Nieoficjalne wyniki głosowania na burmistrza Dobrego Miasta

226

Zapraszamy do zapoznania się z nieoficjalnymi wynikami w głosowaniu na burmistrza Dobrego Miasta.

Więcej informacji TUTAJ WarmiaTV

 

 

Zobacz wszystkie wydarzenia

226 KOMENTARZE

  • Tak zatkało. Nie spodziewałam się, że w DM mieszka, delikatnie mówiąc, tylu naiwniaków 😠. Czyżby na wybory ruszył elektorat z pierwszego spotu?

   • 2780 naiwniaków zrobiło psikusa. Znając życie i zapał Pana Jarka to proszę się przygotować na jeszcze jedno ZATKANIE za 2 tyg. Pozdrawiam.

    • Jaki zapał o czym ty piszesz. Przez 16 lat widziałam zapał jedynie w biciu piany. Zero konkretów, zero działań na rzecz gminy i mieszkańców. Tylko naiwniak uwierzy w te bzdury. Taki inteligentny elektorat, że nawet nie wie dlaczego będzie 2 tura. Ulcia wiecznie nieszczęśliwa dziś ma swój dzień bo na fb koleżanki z towarzystwa wzajemnego ograniczenia rozumowego nabiły dwadzieścia kilka komentarzy. Wstyd i żenada.

    • Z 15 radnych 2? To jest siła ,,Pana” Jarka? Nie. To tylko czerwona kartka dla Trzaskowskiego. A reszta to manipulacja zalewowa.

  • Niby mądrze a patrząc na konkurencję w postaci Łańki , Borowika , Strękowskiego i Rucińskiego to raczej źle o wyborcach nie świadczy

 1. Widać wyraźnie , że większość z nas chce zmiany jakości zarządzania w gminie i mieście. I nic tu nie zmienią uwagi typu „I znowu dobromiejskie społeczeństwo pokazało co sobą reprezentuje”. Przyklepmy to definitywnie w dniu 04-11-2018 a wszystkim (prawie) będzie się żyło inaczej.
  PANIE KOWALSKI – POWODZENIA!!!

 2. Rozumiem, że część osób ma po prostu dość osób ze starego układu i chce zmian. New jestem fanem BH, ale wiem, czego można się po niej spodziewać. To solidny rzemieślnik bez charyzmy. Boje się, że jeśli Jarosław Kowalski, człowiek nieobliczalny, egocentryk i histeryk dojdzie do władzy, po półtora roku będziemy mieli referendum odwoławcze. Temu człowiekowi nie powierzyłbym zarządzania szkołą a co dopiero całą gminą. No cóż, będzie ciekawie, ale nie wiem, czy gmina wyjdzie z tego cało.

 3. Imię do czegoś zobowiązuje. Najważniejsza jest wiara w samego siebie, a fanatycy zawsze się znajdą. Tak było, jest i będzie.

 4. Ciężko się odnieść to tego żałosnego opluwania w stylu „2780 naiwniaków zrobiło psikusa”. Ludzie mają dość świecących bajerów, blaszanych młotków, sprzedawania za bezcen majątku gminy i dziwnych powiązań w podległych gminie podmiotach i niszczenia śladów po przeciwnikach politycznych.
  NAPRAWDĘ TAK CIĘŻKO TO ZROZUMIEĆ? Jak na razie nie wymyślono lepszej formy wyboru władzy samorządowej niż demokratyczne wybory.

  • No i demokracja pokazała co o Jarusiaj sądzi że z15 geniuszy profesor9low inżynier ów Jarusiaj wybrała ledwo 2 teraz niech się zjednoczą przeciw jego wymyslom w tym nadzieja cała

  • Ten ” ślad” to rozumiem, ze zardzewialy złom straszacy mieszaknców i gosci przez jakieś 20 lat? No to faktycznie- jaki przeciwnik, taki po nim ślad…

   • Ślad po przeciwnikach politycznych? Ktoś zdurniał do reszty. Jak już to nazwać śladem to to zardzewiałe złomostwo zniszczył mu szwagier Trzask. Mógł szwagra ze sobą zabrać a nie nam zostawił kredyty i szwagra.

 5. Pan Jarek to szczery, prostolinijny człowiek, nikogo nie udaje, zawsze jest sobą, jest prawym i mądrym człowiekiem. A to że całym sobą angażuje się w życie miasta i chęć zmian na lepsze to tylko jego atut i ludzie to docenili. Fajnie, trzeba dać mu szansę i po pięciu latach dopiero go ocenić, ponieważ inaczej się działa będąc u władzy i mając bezpośredni wpływ na podejmowane decyzje i inicjatywy o różnej współpracy i kierunki rozwoju gminy. Ludzie z takim zapałem i pasją to perły społeczeństwa i trzeba to jeszcze raz podkreślić i dać mu w końcu szanse!
  Albo tkwić w tych układach bez zmian i nadziei.

  • Pan J. K. na sesjach nie potrafił patrzeć w oczy ludziom do których mówił, wolał patrzeć w podłogę… A teraz nie będzie musiał patrzeć w oczy bo… będzie patrzał z góry na wszystkich.

    • Do pisania to i u ciebie można się przyczepić… Najważniejsze, że dobromieszczanka myśleć potrafi. Widać, że na Kowalskiego nie zagłosuje.

  • Już widze jak sam rządzi kobiety z komitetu Pani Beaty dadzą mu porządzić nie podskoczy za wysoko w radzie ma tylko dwóch swoich ludzi a to nie jest za wiele czas by zaczęły rządzić kobiety dobra gospodyni to sukcesu

  • Ty tak sam z siebie piszesz takie bzdury? „Tak uważam” piszesz, że inaczej się działa będąc u władzy czyli o władzę tu chodzi, a nie o żadne dobro dla miasta i wsi. O ile zalew będzie to dla Gminy będzie to ogromne obciążenie finansowe, a ludzie na wsi dalej będą sraćza stodołą bo nie będzie pieniędzy na kanalizacje.

   • To prawda jeden ma pomysł tylko zalew, który nie ma szans!! bo mu nikt nie da zezwolenia bo to nie realne.Mieszkańcy mają wiele innych potrzeb o których on nie ma pojęcia chyba, że mu kaczor z ogórkową pomogą włodarzyć

    • Dobrze mówisz.popieram.zeby być burmistrzem to trzeba najpierw popracować nad swoimi emocjami i pieniactwem.a panu Kandydatowi daleeeko do tego.juz nie raz to pokazał na sesjach.brak jakiejkolwiek kultury.

