Dobre Miasto otrzymało karetkę pogotowia w prezencie.

0
Szpital Powiatowy w Dobrym Mieście otrzymał karetkę pogotowia ratunkowego. Jest ona podarunkiem od zaprzyjaźnionego Powiatu Osnabrück i Caritas z Diecezji Osnabrück.

– Miesiąc temu podczas naszej ostatniej wizyty u zachodnich sąsiadów w powiecie Osnabrück, wraz z Franzem Lothem, szefem Caritasu Osnabrück rozmawialiśmy o wspólnych problemach i potrzebach, o naszej służbie zdrowia, a w szczególności o środkach transportu. Powiedziałem wtedy, że w powiecie olsztyńskim mamy zapotrzebowanie na dwie karetki, gdyż te obecne są już mocno wyeksploatowane (mają przejechane grubo ponad 400 tys. kilometrów). Niestety na dzień dzisiejszy brak środków w budżecie zarówno naszego powiatu jak i wojewody warmińsko-mazurskiego. Na to nasi zachodni przyjaciele odpowiedzieli, że zorganizują dla nas jeden ambulans. I tak oto jest, dzięki coraz lepszej współpracy z naszymi partnerami z powiatu Osnabrück mamy karetkę dla ZZOZ w Dobrym Mieście, która mam nadzieję będzie służyła wiele lat mieszkańcom powiatu olsztyńskiego – powiedział starosta olsztyński Andrzej Abako.

Warto zaznaczyć, że koszt zakupu nowego ambulansu wraz z podstawowym wyposażeniem to ok. 500 tys. złotych.

Karetka pomoże zabezpieczyć pomoc medyczną w nagłych wypadkach dla ponad 40 tys. mieszkańców na terenie o powierzchni ponad 732 km2, z licznie rozproszonymi wioskami oraz mniejszymi i większymi miejscowościami z gmin Dobre Miasto, Dywity, Jonkowo, Świątki i Lubomino.

Źródło: Powiat Olsztyński

Zobacz wszystkie wydarzenia