Strategia rozwoju Dobrego Miasta do 2020 roku przegłosowana. Jakie jest Wasze zdanie?

163

Strategia rozwoju Dobrego Miasta do 2020 roku przegłosowana. Jakie jest Wasze zdanie?

Szczegóły strategii rozwoju Dobrego Miasta do 2020 roku zobaczysz tutaj7067_strategia_-_projekt

Zobacz wszystkie wydarzenia

163 KOMENTARZE

  • Zgadzam się z przedmówcą wielki ukłon w stronę Pani Burmistrz trzeba być nie lada cierpliwym żeby wysłuchiwać radnego Kowalskiego

 1. Jestem po sesyjny i powiem tak: brak kultury i zajadłość Radnej wobec Pani Burmistrz chyba jest wysoce niestosowna na sesji Wysokiej Rady. Pani Radna okropne zachowanie! Radny Kowalski poematy coraz dłuższe i o niczym wygłasza a radny Borowik pyta o to samo aby pytać? Jako Przewodniczący Komisji nie składa wniosków do budżetu tylko znowu chce robić ulice. Pani Radny czyny, czyny i jeszcze raz czyny. To Pan ma powinien dawno wpisać ulice w budżet. Brawo Panie Łańko- tam można zawieszenie urwać! Przewodniczący Miszcz! Opanować te ” bicie piany” nie lada umiejętność.

 2. O czym ty asystencie sołtysa piszesz! Chyba oglądasz inną sesję niż mieszkańcy, jaki tu podziw i komu? vice burmistrzowej a za co, że jest słabiutka w tym co robi i na pewno nie obejmie stanowiska po ,,mocnym” obecnym Burmistrzu, a jakiż to podziw dla przesłabego Joachima, oj boże kochany każdy widzi co dzieje się na sesji, każdy to widzi i ci co są na sesji i ci co potem to oglądają. Akurat sołtysie ci dwoje to bardzo słabe ogniwa.

   • A ty nią jesteś czy jej adwokatem? Zazdrość ze jest ktoś kto was bije o głowę. To jest zrozumiałe dla prostych z małego miasteczka

  • Pan radny Kowalski tylko mielić językiem potrafi razem z panią Ulewicz i przechwalać się gdzie to oni nie byli co widzieli niech zakasze rękawy i weźmie się do pracy co zrobił dla miasta fontannę i tak się nią szczyci tak jak jest byle jakim nauczycielem tak i byle jaki z niego radny

 3. Ten komentarz obserwującego to chiba z gminy idzie nie? Ten przewodniczący to Miszcz nie? Wieś opanowała Dobre Miasto. No fakt wagowo gmina zwycięża bez porównania! Radni i radne miejscy weźcie wy się kur…dę do roboty. Jak się ogląda przez dwa lata sesje to tylko słychać i widać groźne miny i krzyki wiejskich radnych. No i potem cała kasa idzie na wieś. A w mieście co się dzieje nic. Jak coś jeden radny z drugim chce zrobić to burmistrz nie pozwala, co tu się dzieje do diabła.

  • Wiadomka. Wieś trzeba kupić i tyle w temacie. Rozumiemy wszyscy i widzimy wszyscy jak marnotrawia nasz miejski majątek. Idzie tam gdzie się coś z tego ma a mają ze wsi bo nasi ponadto układem

   • A przepraszam bardzo jaki miejski majątek? Tak samo miejski jak wiejski. A czy ludzie ze wsi nie płacą podatków? Z czym wsie tak grabią ten majątek? Z tym, że zrobią im drogi po których nie da się jeździć, czy z tym, że wygrywają budżet obywatelski i pokazują, że wieś potrafi. Ale popatrz ile mieszkańcy wsi robią sami, zakładają stowarzyszenia, budują place zabaw, siłownie, boiska dbają o estetykę wsi. A Wam w mieście przecież się wszystko należy, Wy wszystko macie podane na tacy i jeszcze Wam mało.

    • mieszkanka wsi to chiba jakaś sołtysowa nie? wygadane to tera że chej, tu chcą drogie tam chco świetlice i tak doją to nasze biedne miasteczko. A część naszych miejskich radnych śpi w letargu pani doktorowa, jej kolega starszy pan, a i Borowiczek tylko co by chciał to przysiółeczek, o panu wiceprzewodniczącym to już w ogóle nie warto wspominać. SEN, sen i nic więcej. A opozycjoniści nie mają siły przebicia ani tu ani tam. Tu w mieście nie ma jedności więc nic tu nie będzie. Wieś ma więc szansę ciągnąć dalej.