 6. Po co te głupie komentarze kto na kogo głosuje i dlaczego tak a nie inaczej ? To jak inteligentni są mieszkańcy nie tylko naszego miasta ale i całego kraju widać na wyborach do sejmu czy prezydenckich albo PIS albo PO czyli jeden ch… .Mnie bardziej przeraża fakt że młodzi zaśmiecają internet komentarzami kogo to nie poprą a przychodzi co do czego to przy urnach ich nie widać , pochodziłem wczoraj po okręgach wyborczych i młodych całe G .

 7. Ciężko się odnieść to tego żałosnego opluwania …. Ludzie mają dość świecących bajerów, blaszanych młotków, urodzonych dyrektorek co to na każdym gminnym konkursie wypadają najlepiej – niezależnie od stanowiska…, sprzedawania za bezcen majątku gminy i dziwnych powiązań w podległych gminie podmiotach.
  NAPRAWDĘ TAK CIĘŻKO TO ZROZUMIEĆ? Poparło Jarosława 2780 osób. Ten wynik powinien wszystkim dać do myślenia. Jak na razie nie wymyślono lepszej formy wyboru władzy samorządowej niż demokratyczne wybory.

  • A Kowalskiemu nie dawał do myślenia wynik Trzaskowskiego? Bywało, że Kowalski miał około 900 a Trzaskowski prawie 4000. Kowalski nigdy nikogo nie szanował. On nawet swoich przyjaciół szanuje do czasu kiedy robią co mu się podoba.

  • Ewuniu, pisałaś to samo wczoraj. Ciągle piszesz o opluwaniu. A wy wyborcy cudownego wizjonera od zalewu zwanego czasem jeziorem nie opluwacie nas czyli przeciwników tego chorego wymysłu??? Tak, liczba 2780 daje mi dużo do myślenia. Nie zdawałam sobie sprawy ilu niemyślących mieszka w Gminie. Daliście się kupić zalewem z cudownym mostem, ścieżka rowerową, jachtami, nartami wodnymi i innym badziewiem. Łatwowiercy.

 8. Oto co napisał na tym portalu wcześniej Pan Krzysztof Strękowski. Człowiek, który wie co mówi, bo współpracował z władzami „od zawsze” i po po prostu z bliska obserwuje wszystkie przedsięwzięcia. Jego komentarz wystarcza, aby odechciało się zagłosować na Beatę Harań komukolwiek kto ma trochę oleju w głowie.

  • Proszę pana Krzysztofa S. O komentarz odnośnie osoby, dotychczasowej pracy i ogólnego działania na rzecz Gminy, pana Jarosława K.
   Chętnie poczytam.

  • Ohoho, ja też chętnie zapoznam się z opinią pana Krzysztofa. Czekamy. Ps.piszę w liczbie mnogiej bo zainteresowanych jest znacznie wiecej.

   • Jak się kręciło biznesy w społeczce to było dobrze, a teraz jak się wreszcie ktoś na panu poznał to teraz się pluje w gniazdo z którego tyle lat się dobrze jadło? Skończ pan już prawic swoje spiskowe teorie

  • Przyłączam się do prośby chętnie posłucham co Pan S ma do powiedzenia na temat P. Kowalskiego chyba że boi się Pan zapytać

 9. Panie Krzysztofie, brawo!!!! W końcu ktoś miał odwagę napisać prawdę o Pani BH, bo poki co, wszyscy próbują zamydlić prawdziwe oblicze tej Pani. Co Wy ludzie z ulicy, wiecie na Jej temat? Co Wy możecie o Niej wiedzieć i o Niej powiedzieć???? Posłuchajcie człowieka, który przez lata widział, słyszał i odczuł to co wyprawiała Ta Pani.
  Teraz silnie walczący o Jej poparcie wymuszają opinie na temat JK. Pan KS nie musi niczego Wam udowadniać, bo to nie o to tu chodzi. Próbuje tylko otworzyć oczy ślepym i głuchym. Myśle, ze jak przyjdzie czas, to i oceni Pana JK. Jeszcze raz BRAWO Panie KS. A tak na marginesie, czekamy na dalsza cześć…

 10. A może by tak każdy z kandydujących na włodarza naszego miasta, który odpadł w I turze zabrał głos i pomógł w podjęciu decyzji swoim wyborcom, odpowiadając na pytanie: na którego z pozostających w grze kandydatów oddałby swój głos ??
  Szczególnie zależałoby mi na odpowiedzi Pana Strękowskiego i Łańki.

  • Niech każdy głosuje zgodnie ze swoją wolą , a nie szuka podpowiedzi u kandydatów, którzy odpadli w I turze. Samodzielne myślenie jest wskazane ( zawsze) !!!!!!!!!!!!

   • Ze swoją wolą każdy mógł głosować w I turze. Skoro jego kandydat nie dostał się do II tury to może warto posłuchać swojego kandydata kogo ewentualnie widziałby na stanowisku burmistrza. Słuchanie ludzi nie jest błędem …… a ostatecznie decyzję podejmie każdy indywidualnie stawiając X przy jednym z dwóch nazwisk.

 11. Wyborcy wybrali dwóch kandydatów jeden zabetonuje miasto,a drugi je zaleje,mieliście ludzie innych kandydatów takich jak Łańko,Strękowski czy Ruciński,którzy mogli by coś zmienić w mieście jak i na wsi,a tak zostaje dalej to samo,walka dwóch tych samych kandydatów na kolejne 5 Lat

 12. ok. 2 tyś. głosów jest do wzięcia w II turze od wyborców którzy głosowali na pozostałych kandydatów, wiec jeszcze wszystko może się zdarzyć …… Co prawda nie spodziewam się już tak wysokiej frekwencji jaka miała miejsce w ubiegłą niedzielę……… .A może organizacja debaty między konkurującą dwójką kandydatów ???

 13. Ja trochę z innej beczki. Czy ktoś wie co ma obiecane wzamian za chamskie ujadanie kundel JR? Uczeń przerósł swego mistrza. Facet się zacietrzewia jak rasowy pieniacz. Na pewno nie robi tego bezinteresownie…

  • Jestem ZA! Bez kudłatego wodzireja, sztucznego poklasku i medykamentów pokaże JK swoją prawdziwą twarz. Zadać jedno, dwa niewygodne pytanie i „szoł” gotowe.

