanie osobiście dla Pana „Obywatela” ze mną przy kawie w restauracji Hotelu Viktora w terminie niezwłocznie w celu wyjaśnienia prawdy. Dzień, godzinę do ustalenia pozostawiam Panu. W przypadku nie zaakceptowania mojej propozycji będę zmuszony, w trybie przedwyborczym zgłosić Pana wpis na portalu Dobre Miasto 24 jako szkalujący, godzący w dobre imię moje do Sądu Okręgowego w Olsztynie. Adres i mój numer telefonu znajdzie Pan „Obywatel” w internecie. Przypomnę Panu „Obywatel”, że w internecie nikt nie jest anonimowy. Za pośrednictwem Sądu odpowiednia komórka Policji w Komendzie Wojewódzkiej w Olsztynie jest w stanie wykryć każdego wpisującego teksty do internetu i w ciągu 48 godzin spotkamy się w Sądzie. Dowodem rzeczowym jest kopia Pańskiego wpisu.
   Krzysztof Strękowski

   • Szanowny Panie Krzysztofie Strękowski!

    Bardzo mi przykro czytać, że za wiele lat uczciwej pracy na rzecz naszej Gminy został Pan potraktowany tak a nie inaczej. Nie doczekał Pan „dobrej zmiany” a jednak poczuł Pan jej smak.

    Przytoczone argumenty, które „zmusiły” pracodawcę do rozwiązania z Panem umowy w trybie dyscyplinarnym przypominają stare hasło – „Kto nie z Mieciem tego zmieciem”.

    „Bezprawne użycie w dniu 07 lipca 2018 roku (sobota) pojazdu pracodawcy” jest to jedyny punkt, za który wg mnie należało się Panu upomnienie. Oczywiście powinien Pan zostać zobowiązany do pokrycia kosztów związanych z użyciem tego samochodu.
    Powiem po ludzku – opierdziel się Panu należał a nie upomnienie!
    „Krzysiek do cholery, wpisz następnym razem w zeszyt, że bierzesz auto do celów prywatnych w wolną sobotę” – takie słowa powinien Pan od przełożonego usłyszeć.
    Pan jednak dostał takiego kopa, że mogło zamurować.

    UWAAAAGAAA!!!!!!!
    Zarzut, że nagminnie i wielokrotnie używał Pan służbowego komputera oraz oprogramowania komputerowego do celów prywatnych, WOŁA O POMSTĘ DO nie wiem czego. Do piekła?
    Nie lubię się zakładać ale zaryzykuję stwierdzenie, że co najmniej połowa pracowników spółek komunalnych, urzędu miasta, którzy wykorzystują do pracy służbowy komputer, wykorzystują ten komputer także do celów prywatnych. Przecież można bez problemu sprawdzić każdy komputer czy nie łączył się z fejsbukiem, pudelkiem lub portalem pogodowym. Nawet sprawdzenie pogody to dowód na wykorzystywanie MIENIA PUBLICZNEGO!!!

    W Pana przypadku należy podkreślić, że stanowisko na jakim był Pan zatrudniony zobowiązywało Pana do tego, że gdy „Gminą była w potrzebie”, bez względu na to, która była godzina musiał Pan zabierać się do roboty a na dodatkowe wynagrodzenie, to tak, tak oczywiście, nie bójcie się Strękowski.

    Jestem przekonany, że w sądzie udowodni Pan, że celem „dyscyplinarki” nie było porządkowanie spółek komunalnych.

    Z wyrazami szacunku
    Homer Wells

  • Obywatel, a za co go wywalili? Nie wiesz ty czasem? Dlaczego nie chcesz rozwinąć tematu? U fryzjera widziałem kopię tej dyscyplinarki od Szulca. Rozmawia się z tym i owym Nie wiesz ty że mówią coraz głośniej ciekawe rzeczy. Na przykład o jakichś przetargach, nieprawidłowościach,
   układach a nawet dawanych komuś kanapkach Ja po przeczytaniu tej dyscyplinarki oraz posłuchaniu ludzi widzę że p.Strękowski Krzysztof może być tym który przerwie te dlugoletnie chore układy w naszej gminie. Dla mnie on jest bardziej wiarygodny niż ci którzy całe lata siedzą w urzędzie i udają że wszystko w porządku albo że nic nie mogą.

