Jesienią policja w Dobrym Mieście dostanie nowy samochód.

0
8 nowych samochodów trafi do jednostek Policji w powiecie olsztyńskim. Ich zakup umożliwią środki z budżetu Powiatu Olsztyńskiego, dwunastu gmin oraz Komendy Głównej Policji. 7 czerwca w Starostwie Powiatowym w Olsztynie odbyła się uroczystość podpisania umów na przekazanie dotacji.

– Zapewnienie bezpieczeństwa mieszkańcom powiatu powinno być sprawą priorytetową nie tylko dla policji, ale też samorządów, dlatego bardzo się cieszę, że po raz kolejny udało nam się wygospodarować środki na ten cel. To pieniądze, które de facto zostają w powiecie, bo samochody będą przecież służyły funkcjonariuszom pełniącym służbę na tym terenie. Wiem, że potrzeby sprzętowe są bardzo duże, ale chcę też podkreślić, że mamy bardzo dobrych policjantów w powiecie, których pracę i zaangażowanie wysoko cenię. Mam nadzieję, że nowe samochody nieco ułatwią tę pracę i jeszcze bardziej podniosą efektywność działań policji, a w efekcie poziom bezpieczeństwa naszych mieszkańców oraz turystów odwiedzających powiat olsztyński. To bardzo dobrze zainwestowane pieniądze – mówiła starosta olsztyński Małgorzata Chyziak.

Samochody typu SUV w wersji oznakowanej oraz furgony patrolowe trafią do komisariatów i posterunków policji w Biskupcu, Dobrym Mieście, Barczewie, Olsztynku, Gietrzwałdzie, Purdzie i Stawigudzie. Ich łączny koszt wyniesie ponad 1 mln zł. Kwotę zabezpieczą po połowie Komenda Główna Policji (ze środków Programu modernizacji Policji) oraz samorządy powiatu i gmin. Powiat Olsztyński na ten cel przeznaczył 170 tys. zł.

Policja przy wyborze pojazdów kierowała się konkretnymi potrzebami. – Chcieliśmy, żeby to były przemyślane zakupy. Za największy priorytet uznaliśmy samochody z możliwością przewożenia osób zatrzymanych. Oprócz tego, planujemy kupić cztery oznakowane pojazdy terenowe. Jestem przekonany, że to się przełoży na bezpieczeństwo oraz na efektywną pracę policjantów w powiecie – powiedział insp. Piotr Zabuski, Komendant Miejski Policji w Olsztynie, dziękując samorządom za zaangażowanie.

Nowe samochody trafią do komisariatów jesienią tego roku.

Źródło: Powiat Olsztyński

Zobacz wszystkie wydarzenia

Napisz komentarz. Pamiętaj pisząc komentarz odpowiadasz za jego treść. Nikt nie jest anonimowy w internecie. Administrator zastrzega sobie możliwość usuwania lub edytowania komentarzy bez podania przyczyny. Prosimy o zachowanie kultury wpisów.

Dodaj swój komentarz.
Please enter your name here