 14. Ktoś poprowadzić musi. Jasne proste reguly. Limit czasowy na odp. Sobota najlepiej godziny popołudniowe mysle ze sporo ludzi by przyszło. Najlepiej w kinie. Kto za?

 15. Debata? Beata się nie zgodzi. W rozmowie na argumenty nie ma szans. Zadałbym im pytanie: kogo widzisz na stanowisku swego zastępcy, sekretarza czy skarbnika? Lub: jak zamierzasz inwestować w obecnej sytuacji finansowej Gminy Dobre Miasto?

  • A kogo widzi Jarek na swojego zastępcę ?
   Przecież już się dogadał z Jasinskim, przecież Kaziu chodził i prosił żeby głosować na Kowala bo on będzie zastępcą i to nie jest plotka tylko fakt. Czemu Jasiński zrezygnowal z kandydowania? Czemu na spotkaniu w kinie zadał pytanie dogodne dla Kowala ? I jeszcze później uzupełnił wypowiedź Kowala bo Kowal w emocjach zapomniał. I co , i to jest w porządku ? Od początku układy i ukladziki.

   • Zawsze na zastępcę wybiera się osobę, która jest „obeznana” w temacie i pracuje jako fizyczny. Pan J.Kazimierz ma już doświadczenie, a Pan K.Jarosław, o ile zostanie wybrany, będzie się uczył. Pojętność nie idzie z wiekiem !

  • Bzdura!O tak na spotkaniu z JK to dopiero była argumentacja. Przy pierwszym niewygodnym pytaniu mikrofon został zabrany, a gość zakrzyczany przez familię panów R. Oj Kaźmirz, Kaźmirz. Nie wszyscy są tak tępi jak wam się wydaje.

  • Dlaczego miałaby się nie zgodzić? W przeciwieństwie do kontrkandydata p. Beata nie ma problemu z opanowywaniem swoich nerwów. Do Pistelewizji to już Jarek dzwonił. Ogórkowa była tak zaskoczona wiadomościami, które usłyszała, że mało się nie ukisiła na wizji. Żenada.

   • Prędzej nie zgodzi się Kowalski. Bo nie będzie tego jego przemądrzałego kolegi psychologa pod ręką. Ten cwaniak na spotkaniu w kinie zabierał mikrofon jak pytania były nie po ich myśli.

 16. I po co ta debata, mi wystarczyło to co napisał Pan Strękowski i decyzję już podjąłem, bo się z tym zgadzam!!! Zamiast wydawać tyle pieniędzy na fontanny- szczyt luksusu o którym można myśleć, jak już ludzie mają zapewniony godny byt. Więc pytam czy dobry gospodarz buduje fontanny jak ludzie nie mają bieżącej wody i kanalizacji ??? Którą tez można było budować z dofinansowaniem unijnym!!!
  Mądrzy ludzie widzą to wszystko i dokonali mądrego wyboru!

  • JK wybuduje zalew mylnie zwany jeziorem i tym bardziej kasy na nic nie będzie. Porywa się facet z motyką na słońce, a nawet nie potrafi odpowiedzieć na proste pytanie odnośnie ceny mostu. Wsie dalej będą bez kanalizacji, ludzie nadal będą srać za stodołą, dróg tez nie będzie, ale będzie zalew.Kasa będzie pusta a w ramach oszczędności lampy wieczorem w ogóle nie będą włączane. Boicie się debaty bez przyklaskiwaczy co? Face to face nie było by tak łatwo i prosto. Kundel dziurę w drzwiach wygryzie by ratować swojego lidera 😣😈😠

 17. Chcieliście pana Jarka to macie. Niech wam w dupe da przez 5 lat to może się czegoś nauczycie dobromieszczaki!

  • Wy, zwolennicy pana J. również tworzycie klub wzajemnej adoracji więc nie wytykaj innym.
   Nowa jakość w wydaniu pana J. będzie. Ogórkowa z PISTV ukisi się po raz drugi jak się dowie co się w mieście wyprawia.

 18. A w prezydium ŻAŁOBA, bo co niektórym Jarosław szyki pokrzyżował wynikiem w I turze i padł blady strach co bedzie po II-ej. A już stanowiska były rozdzielone…M.K Panią Sekretarz, szwagier G.P Zastępcą. Jak mówi stare porzekadło: już był w ogródku już witał sie z gąską…a tu taki klops. Płacz słychać na całej gminie, bo plan „przejęcia miasta” może sie nie udać.

 19. Niech Pani BH przyjdzie na debatę i powie ile gmina przez 8 lat wybudowała ludziom kanalizacji, skoro Pan Łańko kazał liczyć co do metra ile pobrano wody to tyle samo oddać ścieków, bo chodzi o sprawiedliwość – to teraz niech Pani BH odpowie nam jaka to jest sprawiedliwość jak ścieki oddane do kanalizacji kosztują ok 5 zł za m3, a wywiezione beczkowozem ok 20 zł m3. I co Ci biedni ludzie na wsi są winni, że dla kogoś jest ważniejsza fontanna w mieście niż podstawowe warunki życia na wsi.

  • Bo na mieście ludzie widzą co powstało nowego i w ten sposób łapie się lajki. Fajnie było by poznać koszt niektórych obiektów np ten placyk za kościołem budowany pół roku i skończony przed samymi wyborami. Albo np. te podesty/ławki koło mostu przy ul. Wojska Polskiego. A tak w ogóle to do czego to ma służyć?

   • Kowalski siedzi w radzie i nie wie ile te inwestycje kosztowały? No tak. Czego tu oczekiwać po kimś takim. Kowalski obiecuje zalew. PGW WP zapłaci za zbiornik retencyjny. Ale Kowalski obiecuje też most przez ten zbiornik. Kto zapłaci za ten most? Też PGW WP? Kto zapłaci za narty wodne i te wszystkie cuda obiecywane przez Kowalskiego?

    • Zbiornik wybudują wody polskie, a narty i most to grosze przy kasie która poszła na fontanny i te wszystkie pierdoły na pokaz, które dla ludzi nie mają żadnego znaczenia i zaraz będą zepsute a na ich utrzymanie i naprawy znowu pójdzie kasa!