 27. Pan sobie jeszcze raz przeczyta mój poprzedni wpis. Gdzie tam jest szkalowanie. Tam jest sama prawda której Pan przyjąć nie umie. Dobrze, zamieńmy wywalili na zwolnili dyscyplinarnie. Dla mnie to jeden…….Z tymi uczelniami to albo ich było za dużo albo za malo bo nie czyta Pan ze zrozumieniem. Wykład na SGGW był opuszczony,a przepraszam czytanie ze zrozumieniem bylo juz w podstawówce. No i największa Pana bolączka to nie przyjmuje Pan żadnej krytyki pod swoim adresem a probuje Pan zastraszać ludzi.To chyba opuszczony wykład na UWM.
  Za kawę dziękuję nie smakowała by mi a prawdę to już znam ,są trzy.
  No i na koniec czepi się Pan może jakiegoś betonowego słupa bo ja się silować ani polemizować z Panem nie zamierzam.Szkoda fatygi.

  • Ten facet nikogo nie zastrasza. Uważam, ze chce polemizować z prawdą. A „obywatel” powinien bardziej nauczyć się krawiectwa aniżeli z ukrycia kogokolwiek pouczać. To co, że facet gdzieś tam studiował. Pewnie chciał i co? Pewnie zazdrość obywatela zżera go niemożliwie to ze ukończył Uniwersytet w DM na ul. Gdańskiej.

 28. Czy ktoś mógłby mi powiedzieć czym zajmuje się Odro iuris?

  Szukając w sieci informacji o kandydatach do rad i na stanowisko Burmistrza natknąłem się na informację na stronie https://ordoiuris.pl/rada-naukowa, że kandydatka na radą pani Zdzisława Kobylińska jest członkiem Rady Naukowej Centrum Bioetyki Instytutu na Rzecz Kultury Prawnej Ordo Iuris.

  Może się mylę, ale mi „ordo iuris” kojarzy się z bezwzględnym zakazem aborcji nawet w przypadku gdy poczęcie nastąpiło w skutek gwałtu na dziecku. Być może niewłaściwie mi to się kojarzy 🙁

  • Cytat poniżej – artykuł z Newsweeka pod linkiem:
   https://www.newsweek.pl/polska/spoleczenstwo/ordo-iuris-obroncy-zycia-przed-ktorymi-ostrzega-nawet-kosciol/v1bxhxk

   Ordo Iuris – obrońcy życia, przed którymi ostrzega nawet Kościół

   Data publikacji: 17.02.2018, 09:45 Ostatnia aktualizacja: 17.02.2018, 09:45
   MW
   Konserwatywna organizacja, której członkowie stali za projektem ustawy całkowicie zakazującej aborcji, powiązana jest z tajemniczym ruchem Tradycja, Rodzina i Własność. Ta wywodząca się z Brazylii sekta nawet przez kościelnych hierarchów uważana jest za „pseudokatolicką” i „fanatyczną”.
   O Ordo Iuris zrobiło się głośno, kiedy w wrześniu 2016 roku pod obrady Sejmu trafił stworzony przez członków tego stowarzyszenia projekt obywatelski ustawy zaostrzającej prawo aborcyjne. Przewidywał on m.in. całkowity zakaz aborcji oraz kary więzienia (do pięciu lat) za dokonanie zabiegu nie tylko dla lekarzy, lecz także dla samych matek. Pomimo tego, że większość sejmowa nie zdecydowała się poprzeć tak radykalnych rozwiązań (głównie z uwagi na ogólnopolski Czarny Protest), działacze Ordo Iuris nadal naciskają na posłów PiS, aby wprowadzili całkowity zakaz aborcji. Skąd bierze się tak zajadły konserwatyzm organizacji?
   Wszystkie ślady prowadzą do Brazylii – twierdzi „Gazeta Wyborcza”. Organizacja Ordo Iuris została założona przez fundację im. Piotra Skargi, a ta z kolei jest powiązana ze Stowarzyszeniem Kultury Chrześcijańskiej im. Piotra Skargi. W statucie tego ostatniego można przeczytać, że stowarzyszenie powstało z „inspiracji działających na świecie Stowarzyszeń Obrony Tradycji, Rodziny i Własności (TFP)” – pisze „GW”. TFP to założona w Brazylii globalna organizacja, której działalność, mówiąc oględnie, wzbudza spore kontrowersje.
   Jakie? Przede wszystkim chodzi o cały model jej funkcjonowania, który przypomina sektę. Członkowie TFP wręcz czcili jej założyciela Plinio Correę de Olivierę oraz jego matkę, tworzyli własne słowa modlitw wzorowanych na tych chrześcijańskich, a także prześladowali niepokornych „współwyznawców” metodami znanymi z więzień lub szpitali dla psychicznie chorych. Pomimo że samo TFP określa się jako organizacja katolicka, to już w połowie lat dziewięćdziesiątych komisja śledcza francuskiego parlamentu zaliczyła ją do sekt, a brazylijscy biskupi odcięli się od jej działalności, pisząc: „Notoryczne jest oderwanie TFP od Kościoła w Brazylii, jego hierarchów i Ojca Świętego. Ezoteryczny charakter organizacji, religijny fanatyzm, kult założyciela oraz jego matki, nadużywanie imienia Matki Boskiej (…) w żaden sposób nie może zasługiwać na aprobatę Kościoła”.

