Open’er Festival 2018 – kogo możemy się spodziewać?

0
Na początku lipca do Gdyni tłumnie przybędą wielbiciele muzyki i dobrej zabawy. Dla wielotysięcznej publiczności zagrają polskie i zagraniczne gwiazdy. Dowiedz się, kto wystąpi w ramach tegorocznej edycji Open’era i jakie atrakcje towarzyszą wydarzeniu.

Open’er Festival – gratka dla fanów muzyki alternatywnej

Open’er Festiwal jest największą i najgłośniejszą imprezą muzyczną w Polsce. Od 2003 roku odbywa się w Gdyni. Nad morzem zbierają się miłośnicy szeroko pojmowanej alternatywy, by wspólnie bawić się przy dźwiękach utworów ulubionych wykonawców. Wiele zagranicznych zespołów po raz pierwszy – i często jedyny – zagrało w naszym kraju właśnie na Open’erze. Zrobili to na przykład Arctic Monkeys, Coldplay, The White Stripes, Muse, The Kills czy Interpol. Niezwykłe muzyczne wydarzenie promuje także obiecujących, nieznanych dotąd artystów. Mogą oni zadebiutować przed ogromną publicznością. Uczestnicy imprezy nocują na polach namiotowych, noszą na głowach wianki i tańczą przy okazji uwielbianego przez festiwalowiczów silent disco. Open’er to jedna z najbardziej oczekiwanych imprez. Bilety na wydarzenie rozchodzą się w ekspresowym tempie, zanim organizatorzy ogłoszą line up.

Open’er Festival 2018 – kto wystąpi?

W czasie tegorocznej odsłony festiwalu na scenie wystąpią gwiazdy światowego formatu – Depeche Mode, Arctic Monkeys, Bruno Mars, Gorillaz, Massive Attack oraz Nick Cave & The Bad Seeds. Nie zabraknie też wykonawców muzyki alternatywnej. Niezapomniane koncerty przygotują: Dawid Podsiadło, Odesza, Bomba Estereo, David Byrne, Fleet Foxes, Sigrid, Glass Animals, Years & Years, Kaleo, Kali Uchis, Little Simz, Marmozets, La Femme, Migos, Superorganism, MØ, Pro8l3m, Sevdaliza, Vince Staples, Yonaka, Young Fathers, Young Thug i Alma. Publiczność doświadczy niezwykłych emocji, będzie bawić się przy tanecznych kawałkach, wzruszać przy tych lirycznych i z pewnością zachowa moc niesamowitych wspomnień z imprezy.

Ciekawostki na temat Open’era

Renoma Open’er Festival sprawia, że jest jedynym tego typu wydarzeniem, na które bilety wyprzedają się jeszcze zanim publiczność pozna pierwszego wykonawcę. Impreza, jako pionier wielu rozwiązań, stanowi wzór dla innych polskich festiwali pod względem sprawnej organizacji i skali przedsięwzięcia. Teren Open’era rozrósł się od 3 ha w 2002 r. do 75 ha w 2011. W ciągu 10 lat organizatorzy, czyli ekipa Alter Art, spędzili na terenie festiwalu 210 dni. W tym czasie zbudowali 42 scen. Ich łączna wysokość wynosiła ok. 319 metrów – więcej niż mierzy wieża Eiffla. Jako pierwsza impreza w Polsce Open’er wprowadził opaski festiwalowe (aby je uzyskać, należy wymienić na nie bilety).

Atrakcje towarzyszące

Jedną z najpopularniejszych atrakcji festiwalowego miasteczka jest Silent Disco. Każdy uczestnik zabawy otrzymuje parę bezprzewodowych słuchawek. Na dwóch osobnych kanałach gra dwóch DJ-ów, dlatego każdy imprezowicz może słuchać muzyki, na jaką ma ochotę. Osoby biorące udział w Silent Disco tańczą w tym samym czasie w różnym rytmie, co wygląda niezwykle ciekawie i zaskakująco. Uczestnicy mogą zaangażować się też w ekoaktywności na polu namiotowym, na przykład w warsztaty tworzenia słoikowych ogródków. W strefie sportu zagrają w piłkę nożną, siatkówkę albo dołączą do zajęć jogi lub zumby. Z myślą o najmłodszych przygotowano także specjalną przestrzeń z zabawami dla dzieci.

Open’er Festival to wyjątkowe wydarzenie, którego nie może opuścić żaden fan muzyki alternatywnej. Oprócz koncertów na festiwalowiczów czekają inne atrakcje urozmaicające czas spędzony na terenie imprezy. Bilety na Open’er kupisz online lub w stacjonarnych punktach sprzedaży.

Zobacz wszystkie wydarzenia

Napisz komentarz. Pamiętaj pisząc komentarz odpowiadasz za jego treść. Nikt nie jest anonimowy w internecie. Administrator zastrzega sobie możliwość usuwania lub edytowania komentarzy bez podania przyczyny. Prosimy o zachowanie kultury wpisów.

Dodaj swój komentarz.
Please enter your name here