Jarosław Kowalski nie będzie kandydował na radnego. Chce być burmistrzem Dobrego Miasta.

13
reklama
Szanowni Państwo,
mamy już jasność, że w nadchodzących wyborach na urząd burmistrza Dobrego Miasta wezmą udział komitety związane z dotychczasową władzą z jednej strony oraz Komitet Samorządni z drugiej. Z mojej wieloletniej służby dla Państwa wynika, że z jednej strony mamy do czynienia z grupą działaczy, dla których Państwa sprawy albo w ogóle nie istniały albo były najczęściej niemożliwe do załatwienia, a z drugiej strony z rzeczywistą walką w Waszych sprawach; przy nieobecności tych, którym dzisiaj tak łatwo mówić o Waszym dobru, braku podziałów itp.

 

Pragnę Państwa poinformować, że w trwającej kampanii wyborczej nie zamierzam już ubiegać się o mandat radnego. Moją wiedzę, doświadczenie, umiejętności i służbę Państwu od czterech kadencji oddaję pod ocenę.”

Istotą wolności i demokracji są spory, dyskusje, dialogi, a dopiero później wybór najlepszych rozwiązań. Od wielu lat nie mamy z nimi do czynienia, lecz z narzucaniem rozwiązań za milczącą zgodą owego środowiska, co skutkuje nieprzemyślanymi i kosztochłonnymi inwestycjami (betonowanie miasta czy pływające pomosty) i katastrofalnymi efektami, jak np. ZGOK Olsztyn.

Przykłady można mnożyć. Jeżeli to ma być cena owej zgody, to mają Państwo autentyczny wybór, ale nie między tymi którzy rzekomo dzielą (Jarosław Kowalski) a tymi którzy rzekomo łączą! Jest to podział i wybór między tymi, którzy Państwu służą i w dalszym ciągu oferują swoją służbę, a tymi, którzy tylko łączą się w celu utrzymania władzy i płynących z niej synekur!

Wielu z Państwa zgłasza się do mnie o pomoc. Nie od wczoraj, lecz od zawsze, kiedy zauważyliście, że jest to autentyczne i płynące z serca. Często pytam u kogo byliście i tu pada odpowiedź…

Zbyt długo mieszkam w Dobrym Mieście, abym nie zauważył, że po zdjęciu krawatów i marynarek prawdziwy obraz owych gołębi pokoju jest daleki od tych skądinąd wytrzymałych ptaszków i tylko ta wytrzymałość w dążeniu do utrzymania władzy ich ze sobą łączy…

Oto najświeższy przykład – pływające pomosty, o które toczy się spór i które były przedmiotem badania Komisji Rewizyjnej stanowią klasyczny przykład niegospodarności, braku szacunku dla podatników i uporu graniczącego ze zwykłą głupotą. Wielokrotnie zwracaliśmy też uwagę na katastrofalną lokalizację nowego przedszkola niszczącą komfort życia wielu z Państwa, którzy mieszkają w jego sąsiedztwie, zaś dzieciom nie umożliwia korzystania z zieleni, przestrzeni i ciszy.

Czy zatem spór w owych sprawach to dzielenie, awanturnictwo i podobne brednie, czy jednak rzetelność w podejściu do obowiązku reprezentowania Naszej Wspólnoty? A jak będą wyglądać pomosty, niech pokażą zdjęcia z niedalekich Wielochowa i Kretowin…

 

 źródło Jarosław Kowalski

Zobacz wszystkie wydarzenia

13 KOMENTARZE

 1. Brawo Panie Jarku. Liczę że ten tekst będzie znany Wyborcom i …. że Wyborcy potrafią myśleć. Życzę wygranej w I turze.