   Podobne zarzuty wobec stowarzyszenia i fundacji im. Piotra Skargi pojawiły się także w Polsce. W 2005 roku „Gość Niedzielny” pisał, że członkowie organizacji (dziś obecnie także w szeregach Ordo Iuris) działają „bez aprobaty Kościoła” i „nie podlegają żadnej władzy kościelnej”. O stowarzyszeniu zrobiło się po raz kolejny głośno, kiedy padły pod jego adresem oskarżenia o próbę wyłudzenia. Chodziło o rozprowadzane przez członków organizacji medaliki i obrazki z Matką Boską, z których dochód miał zasilać konto stowarzyszenia. Od akcji zdecydowanie odcięła się krakowska kuria, podważając także deklaracje przedstawicieli organizacji twierdzących, iż działają „zgodnie z prawem kanonicznym”.

 29. Mieszkańcu nie bądź bierny i idź na wybory!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!

  Uważam, że KWW Samorządni są najlepsi, bo chcą zatroszczyć się (oczywiście między innymi) o
  rewitalizację naszych zabytków, zwłaszcza

  – zespołu pałacowo-parkowego w Smolajnach,
  – Bazyliki Mniejszej i
  – Kalwarii Warmińskiej.

  W skład komitetu wchodzą wybitne osoby, które mogą poszczycić się nawet tym, że są
  członkami Rady Naukowej Centrum Bioetyki Instytutu na Rzecz Kultury Prawnej Ordo Iuris.

  Dobromieszczaninie,

  jeżeli na Twoim sercu leży dobro Pałacu Biskupów, Bazyliki, Kalwarii
  oraz podzielasz Wielkie Dobro jakie chce nieść ludzkości organizacja Ordo iuris
  w której działa także wybitny lekarz profesor ginekologii i położnictwa Bogdan Chazan
  IDŹ NA WYBORY I GŁOSUJ

  Idź, głosuj, bo narzekać ma prawo tylko ten, kto bierze na swoje barki odpowiedzialność.

   • Fajnie bo jak wkleiłeś ten filmik może niektórzy przejrzą na oczy że to są dwie inne osoby. W pierwszym prawda a w drugim manipulacja.

    • Doskonały był jeszcze filmik „uspokojonego” Jarosława z przemową, wygłaszaną zresztą z kartki, do durnego i naiwnego narodu. JK na tyle opanowany, że smyrający w policzek kwiat nie był w stanie wyprowadzić z równowagi naszego kandydata. Żona zapewne pomogła w tym opanowaniu podając medykament z aptecznej półki.
     Margines dobromiejski będzie głosował na p. Jarka bo cyt. z fejsa:” będę na pana głosować bo był pan cudownym nauczycielem i nie trzeba było się uczyć”, albo „będę głosowała bo dawał pan ściągać…” Ludzie! Zarządzanie Gminą to nie kartkówka ze szwabskiego, na którą zresztą nie trzeba było się uczyć! Proszę po raz tysięczny o wymienienie chociaż 3 rzeczy, które przez okres swojej przydługiej kadencji zrobił dla miasta pan J. Może jakiś m2 chodnika? Może chociaż z pół metra2? No proszę…

 30. Patrząc na wystąpienie JK w trakcie spotkania z wyborcami nic mnie nie zaskoczyło. Temat główny to nieszczęsny zalew. Mętne tłumaczenia i oczywiście co złego to nie ja.

