Dobre Miasto „Moje miejsce na ziemi

reklama

Fundacja „ORLEN – DAR SERCA” zaprasza mieszkańców Dobrego Miasta do udziału w ogólnopolskim konkursie grantowym „Moje miejsce na Ziemi”!

Już w najbliższą sobotę, 15 września, stacja paliw ORLEN przy ul. Olsztyńskiej 21a w Dobrym Mieście, stanie się jednym z najważniejszych „miejsc na Ziemi”. Mieszkańcy Dobrego Miasta i okolic będą mogli skonsultować swój pomysł na projekt grantowy, a także zrelaksować się w fotelach masujących i skosztować jabłek z polskich sadów. Z kolei, na najmłodszych czekać będą ciekawe zabawy z animatorkami i mnóstwo prezentów. Celem ogólnopolskiego konkursu grantowego „Moje miejsce na Ziemi” jest wsparcie mieszkańców w działaniach na rzecz ich najbliższej społeczności.

Wnioski w konkursie mogą składać organizacje pozarządowe i jednostki samorządu terytorialnego z całej Polski, np. fundacje, stowarzyszenia, szkoły, domy kultury, świetlice czy jednostki Ochotniczej Straży Pożarnej.

Organizacje mogą ubiegać się o dofinansowanie w wysokości od 3 do 15 tysięcy złotych. Fundacja „ORLEN – DAR SERCA” przyzna w sumie aż 400 grantów na łączną kwotę 2 000 000 złotych. Najlepsze projekty wybierze specjalna komisja konkursowa. Środki finansowe otrzymają organizacje, które najlepiej uzasadnią potrzebę realizacji projektu i zaproponują atrakcyjne, innowacyjne działania na rzecz swojej społeczności. Zwycięskie projekty poznamy już 8 października. Wnioski będzie można składać od 17 do 30 września przez generator wniosków dostępny na stronie www.orlendarserca.pl.

Zobacz wszystkie wydarzenia