Znamy najlepszych sportowców – V Gala Sportu Powiatu Olsztyńskiego.

0
Podczas V Gali Sportu Powiatu Olsztyńskiego, która odbyła się 24 maja w olsztyńskim starostwie, zostali uhonorowani zawodnicy, trenerzy oraz działacze, którzy w 2018 roku osiągnęli wysokie wyniki sportowe i szkoleniowe. Łącznie wyróżnienia otrzymało 38 osób. 

Gospodarz uroczystości, starosta olsztyński Andrzej Abako, podziękował sportowcom za piękne reprezentowanie powiatu. – Gdy w dzieciństwie rozpoczyna się przygodę ze sportem, przypomina ona zabawę. Potem przeradza się w ciężką pracę, okupioną wyrzeczeniami, a czasem pewnie chwilami zniechęcenia. Ale w pewnym momencie przygoda przeradza się w pasję. A pasja, to coś, czego potrzebuje każdy z nas, by móc się realizować. To, że dziś znaleźliście się na Gali Sportu oznacza, że tę pasję już odkryliście i macie na swoim koncie wspaniałe sukcesy. Dziękuję trenerom motywującym podopiecznych i rodzicom wspierającym swoje dzieci. Dziękuję działaczom, którzy robią, co się da, by sport w powiecie miał się dobrze. Najgoręcej zaś Wam, drodzy sportowcy, bo to Wy wyjeżdżając na zawody w inne rejony Polski i zagranicę, jesteście najlepszą reklamą i promocją Powiatu Olsztyńskiego – mówił starosta.

Tytuł TRENERA ROKU POWIATU OLSZTYŃSKIEGO otrzymał PIOTR GAJ, szkoleniowiec Klubu Sportowego „Tęcza” Kruzy przy Publicznym Specjalnym Katolickim Ośrodku Edukacyjno – Wychowawczym w Kruzach. Jest trenerem i wychowawcą uczniów z niepełnosprawnością intelektualną, wychował wielu medalistów i medalistek Mistrzostw Polski i Pucharu Polski, jest trenerem międzynarodowym AIBA. Wzruszającym akcentem było wręczenie trenerowi przez podopiecznych z Kruz czerwonych róż. Łzy zalśniły w wielu oczach.

Powiat docenił także wyróżniającego się działacza sportowego. Tytuł ZASŁUŻONY DLA SPORTU otrzymał WOJCIECH SUCHOWIECKI, prezes Klubu Sportowego NIEMANIEMOGĘ z Dywit, szkolącego zawodników w biegach. Wyróżniony jest przedsiębiorcą, społecznikiem, fundraiserem i sportowcem, dba o kontakty ze sponsorami i mediami, działalność na rzecz Klubu prowadzi charytatywnie.

Tytuł SPORTOWCA ROKU POWIATU OLSZTYŃSKIEGO otrzymało 4 zawodników. Starosta wręczył im czeki pieniężne, statuetki i pamiątkowe książki. Oto laureaci:

  • w kategorii dzieci do lat 13 – ANIELA KOZŁOWSKA (UKS Hajduczek; dyscyplina sportowa: szermierka)
  • w kategorii młodzież w wieku 14-18 lat – IGOR WŁODARCZYK (Klub Berkut Arrachion Olsztyn; dyscyplina sportowa: MMA Mieszane Sztuki Walki)
  • w kategorii OPEN powyżej 18 r.ż. – MAŁGORZATA JASIŃSKA (Movistar Team; dyscyplina sportowa: kolarstwo szosowe)
  • w kategorii osób niepełnosprawnych – EWA CYCHOWSKA (UKS Tempo 25 Olsztyn; dyscyplina sportowa: tenis stołowy).

V Gala Sportu Powiatu Olsztyńskiego zakończyła się wspólnymi zdjęciami oraz tortem, który przy dźwiękach muzyki został wprowadzony na salę sesyjną. Nie brakowało rozmów i gratulacji ze strony gości. Wśród nich znaleźli się m.in. posłanki na Sejm RP Anna Wasilewska i Iwona Arent, wicemarszałek województwa Jolanta Piotrowska, wójt gminy Purda Teresa Chrostowska, burmistrz Dobrego Miasta Jarosław Kowalski, burmistrz Barczewa Andrzej Maciejewski, wójt gminy Stawiguda Michał Kontraktowicz, zastępca burmistrza Biskupca Katarzyna Nowakowska, a także radni powiatu olsztyńskiego, w tym przewodnicząca Komisji Oświaty i Sportu, która dokonywała wyboru najlepszych zawodników, Krystyna Szter.
Źródło: Powiat Olsztyński

Zobacz wszystkie wydarzenia