     • Drogi Miszczu. Nie nasza to wina, że wybieracie sobie takich radnych. Ale nawet patrząc na wyniki budżetu obywatelskiego to przecież Głotowo nie wygrało tylko dzięki swoim mieszkańcom, bo i ludzie z miasta oddawali głosy na ten projekt a nie na projekty z miasta. Ale jaka to radość, że tacy ludzie ze wsi pokonali miasto i to po raz drugi. A po drugie my ludzie ze wsi nie biegamy za krowami po polach w więc też chcemy wyjść na spacer po równym chodniczku i udać się np.na plac zabaw z dzieckiem. No bo miastowi to mają za friko a my se sami budujem 🙂 .

 4. Oglądając sesję nie sposób spokojnie usiedzieć, zwłaszcza wtedy gdy głos zabiera JK albo jego pomazańcy IKS i WU. Człowiek cały się gotuje jak ich słucha, krzyczą, machają rękami i nic z tego nie wynika. Wszystko wiedzą najlepiej, tylko jakoś nie mogą nic osiągnąć. Mocni w krzykach i nic więcej. Pani Radna z sesji na sesję coraz śmielsza i pozwala sobie na coraz więcej, zero kultury.
  Wszechwiedzący radny doznaje nagłego olśnienia w momencie zatwierdzania strategii rozwoju i głośnie wykrzykuje że to że sio, a ja się pytam gdzie byłeś człowieku wcześniej gdy była czas na zgłaszanie uwag! coś Pan w tym czasie robił i na litość boską nie odgrzewaj już więcej tego garbusiarskiego kotleta, dosyć już tego mamy! Dwadzieścia lat temu zorganizowałeś imprezę i ciągle o niej opowiadasz, to już robi się nudne. Jak masz pomysł na kolejną imprezę to weź się do roboty i zawstydź wszystkich, pokaż jak to się robi. Zaproś przyjaciół z Niemiec i zróbcie to z rozmachem, tak jak na zachodzie!

   • otóż to! Jedynym pomysłem jest krzyk i bezpłodne dyskusje o wyższości świąt wielkiej nocy nad świętami bożego narodzenia. Może próbuje tym sposobem wyleczyć się z jakiś kompleksów?

 5. Tzw. opozycja powinna wyciągnąć wnioski. Ale tego niestety nie zrobi…
  Dla przykłady, Przewodniczący Zawacki, Radna Kowalewska i Radny Bielawski to nowi radni. Ale potrafią pracować dla dobra Gminy, a nie tylko jątrzyć, skłócać i bić pianę.

 6. Brawo Panie Łańko. Tak zaniedbanej drogi jak ta przy Biedronce to nie ma już w żadnym mieście. Też tam rozwaliłem resory i urwałem miskę olejową. Ułożone krawężniki i przez kilka lat nic nie zrobiono. Robiono inne drogi. Rozgrzebane i zostawione w środku miasta. Co na to władze gminy, Czy tek się prowadzi inwestycje w tym mieście?. Co na to Radni Śródmieścia . Czy nie widzą tego rażącego zaniedbania?, Dziwne, ale widzi to bardzo aktywny Radny z Urbanowa

  • A nie słyszałeś o tym, jak budowano chodnik w Smolajnach? Zbudowano tak, że z niektórych posesji nie można było potem wyjechać.
   Opcje są dwie. ABO Burmistrz wie, ABO Burmistrz nie wie, jak się prowadzi inwestycje. 😉

   • ABO wiesz o czym piszesz ABO nie . Do dwóch posesji jak był budowany chodnik były utrudnienia z dojazdem co było oczywiste ze względu na położenie tych posesji . Ale dojazd zrobiono więc w czym problem.

    • Wie ,wie , wie !! Wie na napewno .Jesteś ze Smolajn ?? też wiesz jak bylo . Tygodniami z tych posesii niebyło wyjazdu !!!! Dopiero po interwęcjach poprawiliście . niekłam !!!!

     • Po pierwsze nie ja to budowalem i nie ja to porawialem . Po drugie jak napisałem ze względu na budowę chodnika utrudnienia były z wjazdem . Po trzecie po wybudowaniu chodnika jeden z mieszkańców układał sobie podjazd z polbruku wiec nadal nie mógł wjeżdżać. A już po czwarte to nie była inwestycja Burmistrza tylko Generalnej Dyrekcji. A jeszcze po piąte wszyscy są szczęśliwi bo mają chodnik.

