Parkingowy armagedon nad Jeziorem Limajno.

21

W niedzielę nad Jeziorem Limajno plażę odwiedziło bardzo wielu plażowiczów. Jednak powstał problem z parkowaniem samochodów. Wszystkie miejsca parkingowe łącznie z parkingiem na „górce” był zajęte do ostatniego miejsca. W związku z czym powstawały korki, które uniemożliwiały zarówno dojazd na plażę jak i z niej powrót. Wielu kierowców parkowało w miejscach do tego nie dozwolonych, pomimo ustawionych znaków zakazu zatrzymywania.

Policja kilkukrotnie interweniowała nawołując przez megafon do prze parkowania pojazdów, jednak wyglądało to tak, że ci którzy odjechali to na ich miejsce przyjeżdżali nowi. Co kończyło się upomnieniami lub mandatami.

Policja przypomina, że tego typu zastawianie drogi może skończyć się nie tylko mandatem, ale co gorsze uniemożliwia dojechanie karetki pogotowia lub straży pożarnej na plażę miejską.

 

Zobacz wszystkie wydarzenia

21 KOMENTARZE

  • Akurat ja widziałam Pana Burmistrza jak chodził i tłumaczył ludziom co oznacza znak zakazu, bo ludzie stawiają wszędzie te samochody i na nic nie patrzą.
   Nie jestem jakąś fanką naszego Burmistrza, ale za to należy mu się pochwała

   • I co posłuchali władcy i przeparkowali swoje auta? Pochwal lepiej włodarza za uchwały, które na siłe próbuje przeciskać.

 1. Nakupowali furmanek za 500+ i teraz każdy z dżesiką i brajankiem najchętniej by do jeziora wjechał, bo im się należy.

  • Brawo za ‚dzesike’ i ‚brajanka’ 🙂 To taki zasciankowy trend dawanie imion angielskich z polska pisownia ha ha ha… ludzie o niskim poczuciu wlasnej wartosci daja takie imiona aby sie troche podbudowac wolajac dzesike albo brajanka czy alanka … tak jak wtracanie angielskich slowek idotycznie brzmiacych w potocznej mowie po polsku; najgorsze jest ze dziennikarze i redaktorzy, politycy i burmistrzowie uzywaja wtracen angielskich…. ha ha ha ….Jest to kompletny brak szacunku dla wlasnej kultury i jezyka polskiego

   A juz Rej pouczal: „A niechaj narodowie wżdy postronni znają, iż Polacy nie gęsi, iż swój język mają…”

   Szanujmy polska kulture i polski jezyk bo te „Alanki’, ‚Dzesiki’, ‚Brajanki’ czy ‚Majkele’ i te angielskie slowka w potocznej rozmowie – wskazuja na upaek kulturowy spoleczenstwa polskiego…. czli buractwo w natarciu i upadek kulturowy Polski

   • Przepraszam z rozpedu zostalo uzyte przeze mnie slowo ‚trend’ zamiast ‚moda’ A to wszystko przez to nachalne promowanie w mediach tych angielskich slowek.

 2. Armagedon to jest co weekend zwłaszcza w niedziele. Parking na górce na 50 samochodów max, a parking przy plaży na 20 max. Przecież tam nawet nie idzie przejechać jak ktoś chce do leśniczówki jechać, nawet nie wspomnę o karetce pogotowia… No Jareczku głosowałem na ciebie więc weź się w końcu do roboty! Garbuskiem się tam przejedz w niedziele. Jakoś Lasy Państwowe mogły zrobić parking dla wędkarzy, a miasto ma problem. Jeśli nie wiesz jak to ci podpowiem: biegusiem do Lasów Państwowych i proś o pasek ziemi wzdłuż drogi po prawej stronie, lub fadroma i wydrap gleby na ośrodku! A jak mieszkańców masz w D… to trylinka do nogi i skocz z „pomostu”

 3. Podziekujcie waszej Pani Harań że razem ze Stachem wydali tyle kasy i zrobili kilka miejsc parkigowych !!! Tyle kasy poszło i co z tego jak przeiwdziano miejsca na kilkadziesiat samochodów !!!! Swietnie brakuje tylko komentarza pani Aramowicz Joanny

