Pożar hali w Knopinie

0
reklama
14.09.2018 – ok. godz. 19:23 do dyżurnego SK KMPSP w Olsztynie wpłynęło zgłoszenie o pożarze hali w miejscowości Knopin gm. Dobre Miasto – na terenie byłego PGR.

Po przybyciu na miejsce zdarzenia stwierdzono, że pożarem objęty jest dach i poddasze, na pow. ok. 50m, oraz całkowicie pomieszczenie biurowe na parterze budynku. Zagrożona pożarem jest pozostała część budynku oraz zaparkowane autobusy .

 

Działania ratownicze polegały na podaniu czterech gaśniczych prądów wody w natarciu i obronie na dach budynku i bezpośrednio do wnętrza, przeprowadzeniu prac rozbiórkowych części dachu, oddymieniu i sprawdzeniu pomieszczeń. Spaleniu uległy dwa pomieszczenia administracyjno – biurowe na parterze oraz częściowo dach budynku. Uratowano pozostałą cześć hali wraz z przyległym bezpośrednio tartakiem oraz autobusy. Okoliczności powstania pożaru ustala Policja.

W działaniach ratowniczo – gaśniczych brały udziały trzy zastępy z Dobrego Miasta – [GBA 3/16], [GCBA 9,5/56], [GCBA 8,2/32], OSP Praslity- [GBARt 2,5/25], OSP SMOLAJNY – [GBMRt 2,5/16], OSP Jesionowo – [GBA 2,5/16] , OSP Cerkiewnik – [GLM], OSP Podleśna OSP- [GLM], JRG2 KM PSP Olsztyn -[GCBA9,5/60, SDH23].

Źródło: OSP Dobre Miasto

Zobacz wszystkie wydarzenia

Napisz komentarz. Pamiętaj pisząc komentarz odpowiadasz za jego treść. Nikt nie jest anonimowy w internecie. Administrator zastrzega sobie możliwość usuwania lub edytowania komentarzy bez podania przyczyny. Prosimy o zachowanie kultury wpisów.

Dodaj swój komentarz.
Please enter your name here