Ramki drewniane do zdjęć

0
Ciekawym, praktycznym i niewychodzącym z mody sposobem na oprawę zdjęć są drewniane ramki. Odpowiednio dobrana oprawa z drewna potrafi nadać zdjęciu nie tylko niepowtarzalny styl czy elegancki charakter, ale także wydobyć jego głębię.

Rama z drewna – ozdoba od zawsze i na zawsze!

Drewniane ramki są ponadczasową klasyką wystroju wnętrz. Drewno jest jednym z najstarszych materiałów, które wykorzystywane jest do produkcji ram. Oczywiście, pojawiają się nowe techniki produkcji i wzory, jednak zmiany te wpływają tylko na funkcjonalność tego rodzaju opraw. Współcześnie, drewniane ramki do zdjęć najczęściej wykonywane są z wysokiej klasy surowego drewna sosnowego i łączy się je ze szkłem, plexi oraz plexi antyrefleksyjnym. Dzięki odpowiedniemu czyszczeniu i konserwacji, taka oprawa będzie atrakcyjną i ładną dekoracją pomieszczenia przez długie lata.

Duże zdjęcie, duża drewniana rama!

Ramki do zdjęć produkowane są w określonych rozmiarach, ale coraz popularniejsze staje się projektowanie drewnianych ramek pod konkretny wymiar. Taka personalizacja oprawy zdjęcia sprawdzi się w większości pomieszczeń oraz będzie pasować do aranżacji wnętrza. Największą zaletą drewnianych ram wykonywanych na wymiar, jest fakt, że każdy projekt już od podstaw może być tworzony z myślą o indywidualnych potrzebach. Wybierając oprawę do zdjęcia, warto sprawdzić, czy do ramy dołączone są wieszaki, pozwalające zawiesić ją w pionie lub poziomie. W ten sposób otrzymujemy ramkę uniwersalną, którą można wykorzystać w różnym położeniu.

Rodzaje ram z drewna. Czym się różnią drewniane ramki?

Przy wyborze drewnianych ramek do zdjęć, warto skupić się na jakości wykonania oraz wyprofilowaniu oprawy. Zasadniczo wyróżnia się trzy rodzaje profilów – każdy z nich jest piękny i podkreśla niezaprzeczalną urodę drewna, z którego powstała ramka. Najczęściej występujące drewniane ramki mają profil Sur GP i łączą prostotę naturalnego drewna z nowoczesnym designem. Dzięki cienkiemu profilowi i lekko zaokrąglonym rantom, ramki te doskonale podkreślają atuty oprawionych zdjęć, dla których stanowią subtelne wykończenie. Innym rodzajem drewnianych ramek jest profil G, autorski projekt opierający się o najnowsze rozwiązania stosowane przy produkcji ram z drewna. Odpowiednio wybrany rodzaj drewna umożliwia wykonanie ramy charakteryzujące się nowocześnie wyprofilowaną krawędzią, która posiada delikatnie zaokrąglony kształt. Dzięki temu, ramka zyskuje na wizualnej lekkości. Wałek w takiej ramie ma wymiary 20x20mm. Drewniane ramki o profilu Sur G to idealne połączenie klasyki i nowoczesności, które każdemu zdjęciu nadadzą wyjątkowości i z pewnością przyciągną uwagę odbiorcy! Ostatnim rodzajem oprawiania zdjęć w drewno są profile Sur GPJ. Drewniane ramki o tym profilu maja grubą, solidną konstrukcję, wykonaną z najlepszej jakości litego drewna sosnowego. Autorski design tych drewnianych ram opiera się na mocnych krawędziach, które sprawiają, że produkty są wytrzymałe na obciążenie, np. przy ciężkich fotografiach.

Plusy i minusy drewnianych ramek do zdjęć

Niewątpliwym atutem, wyróżniającym drewniane ramki są widoczne słoje i naturalny kolor, które tworzą z nich niepowtarzalne oprawy. Decydując się na oprawę zdjęć w drewniane ramki, należy pamiętać, że są one wrażliwe na wilgoć – dlatego warto zwrócić uwagę na poziom wilgotności powietrza w pomieszczeniu, w którym mają się znaleźć.

Zobacz wszystkie wydarzenia