     • Jeśli jeden kretyn z drugim debilem pójdzie i zniszczy to jasnym jest, że trzeba będzie to naprawić.
      A myślisz, że przy sztucznym bajorze ławek, pomościków i innych fików mików nikt nie poniszczy? Jesteś pewien / pewna, że wszyscy będą gwoździem dłubać na ławce napis „TO WYBUDOWAŁ NASZ KOCHANY NAUCZYCIEL”? Ulcia może tak, ja nie. I jeszcze jedna najważniejsza kwestia: zdajesz sobie sprawę ile będzie kosztowało utrzymanie tego bajora w odpowiednim stanie? Miliony. Ale komu ja to tłumaczę. Czcze pisanie zaślepionemu fanatykowi.

  • do To jest skandal! Masz rację że ważniejsza kanalizacja niż fontanna i ławeczki co krok. Trzaskowski jest królem betonu ale czego tu oczekiwać od siwego dziadka tkwiącego ciągle w komunie. Postawił niecheblowane ławeczki , zabetonował to miasto i zrobił Ciechocinek , tylko na dansingi ktoś tu kogoś nie puści hahaha. Na nasze szczęście Trzaskowski napewno niebędzie mial wpływu na nasze miasto . Teraz mamy poważniejsze zmartwienie że Trzaskowskiego szwagier Kowalski będzie budował zalew a na kanalizację i drogi skąd pieniądze?

   • O wyceny kowala lepiej nie prosić , miał załatwić super projektanta na mostek na kwieli i nic z tego. Skończyło się na głośnym krzyku a projektanta nikt do dziś nie widział….

  • Niech JK przyjdzie na debatę i powie co zrobił przez 16 (słownie: szesnaście) lat zasiadania z Radzie. Słyszę stukot w twojej pustej głowie, szukasz w pamięci co wielki Jarosław dokonał w naszym małym miasteczku. Zwoje w mózgu już nie trybią, szukasz, błądzisz myślami i co? I nic. WIELKIE, PRZEOGROMNE NIC. Oprócz bicia piany, szukania afer we wszystkim i niczym nic wasz kochany nauczyciel nie dokonał. Aha, podobno chciał tylko wiecznie Stanisław mu kłody podrzucał. Teraz przy dwóch radnych ze swojej kliki też cudów nie zdziała ( o ile wygra) bo wymyśli śpiewkę, że mu radni kłody pod nogi kładli 🙁
   Kundelku, czy w atrakcyjnym sanatoryjnym mieście zwanym Gołdap psy też szczekają hau, hau…?

 20. No niestety o to się wszystko rozbija nie kto jakim będzie burmistrzem tylko kto komu co da. Jak się ma ciepły pokoik w magistracie to się cały dzień siedzi na necie i z Kowala frustrata robi (zresztą tak samo jak na sesji czy ma racje czy nie trzeba go tak zakręcić aby sam zwątpił w ta racje no tylko Kowal nie dawał się zakrecic) bo nie oszukujmy się 3/4 pokoik cieplutki opuści. I pozostaje mieć tylko nadzieje ze deklaracje i checi Kowala sa szczere.

    • Wielki to z niego miłośnik PiS i przewodniczący Klubu Gazety Polskiej. Wielki to będzie z Dobrego Miasta brecht. Widziałeś jak zareagował Morawircki na wrzaski Kowalskiego z balkonu w czasie wizyty Morawieckiego w Olsztynie?

     • Proszę o link, chętnie obejrzę 😛
      Wielki miłośnik PiS chętnie by wstąpił w ich szeregi (zawsze to bliżej kurdupla) tylko Pisiory nie chcą. Obawiają się czy będą potrafili opanować ewentualny atak furii swojego miłośnika.

     • Kowalski dał ,,popis” już na samym początku. Nawet pisowcy patrzyli na niego z politowaniem.
      Już wolę Haraniową niż wielbiciela pis. Bo on jest ukryty pis.

     • Mariuszku, lepiej poświęcić godzinę na obejrzenie tych „wywodów” chociaż wiem że to mega wyczyn, niż stracić 5 lat z takim burmistrzem.

     • No i co nie jest zwolennikiem Pis „Pani rzecznik proszę częściej przyjeżdżać na Warmie , bo tu króluje PSL I PO co widać po demonstracjach na zewnątrz , wstydu nie mają, wstydu nie mają…” a za chwilę słychać kobiecy głos” to powiedział Jarosław Kowalski z Dobrego Miasta „

 21. Z dwojga złego głosuj na Kowalskiego!!!
  A tak serio to znam człowieka osobiście i prywatnie nie mam do niego zastrzeżeń. Pomysł z jeziorem jest super. Ale wydaje mi się że niestety to nie wypali, chociaż chciał bym. Ptaszki ćwierkają że będziemy mieli spory przewrót w obsadzie ciepłych stołków. Będzie dużo zmian – czy na lepsze? Tego nie wiem

  • Po tylu latach budowania skandalicznych układów i układzików najważniejsze jest żeby ktoś w końcu z tym skończył, a urzędnicy z wielkim przerażeniem i w szoku straszą Kowalskim, bo dla nich taka zmiana to jak koniec świata 🙂

   • Żeby ten Kowalski jeszcze potrafił rozbić jakieś układy. Co on rozbił do tej pory poza swoim garbusem?

 22. Jak wybierzecie Kowalskiego to doczekamy się w Dobrym Mieście pomnika Bliźniaków w garbusie. Ale, ale. Nie tak szybko. A za kierownicą będzie siedział oczywiście nasz Jarosław.

