Kupowanie samochodu z właścicielem – sprawdź numer VIN

reklama
Gdy decydujemy się zakupić pojazd od osoby prywatnej, warto poprosić o numer VIN. W ten sposób będą nam znane wszelkie fakty na temat naszego przyszłego samochodu.

Identyfikacyjny numer pojazdu VIN, to właśnie w nim zawarte są wszystkie istotne informacje dotyczące konkretnego samochodu. Kraj produkcji, wyposażenie samochodu. Początkowe znaki określają region, a także kraj produkcji. Następne dwa symbole to nazwa producenta auta. Symbol czwarty, piąty, szósty m, siódmy, ósmy, dziewiąty oznaczają typ pojazdu. Konkretnie rodzaj nadwozia wszystkie istotne szczegóły. Symbol dziesięć, jedenaście, dwanaście, trzynaście, czternaście, piętnaście, szesnaście oraz siedemnaście są unikalnymi numerami konkretnego pojazdu.

Często określa go się jako VIN, czyli sekcja identyfikacji pojazdu samochodowego . Producenci bardzo starannie opisują informacje o rodzaju jednostki napędowej, kolor lakieru czy silnika. Przeważnie cztery ostatnie znaki zobaczymy w postaci cyfr. Z numeru auta VIN możemy odczytać wszystko co nas tylko interesuje. Wszelkiego rodzaju podstawowe informacje na temat miejsca oraz roku produkcji. Oczywiście zawsze dowiemy się za pomocą numeru VIN, wielu informacji dość szczegółowych. Możemy z niego wyczytać nawet liczbę głośników. Numer VIN jest szczególnie istotny przy kupnie używanego auta. Wyczytamy z niego czy taki pojazd odpowiada naszym wymaganiom. W jakim stanie opuścił fabrykę, czy był malowany, jak wygląda jego układ kierowniczy.

Numer VIN pozwoli ustalić przeszłość pojazdu. Wypadki, czy nie został skradziony. Tak więc dowiemy się z niego, wszystko to, co ważne. W każdym przypadku, nieważne gdzie, czy kupujemy samochód prywatnie, czy w komisie, numer VIN powinien być sprawdzany w każdym przypadku. Jeśli natomiast tego nie zrobimy, może się okazać, że po prostu kupimy pojazd nieświadomie.

Numer VIN może być pojęciem całkowicie obcy dla osób starszych. Co w przypadku kiedy osoba w podeszłym wieku nie wie 9 istnieniu czegoś takiego? W takim przypadku warto się poradzić osób, które są profesjonalistami w tej dziedzinie. To z pewnością dzięki takiej informacji możemy nie tylko prześwietlić cały pojazd l, ale też bardzo łatwo podjąć decyzję w sprawie kupna.

Zobacz wszystkie wydarzenia