 7. Kowal ma racje! tyle samochodów co przejeżdża przez nasze rondo to żyła złota ,ale po 1 gdzie oni mają się tu zatrzymać? A po 2 to po co? Co my mamy do zaoferowania turystom , przejezdnym , podróżującym? Jakie są działania ze strony ratusza żeby ściągnąć tu obcy kapitał ,a miejscowy zatrzymać ,żeby ludzie dojeżdżający do zakładów pracy rozlokowanych w naszym mieście chcieli osiedlić się tu na stałe co im miasto może zaproponować? Większość działalności gospodarczych otwierana jest tylko po to żeby wyszarpać dofinansowania a po roku są zamykane bo lokalna społeczność zarobione pieniądze wydaje w Olsztynie a nie tu. Dlaczego Kowalski nie jest zapraszany do konsultacji społecznych wszyscy wiemy iskrzy między nim a urzędem i nie pcha się tam gdzie go nie chcą. Zrobiłby zapewne wiele gdyby miał większość w radzie ,a takowej nie ma i wszystkie inicjatywy wynikające z obozu opozycji trafiają do kosza przy każdym głosowaniu. W Glotowie u Księdza jest więcej turystów pielgrzymów niż w Dobrym Mieście i Pleban robi na nich niezły biznes , nie będzie chciał się z nami układać żeby dzielić wpływy. Ma chłop łeb do biznesu jak większość księży zresztą. Wakacyjny program kulturalny był obficie rozpisany i robił wrażenie na takich Panach jak ten od Planu rozwoju tylko dla kogo były te imprezy? Jeden koncert 1,5h na zamknięcie ludziom gęb ,reszta bezużyteczna ,dwa razy w tygodniu Konkordia na przedmurzu ile tego można słuchać? Mam nadzieję że za dwa lata taktycznie Pan Kowalski tak to rozegra że doczekamy się w końcu zmian w naszym smutnym jak p…. mieście.

  • Jeśli ktoś potrafi coś zbudować, to zbuduje to i bez większości w radzie. Popatrz na Kalwarię Urbanowską i osiągnięcia Radnego Ryszarda Łańko. Skuteczność tego człowieka jest bezdyskusyjna.
   A kiepski fachowiec znajdzie zawsze wytłumaczenie. W tym akurat jest ktoś skuteczny.

    • O układach już mówiła przed wyborami pewna partia. Warto dodać, partia bliska sercu pewnego nerwowego pana z naszej Gminy. Teraz widać prawdziwe układy i PIEKIELNE Misiewicze…

  • A nie zauważasz że większość tych przejeżdżających przez Dobre Miasto których to nazywasz żyłą złota robią trasę dom – praca, praca – dom i nikt nie będzie sie tu zatrzymywał nawet jeśli postawisz wszędzie pomniki garbusa z wodotryskiem, ludzie przejeżdząją przez Dobre Miasto w drodze do domu i nie mają czasu i chęci na atrakcje. Wypasiona infratsruktura turystyczna ich tu nie zatrzyma, nawet na chwilę.

 8. Nie daj Bóg takiej zamiany za dwa lata. Kowal nie jest zapraszany? To trzeba Go zapraszać? Nie żartujmy sobie! Opinie i związane z tym złożył jeden mieszkaniec miasta! Nie był On zapraszany bo każdy miał prawo! Niestety JAROSŁAW PODRÓŻOWAŁ GARBUSEM zamiast złożyć swoją opinię do planu, który na litość boską jest na 20 lat? Pytam GDZIE BYŁ RADNY ? Jeden, drugi, trzeci ? Dziwne, ze ksiądz u nas zarabia? Zarabia bo mamy kalwarię! Imprezy były dla tych co chcieli brać w nich udział, było i disco polo i z tego co wiem to nie za sprawą Jarosława, tylko mieszkańców i burmistrza! Zmiany będą jak przez 15 lat kadencji. Przypominam, że były „złote czasy” kiedy miał większość w radzie i co ??????? pytam się co??? Ja zwykły ze wsi!

 9. Disco polo było ponieważ ludzie się zbulwersowali, że w mieście taka posucha jest ,że Lubomino ma koncerty,świątki mają a u nas czytanki i teatrzyki w kółko a zapotrzebowanie jest na coś innego. Kalwaria w Glotowie powstała pod koniec XIX wieku i żaden proboszcz wcześniej nie robił na tym biznesu dopiero Ks. Proszek wykorzystuje ją do celów marketingowych. Radny Łańko jest sołtysem Urbanowa stworzył tam fajny klimat i atmosferę dlatego większość mieszkańców popiera jego działania ,a jak ma się poparcie to tak jak powiedział radny Charkiewicz jednoczmy się i wspierajmy a zbudujemy, a jak będziemy się kłócić to wszystko pójdzie w ruinę