 23. Tak jak przez 16 lat bycia Radnym nie udało się Panu nic osiągnąć, poza głośnym krzyczeniem, tak i teraz jeśli zostanie Pan Burmistrzem będzie Pan głośno krzyczał i nic Pan nie zrobi, bo powie Pan że Rada rzuca Panu kłody pod nogi! Niech Pan powie ile Pan osiągnął przez te 16 lat, czy doprowadził Pan chociaż jedną z odkrytych przez siebie „afer i katastrof” do skutku? Nie! Bo jest Pan nieskuteczny, albo boi się Pan wziąć sprawy w swoje ręce i zgłosić odpowiednim organom nieprawidłowości jakie Pan zauważa. Osobiście Pan to potwierdził podczas spotkania z wyborcami, pozwolę sobie Pana zacytować:
  „proszę Państwa (…) jestem członkiem komisji rewizyjnej (….) powiadomić chcieliśmy instytucjonalnie CBA i prokuraturę za jezioro. Wniosek konkretny padł, przed kamerami Państwo to widzieliście, to było przed kamerami, przed kamerami padały naprawdę poważne zarzuty O COŚ O COŚ O COŚ, chcieliśmy się dowiedzieć czy…, ale proszę Państwa dziwnym trafem jest tak, że.. No i tutaj byśmy, weszli byśmy na grunt, nie wiem sądów, prokuratury, wymiaru sprawiedliwości a wiecie co się dzieje teraz między tym rządem, a tymi sądami i tak dalej. Wiecie Państwo co się dzieje.
  W związku z tym, w tej walce, ja nie wiem, siedzi Pani komisarz, nasza, siedzą prawnicy, kamery grają, przeglądają nasze sesje i nie ma nikogo kto mówi w Dobrym Mieście jest podejrzenie popełnienia przestępstwa, rada prosi o wniosek… Komisja Rewizyjna wnioskuj do rady, nikt nie podejmuje.
  Ja wiem na co ktoś czekał, ktoś czekał że to zrobię ja, Jarosław Kowalski. I teraz powiem tak w trybie przypuszczającym, gdyby tej chydże ktoś łeb ukręcił, czyli temu donosowi, TO NA KOGO JA WYJDĘ? WYJDĘ NA AWANTURNIKA, NA TAKIEGO KTÓRY…. „
  Dla niedowiarków, Pan Jarosław naprawdę tak powiedział, polecam waszej uwadze fragment nagrania ze spotkania przedwyborczego od 2h 17m, posłuchajcie tego i wyciągnijcie wnioski!

 24. A gdzie podział się wątek z ankietą rozkładających się głosów pomiędzy JK BH oraz masa komentarzy ? Wczoraj można jeszcze było znaleźć na stronie, dzisiaj już brak …..

 25. Król Armagedonu Panie Jarosławie, sam Pan świata nie zwojujesz. Mimo wszystko wynik wyborów jest KATASTROFĄ! Przewaga w liczbie głosów jakie Pan uzyskał jest spora, jednak problem w tym że ma Pan w radzie tylko dwie swoje osoby, to jest KATASTROFA! jak Pan na zamiar rządzić z dwoma osobami w radzie? Nie udało się przemycić do rady maszynek do głosowania! Gdyby stało się tak że Pan wygra to będzie miał Pan ciężko, a zależy mi na tym żeby Pan się nie musiał męczyć, bo szkoda Pana zdrowia i nerwów, dlatego, z troską, życzę przegranej.

 26. Panie kandydacie na burmistrza, czy nie wstyd Panu, że człowiek o wątpliwej i niechlubnej przeszłości jest twarzą rozpoznawczą Pana kampanii wyborczej? Pan JR „atakuje” swoimi kretyńskimi postami gdzie tylko może, opanował profile „fejsbukowe” połowy mieszkańców Gminy i komentuje i szczuje i znowu komentuje i prowokuje… Na szczęście jest wielu mądrzejszych od niego i nikt nie wchodzi w konwersację z tym zdesperowanym człowiekiem. Poczekajmy jeszcze kilka dni i sam sobie będzie posty lajkował.
  Facet z 50-ką na karku szaleje niczym młodzieniec w fazie dojrzewania z nieziemsko wysokim poziomem testosteronu 😛

  • Zachowuje się tak jakby przynajmniej codziennie mu kratę browarów dostarczali.
   Może jednak mu za to płacą, albo nie daj Boże obiecali mu jakaś posadkę, tylko do jakiej funkcji on by się nadawał? Może jako człowiek noszący fartucha na wszelki wypadek, żeby w przypadku ataku furii mieć fartucha w pobliżu?

  • Szanowni Państwo, to jakieś kuriozum! Kundel nabiera rozpędu, wzmaga w nim agresja i następuje przemiana w pitbula 😉 Takie groźne rasy trzyma się na krótkim łańcuchu i w kagańcu albo po prostu blokuje się na fb. Dosyć tego chamstwa, prostactwa i agresji. Obca temu panu jest wypowiedź rzeczowa, konkretna i w miarę możliwości kulturalna.
   Swoją drogę trochę to smutne, że w teamie JK znajduje się lekarz, a nie chce pomóc kundlowi. Wiem, wiem panie kudłaty wodzireju, ma pan bardzo krótkie godziny pracy i brak wolnych numerków, ale tak zwyczajnie po znajomości mógłby pan wścisnąć pana JR bez kolejki i udzielić rady rozwścieczonemu koledze.

 27. O matko czyli co my jesteśmy gorszy sort ? Panie Jarku a Pan twierdzi , ze jest bezpartyjny ? Wstyd i Hańba dla Dobrego Miasta – nie dajmy wladzy dla PIS LUDZIE OBUDZCIE SIĘ

  • Jednego Jarka mamy na szczeblu krajowym i wszyscy widzimy co się dzieje
   Ludzie, nie możemy popełnić tego błędu w Dobrym Mieście.

   Jarosław to stan chorego umysłu, nie mozemy wpuścić go do Dobrego Miasta!

 28. Powtórzę raz jeszcze: PROSZĘ ZROZUMCIE, ŻE TAKI DOBRY WYNIK JAROSŁAWA KOWALSKIEGO W PIERWSZEJ TURZE TO PRZEDE WSZYSTKIM ZNAK SPRZECIWU PRZECIWKO TEMU CO BYŁO (I JESZCZE JEST – DO CZASU ZMIANY WARTY W BUDYNKU „RATUSZA”). Czy Wam się to podoba czy nie TAK WŁAŚNIE JEST!!!
  Co mam na myśli można prześledzić w relacjach z sesji za ostatnie 16 lat.
  Im szybciej to zrozumiecie tym łatwiej będzie się z tym pogodzić i cierpliwie czekać na mądry wybór w dniu 04.11.2018r.

  ps. i na nic tajne narady na najwyższym szczeblu organizowane przez beneficjentów i interesariuszy starej sitwy.

  • To ja tu tepie Pis i oddaję głos na niego bo bezpartyjny a tu taki numer . Wstyd Panie Jarosławie już na dzień dobry Pan nas oszukał.

