Czym się kierować wybierając oprawki do okularów

0
Okulary stały się nie tylko elementem garderoby, ale też hitem wśród elementów garderoby. Wszystko za sprawą oprawek do okularów. Za ich projektowanie zabrały się największe domy mody, natomiast ich reklamą zajęły się największe agencje reklamowe. Dziś noszenie okularów z modnymi oprawkami uchodzi za trendy.

Wyższość okularów nad soczewkami

Każda wada na zdrowiu wymaga noszenia aparatu korekcyjnego. Osoby z wadą słuchu noszą aparat słuchowy, a osoby z wadą uzębienia noszą aparat ortodontyczny. W dość komfortowej sytuacji, jakkolwiek to brzmi, znajdują się osoby z wadą wzroku, które mogą wybrać aparat wzrokowy w formie okularów lub soczewek kontaktowych. Co więcej, zarówno okulary, jak też soczewki kontaktowe, uchodzą za modny dodatek do stylizacji. Jeśli chodzi o soczewki kontaktowe, to można wybrać bezbarwne, w których oczy zachowują naturalny kolor, albo barwne, które podkreślają lub zmieniają kolor oczu. Wybór okularów tkwi natomiast nie tyle w doborze szkieł, ile w doborze oprawek. To oprawki nadają okularom charakteru, dlatego tak ważne, aby wybrać okulary z odpowiednimi oprawkami.

Okulary to przede wszystkim oprawki

Okulary mogą posiadać oprawki, ale nie muszą. Niektóre okulary nie mają oprawek, a ich szkła są wsparte na sprężynkach. Większość okularów jednak posiada oprawki, które podtrzymują szkła. W dobie mody na okulary za sprawą ich oprawek, warto więc postawić na okulary oprawkowe niż na okulary bezoprawkowe. Aby jednak okulary naprawdę okazały się stylowe, należy odpowiednio wybrać oprawki. Oprawki okularów wybiera się przede wszystkim pod dwoma kątami. Chodzi o współgranie kształtu oprawek okularów z kształtem twarzy oraz o współgranie koloru oprawek okularów z kolorem włosów.

Young smiling cheerful woman holding her resume

Kształt oprawek okularów a kształt twarzy okularnika

1. Dla osób o twarzy kwadratowej oprawki okularów w kształtach: owalnym okrągłym, kocim. Kształty niepożądane: prostokątne, geometryczne.

2. Dla osób o twarzy prostokątnej oprawki okularów w kształtach: owalnym, prostokątnym. Kształty niepożądane: okrągłe, geometryczne.

3. Dla osób o twarzy okrągłej oprawki okularów w kształtach: geometrycznym, prostokątnym. Kształty niepożądane: owalne, okrągłe.

4. Dla osób o twarzy owalnej oprawki okularów w kształtach: owalnym, okrągłym, prostokątnym, geometrycznym, kocim, motylkowatym. Brak kształtów niepożądanych z racji tego, że do twarzy owalnej pasują oprawki okularów we wszystkich kształtach.

5. Dla osób o twarzy sercowatej oprawki okularów w kształtach: okrągłym, motylkowatym. Kształty niepożądane: geometryczne.

Kolor oprawek okularów a kolor włosów

1. Dla osób o włosach ciemnych oprawki okularów w kolorach: czarnym, czerwonym, srebrnym. Kolory niepożądane: złoty.

2. Dla osób o włosach rudych oprawki okularów w kolorach: czarnym, czerwonym, złotym. Kolory niepożądane: srebrny.

3. Dla osób o włosach blond oprawki okularów w kolorach: czarnym, czerwonym, złotym. Kolory niepożądane: srebrny.

4. Dla osób o włosach siwych oprawki okularów w kolorach: czarnym, czerwonym, srebrnym. Kolory niepożądane: złoty.

Znajdź odpowiednie oprawki okularów korekcyjnych na soczewki24.pl.

Zobacz wszystkie wydarzenia

Napisz komentarz. Pamiętaj pisząc komentarz odpowiadasz za jego treść. Nikt nie jest anonimowy w internecie. Administrator zastrzega sobie możliwość usuwania lub edytowania komentarzy bez podania przyczyny. Prosimy o zachowanie kultury wpisów.

Dodaj swój komentarz.
Please enter your name here