 31. „Szanowni Państwo,

  jednym z popularniejszych tematów będących powodem dyskusji, również na forach internetowych, jest zagadnienie utworzenia w dorzeczu Łyny za Kolegiatą, sztucznego zalewu o funkcji rekreacyjnej lub rekreacyjno – retencyjnej wraz z mostem lub innym obiektem, stanowiącym obiekt komunikacji pieszo-jezdnej.

  Postanowiliśmy przedstawić nasze zdanie w tej kwestii w ujęciu stanu formalno – prawnego. Teren dorzecza Łyny zlokalizowany za Kolegiatą, pomiędzy rzeką Łyną, a Małą Łyną, zgodnie z Rozporządzeniem Rady Ministrów z dnia 18 października 2016 r. w sprawie Planu gospodarowania wodami na obszarze dorzecza Pregoły (Dz.U. 1959 z 2016 r.), został przeznaczony na budowę zbiornika retencyjnego w celu ochrony miasta – w tym zabytkowych obiektów – przed powodzią lub wzrostem poziomu wody w rzekach. Budowę zbiornika retencyjnego wraz z infrastrukturą zrealizuje jako Inwestor i zarządzający obiektem – instytucja państwowa: Państwowe Gospodarstwo Wodne ,,Wody Polskie” zgodnie z procedurami opartymi na zamówieniach publicznych.

  Państwowe Gospodarstwo Wodne ,,Wody Polskie”, zgodnie z Ustawą Prawo Wodne (art. 10), jest instytucją powołaną do zarządzania zasobami wodnymi, w tym w przyszłości zbiornikiem retencyjnym, m. in. w zakresie ochrony przed powodzią. Zbiornik retencyjny zgodnie z zapisami z Ustawy z dnia 20 lipca 2017 r. Prawo Wodne (Dz.U. 1566 z 2017 r.) jest urządzeniem wodnym i należy do budowli przeciwpowodziowych wraz z obiektami związanymi z nim technicznie, funkcjonalnie oraz z nieruchomościami przeznaczonymi na potrzeby ochrony przed powodzią. Ponadto zgodnie z art. 16 ust. 65 Prawa Wodnego stanowi urządzenie wodne do kształtowania zasobów wodnych z jednoczesnym zabezpieczeniem przed ryzykiem wystąpienia powodzi. Budowa urządzenia wodnego podlega konieczności uzyskania decyzji pozwolenia wodnoprawnego, wydawanego przez Gospodarstwo Wodne ,,Wody Polskie”, po wcześniejszym uzgodnieniu, a także podlega nadzorowi ze strony niniejszej instytucji. Budowa czegokolwiek w obrębie zbiornika retencyjnego, nad nim lub pod nim jest zabroniona bez zgodny powyższej instytucji. Działanie takie jest wówczas interpretowane jako naruszenie ustaleń planu gospodarowania wodami na obszarze dorzecza, utrudnienie zarządzania obiektem w przypadku zagrożenia, pogorszenie warunków ekosystemu i stanu środowiska naturalnego, co skutkuje decyzją odmowną.
  W opracowaniu ,,Plan gospodarowania wodami na obszarze dorzecza Pregoły” w odniesieniu do dorzecza Łyny w Dobrym Mieście przedstawiono priorytety polegające na unikaniu budowy obiektów budowlanych i infrastruktury w zakresie obszarów zagrożonych ryzykiem powodzi, czyli zarezerwowanych pod zbiornik retencyjny.

  Reasumując – przedmiotowy teren dorzecza Łyny jest ,,zarezerwowany” na zbiornik retencyjny, który zostanie wybudowany w przyszłości przez Gospodarstwo Wodne ,,Wody Polskie” i będzie podlegał zarządzaniu przez tę instytucję.
  Budowa sztucznego zbiornika przez Gminę lub czegokolwiek w zakresie tego obszaru lub nad nim, jest niemożliwa bez pozytywnej decyzji wydanej przez powyższą instytucję. Uzyskanie niniejszej zgody w przypadku obiektów znajdujących się w zakresie terenu zalewowego i samego zbiornika retencyjnego, z uwagi na zagrożenie konstrukcji i pojemności retencyjnej zbiornika, jest nierealna.

  dr inż. Beata Ferek”
  Źródło:Facebook KWW Beaty Harań

  • Brawo, brawo, brawo!!!Nareszcie rzeczowa, konkretna i klarowna odpowiedź. Powodzenia p. Beato! NIE dla zalewu!!!
   Szczekacze p. J gdzie jesteście? No, odszczekajcie coś…

 32. Brawo! Pani Ferek! Odezwała się kandydatka i jak już się odezwała to mądrze powiedziała! Szkoda, że Pan Wojciech do niczego się nie odnosi.

