Pierwszy dobromiejski „Piknik Patriotyczny”

reklama
8 września 2018 odbył się pierwszy dobromiejski „Piknik Patriotyczny”. W programie był pokaz umundurowania i wyposażenia z okresu II wojny światowej. Punktem kulminacyjnym była rekonstrukcja bitwy partyzanckiej żołnierzy Armii Krajowej z Niemcami.

„Za nami pierwszy – i mamy nadzieję nie ostatni – Piknik Patriotyczny w Dobrym Mieście.
Serdecznie dziękujemy wszystkim, instytucjom i osobom, bez pomocy których to wydarzenie nie miałoby miejsca.Impreza nie odbyłaby się, gdyby nie wsparcie finansowe Powiatu Olsztyńskiego oraz organizacyjne Gminy Dobre Miasto.
Dziękujemy Wicestaroście Olsztyńskiemu P. Andrzejowi Abako, Burmistrzowi Dobrego Miasta P. Stanisławowi Trzaskowskiemu, Dyrektorowi Centrum Kulturalno – Bibliotecznego P. Andrzejowi Fabisiakowi, P. Krzysztofowi Kurowskiemu i strażakom OSP w Dobrym Mieście oraz P. Mirkowi Piekarskiemu – Zajazd w Dobrym Smaku w Starym Dworze.


Ogromny ukłon kierujemy w stronę naszych Kolegów z zaprzyjaźnionych stowarzyszeń: GH Ostpreussen oraz Bartoszyckie Stowarzyszenie Historyczno – Eksploracyjne „Rosenthal” – za Wasz czas, zaangażowanie i profesjonalne podejście.
Dziękujemy widzom za wyrozumiałość i cierpliwość w oczekiwaniu na inscenizację. Wiele się w ten weekend nauczyliśmy i chcemy tę wiedzę i doświadczenie wykorzystać w przyszłości.Mamy nadzieję, że choć trochę udało nam się przybliżyć wszystkim tragiczne dzieje naszego narodu i oddać hołd tym, którzy oddali życie za jego wolność.
Zapraszamy za rok!”: Żródło: Grupa Historyczna Guttstadt

Zobacz wszystkie wydarzenia