Czy tak będzie wyglądało jezioro w Dobrym Mieście?

46

Podczas IX sesji Rady Miasta, przedstawiono wizualizację budowy jeziora w Dobrym Mieście.

.

 

Zobacz wszystkie wydarzenia

46 KOMENTARZE

 1. Czy mozna okreslic chociazby w przyblizeniu koszty budowy infrastruktury wokol zbiornika retencyjnego? Kto poniesie koszty budowy? Skad srodki na budowe tej infrastruktury?

   • Pan Kowalski kluczyl dookola wypowiedziami nie na temat. Czy sluchajacy go Radni tego nie zauwazyli? Czy sluchajacy mieszkancy wypowiedzi Pana Burmistrza tego nie widza? Pokrętnych i nie na temat odpowiedzi? Czy to ich satysfakcjonuje? Pan Burmistrz Kowalski ma wyjatkowy talent w kreceniu dookola i mowieniu nie na temat i odwracania uwagi od pytania i tematu.

    Synonimy słowa pokrętny: kręty, mętny, obłudny, fałszywy, oszukańczy, niejasny, zawiły

    • Coraz więcej ludzi zauważa. Radni też zauważyli. Tylko czy ktoś będzie miał odwagę ukrócić w końcu ten pokrętny sposób ‚odpowiadania’ Kowalskiego?

     • Wystarczy przerwac kategorycznie te pokrętne wypowiedzi Pana Burmistrza, PRZERWAC i poprosic o konkretne odwiedzi – to wszystko.
      Czy ten pokrętne wypowiedzi Pana Burmistrza paralizuja tok myslenia Radnych i mieszkancow ktorzy go sluchaja ze nie sa w stanie ogarnac ze wstawiane sa im tematy zastepcze i nie otrzymuja odpowiedzi na ich pytania?

  • Jezeli chodzi o koszty budowy zbiornika retencyjnego:
   to wg. Pana inzyniera kosztorys przyblizony inwenstorski czyli zbiornik + urzadzenia techniczne to okolo 10 milionow zl. Jednakze, wg. opinii Pana inzyniera, w trakcie przetargow koszty sie obnizaja i wynioslyby by okolo 7 milionow zlotych.

   Pan Burmistrz Kowalski powiedzial ze Gmina Dobre Miasto nie poniesie kosztow projektu i wykonania zbiornika retencyjnego poniewaz Pan Burmistrz NA DZISIAJ SZUKA pieniedzy przeprowadzajac rozmowy z Panem Wojewoda, Ministrami i wybiera sie do Gdanska do Siedziby Wod Srodladowych.

   Czyli ‘na dzisiaj’ nie ma jeszcze konkretow kto sfinansuje budowe zbirnika retencyjnego – sa przeprowadzane rozmowy.

   JEZELI CHODZI O BUDOWE INFRASTRUKTURY wokol zbiornika retencyjnego to Pan Burmistrz Kowalski nie powiedzial NIC o kosztach budowy infrastruktury. i kto ja bedzie budowal-inwestowal. Kluczy dookola wypowiedziami kompletnie nie temat.

   Wg. Pana Burmistrza sa dopiero rozmowy z potencjalnymi jak powiedzial “ w cudzyslowiu” inwestorami. Sa to wedlug Pana Burmistrza zainteresowani a nie konkretni inwestorzy w budowe infrastruktury. Dlaczego nie powie nazwisk tych zainteresowanych? Czy zainteresowana jest miedzy innymi Veolia z ktora Pan Burmistrz rozmawial o mozliwosci wydzierzawienia ZEC-u na 20 lat za jednorazowa rekompensate oraz o budowie wyciagu narciarskiego przez Veolia z mozliwoscia dzierzawienia przez 10 lat a nastepnie wyciag narciarski przeszedl by na wlasnosc miasta? Czy te rozmowy z Veolia sa nadal kontynuowane?

   Zamiast o kosztach budowy infrastruktury wokol zbiornika retencyjnego Pan Burmistrz mowil NIE NA TEMAT o jakichs potencjalnych przedsiebiorcach . A jeden przedsiebiorca konkretnie ‘przyszedl prosic o przystapienie do zmiany planu miejscowego na tym obszarze Barcikowo- Cerkiewnik – droga – tej Strefy Ekologicznej .’

