Marcin Kurp, mistrz rajdowy z Dobrego Miasta będzie ścigał się z najlepszymi kierowcami podczas Rajdu Polski.

1
reklama
Rajd Polski to jeden z najstarszych rajdów na świecie. A w nim Mistrz z Dobrego Miasta!

Po przerwie od wielkiego ścigania Marcin Kurp wraca odcinki Rajdowych Samochodowych Mistrzostw Polski!

Wspólnie z Pilotem Adrianem Sadowskim będą walczyć o najlepsze miejsca.

 

Załogę podczas Rajdu Polski wspierają: Powiat Olsztyński, Gmina Dobre Miasto, Marcin Kurp Autoserwis, Paweł Prokopowicz- przygotowanie aut do sportu, Automobilklub Warmiński.

Marcin Kurp. RADJOWY SAMOCHODOWY MISTRZ POLSKI- KLASA HR4 – II miejsce w klasie HR4 – 44 Rajd Świdnicki – Krause – Świdnica – 15/17.04.2016 – I miejsce w klasie HR4 – 12 Rajd Gdańsk Castrol Inter Cars – II Runda RSMP – Gdańsk – 28/29.05.2016 – I miejsce w klasie HR4 – 25 Rajd Rzeszowski– III Runda RSMP – Rzeszów – 4/6.08.2016 – I miejsce w klasie HR4 – Rajd Nadwiślański – IV Runda RSMP – Puławy – 16/18.09.2016 – III miejsce w klasie HR4 – 50 Rajd Dolnośląski – V Runda RSMP – Duszniki Zdrój – 6/8.10.2016 – II miejsce w klasie GOŚĆ- I Rajdowe Samochodowe Mistrzostwa Warmii i Mazur 2016

Przyszłoroczny 75. Rajd Polski będzie rundą Mistrzostw Europy FIA po raz pięćdziesiąty!
Rajd Polski organizowany był w Krakowie, Zakopanem, Wrocławiu, Kłodzku i Polanicy Zdroju. Od roku 2005 miejscem rywalizacji są szutrowe odcinki specjalne w okolicach Mikołajek na Pojezierzu Mazurskim.
Przy planowaniu trasy 75. Rajdu Polski organizatorzy z Polskiego Związku Motorowego korzystają z najlepszych odcinków z ubiegłych lat, w tym również tych, które zdobyły uznanie zawodników i zespołów startujących w polskiej rundzie mistrzostw świata. 75. Rajd Polski skorzysta także z wyjątkowej, rozbudowanej w ostatnich latach infrastruktury sportowej, w tym między innymi toru Mikołajki Arena oraz przestronnego parku serwisowego o betonowej nawierzchni przy Hotelu Gołębiewski w Mikołajkach.


Zmieniony zostanie format rajdu, co wynika z regulaminów dotyczących Rajdowych Mistrzostw Europy FIA. Impreza będzie miała bardziej kompaktowy charakter, z całkowitą długością odcinków specjalnych od 200 do 230 kilometrów. Rywalizacja rozpocznie się w piątkowy wieczór (21.09.2018) po odcinkach treningowym i kwalifikacyjnym, a zakończy w niedzielne popołudnie (23.09.2018).

Marcin Kurp: „Ten sezon w moim wykonaniu jest trochę inny niż poprzednie. Nie uczestniczyłem w pełnym cyklu Rajdowych Samochodowych Mistrzostw Polski czy Szuter Cupu z kilku powodów. Przede wszystkim dlatego, że w październiku w zeszłym roku zostałem dumnym ojcem i chciałem poświęcić więcej czasu rodzinie. Jednak w tym czasie również nie próżnowałem sportowo i wystartowałem w kilku rajdach, ale także utrzymywałem swoją formę trenując bieganie i startując w kilku zawodach biegowych. Mimo to Rajd Polski jest imprezą, na której nie mogło mnie zabraknąć. Na mazurskich OS-ach swoją jazdą będę chciał podziękować wszystkim kibicom oraz sponsorom za wieloletnie wsparcie w osiąganiu sukcesów i realizacji moich marzeń. Na moim prawym fotelu zasiądzie po raz pierwszy Adrian Sadowski, młody pilot rajdowy z dużym potencjałem. Zapraszam wszystkich kibiców na mazurskie szutry!”

Mimo to Rajd Polski jest imprezą, na której nie mogło mnie zabraknąć. Na mazurskich OS-ach swoją jazdą będę chciał podziękować wszystkim kibicom oraz sponsorom za wieloletnie wsparcie w osiąganiu sukcesów i realizacji moich marzeń. Na moim prawym fotelu zasiądzie po raz pierwszy Adrian Sadowski, młody pilot rajdowy z dużym potencjałem. Zapraszam wszystkich kibiców na mazurskie szutry!”

Zobacz wszystkie wydarzenia

1 KOMENTARZ

Napisz komentarz. Pamiętaj pisząc komentarz odpowiadasz za jego treść. Nikt nie jest anonimowy w internecie. Administrator zastrzega sobie możliwość usuwania lub edytowania komentarzy bez podania przyczyny. Prosimy o zachowanie kultury wpisów.

Dodaj swój komentarz.
Please enter your name here