 4. A co stoi na przeszkodzie żeby Kowal zamiast przez 13 godzin bić pianę na sesji dobudował kilkadziesiat nowych miejsc? Pieniądze są tu: https://warmia.mazury.pl/turystyka-i-promocja/aktualnosci/4343-laczy-nas-turystyka-dotacje-na-infrastrukture?fbclid=IwAR1emLTsUQEJWnSCpexXTJ-VZEIBvgOvMD9Pcx__ipc6XRU8xuupydovJ8Q. Taki parking idealnie wpisuje się w ten program. Ale nie zrobi tego bo po pierwsze nie potrafi a po drugie Trzaskoś już zamieścił ten link na swojej stronie.

 5. Proszę mi powiedzieć bo Pan Trzawskowski i Pani Harań na FB maja na w tle fotki z plaży na Limajnie i sie tym tak zachwycają . A dlaczego te fotki są tak robione że nie widać że stoi DOM NA ŚRODKU PLAŻY OGRODZONY AŻ DO JEZIORA CZEGO NIE WOLNO ROBIĆ WG PRZEPISÓW I PONAD TO BYŁY BURMISTRZ ZAFUNDOWAŁ DLA WŁŚCICIELA TEGO DOMU PIEKNY DOJAZD Z KOSTKI I MIEJSCA PARKINGOWE DLA GOSCI POD PŁOTEM .. ILE ZA TO PAN STANISŁW PRZYTULIŁ DO KIESZENI ??? KTO MI POWIE BO TO NIE JEST NORMLNE BO TEN DOM MA PARE LAT RAZEM Z OGRODZENIEM A ON RZADZIL 16LAT WIEC ZA JEGO KADECJI DOSZLO DO TAKIEGO PRZEKRETU … JA TEZ CHCE DOM NAD JEZIOREM Z WYGRODZONĄ PLAŻA !!!!!

 6. Prawo wodne, Art. 233. ust. 2. Właściciel nieruchomości przyległej do wód objętych powszechnym korzystaniem jest obowiązany zapewnić dostęp do wód w sposób umożliwiający to korzystanie. Części nieruchomości umożliwiające dostęp do wód wyznacza wójt, burmistrz lub prezydent miasta, w drodze decyzji.

  • Czyli że obecny burmistrz może w każdej chwili wyznaczyć dostęp do jeziora i swobodne przejście dla wszystkich wzdłuż brzegu. Ciekawe czy to zrobi ?????

   • Jeśli Kowal Tak zrobi to Jego ,,szwagier ” bedzie musiał pewnie oddać grubą kopertkę dla właścieciela tej posesji na środku plaży za takie bonusy jakie gość otrzymał a teraz zostaną mu odebrane.

 7. Jezioro mamy fajne, ale nie ukrywajmy nie ma gdzie zaparkować szczególnie po 15.00. Niestety, faktycznie wjazd na plażę po zaparkowaniu samochodów po obu stronach jezdni graniczy z cudem. Nie życzę nikomu by np. karetka czy straż pożarna nie mogła w jechać na plażę, ale prędzej czy później przyczynią się do tego parkujący na zakazie. Gdyba tam nie stawiali aut można by było się spokojnie wyminąć, a tak jest jak jest. Może warto dogadać się włodarzom Dobrego miasta z Zarządem Lasów, by można było choć po jednej stronie drogi zaparkować, a z drogiej strony co to da jak ludziom nie chce się tyłka ruszyć i przejść tych kilkudziesięciu metrów do plaży. jakby mogli parkowali by nad samym jeziorem.

  • Nie jest konieczne dogadywanie się z Lasami bo gmina ma tam własne tereny sąsiadujące z tym parkingiem przy zjeździe do ośrodka.

Napisz komentarz. Przypominamy o zachowaniu kultury w pisaniu komentarzy. Nikt nie jest anonimowy w internecie. Redakcja zastrzega sobie prawo do usuwania komentarzy bez podania przyczyny, zwłaszcza obraźliwych.

Dodaj swój komentarz.
Please enter your name here