   Przyszli jacys Panowie proszac o zmiane ‘uzytkow zielonych’ jak sie wyrazil ‘w poniemieckim basenie’ na ‘buwlono-turystyczne’ – ‚poniewaz jest zainterosowany budowa tam jakiegos obiektu.’
   Kim byli ci Panowie i jaki obiekt by wybudowali.”? Chyba Pan Burmistrz Kowalski wie z kim rozmawial? i co chca wybudowac?

   Na koniec powiedzial : “ w tej sprawie to ja mam tyle do powiedzenia.”

   • Kosztorys inwestorki to około 10 milionów ale inżynier kowalskiego twierdzi że koszty obniżą się w trakcie przetargów i wyniosą około 7 milionów?
    Nie mam więcej pytań.

   • Z wypowiedzi Pana Burmistrza Kowalskiego wynika ze w sprawie sfinansowania budowy zbiornika retencyjnego jest – na dzisiaj – na etapie rozmow z Panem Wojewoda, Ministrami i wybiera sie do Gdanska do Siedziby Wod Srodladowych. CZYLI TYCH SRODKOW NA DZISIAJ NIE MA.

    Jezeli chodzi o koszty budowy infrastruktury i potencjalnych inwestorow to na ten temat Pan Burmistrz Kowalski albo nie ma nic do powiedzenia mieszkancom Dobrego Miasta albo na dzisiaj nie chce powiedziec.

   • na ‘buwlono-turystyczne’

    powinno byc ‚budowlano- turystyczne

    Przyszli jacys Panowie proszac o zmiane ‘uzytkow zielonych’ jak sie wyrazil ‘w poniemieckim basenie’ na ‘budowlano-turystyczne poniewaz jest zainteresowany budowa tam jakiegos obiektu.’

 2. Bardzo proszę o przygotowanie na stronie dobremiasto24.pl sondy dla mieszkańców w rodzaju:”Kto chce zbiornika retencyjnego w Dobrym Mieście”

 3. To nie jezioro to bagno i złotówki wyrzucone w błoto. Zastanawialiście się jak będzie wyglądała dostępność do tego niby jeziora? Wykopią nam dziurkę, zaleją woda i co dalej?

 4. Burmistrz będzie pływał kajakiem z kandydatem do rady TS,
  Smród będzie w całym mieście, współczuję Łużyckiej Robactwa i szczurów które zaczną ewakuację, zacznie się płacz i zgrzytanie zębami Ale to dopiero przed nami…. Muł czy mół Ale odór będzie na całą gminę, wtedy nawet wróble uciekną z miasta

 5. Burmistrz wychodzi z sesji bo ma spotkanie i to moge zrozumieć ale gdzie jest zastępca to jest jakaś farsa tego gościa wiecej nie ma niż jest na sesjach

 6. Jaki będzie wplywpływ w na zabytkową zabudowę kolegiaty? Będzie kąpielisko w tym zbiorniku retencyjnym? Będzie można się w nim kąpać jak w Limajnie?

  • Bardzo dobre Pytanie

   rzeczywiscie czy zbiornik wodny wplynie w jakis ujemny sposob na Kolegiate? Powinni sie wypowiedziec eksperci w tej sprawie. Miedzy innymi konserwatorzy zabytkow.
   W tej chwili Kolegiata jest odchylona od pionu poniewaz stoi na podmoklym terenie…

  • a czy Pisowcy to katolicy? czy pseudo-katolicy? ktorzy udaja wierzacych-modlacych-kleczacych aby wlasnie ci wierzacy i zmanipulowani ich ‚wiara’ katolicy na nich glosowali ?