  • Ileż w tym ,,celnych” uwag i ,,pokojowego” nawoływania do zgody… Naprawdę, wzruszające. Brak tylko jednej szczerej diagnozy. Są ludzie, którzy jedynie o zgodzie mówią, ale nie są zdolni DO ŻADNEGO kompromisu i DO ŻADNEJ zgody.
   Z łatwością można nawet po tej Sesji spostrzec pewną oczywistą rzecz. Radny Kowalski nie tylko nie potrafi porozumieć się z Burmistrzem Trzaskowskim. Radny Kowalski nie potrafi porozumieć się też z Burmistrz Beatą Harań czy Przewodniczącym Joachimem Zawackim. Innych wymieniać?
   Droga SiSi, masz na to jakieś racjonalne wytłumaczenie?

 10. Pani Ulewicz proponował bym aby przebiegła się po wyborcach i ufundowała jakiś obelisk dla radnego J. Kowalskiego, że poległ w walce z poplecznikami Burmistrza.

  • To czy poległ to się okaże za 2 lata. A jak chciał kładkę w Knopinie na drodze na cmentarz to co zrobili cyrk jakiś lampki i spinki na asfalcie. Pani przewodnicząca Kowalewska! Toć to Pani teren jak Pani mogła zgodzić się na coś takiego.

  • Nie zgodzę się, że poległ z poplecznikami Burmistrza. Ja nie jestem na pewno poplecznikiem Burmistrza.
   Jeśli Radny Kowalski poległ, to tylko na własne życzenie. Jest nieskuteczny. PIEKIELNIE NIESKUTECZNY. Co sam przyznał na ostatniej Sesji w przypływie szczerości. Pewnie tego żałuje. Ale tak to jest, kiedy ktoś wygłasza płomienne monologi i nie tylko nie słucha innych, ale nawet często sam siebie…

   • I taka prawda. Radny Kowalski ma podstawowy problem. Nie słucha. A kiedy już słucha, to niewłaściwych doradców. I potem wychodzi na największego krzykacza i największego nerwusa.
    A do tego nie widzi, że za 2 lata to się okaże, że nie tylko przegra w I turze z Haraniową, ale i z Wolakiem.

    • JK nie wychodzi na największego krzykacza i nerwusa, on nim JEST!!! To człowiek, który nie powinien być radnym. A skoro został (niestety) ponownie wybrany to niech się zachowuje stosownie do zajmowanego stanowiska. Wrzaski, krzyki, wymachiwanie rękoma, piana na ustach to nie sposób na rozwiązywanie problemów czy podejmowanie kluczowych decyzji dot. miasta. Rozumiem, że można mieć odmienne zdanie na jakiś temat, ale nie rozumiem, że MA się odmienne zdanie na każdy temat przez kilkanaście lat. Bicie piany i skłócanie to główne zadanie JK. Co ten człowiek zrobił dla miasta? Nie przypominam sobie NIC konkretnego, NIC, ZUPEŁNIE NIC. Zlotów szwabskich garbusów proszę nie liczyć bo to nie JK był organizatorem tych imprez.
     ps. chciałam jeszcze powiedzieć, że poplecznicy JK już dawno w swoich potyczkach słownych przerośli mistrza. I wcale to nie jest komplement.

     • Najlepiej jakby w radzie siedzieli sami kuzyni urzędników i nic nie kwestionowali. Fikcyjny MOPS, fikcyjne CKB ,OSiR. Obsadzić stołki swoimi i żeby nikt nie krytykował że tam się nic nie robi o tak byłoby perfekt. Sadzić kwiatki niech babki podziwiają a dookoła miasta mur postawić żeby nikt tu nie zaglądał to i w niedziele rano śmietniki nie będą porozwalane. Policja też takie rozwiązanie poprze, będzie spokój na mieście. Przetargi rzecz jasna każdy kuma o co się rozchodzi. I po co ten Kowal zakłóca zapleśniałym urzędnikom spokój i stabilizacje?

 11. Jarunia tylko krzyczy, czy potraficie wymienić chociaż jeden z jego sukcesów? co ona osiągnął przez wszystkie swoje lata bycia radnym? Czy kiedykolwiek powstało coś z jego inicjatywy? Czy potrafi zrobić coś pożytecznego i zjednoczyć wszystkich?

 12. Żenia, za dwa lata radny JK dalej będzie w opozycji. On niczego innego nie potrafi oprócz nie zgadzania się się z większością.

  • On nie tyle niezgadza się z większością co klauzula sumienia nie pozwala mu na poparcie chociażby jednego projektu pochodzącego od władzy

 13. A już się wydawało, że większego cyrku nie będzie… A jednak. Od 1:01:30 nasz bezbłędny Kowalski pyta tego oszołomionego eksperta, jakie widziałby kroki, aby rodziło się więcej dzieci. A może każdy powinien zapytać własne dzieci, dlaczego nie fundują mu wnuków?