 33. A do czego tu się odnosić. I bez Pani Ferek każdy zdrowo myślący człowiek w tym mieście wie że zalew przy kościele to bzdura.

  • Najgorsze jest to, że tych zdrowo myślących jest znacznie mniej niż się spodziewałam. Ku mojemu zdziwieniu naiwniaków jest całe stado. Wiosna, lato i jesień w tym roku są wyjątkowo suche i bezdeszczowe, a mimo to idąc deptakiem w stronę tamy po prawej stronie widać „stojącą” wodę. Niech zwolennicy pomysłu p. J włączą swoje ograniczone myślenie i zastanowi się jeden z drugim jak to będzie gdy przyjdzie śnieżna zima, po niej roztopy i bajoro gotowe. Będzie się paplać w tym bajorze jak świnie w błocie 🙂

  • Co prawda jestem Asystentem Sołtysa, a ty piszesz ,,Asystencie”, więc możesz pisać do Asystenta Aptekarki, ale nie przepuszczę tej okazji i do absurdalnego pomysłu zalewu się odniosę.

   Klarowne stanowisko zaprezentowane przez doktor inżynier Beatę Ferek dotrze do każdego myślącego mieszkańca naszej gminy, nie ma co już powielać oczywistych argumentów prawnych.
   W związku z tym odniosę się tak:
   https://www.youtube.com/watch?v=uEdK-1pjJxU

   ——-
   twitter.com/asystentsoltysa

  • Dobry menadżer to odważny człowiek z wizją na przyszłość. Dobry menadżer przewiduje skutki swoich posunięć. Dobry menadżer nie zbuduje zalewu za wszelką cenę, byle udowodnić, że można, bo na razie jest susza, a za 10-20-30 lat niech martwi się kto inny.
   Dobry menadżer przyjmuje logiczne argumenty i potrafi wycofać się z nierealnych pomysłów.
   No, ale do takiego podejścia po prostu trzeba być dobrym menadżerem. Nie wystarczy przebrać się w garnitur i nonszalancko trzymać rękę do kieszeni.

   ——-
   https://twitter.com/asystentsoltysa

 34. Ta wykładnia prawna przytoczona przez Panią Beatę Ferek, nie mówi o tym czy budowa zbiornika retencyjnego jest możliwa, ostatnie zdanie to tylko jej opinia. Jednak czy taka inwestycja byłaby realizowana, decyduje polityka regionu i gminy, bo budowa zbiornika retencyjnego, w tym miejscu jest możliwa i realna do wykonania oraz ujęta w planie gospodarowania wodami na obszarze dorzecza Pregoły, sporządzonym przez były ZMiUW w Olsztynie (obecnie PGW WP). A wszystko zależy od tego kto będzie rządził i jakie działania będzie podejmował, tzn. czy będzie za czy przeciw budowie zbiornika retencyjnego.

  • Jeszcze dodaj jaki będzie koszt mostu przez ten zbiornik bo p. Kowalski boi się podać cenę.

  • Panie Zbiornik, skoro Pan wiesz, co było przed PGW WP, to masz Pan łeb na karku. Wiesz Pan więcej niż typowy użytkownik tego forum. Odpowiedz Pan, to ile ten most przez zalew będzie kosztował? W poprzedniej kampanii Kowalski obiecywał narty wodne po zalewie, mostek i inne atrakcje. Nie licząc kempingu i turystów z Niemiec. Nie do uwierzenia, że do tej pory Kowalski nie zdążył oszacować tej inwestycji chociaż na to jego słynne oko Kowala.

 35. Cytuję— wszystko zależy od tego kto będzie rządził i jakie działania będzie podejmował, tzn. czy będzie za czy przeciw budowie zbiornika retencyjnego.