    • Jp tak właśnie zrobię ja i moja rodzina ponieważ czuję się oszukana a nasze głosy mogą okazać się bardzo cenne. A propo pańskiej wypowiedzi, właśnie pokazał Pan jak szanujecie innych.Lemingi , gorszy sort a może powie Pan jeszcze idz zapieprzaj na miskę ryżu. Brawo Panie Kowalski .

   • Czego Pani oczekiwała po Przewodniczącym Klubu Gazety Polskiej i osobie, która do kamery nie waha się powiedzieć ,,Tusek, Komorusek”?

    • W ostatnich 30 latach nie było ważniejszego polityka w Dobrym Mieście. I bardzo dobrze! Mój głos ma Pan Kowalski – także dlatego . Jak by Pani wiedziała kto Prezesa Kaczyńskiego karmił i przygotowywał do wyjścia przed kamery – serce by Pani pękło z żalu.

 29. Jak broni prawdy i nie boi się tego powiedzieć do kamer to tylko znaczy że jest wolnym i silnym człowiekiem i nie boi się głośno mówić co myśli, a pod jakimi barwami to jego sprawa – takich ludzi nam potrzeba -brawo!

  • Dlaczego ten niby wolny i silny człowiek BOI SIĘ przyznać otwarcie, pod jakimi barwami na tych wszystkich swoich występach tak naprawdę występuje? Dlaczego ten niby wolny i silny człowiek nie chwali się swoimi występami na spotkaniu z Premierem Morawieckim w Olsztynie? Czy dlatego, że boi się, jak to odebrałby jego ,,żelazny”, w większości antypisowski, elektorat?

   • W wyborach samorządowych nie ma żadnego znaczenia z jakiej jesteśmy partii. Są to jedyne wybory gdzie ludzie w większości głosują na ludzi a nie na partie, szczególnie w małych gminach- co w naszej gminie wyraźnie widać. A to chyba raczej dobrze o kimś świadczy, że wystartował pod swoim nazwiskiem, a nie zasłaniał się kolorami partyjnymi. Ja nie dzielę ludzi na partie i uważam że każdy ma prawo do swoich poglądów i więcej -każdy ma prawo do zmiany swoich poglądów i nie można nikogo za to negować. Nie rozumiem tych ataków, to że wystartował pod swoim nazwiskiem wcale nie znaczy, że nie może czuć się związany ideowo z jedną lub drugą partią.

    • Bredzisz. Najzwyklej w świecie pan J. wstydził się przyznać, że popiera PiS, a wręcz świadomie to ukrył. Naprawdę wierzysz, że taki tam zwykły obywatel Jarek z Dobrego Miasta dodzwonił się zupełnie przypadkiem do Ogórkowej żeby pożalić się co się dzieje w Dobrym Mieście? Przecież to było ustawione. Ogórkowa marna aktorka nawet nie potrafiła dobrze zagrać, że jest zaskoczona 🙂
     Ty może nie wiążesz ludzi z przynależnością partyjną, ale ja tak. PiS to kler – jeden z punktów programu pana kandydata to remont pałacu biskupów. Nie wyrażam zgody aby MOJE pieniądze z podatku były przeznaczone na remont mienia kościelnego. To są przeogromne pieniądze, szacuje się, że cały remont to około 60 milionów. Kościół jako pasożyt Polski dostaje olbrzymie miliardowe dotacje rokrocznie, wystarczy tego rozdawnictwa. NIE i KONIEC!
     „Nie rozumiem tych ataków, to że wystartował pod swoim nazwiskiem” – a pod czyim miał wystartować? Pod nazwiskiem imiennika kurdupelka?
     Podobno miasto opanował beton. Tak to elektorat kandydata pod barwami PiS-u. Są tak „twardzi” w swoim przekonaniu i swojej racji, że NIC do nich nie dociera.
     Na razie tyle. Odezwę się później.

    • Ja za to doskonale rozumiem ten zauważalny strach co mądrzejszych ludzi z otoczenia Jarosława Kowalskiego.
     Świetnie bowiem rozumiecie, że ta jego bezrefleksyjna i chwilami wręcz fanatyczna miłość do PiS może przechylić szalę na jego niekorzyść.
     Nikt Jarosławowi Kowalskiemu nie zabrania czuć się związanym ideowo z Kaczyńskim. Ale społeczeństwo ma prawo wiedzieć, czy wybiera tylko miłośnika garbusów, czy także miłośnika Kaczyńskiego.

     W wyborach samorządowych, owszem, wybiera się ludzi, ale wiesz równie dobrze jak ja, że właśnie powiązanie z jakąś partią, zwłaszcza tak silne i miejscami histeryczne jak tu, może mieć dla wyborców niebagatelne znaczenie.

     ——-
     https://twitter.com/asystentsoltysa

 30. Panie Jarku podrzuci pan trochę stoperanu do ratusza bo niektórym juz zwieracze puszczają a to jeszcze ponad tydzień do wyborów 😊

 31. BARDZO DOBRY WYNIK JAROSŁAWA KOWALSKIEGO W PIERWSZEJ TURZE TO PRZEDE WSZYSTKIM ZNAK SPRZECIWU PRZECIWKO TEMU CO BYŁO (I JESZCZE JEST – DO CZASU ZMIANY WARTY W BUDYNKU „RATUSZA”). Czy Wam się to podoba czy nie TAK WŁAŚNIE JEST!!!

  Im szybciej to zrozumiecie tym łatwiej będzie się z tym pogodzić i cierpliwie czekać na mądry wybór w dniu 04.11.2018r.

 32. Mam nadzieję że zwróciliście uwagę, jak wyborcy Pani Beaty Obrażają wyborców Pana Jarka? I ona właśnie takimi ludźmi się otacza.
  A ja chcę powiedzieć, że głos oddany na Pana Jarka, to tak naprawdę jest głos przeciwko takim ludziom!

 33. Przeciwny złym ludziom. Całkowicie zgadzam się z tą opinią. „Konkretowi” odpowiem tylko tyle, że „Najzwyklej w świecie pani H. wstydziła się przyznać, że popiera PSL, a wręcz świadomie to ukryła”.

 34. Dodam jeszcze, że to w otoczeniu kandydatki BH, a nie Kowala był kandydat PIS na burmistrza. Do dzisiaj jeszcze jest on radnym od SGT, którego BH jest zastępcą. Jeżeli chcecie grać na emocjach partyjnych to trafiliście sobie w kolano. Kowal nie zwracaj uwagi na prowokacyjne zaczepki. Nie dadzą rady bo sami mają za uszami i w partyjniactwo ciebie nie wmanewrują.