  Mnie się jeszcze przypomina z kampanii pomysł, aby siedział ktoś w aptece i przebijał prezerwatywy. Może to będzie sposób?
  Ekspert inteligentnie ośmieszył pytającego. Może oprócz przebijania prezerwatyw jeszcze wyłączyć światło?

  • Jego jedyną intencją jest skłócenie wszystkich dookoła.
   Nie zauważyliście że ostatnio nawet jego przyjaciele odsuwają się od niego?

  • Durnia? Jakiego durnia? Nikt tu z nikogo durnia nie robi i nie musi robić.
   Widzisz w działaniach Radnego Kowalskiego dobre intencje? Masz prawo. Na pewno Radny Kowalski źle nie chce. Ale z tych chęci więcej wychodzi złego niż dobrego. Wieczne awantury, wyskakiwanie jak Filip z konopi, kiedy już musztarda po obiedzie. Histerie, bezpodstawne oskarżenia.
   A tu Radna Ulewicz nawet twierdzi na Sesji, że Radny Kowalski jedyny chce dobrze.
   Macie tupet, nie ma co. Prawie jak PiS. Jarosław Kaczyński poświęca się dla Polski. Dlatego postanowił zostać starym kawalerem. A teraz wasz lokalny guru jedyny chce dobrze. Macie tupet, nie ma co.
   Radna Kanabrocka wytyka Burmistrz Harań, że nie pochodzi stąd. Macie tupet, nie ma co.
   Jeśli ktokolwiek ośmiesza i robi durnia z Radnego Kowalskiego to jego poplecznicy.

   • Jak narazie to tupet i arogancje widze w twoim wpisie i podobna taktyka jak na sesji wywalenie oczu ze zdziwienia i kontrargumenty o mostku za kilkaset tysiecy. Ja juz tego nie lykam. Radna kanabrocka czy jak jej tam pominmy ale Kowala to sie tam jeszcze boja i jak wiekszy problem to wodz ma pilny telefon albo odpowiada na pismie.

    • Kiedy Trzaskowski odpowiada na piśmie, ma potem dowody, że pytał na przykład o namiary do tego słynnego projektanta, co miał niby zbudować ten mostek za 50 tysięcy. Ma dowody, że pytał. I ma dowody, że nie dostał żadnej odpowiedzi.
     Słuszną linię obrał Trzaskowski. Dzięki tej strategii złudzenia co do was mają tylko głupcy, naiwniacy i podobne do was oszołomy.

 14. Urzędnicy wiedzą co ich czeka jak Kowal za 2 lata zawładnie ratuszem i robią tu na tej stronie z niego idiotę, osła, krzykacza, choleryka, narwańca i Bóg sam jeden wie kogo jeszcze. W oczach mieszkańców próbują przedstawić go w jak najgorszym świetle. Przecież większość komentarzy to z Urzędu oraz CKB. Gość chce dobrze i to jest zagrożenie dla obecnej władzy

    • A nie przyszło ci do tego twojego pustego łba, że Burmistrz Beata Harań parodiuje kogoś i mówi to z sarkazmem?

     • Te wasze słynne wspólne sesje, na których omawiacie strategię polityczną, was wykończą.
      Z jednej na drugą coraz gorzej. Teraz wam się objawiło, że Burmistrz Harań nie jest z Dobrego Miasta? Co to ma do rzeczy, do jej kompetencji?
      Wy jeszcze nie wiecie, ale wy już przegraliście z Burmistrz Harań. Właśnie za to, że jesteście takimi fanatycznymi oszołomami.
      Wedle zasady… Lepiej z mądrym zgubić, niż z głupim znaleźć.

     • Do Tomasza: Od razu widać, że kto tu jest teletuPiSiami.
      TeletuPiSie Polskę podzieliły i ludzi podzieliły. Wy to lepszy sort?

  • Do Poranek Kojota:
   Twoje wywody są obarczone podstawowym błędem logicznym. Utrzymujesz, że można z kogoś zrobić
   idiotę. Niestety, jesteś w błędzie, gdyż:
   NIE DA SIĘ ZROBIĆ IDIOTY Z KOGOŚ, KTO NIM NIE JEST.
   Dlaczego wam nie udaje się zrobić krzykacza czy narwańca z Trzaskowskiego albo z Harań?