  Wykraczamy delikatnie poza kompetencje gminy, nie jej decydować, co będzie a co nie będzie na obszarach objętych z mocy ustawy. Są to obszary celowo wyodrębnione i przekazane w administrowanie i zarządzanie Skarbowi Państwa, Rządowi odpowiedzialnemu za ewentualne następstwa powodzi.

  • Jaro wszystko załatwi. Broni Kaczyńskiego jak pibul to pojedzie na Nowogrodzką i załatwi.
   Kaczyński zrobi takie same oczy jak Morawiecki kiedy Jaro krzyczał do niego z balkonu.

 36. No cóż wszystkich już usmarowano równo. Ostał nam sie Rysiek ale on nic nie napisze bo bidula nie wie jak tu sie dostać na te stronkę . Może jakaś niezależna kancelaria w jego imieniu by co napisała?

 37. Pan Kowalski to nawet dzien dobry nie potrafi odpowiedzieć już na ulicy jak spotka obywatela który głosuje na opozycję. Brawo Kowal,myślałem że masz za grosz inteligencji ale jednak się pomyliłem. Uśmiechaj się dalej fałszywie a myślę że wyborcy wystawią ci rachunek przy urnach i znikniesz z życia politycznego na wieki.

  • Zniknięcie ze sceny politycznej byłoby najpiękniejszym zakończeniem tej nieco przydługiej bajki 🙂 Szampan już się chłodzi i mam nadzieję, że korki będę strzelać w niejednym domu.

   • Świta nowi ludzie nowe kierunki też nie mówi dzień dobry, takie z nich nowe ludzie ze starych znajomych na mieście nie poznają….

    • Bo to rasowe świnie przebrane w tanie garnitury. Krawaty pod szyją ściśnięte tak mocno, że ledwo powietrze nosem można wciągnąć 🙂 Szczerze powiedziawszy to wolę minąć takiego znajomego bez fałszywego „dzień dobry” niż wymuszony skłon pana A. pod tytułem „kłaniam się nisko po same pi…sko”.
     Nowe kierunki? Gdzie? Dokąd? Licheń a może Częstochowa?

 38. Panie Kowalski – jest dobrze. Tyle jadu ile Heniek ,Wojtek i Beata wylewają może wróżyć Panu zwycięstwo już w I turze wyborów. Oby. POWODZENIA !!!

 39. Anonim twoje kierunki to są jedne. Z pokoju do kibla i to wszystko na co Cię stać. No i trochę poszczekasz w sieci z ukrycia. A kowal w 1 turze wyborów to może co jedynie 15%osiągnąć i to będzie jego szczyt mozliwosci. Ja wam wróżę wielką kupę;) obym was nigdy w radzie nie widzial… nigdy…. rozumiecie to.?

 40. Jak dzieci – tupiecie i plujecie.
  Większość komentatorów notorycznie nie może pogodzić się z silną pozycja Pana Kowalskiego. Poczekajcie , jeszcze kilka dni… 🙂

  • Jak dziecko to zachowywał się Kowal na przedwyborczym zebraniu na wiosce. Kamer nie było i tego psychologa z mikrofonem. Kowal pokazał jaki jest naprawdę. Taka to jego ,,silna pozycja”, że ludzie ze wsi za głowy się brali i oczy wybałuszali. 😂
   Chłopa nie nabierzesz.

  • Oj boli, aż z żalu nagrał spot o jeziorze. 🤣🤣🤣 Mówi że inwestorem będą wody polskie , ale to on będzie decydował o tym co tam będzie , nie wody polskie, Jarosław będzie decydował. Kumacie typa ? Wybuduje zbiornik retencyjny który będzie miał tez funkcję rekreacyjne, przecież jedno wyklucza drugie. Co ten pan opowiada. Rysiu z Mateuszem będą zawody wędkarskie ogólnopolskie organizować , nieźle . Mają rozmach.
   Nie ma to jak budować sztuczne jezioro w krainie tysiąca jezior. Bo u nas za mało zbiorników naturalnych 🤣🤣🤣🤣🤣🤣😃😃🤣🤣🤣🤣🤣

    • Psycholog najwidoczniej się poddał, nie wierzy w zalew. Nawet przyjaciel Aleks z PSLu ich opuścił.
     Już w jego komitecie mało kto wierzy w zalew. Kilka osób tylko z jego kandydatów,reszta to chyba przypadkowi goście których spotkali w drodze na tame.
     Przerwali im spożywanie trunków wyskokowych dali po winie i mają rzeszę zwolenników na filmie

