Dobre Miasto Garbusy wracają w świetnym towarzystwie

42

Dobre Miasto Garbusy wracają w świetnym towarzystwie.

.

 

Zobacz wszystkie wydarzenia

42 KOMENTARZE

 1. Było ze smakiem. Jednak frekwencja to inna sprawa. Ludzie z telefonikami w rękach to nie ci sami z przed 20 lat. Mają już inne oczekiwania……….

  • Bzdura. Podniecenie oglądaniem warkoczącego gruchota jest (na szczęście) mizerne, tak samo jak mizerne były atrakcje i występujące zespoły. „Pogrzeb gimnazjum” co to miało być??? Program tej garbatej imprezy był po prostu słaby.Ciekawe ile tysięcy złotówek z budżetu poszło na ten niewypał.

  • Potwierdzam, minute ciszy robi sie jak jest żałoba narodowa.
   Tablicy zakaz wstępu dla gejów i lesbijek nie było?

  • Oczywiście, ze to jakaś profanacja! Minutą ciszy składa się hołd, czci pamięć. A tu? Chyba z braku pomysłu jakiś bzdet typu: Pogrzeb gimnazjum. Żałosne! I uczennica, która wypalila, ze się cieszy, ze gimnazjum już nie ma! Hihihi chyba organizator nie ustalił z nią odpowiedzi 🙂

 2. Żenada i jeszcze raz żenada.Za takie pieniądze można było ściągnąć przynajmniej pół powiatu.Ciekawe czy organizator bedzie dopłacal straganiarzom, bo spodziewali sie chyba większych zysków.Najgorsze jest to,że nawet po sobie nie posprzątali i jeszcze w niedzielę rano na Krótkiej była połowa jezdni zablokowana,a potem szlabanik leżał w krzkach caly dzień i chyba noc.Pełno plastikowych butelek pod kadsztanem jakby nie działałajuz żadna miejska spólka.Jakoś tłumu nie zauważyłem na zdjęciach z impry.No a „nasz” Jareczek umizguje się do dzieci jak kawaler do panny. Chyba liczy na to,że rodziców do niego przekonają?Ciekawe czy pobiera jeszcze pensje ze szkoły ,bo nijak nie może wyjść z roli kiepskiego belfra.

 3. Widzieliście zdjęcie włodarza miasta jak stoi w czołgu? Gdyby mógł to by strzelał, a co lepsze zaraz znalyby się się halynky co by go usprawiedliwiały.

 4. RAZ, DWA, TRZY…???
  Jędrek dzwoń gdzie możesz, bo do dziesięciu nie doliczym!

  Ua,Ua,Ua,Ua!!!Garbusy wróciły w świetnym towarzystwie!!!
  W towarzystwie CZOŁGÓW???!!!
  Nie, no nie przesadzajmy, towarzyszy było wielu.

  Żołnierze, bo nigdy nie wiadomo z jakim hasłem ktoś wyskoczy.
  Strażacy, by w razie co gasić emocje i zachwycić dzieciom oczy.
  Morsy, bo rozmowy trwają i paluszek w miodzie trzeba trzymać.
  Rockersi, bo w domach z żonami nie mogą już wytrzymać.
  Gimnazjaliści na pogrzeb gimnazjum zwalili tłumnie,
  bo kiedy ich belfer rozprawiał o trumnie,
  liczyli na więcej, coś z Happy Pruchnika,
  żeby tak choć kijkiem oklepać fizyka,
  lub z armaty wypalić do woźnej,
  nie no, bez pocisku, pustakiem, niegroźnie.

  A tak w ogóle, to kto zabroni zlot garbusów bez garbusów urządzać?

  Piwo starszym, dzieciom waty,
  a na koniec jepp z armaty.

  • Trafione w punkt. Włodarz spodziewał się tłumów, nawet była obawa, że te 10 tysięcy (!) uczestnikow garbatej imprezy nie zmieści się na Warszawskiej. Tymczasem władca zapewne nieco rozczarowany musiał zadowolić się dziesięciokrotnie mniejszą ilością ludzi 😊. Przy takim odgórnym podejściu do mieszkańców Gminy i tak była wysoka frekwencja. Nawet fejsbukowe wypociny halyny niewiele pomogły. Czekamy na więcej „merytorycznych” wpisów.

  • No nie gadaj… Na TVP Olsztyn mówili, że były RZESZE fanów 😉 Szkoda, że nie dopowiedzieli, że na zlocie garbusów największym zainteresowaniem rzeszy cieszył się radziecki czołg. O matko i córko co tu się w mieście wyprawia! Reasumując: Rzesza + garbaty wóz = PORAŻKA.

