Sterylizatory i sanityzatory w salonie fryzjerskim – model UV Germix I

reklama
Każdy salon fryzjerski podlega określonym wymogom sanitarnym. W jego wyposażeniu powinny więc znaleźć się preparaty i urządzenia do sterylizacji i dezynfekcji narzędzi, na przykład sterylizatory i sanityzatory. Dowiedz się więcej o sprzętach, dzięki którymi można wyeliminować drobnoustroje bytujące na nożyczkach czy ostrzach maszynek.

Sterylizatory UV

Urządzenia te wykorzystują działanie promieni UV o odpowiedniej długości, by zabijać bakterie. Ich stosowanie sprawia, że używanie preparatów chemicznych staje się zbędne. W prosty sposób zapewniają narzędziom sterylność, a klientom salonu bezpieczeństwo i gwarancję wysokiego stopnia higieny. Skutecznością w niszczeniu drobnoustrojów ustępują jedynie parowym autoklawom. Sterylizatory UV doskonale nadają się do przechowywania wyjałowionych akcesoriów. Do zalet urządzeń należą przede wszystkim mobilność i łatwość utrzymania w czystości. Za pomocą sterylizatorów UV poddamy ekspozycji na promieniowanie narzędzia wykonane z najróżniejszych materiałów – z metalu, drewna czy z plastiku.

Sterylizatory kulkowe

Składają się z pojemników wypełnionych kulkami ze szkła kwarcowego, nagrzewającymi się do temperatury 250 stopni Celsjusza. Gorące szkło zabija niepożądane mikroorganizmy. Warto pamiętać, że sterylizujące działanie ciepła obejmuje wyłącznie metalowe robocze części narzędzi.

Sanityzatory

Służą do przechowywania wysterylizowanych narzędzi. Często mają wbudowane lampy UV. Nie wymagają dodatkowego stosowania preparatów chemicznych. Skutecznie podtrzymują wyjałowienie.

Podgrzewacze ręczników

W tego rodzaju sprzęcie używa się promieniowania UV i podwyższonej temperatury do niszczenia bakterii i grzybów. Ultrafiolet i ciepło zabijają drobnoustroje rozwijające się we włóknach ręczników. Ponadto dzięki podgrzewaczom możemy wytrzeć włosy klienta materiałem o przyjemnej temperaturze, co dodatkowo podnosi komfort i zadowolenie z usług.

Pojemniki do dezynfekcji z płynem

Pojemniki do dezynfekcji usuwają mikroorganizmy metodą zanurzeniową. Do urządzenia wlewa się preparaty bakteriobójcze. Następnie w roztworze moczy się narzędzia, przy czym nie ma znaczenia materiał, z jakiego je wykonano. Już po 10 minutach nożyczki i inne akcesoria fryzjerskie stają się wyjałowione i gotowe do pracy.

Sanityzator UV Germix I

Urządzenie bakteriobójcze sprawdzi się zarówno w salonie fryzjerskim, jak i kosmetycznym. Na podstawie sprzętu skupiają się promienie UV. Sterylizacja trwa tylko 16 minut. Sanityzator UV Germix I posiada wygodną, wysuwaną szufladę. Jej spore rozmiary pozwolą pomieścić dużą liczbę narzędzi. Urządzenie doskonale wpisuje się w wymogi sanitarne codziennego funkcjonowania salonu.

Sterylizatorów, sanityzatorów i innych urządzeń do dezynfekcji nie może zabraknąć w profesjonalnym salonie fryzjerskim. Jeśli standardy higieny nie zostaną podtrzymane, ucierpi na tym zdrowie klientów i reputacja danego lokalu. Sprzęty służące do niszczenia drobnoustrojów przyczynią się do dbałości o czystość, dlatego warto zaopatrzyć się w wybrany model. Przykładowo sanityzator UV Germix I okazuje się bardzo wygodny i prosty w obsłudze, a jego nabycie to wyjątkowo korzystna inwestycja.

Zobacz wszystkie wydarzenia