  • Daj jeden link, w którym Pani Harań zachowuje siętak jak Kowalski przed domem Kaczyńskiego albo na wiecu z Morawieckim.
   Aha. Doradca i przyjaciel Kowalskiego Bałkneht ma foty z Pasławską z PSL i nie tylko.

   • Mały, zalękniony Człowieku, jak Ty się musisz bać wyboru Jarosława Kowalskiego, że nieustannie szczujesz na niego różnymi antyPiSowskimi atakami.
    Już byli tacy co nie mieli z kim przegrać i ciągle straszyli PiS em, a sami zaślepieni byli w aurę króla Europy i jego cudownej następczyni prawdomównej Ewy. NIE BÓJ SIĘ – Kowalski Cię nie zje, co najwyżej odetnie Ci bonusy do których się przyzwyczaiłeś (-aś)

 35. Do „Przeciwny ludziom którzy udają dobrych” a raczej „Konkret”. Po co zmieniasz swoją nazwę udając innego. Ale ci odpowiem, że nie potrzeba żadnych linków, bo w wydaniu BH pogarda dla ludzi jest codziennością. A ten jej fałszywy uśmieszek wszystko wyjaśnia. Nawiasem mówiąc jeżeli wiesz kto jest doradcą i masz jakieś foty to chyba jesteś blisko Kowala i robisz za konia trojańskiego.

  • Człowieku, chętnie zgodzę się aby Administrator podałbże ja i Konkret to inne źródła. Zresztą to dobrze że wy myślicie że tu piszę tylko jedna osoba. Nas jest więcej a zwłaszcza więcej ludzi boi się rządów Kowalskiego i ja wierzę w to że 4 listopadam mądrzy ludzie zagłosują przeciwko oszołomstwu.

 36. A ja jestem zdziwiona osobami w nowej Radzie brak Zawadzkiego , Woni mysle ze to jest porazka . Brak p.Kowalewskiej mysle ze byla pewna wygranej. Przewodniczacy Zawadzki byl tak pewny wygranej tak pewny siebie na kazdej radzie wchodzil w d…. bez wazeliny ….ups niestety nie udalo sie lidzie odpowiedzieli i podziekowali za zachowanie i stronniczosc

  • A mnie będzie – wbrew paru rozczarowaniom – brak Przewodniczącego Rady Joachima Zawackiego. Wiceprzewodniczącego Rady Andrzeja Woni zresztą też. To są mądrzy ludzie, którzy wiele dobrego zrobić jeszcze mogą.
   Jeśli chodzi o zachowanie Przewodniczącego Zawackiego… Było w pełni adekwatne (ale miejscami za łagodne) do zachowania osoby, która go wiecznie o stronniczość oskarżała.

   ——-
   https://twitter.com/asystentsoltysa

   • Możecie na Jarka gadac pisowiec frustrant despota pieniacz itd. itp., a i jego wyborców możecie nazywać prostakami burakami idiotami itd. itp. a ja wam mówie ze WYGRA. I „mury runa” na Warszawskiej i nie tylko. Amen

    • W tak małym środowisku – bez względu na chęci i umiejętności – nie zrobisz ,,pisowca, frustrata, despoty, pieniacza itp., itd.” z kogoś, kto nim nie jest.

     Co do wyborców ,,Jarka”, nie kłam. Nikt tu takich określeń nie używa. Czytam z uwagą i regularnie. Zwłaszcza w tym gorącym dla nas czasie.

     Co do murów. To możliwe. Demokracja jest nieprzewidywalna. Zwłaszcza po markowaniu pracy przez Trzaskowskiego przez mijającą kadencję.
     Mury runą. Niektóre wręcz powinny. Ale zapominasz o tym, że kiedy coś runie, trzeba jeszcze umieć potem posprzątać i generalnie potrafić budować coś konstruktywnego i pożytecznego.

     ——-
     https://twitter.com/asystentsoltysa

    • Nie wstyd Ci cieciu, że JK jeszcze nie wygrał, a już zwalnia ludzi ? A ty kim jesteś żeby decydować o tym kto ma pracować, a kto nie?

     • Znowu plucie jadem. Nikogo Kowalski nie zwolnił. Pierwsza będzie Beata ale to wynika z dokonanego w dniu 04_11_2018 wyboru i odbędzie się przy urnie. Ludzie zaangażowani i solidni nie muszą niczego obawiać

 37. 1.Nie spodziewałam się, że w DM mieszka, delikatnie mówiąc, tylu naiwniaków . Czyżby na wybory ruszył elektorat z pierwszego spotu?
  2.Tylko naiwniak uwierzy w te bzdury
  3.Tak Ulica pokazała swój kurzy móżdżek
  itd
  Może przeostrzyłem swój wpis ale retoryka niektórych jest ewidentna.

 38. Do „ja”. Jeżeli jesteś zwolennikiem Pani H. to takimi tekstami pogrążysz ją na amen. Pisz tak dalej i obrażaj ludzi (w tym wypadku zwolenników Kowalskiego), a jaki to przyniesie skutek zobaczysz 4 listopada 2018 r. po godz. 21

 39. Ostatnio przejrzałem strony i porównałem sposób prowadzenia przez kandydatów kampanii na burmistrza Dobrego Miasta. O przegranych nie ma sensu się wypowiadać dlatego odniosę się do kandydata JK i BH. Uważam, że kampania JK jest zdecydowanie skuteczniejsza bo np. epatowanie zdjęciami jak to Pani BH oddaje krew z uśmieszkiem na ustach czy jak przygarnia 2 kotki ze schroniska jest antyskuteczne. O ile są to zachowania, które pochwalam, to dokumentowanie tych zachowań przez fotografa tylko po to żeby użyć w kampanii wyborczej jest żenujące.

  • BH można zarzucić sporo ale ona gwarantuje nam rozsądek w rządzeniu. JK to taki kampanijny ulepieniec.
   Kto go zna na jego chwilową równowagę psychiczną nie nabierze się

 40. Te zdjęcia zamieszcza na swoim profilu sama kandydatka BH. Gdyby tak się zachowała bez towarzystwa fotografa intencje byłyby szczere, a tak mam prawo myśleć ze zrobiła to tylko dla propagandy wyborczej.