 7. NIE – dla zbiornika retencyjnego !

  Dlaczego nalezy chronic obszary podmokle?
  https://dzikiezycie.pl/…/dlaczego-chronic-obszary-podmokle

  Fragment z tego artykulu: „Wiele jest powodów, dla których powinniśmy chronić ekosystemy podmokłe. Tutaj nawiążę do kilku z nich. Potrzeba ochrony wynika z ogromnej wartości przyrodniczej omawianego środowiska, którą chciałbym ująć słowami prof. Tomiałojcia: „Środowisko przyrodnicze rzek i terenów nadrzecznych odznacza się jednymi z najwyższych na świecie wskaźników biologicznej produkcji, różnorodności gatunkowej i liczebności organizmów żywych”. Pod tym względem siedliska podmokłe są porównywalne jedynie z tropikalnymi lasami deszczowymi, nota bene również powiązanymi silnie z przecinającymi je rzekami.”

 8. Miejsce gdzie ma powstac zbiornik retencyjny jest specyficznym srodowiskiem przyrodniczym. W tej chwili jest to teren podmokly-specyficzne siedlisko gdzie rosna gatunki roslin nie spotykane na innych obszarach, owady, plazy, gniezdza sie ptaki i jest to miejsce zerowiska ptakow. Czy Departament Ochrony Srodowiska wyda pozwolenie na budowe tego zbiornika retencyjnego? Bedzie to jednoznaczne ze zniszczeniem rzadko spotykanych gatunkow roslinnych i zwierzecych na tym podmoklym terenie. Mam nadzieje ze Departament Ochrony Srodowiska nie wyrazi zgody na dewastacje i zniszczenie tego specyficznego srodowiska przyrodniczego.

 9. Takie jest tez moje zapytanie? Co z ochrona fauny i flory w tym miejscu?
  Czy ktos sie zastanowil tak calkiem serio zatrzymal na chwile i pomyslal? Zdewastowc teren przyrodniczy nietykalny przez tyle lat w imie nedznego projektu Kowalskiego bo on jako „wielka wladza” chce sobie wybudowac pomnik?. Niech sie zajmie bierzacymi problemami gminy, walczy o fundusze na nie i pokaze, jak bardzo mu zalezy na poprawie zycia mieszkancow wsi, ktorzy tworza trzon zycia calej gminy? Na razie to tylko „papla i macha rekami” i papla i papla bez konkretnej tresci. Tym samym reprezentuje bardzo niski poziom funkcji, ktora dzierzy

 10. W okolicy Dobrego Miasta znajduje się bardzo mało zagospodarowane jezioro Limajno.
  Powierzchnia jeziora to około 230Hektarów a średnia głębokość 9m.
  Czy Limajno nie może stać się czymś interesującym dla turystów?
  W pobliżu brak fabryk, hałasu. W bliskiej odległości jest las.
  NIEEE, nikt od 30 lat pokomunistycznej Polski do dziś nie odnalazł sensu wielkich inwestycji w ten teren.

  Projektowany zbiornik retencyjny, który potocznie nazywany jest jeziorem lub zalewem, to powierzchnia dwudziestu kilku hektarów (około 10% pow. Limajna) i średnia głębokość 1,5 – 2m.
  Tu pachnie na odległość biznes związany z turystyką i rekreacją.

  Jeżeli w interesie Gminy jest wyłączanie oświetlenia, to rozjaśnia się mechanizm biznesu nad zalewem.

   • juz sa jacys ‚dwaj panowie’, jak sie wyrazil Pan Burmistrz Kowalski- Cytat:

    „Przyszli jacys Panowie proszac o zmiane ‘uzytkow zielonych’ jak sie wyrazil ‘w poniemieckim basenie’ na ‘budowlano-turystyczne poniewaz jest zainteresowany budowa tam jakiegos obiektu.’

    Jakiego obiektu i kto to jest ?

    • Kowalskiego to nie interesuje. On nawet nie interesuje się co to za obiekt. Dla niego to może być i klub gogo albo ubojnia. Najważniejsze dla Kowalskiego, że się będzie chwalił jak tym swoim nowym garbusem, że znaleźli się inwestorzy.

Napisz komentarz. Przypominamy o zachowaniu kultury w pisaniu komentarzy. Nikt nie jest anonimowy w internecie. Redakcja zastrzega sobie prawo do usuwania komentarzy bez podania przyczyny, zwłaszcza obraźliwych.

Dodaj swój komentarz.
Please enter your name here