Zawodnicy z Biskupca KS Egida z sukcesami zakończyli Zunifikowane Mistrzostwa Świata Sztuk Walk.

0
Na początku listopada w miejscowości Carrara (Włochy) w mistrzostwach Klub Egida reprezentowała trójka zawodników z Biskupca: Barbara Budek, Wojciech Nowakowski oraz Wiktor Augustowski.

W zawodach wzięło udział blisko 3600 zawodników z całego świata, którzy rywalizowali w różnych stylach i formułach walki na 30 matach i 4 ringach. Mieszkańcy Biskupca, będący pod opieką trenera Bartosza Zabłotnego, w pojedynkach wywalczyli 10 medali (2 złote, 4 srebrne oraz 4 brązowe).
Wyniki egidowskich zawodników prezentują się następująco:
1) Wojciech Nowakowski (5 medali):
– 1 miejsce walki Taekwondo Open
– 2 miejsce UFR 10–12 lat – 37 kg (3 rundy: 1- boks, 2- light contact, 3- light kick)
– 2 miejsce kick light 10–12 lat – 37 kg
– 2 miejsce semi contact 10–12 lat – 37 kg
– 3 miejsce Tag Team walki drużynowe semi contact – 10–12 lat.
2) Barbara Budek (3 medale):
– 1 miejsce light contact ring – 35 kg – do 12 lat
– 2 miejsce light kick – 35 kg – 8–10 lat
– 3 miejsce UFR – 35 kg – 8–10 lat (3 rundy: 1- boks, 2- light contact, 3- light kick)
3) Wiktor Augustowski (2 medale):
– 2 miejsce układy tradycyjne Taekwon-do dzieci w kategorii dzieci Open.
– 3 miejsce walki light contact Taekwon-do kat. dzieci Open.
Zdaniem trenera Bartosza Zabłotnego był to niezwykle wymagający i trudny turniej, podczas którego zawodnicy musieli rozłożyć swoje siły na cztery dni, gdyż w każdym dniu rozgrywały się pojedynki. Najważniejsze walki, finałowe, toczyły się w niedzielę. Nieocenione było wsparcie zawodników przez kolegów i trenerów Polskiej Federacji Kickboxingu, a także rodziców, którzy swoją obecnością wspierali swoje pociechy.
Trójka biskupczan stanęła na wysokości zadania, wygrywając swoje pojedynki po ciężkich i wyrównanych walkach. Nie brakowało łez, chwil słabości i wzruszeń, jednak duch walki i silny charakter prowadził do dalszych faz turnieju. – Bywało różnie, czasem trzeba było ponieść porażkę, ale były też chwile, które dla sportowca są najcenniejsze, czyli podium i wysłuchanie Mazurka Dąbrowskiego – komentował wydarzenie Bartosz Zabłotny.
Miłą niespodzianką był występ Barbary Budek, która dosłownie szalała na ringu wygrywając pojedynek za pojedynkiem i nie przeszkadzały jej łzy w oczach.
Miłym akcentem zakończył się też pojedynek półfinałowy Wojciecha Nowakowskiego, który w 5 sekundzie po silnym low kicku zakończył przygodę zawodnika z Walii wygrywając walkę przed czasem.
Różnie wiodło się Wiktorowi Augustowskiemu, który pomimo chęci i zawziętości musiał uznać wyższość rywali w pojedynkach kickbokserskich, natomiast pokazał wysoki poziomi w układach tradycyjnych Taekwon-do i tam zajął 2 miejsce.
Wyjazd zawodników częściowo dofinansował burmistrz Biskupca.
Źródło: UM Biskupiec

Zobacz wszystkie wydarzenia