  • Na co dzień JK nie wygląda jak na plakatach. Wg swojego głównego klaszczersa czyli agresywnego Jacusia jest bardzo super gość. Drodzy Państwo, dziś kolejne spotkanie w kinie. Oszczędzamy rączki by od 18.00 głośno bić brawo dla kandydata, Tak głośno żeby Paweł z tatą słyszeli aż na Grudziadzkiej.

   • Może myślimy o tym samym chamie. Mam nadzieję że po jego występach u Joachima i nie tylko ten cham otworzy oczy wszystkim niezdecydowanym.

 41. Ludzie opamiętajcie się, przecież elektorat JK to czyste PiS. Pani profesor, kudłaty, ten w sukni kościelnej. Co jeszcze można dodać? Przejrzyjcie na oczy.!!!!!!!!!!! To chcecie zafundować dla naszego miasta? Potem nie narzekajcie, że miało być inaczej. Administratorze nie usuwaj komentarzy niewygodnych dla w/w. Wybierzmy mniejsze zło.

  • Święte słowa. Po występach takiego jednego agresywnego kryminalisty na profilu męża koleżanki podpisuję się obiema rękoma!

   • Chciałabym zobaczyć minę tego agresywnego rencisty po przegranej jego kandydata. Chłop z bujną i niechlubną przeszłością jest bardzo pewny wygranej. Ludzie pamiętają,wcale nie zapomnieli.Tylko czego się spodziewać od elektoratu pana J. skoro żona łysego narodowca wstawia mema z klaszczącymi owcami i jest z tego dumna. Baraniątka. Chciała dziewczyna dorównać dla miszcza JR tylko trochę nie wyszło 😆

  • To ta lepsza zmiana ma być? Facet przez 16 lat nie zrobił nic. Szukał afer, konszachtów, układów. Dlaczego przez te lata majac niby dowody nie zgłosił podejrzeń do odpowiednich służb? Nie wiesz? Bo to była ściema. To zwykła manipulacja, którą kupiła ciemna masa plastyczna. Podniecacie się, że wasz kandydat odda plakaty do schroniska. Żebyście z tej radosci zbiorowego orgazmu nie dostali. Widać jacy jesteście płytcy,nie macie pojęcia o prawdziwym bezinteresownym wolontariacie na rzecz ratowania zwierząt. Wstyd. Jeśli chodzi o tych wszystkich świętojebliwych to mój dziadek zawsze powtarzał tak: anioł przed figurą, a diabeł za skórą.

  • Wojtek się skończył wcześniej. Jak przypiął w klapie marynarki zieloną koniczynkę obok znaczku Akcji Katolickickiej.😒

   • Pan Wojtek to człowiek ogromnej wiary i kultury osobistej. A Aleks? Stoi na scenie z posłanką Pasławską z PSL. Nie przeszkadza to Kowalskiemu- miłośnikowi pis,obrońcy Kaczyńskiego?

 42. Kompromitacja rencisty w końcu nastąpiła na całej linii 😆. Facet na pół województwa zrobił z siebie błazna. Brak argumentów próbował przezwyciężać atakami chamstwa. I co panie JR nie będzie debaty? A taki był pan pewnien, że BH się nie zgodzi…Nie ma przyklaskiwaczy, nie ma blazenady to i nie ma zgody na konkretną podpartą argumentami rozmowę! Wciśnij pan.sobie głęboko w cztery litery te swoje pytania i odpowiedzi zadane pod publikę. Buahaha, cmoknij się pan w nos. Prowadzący debatę się nie podoba? Chcieliście kudłatego stronniczego wodzireja? Możecie sobie klaskać w kółku wzajemnej adoracji.

 43. Kowalski nie ma żadnej realnej koncepcji dla gminy. Żadnych realnych pomysłów. Wszystko co mówi i obiecuje to przechwałki Papkina. Celem Kowalskiego jest tylko wejść do gabinetu Trzaskowskiego i usiąść w końcu na jego miejscu.
  A dalej? Dalej jeśli nie będziecie mu wpłacać na jego słynną fundację, w tej gminie nie będzie niczego. Poza Papkinem jako burmistrzem.

   • Kowalski założy fundację. Ma to być Fundacja Burmistrza Jarosława Kowalskiego. Wpłacisz swoje pieniądze. Podatki oczywiście zostają. Za te dodatkowe dobrowolnie wpłacone pieniądze Kowalski wybuduje chodnik a w chodniku będzie pozłacana płytka z twoim nazwiskiem. Że to ty ufundowałeś fragment tego chodnika.

 44. Do „Jarosław Papkin”. Możesz powiedzieć jakie to realne pomysły przedstawiła Pani BH i na podstawie czego uważasz, że są realnymi. A może to właśnie celem BH jest cyt. „tylko wejść do gabinetu Trzaskowskiego i usiąść w końcu na jego miejscu”. Uważam, że miałbyś trudności w przedstawieniu konkretów czego to Pani BH dokonała poza bezrefleksyjnym realizowaniem (czasem beznadziejnych) pomysłów SGT. A czy czasem pomysł z autobusem to nic innego jak akt rozpaczy. Jak na kandydata na burmistrza sprawującego władzę przez tyle lat takie pomysły to wizerunkowa katastrofa. I jeszcze jedno. Chodzą słuchy, że w przypadku wygranej BH zastępcą burmistrza będzie zaglądający pod ogony. To dopiero byłby numer.

  • Dziwne jest to że wszystkie inwestycje pokończyły się przed wyborami. Ale to taktyka SGT. To cwany lis. Promocja inwestycji k. rynku z kawką i rurkami (i ulotki przedwyborcze) teraz akcja z autobusami z bigosem i kiełbaskami ciekaw jestem za czuję to pieniądze. Gminne? Czy mieszkańcy wyrażają na takie zachowanie zgodę. A czy promowanie się na meczu w sobotę tuż przed wyborami to nie było łamanie ciszy wyborczej? Niech mury układów w końcu runą. Każdy kto kiedykolwiek nadepnął BH na odcisk wie co z niej za człowiek.

Napisz komentarz. Przypominamy o zachowaniu kultury w pisaniu komentarzy. Nikt nie jest anonimowy w internecie. Redakcja zastrzega sobie prawo do usuwania komentarzy bez podania przyczyny, zwłaszcza obraźliwych.

Dodaj swój komentarz.
Please enter your name here