Pijana matka z niemowlakiem chciała odwiedzić koleżankę w nocy. Interweniowali policjanci z Dobrego Miasta

2
Bycie rodzicem to wielka odpowiedzialność i poświęcenie. Niestety nie wszyscy potrafią tym wyzwaniom sprostać. Lekkomyślność rodziców przybiera różne formy. Jedną z nich jest sprawowanie opieki nad dziećmi pod wpływem alkoholu. Wobec takich rodziców często interweniują policjanci, a o konsekwencjach takiej interwencji decyduje sąd rodzinny i nieletnich.
Zdjęcie jest tylko ilustracją do artykułu.

W nocy (29.05.2018r.) po godz. 1:00 do oficera dyżurnego Komisariatu Policji w Dobrym Mieście zadzwonił zdenerwowany taksówkarz i poinformował, że kurs jego taksówką zamówiła nietrzeźwa kobieta, która na rękach trzymała trzymiesięczne niemowlę. Na miejsce natychmiast został wysłany policyjny patrol. Policjanci zbadali stan trzeźwości 31-letniej mieszkanki gminy Lubomino. Badanie alkomatem potwierdziło przypuszczenia taksówkarza i wykazało dwa promile alkoholu w organizmie nieodpowiedzialnej matki. Mundurowi kobietę wraz z niemowlęciem przewieźli do jej miejsca zamieszkania, w którym na 31-latkę czekało jeszcze czworo jej dzieci. Wszystkimi zajął się ojciec nietrzeźwej kobiety. Policjanci odkryli powód, dla którego kobieta zamówiła kurs taksówką – okazało się, że wcześniej próbowała ona dodzwonić się do swojej koleżanki oddalonej od niej o kilkadziesiąt kilometrów, a gdy ta nie odbierała, 31-latka postanowiła wziąć ze sobą najmłodsze z dzieci i pomimo późnej pory nocnej osobiście do niej pojechać. Podróż przerwała interwencja policjantów. Już z samego rana policjanci o niebezpiecznej sytuacji poinformowali Sąd Rodzinny i Nieletnich. 31-letnia kobieta odpowie za nienależyte sprawowanie opieki nad osobą małoletnią. Dokładnie sprawdzone zostanie również to, czy swoim zachowaniem kobieta nie naraziła niemowlęcia na niebezpieczeństwo utraty życia lub zdrowia.

Źródło: KMP Olsztyn

Zobacz wszystkie wydarzenia

2 KOMENTARZE

Napisz komentarz. Pamiętaj pisząc komentarz odpowiadasz za jego treść. Nikt nie jest anonimowy w internecie. Administrator zastrzega sobie możliwość usuwania lub edytowania komentarzy bez podania przyczyny. Prosimy o zachowanie kultury wpisów.

Dodaj swój komentarz.
Please enter your name here