     • Moczymordy dobromiejskie za butelkę taniego wina swoją twarzą dają głos poparcia dla JK i nieszczesnego zalewu zwanego jeziorem. Kandydat na radnego pan Paweł Wołdź sam nie potrafi sie wypowiedzieć to wysłał swojego rzecznika w osobie ojca. Werka prawie jak Jezus pierwsze kroki stawiała na wodzie. Nawet pierwsze utonięcia miała w Łynie. Miala tez kocyk, koszyk i coś tam jeszcze 😂😂😂 Mój Boże!!! Czy to jest zły sen czy to się jednak dzieje na prawdę? Ludzie przestańcie się kompromitować.

  • Park, a parking to zasadnicza różnica. W parku masz znacznie więcej powierzchni biologicznie czynnej to po pierwsze, teren parkowy jest zupełnie inaczej obciążony niż park, parking to typowy beton beton beton beton i zupełnie inne obciążenie terenu. Poza masą betonu dochodzi jeszcze ciężar parkowanych samochodów, ale żeby zauważyć takie różnice trzeba Choć trochę myśleć……

  • Wy tu o zalewie, o parku, rzucacie się na siebie jak psy, a Stasiu Grzesiu z kochanką śmieją się z was bo sami suchą nóżką wylądował w gniazdku kochanków.

 41. Moim zdaniem biegu rzeki się nie zmienia,niech zostanie jak jest po staremu.Mieszkam od 40 lat przy tej rzece i wiem jak kiedyś rzeka wylewała.Budowa zbiornika wg JK to jest tylko jego chora wizja w głowie i na zdjeciu jakby to miało wyglądać.Pan pss niech nie mówi że zna rzekę ,koń by się uśmiał hehe,kategoryczne duże NIE dla budowy zbiornika pseudo „zalew kowala”

 42. W mieście buduje się kolorowe „solankowe cuda” a na wioskach do domu nie można dojechać ani napić się z kranu czystej wody. Głosujcie na Jarosława Kowalskiego a nie na ulizanych mędrców krytykujących prawdziwych społeczników!

  • Głosuj na Kowala to nawet tej brudnej wody w kranie mieć nie będziesz. Wszystko pójdzie w jego wizjonerski zalew.
   O drodze zapomnij on chce wybudować pięć kilometrów ścieżki dookoła tego zalewu.
   Ludzie otwórzcie oczy! Człowiek z ręką w kiermanie na plakacie nie nadaje się na burmistrza Dobrego Miasta!!!!!

    • Niech zdecydują, ale dlaczego Kowalski manipuluje faktami? Dlaczego twierdzi, że ze zbiornika retencyjnego zrobi jezioro? Dlaczego kłamie, że Gmina będzie mogła dexydować, jaki most tam będzie? A jednocześnie mówi, że to nie Gmina będzie za to płacić bo inwestorem jest PGW WP? Zdajesz sobie sprawę, że PGE WP nie wybuduje mostu przez zbiornik retencyjny?

  • Kowal społecznik? Zadaję po raz setny pytanie co dla miasta zrobił twój Jarosław. Nie wymieniaj zlotów hitletowskiego garbusa bo to nie JK był organizatorem tych imprez. No więc co??? Doczekam się konkretów? Poza tym zabierz tego swojego Jarka do siebie na wieś razem ze złomowanym pomnikiem i budujcie sobie drogi i w lewo i w prawo, a nawet prostujcie zakręty i bądź szczęśliwa /y. Wara od zalewu.

 43. Czy państwo profesorostwo p.Filipkowski i p. Kobylińska słyszeli, co powiedział Kowalski? Inwestorem będą Wody Polskie, to one za wszystko zapłacą, a Kowalski twierdzi dalej, że to od nas zależy, jak to będzie wyglądać i co tam będzie?

Napisz komentarz. Przypominamy o zachowaniu kultury w pisaniu komentarzy. Nikt nie jest anonimowy w internecie. Redakcja zastrzega sobie prawo do usuwania komentarzy bez podania przyczyny, zwłaszcza obraźliwych.

Dodaj swój komentarz.
Please enter your name here