   A jeśli ktoś robi krzykacza i narwańca z tego, jak ty to piszesz <>, to tylko on sam z siebie.
   Ja mu nawet na swój sposób współczuję. Chłop usiłuje bezskutecznie walczyć ze swoją naturą. Ale w chwili, kiedy Burmistrz Harań go sprowadziła do parteru, nie wytrzymał ciśnienia.

   • Błąd logiczny występuje także w stwierdzeniu, że „NIE DA SIĘ ZROBIĆ IDIOTY Z KOGOŚ, KTO NIM NIE JEST”. Jeżeli ktoś już jest idiotą, to nie trzeba z niego robić kogoś kim jest 🙂 Oczywiście można próbować z kogoś zrobić idiotę w tak przekonujący sposób, że ktoś może w to uwierzyć, że „idiota” wcale nie jest zrobionym przez kogoś „idiotą” lecz jest naturalnym idiotą 🙂 Oglądając sesje mnie osobiście rzuca się w oczy fakt, że niektórzy radni, przekonani o swojej wyższości nad resztą społeczeństwa, zatracają się w swoich wywodach, do takiego stopnia, że widz, który nie jest w żaden sposób powiązany z nimi emocjonalnie, ma jasny i czytelny obraz – Jeżeli o ekonomii powinni rozprawiać ekonomiści, to o idiotyzmie …

    • Takie dyskusje są bezcenne. Nawet jeśli sądzę inaczej, zawsze fajnie poczytać mądrych ludzi z poczuciem humoru. A tu jeszcze się taka gratka! Z oboma się zgadzam… Miód na oczy.

 15. Oj nie byłabym tego taka pewna, że za dwa lata zawladnie ratuszem. Bo kto zagłosuje na takiego furiata, to że PIS jest u władzy to nie znaczy, że i on będzie. A ludzie widzą i go oceniają i jakoś pozytywnych opinii o nim nie ma zarówno jako o radnym jak i nauczycielu. A to, że on jak i Pan Abako kłaniają się w pas do wszystkich o niczym nie znaczy .

 16. Ja zaglosuje na kowala bo kwiatki sprzatanie miasta siedem razy dziennie juz mnie jak i wielu innych nie interesuje.

  • Skończy, skończy. Masz rację. Tak, tak. Na pewno. Tak samo jak ,,celnie zauważa”, że Biedronki i inni przedsiębiorcy odnotowują nagły ,,odpływ” Rosjan z naszych terenów, ale już nie kończy, dlaczego ci Rosjanie ,,odpłynęli” z Polski… A zwłaszcza nie kończy, za czyją przyczyną…
   Skończy z układem. Na pewno. Kłaniają się Misiewicze…

 17. DO —Radna Masakra Paź 6, 2016 at 17:42
  Do Tomasza: Od razu widać, że kto tu jest teletuPiSiami.
  TeletuPiSie Polskę podzieliły i ludzi podzieliły. Wy to lepszy sort? POLACY WRESZCIE SIE OBUDZILI BYNAJMNIEJ WIEKSZOŚC ,a reszta dalej żyje w ciemnocie i jest łatwo sterowalna !

 18. Dariuszu drogi…
  Na początku krótkie oświadczenie: Nie mam BYNAJMNIEJ ambicji dotrzeć do Twoich ,,żelbetonowych” poglądów i Twojego dogłębnego pojęcia o polityce. Nie mam BYNAJMNIEJ złudzeń, że moje wysiłki cokolwiek mogłyby tu zmienić. Wystarczy mi, że PRZYNAJMNIEJ inni ,,dalej żyją w ciemnocie” i widzą to, czego Ty nie masz po prostu szans dostrzec. Czyli ogarnąć w swoim ,,móżdźku”, co naszej Ojczyźnie styl rządzenia PiS robi.
  Z zasady nie robię rzeczy, które są skazane na porażkę. Czyli postaram się dotrzeć nie do Twoich poglądów, a do czegoś innego. Do elementarnego pojęcia o naszej wspólnej mowie ojczystej.
  BYNAJMNIEJ nie można zamieniać ze słowem PRZYNAJMNIEJ.
  To nie są synonimy. To nie są wyrazy, które oznaczają to samo.

