Droga do jeziora Babka należy teraz do Nadleśnictwa Wichrowo. Ograniczenia dla mieszkańców max. do 3,5 tony.

0
Starosta olsztyński 5 czerwca podpisał akt notarialny, na mocy którego właścicielem drogi przebiegającej przez lasy wichrowskie w gminie Dobre Miasto stało się Nadleśnictwo Wichrowo. Tym samym droga przestała mieć status publicznej drogi powiatowej.

 

– Podjęliśmy taką decyzję z uwagi na to, że droga biegnie przez las i zapewnia komunikację przede wszystkim pracownikom Nadleśnictwa Wichrowo, którzy wykonują zadania z zakresu gospodarki leśnej. Przekazaliśmy im także w darowiźnie znajdujący się tu most żelbetowy. Co istotne, droga nadal będzie przejezdna dla mieszkańców okolicznych wsi, chcących skorzystać z dojazdu do miejsc wypoczynkowych nad jeziorem Babka. Jedynym zastrzeżeniem jest to, że mogą się poruszać pojazdem o masie do 3,5 t. Cięższym sprzętem będą mogli jeździć tylko leśnicy – tłumaczy Andrzej Abako.

Źródło: Powiat Olsztyński

Zobacz wszystkie wydarzenia

Napisz komentarz. Przypominamy o zachowaniu kultury w pisaniu komentarzy. Nikt nie jest anonimowy w internecie. Redakcja zastrzega sobie prawo do usuwania komentarzy bez podania przyczyny, zwłaszcza obraźliwych.

Dodaj swój komentarz.
Please enter your name here