Facebook jako narzędzie marketingowe – przekonaj się, jak działa Facebook Ads

0
Współczesne możliwości dotarcia do odbiorcy docelowego są niezwykle szerokie. Dziś duże znaczenie ma internet, który umożliwia nawiązanie z odbiorcą kontaktu bezpośredniego, a więc i wysyłanie osobistych komunikatów profilowanych pod kątem potencjalnego klienta. Dzieje się tak między innymi na różnych stronach, ale także w portalach społecznościowych.

Reklama na Facebooku

Podstawową formą aktywności w sieci jest dziś portal Facebook. Jest on przygotowany już nie tylko do komunikowania się ludzi między sobą, ale także do reklamowania różnego rodzaju produktów i usług. Facebook stał się więc środkiem do osiągnięcia celu, ale także skuteczną możliwością dotarcia do odbiorców docelowych poprzez jednostkowe wykorzystanie reklamy na Facebooku – Facebook Ads.

Jak działa reklamowanie na Facebooku

Działania portalu Facebook skupione na udostępnianiu możliwości reklamowych są dziś istotnym punktem działalności marketingowej. Firmy chętnie korzystają z możliwości, która pozwala na dopasowanie treści do odbiorcy. Dzieje się tak między innymi dzięki plikom cookies, które gromadzą dane o wyszukiwaniu konkretnych treści, o słowach wpisywanych w wyszukiwarkę oraz o odwiedzanych stronach. To na ich podstawie reklamy, które wyświetlają się na stronach Facebooka mogą być tak dopasowane do potrzeb odbiorców treści, czyli klientów.

Korzyści z wprowadzenia Facebook Ads

Jednak reklama przygotowana w serwisie Facebook nie jest skupiona tylko wokół wyświetlania ich w czasie rzeczywistym, podobnego do tego znanego z różnych portali. Chodzi tu także o tzw. posty sponsorowane, czyli kierowanie do odbiorców na stronie głównej Facebooka specjalnych treści różnych firm, które niekoniecznie są związane z aktywnością użytkownika, ale które umożliwiają dopasowanie produktu (i treści jego reklamy) do odbiorcy. Taka reklama na Facebooku, którą zorganizować i przygotować może renomowany dom mediowy, wydaje się najskuteczniejsza w tym kontekście. Co jednak ważne, możliwości z Facebook Ads jest wiele i są one dopasowane do różnych potrzeb przedsiębiorstwa.

Zobacz wszystkie wydarzenia