Przelew pieniężny z Polski do Anglii – możliwości

0
Przelewy zagraniczne zlecane są zwykle przy okazji zakupów w sklepach internetowych w UK. Z międzynarodowych przekazów korzystają także przedsiębiorcy przesyłający środki brytyjskim kontrahentom. Dowiedz się, jak możesz wykonać przelew pieniężny z Polski do Anglii i gdzie zapłacisz za niego najmniej.

Przelew bankowy SWIFT

Przelewy bankowe typu SWIFT zlecimy w dowolnej walucie. Środki prześlemy do wybranego kraju na świecie. Duży zasięg transakcji wiąże się jednak z bardzo wysokimi opłatami. Koszt realizacji przelewu zagranicznego do Anglii składa się z prowizji banku nadawcy oraz spreadu osiągającego nawet kilkanaście procent w stosunku do rynkowego kursu funta. Wielkość opłaty za wykonanie transakcji zależna jest od wysokości przesyłanej kwoty. Również w sytuacji, gdy przelewamy nieznaczne sumy, zostaniemy zobowiązani do zapłacenia od kilkunastu do kilkudziesięciu złotych. W przypadku, gdy zamierzamy przekazać większą ilość środków, koszt transakcji wyniesie kilkaset złotych.

Przelew bankowy SEPA

Transgraniczny przelew bankowy SEPA pozwala na przesłanie pieniędzy do państw członkowskich UE i do innych wybranych krajów, na przykład do Wielkiej Brytanii. Najistotniejszą zaletą tego rodzaju przekazów wydaje się być ich powszechność. Transakcję zlecimy bowiem w dowolnym polskim banku – w najbliższej placówce i przez internet. Odbiorca otrzyma przesłane środki maksymalnie po 3 dniach od daty nadania przelewu. Konieczna okaże się znajomość numeru zagranicznego rachunku w formacie IBAN, jak również kodu SWIFT/BIC angielskiego banku. Zlecenie obsługi przekazu SEPA nie kosztuje zbyt wiele – opłata wynosi zwykle ok. 5 złotych. Należy jednak wiedzieć, że przelew z Polski do Anglii musi być wykonany w euro, dlatego zapłacimy dodatkowo za jego przewalutowanie. Trzeba pamiętać, że banki oferują niezbyt korzystne kursy walut. Ostateczna opłata za transakcję przekroczy więc wspomniane 5 złotych.

Przelew z Polski do UK – firmy pośredniczące

Jeśli szukamy sposobu na szybkie, tanie i bezpieczne zlecanie przelewów zagranicznych do UK, warto poznać ofertę pozabankowych operatorów. Środki wyślemy wygodnie przez internet, wypełniając formularz z naszymi danymi oraz szczegółami transakcji. Obniżymy w ten sposób koszty wykonania międzynarodowego przelewu do Anglii. Firmy pośredniczące w przekazach środków udostępniają swoim klientom atrakcyjne kursy walut, nie będące obciążeniem dla portfela, tak jak w przypadku tradycyjnych bankowych przeliczników. Koszt przewalutowania jest niższy, podobnie jak opłaty za zlecenie i obsługę operacji pieniężnej. Niektóre spośród firm pośredniczących w przelewach zagranicznych wprowadziły możliwość przesłania pieniędzy za darmo, w sytuacji gdy robimy to po raz pierwszy lub przykładowo – 5 czy 10 raz. Korzystanie z usług pozabankowych operatorów transakcji okazuje się bardzo proste i opłacalne, dlatego warto rozważyć tę opcję, jeśli planujemy międzynarodowy przekaz środków.

Najtańsze przelewy z Polski do Anglii wykonamy za pośrednictwem renomowanych firm nadzorujących poprawną realizację operacji finansowych. Niskie koszty, atrakcyjne kursy walut i intuicyjna obsługa systemów transakcyjnych zachęcają do wypróbowania oferty pozabankowych operatorów. Dzięki nim zaoszczędzimy znaczne sumy pieniędzy.

Zobacz wszystkie wydarzenia

Napisz komentarz. Pamiętaj pisząc komentarz odpowiadasz za jego treść. Nikt nie jest anonimowy w internecie. Administrator zastrzega sobie możliwość usuwania lub edytowania komentarzy bez podania przyczyny. Prosimy o zachowanie kultury wpisów.

Dodaj swój komentarz.
Please enter your name here