   • Rzesze fanów czego i kogo? Kilku garbusow 🤣🤣🤣 Już nawet ksiądz ręce zacieral, że mu wpadnie kilka stowek za pogrzeb, a tu klapa….minuta ciszy….

   • niemieckie garbusy i radziecki czolg ? to takie – na dzisiaj – polityczne polaczenie niemiecko-rosyjskie w ramach dobrej wspolpracy- aktualnie – gospodarczej i handlowej (ropa, gaz) miedzy tymi krajami…
    garbusy zaytkowe z czasow A.H. dzisiaj sie nie gryza z radzieckimi czolgami z tamtego czasu…. a wrecz sa w przyjazni a…. pan organizator to wie

 5. Kilka garbusow, pan Kowalski jadący na czołgu, jak na króla przystało, jednym słowem mówiąc nic ciekawego… Szkoda naszych pieniędzy…

 6. Gdzie było pole namiotowe dla tych do przyjechali na zlot? Gdzie Ci wszyscy garbusiarze nocowali? Widzieliście gdzieś takie miejsce na mieście?

 7. dostawców chleba i pomidorów ścigano za wjazd bryczką wagi jak piórko w porównaniu do tego złomu z lawety spuszczanego 🙁 zatem ja mam nadzieję, że Polucjanci dopadną tych łamaczy znaków zakazu wjazdu powyżej 7,5 tony na ulicę warszawską. przepis złamano w świetle kamer – można zadziałać z tak zwanego urzędu i poprawić sobie statystyki 🙂
  jak by mieli problem z ustaleniem kierujących 🙂 to niech sobie odtworzą filmik z tej tfu-pożal się imprezy. numerki rejestracyjne i taktyczne uwidocznione z każdej stony 🙂
  nie po to ciężkie złotówki poszły na rewitalizację warszawskiej, żeby teraz byle złom niszczył nawierzchnię.
  imćpanie kowalski, teraz nie gardłujemy, że piniondze podatnika są w błoto pakowane, jest cacy ?

  • Impreza, imprezą ale po imprezie jest akcja „uwolnić Kowala” , bo chłopa osaczyli płotami i teraz rozbiera. Bo jak powiedział ” czuje się osaczony” .I co na to radni , jak tak można niszczyć coś co zostało wybudowane za nasze pieniądze.

 8. Każdy z nas kiedy jeszcze był dzieckiem miał jakiegoś kolegę, który słynął z gadania bajek.
  Jego tata był najmądrzejszy, brat najsilniejszy, a dziadek na wsi miał Harleja, którym jeździł z nim po lesie.
  Życie przynosiło czasami smutne przebudzenie, np. gdy dziadek przywiózł grzyby wueską.
  Jednak żaden dowód kłamstw nie powodował, że nasz bajarz zmieniał się.

  Jeszcze w latach 90 zaprzestano zlatywać garbusy do naszego miasta. Jedni twierdzili, że nie było zbyt wielu chętnych na kolejny przyjazd, a inni opowiadali, że to przez tych i tamtych szkodników idei zniszczono tak wspaniałą imprezę.
  Lata minęły i po spektakularnym przejęciu władzy miał nastąpić spektakularny powrót garbusów.
  Nie wiem, czy ktoś się ze mną nie zgodzi, że ta impreza to „oczko w głowie” Pana Kowalskiego.
  „Zlot garbusów” i „Jezioro za kolegiatą”, to główne plany na przyszłość.

  W ubiegłą sobotę mieliśmy okazję obejrzeć spektakularny powrót garbusów w znakomitym towarzystwie.
  Jeżeli to miało być te znakomite towarzystwo, a sam zlot to zlot wszechczasów, to ja przestaję słuchać.

  WSKa? Pyta Maciuś, mówiłeś, że dziadek ma Harleja?
  No pewnie że ma, tylko akurat w Harleju nie było paliwa i dziadziuś przyjechał wuechą
  🙁

 9. Dlaczego ogrodzenie pod urzędem jest niszczone?? Ludzie, nie pozwólmy na to, aby nasz obecny burmistrz rozwalił nasze miasto. Referendum!!!!!!!!

 10. Nasze miasto ogarnęło jakiś szaleństwo.
  Zlot hitlerowskiego jeździdła owładnięte obecnością radzieckiego czołga. Garbata impreza czyli wielki niewypał zablokowała miasto na dwa dni. Ile pieniędzy z gminnej kasy zostało wydane na tę imprezę porażkę? Gdzie są teraz te wszystkie pajacyki zwane w tvpis „rzeszą miłośników”?
  Ogrodzenie wokół UM dewastowane. Pytam w imię czego i po co? Ktoś się czuje osaczony? Burzy mury? A co z osobami homo? Tu, mur nie do przebicia. Tu zgodnie z opinią Halyny trzeba się wyprowadzić z miasta. Wstyd katotalibki. Prawdziwa twarz zagorzałej katoliczki. Fanatyzm w każdej dziedzinie życia jest bardzo niebezpieczny. Wstyd i kpina!
  Ja się pytam: O co kaman?

