Pożar w Cerkiewniku

2
reklama
Kilka minut po północy [28.09.2018], ok. godz. 00:19 otrzymaliśmy zgłoszenie od Dyżurnego SK KM PSP w Olsztynie o pożarze budynku mieszkalnego w miejscowości Cerkiewnik gm. Dobre Miasto.

Po przybyciu na miejsce zdarzenia stwierdzono, że pożarem objęty jest częściowo dach budynku i poddasze, zagrożona jest pozostała część budynku, pobliskie oraz zabudowania, osoba przebywająca w budynku ewakuowała się samodzielnie przed przybyciem jednostek ochrony przeciwpożarowej.

Działania straży pożarnej polegały na zabezpieczeniu miejsca zdarzenia, podaniu dwóch prądów gaśniczych wody w natarciu na dach budynku oraz od wewnątrz na poddasze, ewakuacji części wyposażenia z parteru budynku, przeprowadzeniu prac rozbiórkowych konstrukcji drewnianej dachu, dogaszeniu ognisk pożaru przy pomocy podnośnika SHD23. Okoliczności powstania pożaru ustala Policja. W działaniach ratowniczych brały udział trzy zastępy z OSP Dobre Miasto [GCBA 9,5/56, GCBA 8,2/32, SLRR], OSP Cerkiewnik [GLM], OSP Praslity [GBARt2,5/25], OSP Smolajny [GBARt2,5/16], OSP Spręcowo [GBARt], JRG1 – [GCBAPr 4/32, GCBA 9,5/60], JRG2 – [GBARt2,5/16, SHD23], Pogotowie Energetyczne oraz Policja.

Źródło: OSP Dobre Miasto

Zobacz wszystkie wydarzenia

2 KOMENTARZE

Napisz komentarz. Pamiętaj pisząc komentarz odpowiadasz za jego treść. Nikt nie jest anonimowy w internecie. Administrator zastrzega sobie możliwość usuwania lub edytowania komentarzy bez podania przyczyny. Prosimy o zachowanie kultury wpisów.

Dodaj swój komentarz.
Please enter your name here