 2. W zasadzie nie ma co tu komentować, DM to mała gmina, każdy wie, kto z kim i dlaczego, żadna tajemnica. Rozumiem samo pragnienie i chęć władzy, tylko pytanie, które samo nasuwa się mimochodem, po co Ci ta władza, na czym chcesz ją oprzeć i jakie stanowisko zajmiesz w trudnych momentach ? Samo budowanie władzy jest wyzwaniem, jeśli oprzesz to, na własnych słabościach i pragnieniach, efektem będzie postawa zwalczania i niszczenia potencjalnych przeciwników, wynikająca z naturalnego braku merytorycznych koncepcji. Skutkiem oczywiście układanie się z bandytami i kabaret w stylu jestem przeciw, żeby było za… itd. W tym przypadku owocem są pływające pomosty i beton… Typowa postawa pasożyta, nie ma pomysłu na swoje życie, to ingeruje w cudze. Nie śledzę posiedzeń rady miasta DM i nie wiem, co tam debatują, ale wiem na sto procent, że uchwalacie trybem, jest przeciw, żeby było na tak. Pomyliłem się, jest tak ? Proszę nie brać tego do siebie Panie Jarku, ja też znam tę rzeczywistość.

 3. Miłośnicy Kowala zachwyceni kandydaturą swojego mistrza, aż skręca. Taki cudowny, taki fantastyczny, och i ach. Ile to już lat JK siedział w radzie? Dobrze liczę, że 16 czy 20??? Co zrobił dla miasta? Jedna pani pisze, że Jarek dużo mówi, a jeszcze więcej robi. Mam więc pytanie a zarazem prośbę: proszę wymienić 5, a niech będzie tylko 3 rzeczy, które dla miasta zrobił wielce cudowny kandydat. Proszę nie wymieniać zlotów faszystowskiego jeździdła bo to organizował MGOK. Druga młoda dama pisze, że zagłosuje na p. Jarka bo dawał ściągać na lekcji!!! Że co ku..a? Ludzie ogarnijcie się. Prowadzenie lekcji szwabskiego to nie ta sama bajka co rządzenie gminą. Mieszkańcy proszę włączcie myślenie.

  • PSL jest jak dziw.a – złączy się z każdym niezależnie od poglądów politycznych (czytaj lewica lub prawica) byle tylko przy korycie pozostać.
   Gonić Ludowców.

  • Sołtys Kierdzioł ma możliwość wrzucić jakiś link o tych bezpartyjnych kandydatach tu na forum ? Facebook zablokował niestety .

 4. Panie Jarku,
  ja mam już dość Pana wywodów, rozliczania i nakreślania spiskowych teorii.
  Robi mi się zwyczajnie po ludzku nie dobrze.
  Sztuczne nakręcanie sondy i tak nic Panu nie da.
  Dawał Pan występy prze 4 lata na sesjach i każdy kto to oglądał wie że jest Pan nieobliczalny/ delikatnie mówiąc/
  Ja na pewno na Pana nie postawię.

 5. J.K. Nie będzie kandydował na radnego.
  Chyba tylko durnie w to uwierzą. Już kiedyś zrzekał się mandatu radnego to widzieliśmy jak to wyglądało. Jedno wielkie pośmiewisko.

 6. Już za półtora miesiąca mamy szansę na nowego burmistrza i nową rozsądną radę miasta i powiatu.
  Na stanowisko Burmistrza powinniśmy wybrać kogoś, kto ma ponad przeciętną wiedzę, doświadczenie ale jednocześnie jest zrównoważony psychicznie. Nie może to być ktoś, kto dziś rozrywa szaty za 90tys na pomosty a jutro chce wydawać grube miliony na sadzawkę za kościołem.
  Mam nadzieję, że ludziom znudziły się także wystąpienia pań Weroniki i Izabelllli. To nie cyrk, to rada tu radzić nada.

  Generalnie to należałoby wymienić wszystkich tych radnych, którzy radzą już od kilkunastu lat. Niech odpoczną, nabiorą siły i kiedyś może znów ich wybierzemy.

  Potrzebna jest zmiana Burmistrza ale i radnych.

 7. Mądrze ktoś napisał na dobre miasto net. Pan też Panie Kowalski lata jak kot z pęcherzem żeby uzupełnić skład i proponuje Pan każdemu kto się nawinie. Taki z Pana polityk że od tylu lat nie zdołał Pan skupić wokół siebie porządnej ekipy.

Napisz komentarz. Pamiętaj pisząc komentarz odpowiadasz za jego treść. Nikt nie jest anonimowy w internecie. Administrator zastrzega sobie możliwość usuwania lub edytowania komentarzy bez podania przyczyny. Prosimy o zachowanie kultury wpisów.

Dodaj swój komentarz.
Please enter your name here