  Poczytaj tu:
  http://bynajmniej.pl/bynajmniej-to-nie-przynajmniej/

  • Wiele osób razi używanie słowa bynajmniej w sposób niekonwencjonalny, w znaczeniu ‚przynajmniej’. Jest to jednak innowacja dość rozpowszechniona, często spotykana w Polsce centralnej i na Pomorzu. Skoro przedostaje się do języka osób wykształconych, niewykluczone, że kiedyś zostanie zaaprobowana. a co do polityki po-psl -„Nie ma mowy o tym, żeby państwo sięgnęło po pieniądze, które Polacy odkładali w OFE. To są pieniądze, które mają być w przyszłości gwarancją dobrej emerytury. Nie ma mowy o tym, żeby te pieniądze zabrać komukolwiek” – premier Donald Tusk w programie „Tomasz Lis na żywo”, czerwiec 2013. a w 2015 –Jak wynika z najnowszego raportu NIK, gdyby Polacy nie zostali okradzeni z oszczędności zgromadzonych w OFE, to zarówno były minister finansów, Jan Vincent Rostowski, jak i urzędujący szef Rady Europejskiej Donald Tusk (wtedy premier RP), przekroczyliby zapisany w konstytucji próg ostrożnościowy wynoszący 60% zadłużenia państwa w stosunku do PKB.to jedziem dalej–Pod koniec 2007 roku gdy władzę oddawał Kaczyński zadłużenie Polski wynosiło 527 mld złotych. W zaledwie 8 lat dług wynosi już 1,2 biliona złotych (306 mld euro). To ponad stuprocentowy wzrost przy jednoczesnym wyprzedawaniu majątku narodowego, z którego środki są przeznaczane na bieżącą obsługę długu. Rocznie to około 50 mld złotych. Dla porównania polskie wydatki na armię i obronność to około 30 mld złotych rocznie.

 19. Cześć Dobre Miasto! Siedzę na wygnaniu ale chętnie zaglądam co się dzieje w moim rodzinnym gnieździe. Każdej sesji nie oglądałam, ale kilka widziałem i mam swoje zdanie na temat dobromiejskich radnych i włodarzy. Ostatnia sesje obejrzałem od deski do deski i jestem zdruzgotany. Najmłodsza radna może i ładna ale jej brak kultury mnie odpycha na kilometry. Jak można odzywać się w taki sposób do osób które są przede wszystkim osobami na wyższym stanowisku a po drugie osobami starszymi od niej. Najstarszy radny powinien już udać się na emeryturę, z pewnością za młodu był on człowiekiem bardzo zaangażowanym i walczącym o dobro mieszkańców jednak teraz gdy lat przybyło wypada zejść że sceny zanim go zniosa. Radny Kowal od lat taki sam. Wybucha jak rosyjskie granaty w różnych tylko sobie znanych okolicznościach. Ma zdanie na każdy temat i zawsze zrobiłby to lepiej niż robi to władza, tylko nigdy nie chce się zająć tematem gdy jest na to pora, a budzi się wtedy gdy już musztarda po obiedzie. Taki wystrzlaowy granat z opóźnionym zapłonem. Nigdy nie widziałem kogoś kto zawsze jest na nie,tak dla zasady. Współczuję tylko panuvburmistrzowi i pani burmistrz oraz pracownikom urzędu. Ludzie skąd wy macie cierpliwość do niego! Szacunek dla was! Pani radna której ludzie donoszą to też osoba specyficzna, burczy nawet gdy się nie odzywa. Przyklaskuje tylko kowalowi i młodej radnej. Z radnego powiatowego też niezły gagatek. Kłania się nisko i uprzejmie, taki niby kulturalny a tu brednie opowiada. Wstyd panie powiatowy! Trzymajcie się ludzie i uważacie na garbusy i blondyny

 20. Może wkleić mapkę Dobrego Miasta i miejsca zamieszkania co niektórych włodarzy tego miasteczka, a pózniej nanieść rejony pakazujące, która część miasta najbardziej się rozwija, jakie inwestycje były tam przeprowadzone przez lata.

 21. Pani radna Ulewicz to zamiast zbierac ploty i sie rozwozic po swiecie a potem chwalic gdzie byla niech zakasze rekawy i do roboty wezmie .Gdzie komunikacja miejska od wrzesnia miala funkcjonowac i co …?Chodzila chwalila sie po ludziach ze zalatwi ze jest chetna odoba by wozic ludzi i .co pani Ulewicz zapomniala .Dobrze ze ostatnia kadecja tej pani na przysiolku nie mieszka i nic dla niego nie zrobila a w Knopinie nie ma szans z mloda. pelna energii i pomyslow radna

  • Pani Radna Iwona Kowalewska rzeczywiście imponuje mi rozsądkiem i kreatywnością.
   Pracuje na rzecz Mieszkańców i Gminy. Nie ośmiesza instytucji radnego. Nie jest arogancką tupeciarą. Nie plotkuje. Nie oczernia bez pokrycia. No i potrafi czytać ze zrozumieniem.
   Nawet w przypadku protokołu Komisji Rewizyjnej odnośnie pomostów nad Limajnem pokazała, że rozumie różnicę pomiędzy posiadaniem dowodów a brakiem dowodów.
   Tylko jest jeden problem. Myślę, że Pani Ulewicz wcale nie zamierza zmieniać rejonu, z ktorego będzie kandydować…
   O ike się nie mylę, Pani Kanabrocka też kandydowała chyba nie z okręgu, w którym mieszka.
   No i teraz mamy co podziwiać.