  • Jak to ło co Kaman?
   Sidząc na ryncie ciężko wyżyć a pić się chce.
   Na koń lub kabyłu staru tysz by wskoczył jeszcze ale skakadło wysiadło.

 11. My koty Gminy Dobre Miasto oświadczamy!

  Bardzo podobały nam się fajerwerki i strzały z armaty, za co z dołu dziękujemy!
  Nasi członkowie, o których można zamiałczeć, że są zatwardziałymi członkami,
  przekazali rzadkie jnformacje, jakoby ich końcowe cześci układów pokarmowych
  dzięki nocnym pokazom odblokowane zostały.
  Więcej petard, więcej huydogów, więcej …

  PRECZ Z KASTRACJĄ!!!!!!!!!!
  RZĄDAMY ZWROTU KLEJNOTÓW RODZINNYCH!!!!!!

 12. Wie ktoś może czy w przyszłym roku też będzie zlot?
  Taki jeden gość pisał na fb na stronie CKB że miasto nie poniosło żadnych kosztów. Nie wiedzieć czemu cały post zniknął. W sumie jeśli budżet nie ucierpiał z tej bądź co bądź niewypalonej imprezy to można i za rok taką zorganizować. Zawsze to trochę RZESZY się ucieszy.

  • Wyparował, bo wyszła wielką klapa. Nie RZESZA WIELBICIELI tylko mała rzeszka. Bardzo malutka. Nie było nawet tysiąca jak odliczysz organizatotów, obsługę i znajomych i rodzinę kowalskiego. Kasa nasza wydana na promowanie tego hitlerowskiego złomu pewnie jeszcze większa niż na promocję kowalskiego. A że nawierzchnia Warszawskiej zniszczona? Co tam! Byle kowalski mógł się lansować w czołgu.

 13. Pytanie do Pana Burmistrza.
  Co stanie się z płotem, który zostanie rozebrany? Chomej, zostanie sprzedany w przetargu, wystawiony na licytację, ofiarowany rodzinie w potrzebie czy znajomego, znajomemu, który sąsiad znajomego buduje sobie działkę pod lasem lub jeziorem? Proszę o Radnych o zainteresowanie. Wg. mojej wiedzy, takie ogrodzenie to kwota kilku tysięcy złotych.

  • Burmistrzem został niszczyciel!
   To jest niedopuszczalne żeby taki człowiek dłużej rządził.
   Im więcej na to patrzę z boku i obserwuje tym bardziej utwierdzam się w przekonaniu, że każdy kandydat na burmistrza przed podjęciem decyzji o kandydowaniu powinien przechodzić obowiązkowo szczegółowe badania psychologiczne. Chociaż w tym ekstremalnym przypadku, który spotkał gminę dobre miasto to badania wcale nie musiały by być szczegółowe. Problem widać gołym okiem.
   Gmina się nie rozwija, gmina nie stoi w miejscu, gmina zarządzana przez tego Pana się cofa! To trzeba zatrzymać!

 14. Z tego co się dzieje w Dobrym Mieście, widać bardzo wyraźnie niemoc naszych bezradnych. Porażka jak i ten cały zlot. Najgorsza impreza jaka odbyła się w naszym grodzie!!!!!!!!!!!

  • Zapytaj włodarza, to on niszczy.
   Najprawdopodobniej kojarzył mu się z poprzednikiem, może widział kiedyś jak poprzednik stał w pobliżu tego ogrodzenia. Może próbuje wymazać cos z pamięci i pomaga sobie czynami typu demontaż ogrodzenia.

 15. Poczekajcie jeszcze jak Pan Burmistrz połączy spółki. Miasto pogrąży się w chaosie. Trzeba będzie zdtąd uciekać. On nie ma pojęcia co robi.

 16. Poczekajcie jeszcze jak Pan Burmistrz połączy spółki. Miasto pogrąży się w chaosie. Trzeba będzie ztąd uciekać. On nie ma pojęcia co robi.

  • „Prędko, prędko! Zanim dotrze do nas, że to bez sensu”
   Pod słowami króla Juliana, obyma rencyma, mógłby z powodzeniem podpisać się oooonnnnn…. Pan i władca Dobrego Miasta!

Napisz komentarz. Przypominamy o zachowaniu kultury w pisaniu komentarzy. Nikt nie jest anonimowy w internecie. Redakcja zastrzega sobie prawo do usuwania komentarzy bez podania przyczyny, zwłaszcza obraźliwych.

Dodaj swój komentarz.
Please enter your name here