 22. Ja mam tylko jedno pytanie jaka byłaby afera gdyby to radni ‚nieopozycyjni’ startowali z okręgów w których nie mieszkają na stałe tylko jakieś fikcyjne meldunki u mamy, cioci, babci czy stryja? Założę się że opozycja z Jarkiem na czele wciiagalaby to ma wierzch w każdej możliwej sytuacji. Co do Pani radnej Ulewicz to wypadałoby chyba pożegnać się z mandatem w momencie przeprowadzenia się na ranczo pod miastem? A tak już od jakiegoś czasu pani radna reprezentuje okręg w którym Już nie mieszka. Czy donosy od znajomych są wystarczającym źródłem informacji o tym co dzieje się na osiedlu?

  • Chwilami chciałabym dać szansę Panu Kowalskiemu. Bo zmiany są potrzebne. Bo wcale nie jest tak pięknie i sensownie jak propaganda władzy to maluje. Bo przydałoby się wietrzenie magazynów w Magistracie. Należałoby usunąć butnych, leniwych i niekompetentnych urzędników. A niestety, paru takich jest. To oni robią tzw. zły ,,pijar” dobrym urzędnikom, których – co należy podkreślić – jest ZNACZNA większość. Pan Kowalski ma rację, że urzędnik powinien służyć społeczeństwu, albo szukać zajęcia gdzie indziej. Poza budżetówką. Rynek pracy od razu nauczyłby ich rozumu i kultury.
   Niestety, Pan Kowalski to takie stracone nadzieje na lepszą zmianę. Właśnie ten relatywizm moralny, o którym pisze Kokos, mnie w Panu Kowalskim głównie rozczarowuje. Nie ulega wątpliwości, że byłoby zamienił stryjek siekierkę na kijek.
   A już ostatni doradcy na pewno do niczego dobrego tego człowieka nie doprowadzą.
   Pan Abako – wbrew pozorom – był dobrym doradcą. Choć nie zawsze im to sensownie wychodziło. Ale to raczej z powodu właśnie frakcji, które teraz mają większe wpływy.

   • Tylko najpierw sam Kowalski musiałby być mniej hutny i bardziej kompetentny. A doradcy on raczej nie ma. To on dyktuje warunki, bo przecież to on zawsze wszystko wie najlepiej i nigdy się nie myli. Nie chciałbym być w roli petenta, który myśli i chcialby inaczej.

 23. Zgadzam się Kokos z Tobą. Jesteś Facet myślący widać. Radna Ulewicz powinna złożyć mandat, nie da się reprezentować dobrze swojego obwodu mieszkając kompletnie gdzie indziej, zbierając tylko, kto komu i gdzie coś powiedział. U mnie na wsi jest Radny i nie mieszka w mieście. Wie Chłop co się dzieje.

 24. No cóż. Radna IKS jest tak żenująca w swoich wypowiedziach, że brakuje słów aby to opisać. A to radna Izabelka pisała pracę licencjacką? Myślałem, że załatwiła sobie studia za swojskie kury lub ewentualnie jajka 😉
  Radna „Pigi” WU – była tu , była tam, a teraz siedzi w Radzie. Radna, której głównym zadaniem jest słuchanie plotek, donosów i innych nieprawdziwych rzeczy. Wstyd i brak honoru!!! P. Ulewicz ile płaci pani JK za takie cudowne wywody na jego temat? Dobrze płaci?
  No, a sam JK to przebija sam siebie. Wywody po kilka minut bez sensu, nie na temat. Pan Zawacki powinien przerywać mu to żenujące pierd…nie bo nie idzie tego słuchać. Panie radny od czterech kadencji – pochwal się pan co żeś zrobił dla miasta – dawaj, wyliczaj… Ups, tylko co tu wyliczać jak głównym zajęciem od kilkunastu lat jest bicie piany i wprowadzanie zamętu?
  Pozdrawiam trzeźwo myślących.

Napisz komentarz. Przypominamy o zachowaniu kultury w pisaniu komentarzy. Nikt nie jest anonimowy w internecie. Redakcja zastrzega sobie prawo do usuwania komentarzy bez podania przyczyny, zwłaszcza obraźliwych.

Dodaj swój komentarz.
Please enter your name here