Kto z Was pamięta moment odsłonięcia pomnika Garbusa w Dobrym Mieście [SONDA]

29
Kto z Was pamięta moment odsłonięcia pomnika Garbusa w Dobrym Mieście. Pierwszy w Polsce pomnik Garbusa został odsłonięty w Dobrym Mieście podczas VI Warmińskiego Zlotu Garbusów w 1998 roku.

 

Czy w Dobrym Mieście powinny dalej odbywać się zloty Garbusów?

Zobacz wyniki

Loading ... Loading ...
Zobacz wszystkie wydarzenia

29 KOMENTARZE

 1. Na tamte lata były to imprezy dobre jedyne w swoim rodzaju. Na teraz są inne ciekawsze i nie ma co odgrzewać starego kotleta.

 2. Zlot garbusów w czasach, gdy jeszcze po polskich ulicach jeździło dużo syren, warszaw i polonezów był fajnym pomysłem. Oczywiście należy wspomnieć, że D.M. wcale nie było pierwsze.
  Imprezy z roku na rok były coraz większe i atrakcyjniejsze, niestety w pewnym momencie zostały zwinięte.
  Fama głosi, że to przez burmistrza i ratusz, inni mówią, że z Kowalskim nie dało się współpracować, fakt faktem zloty nie są kontynuowane.
  Bardzo fajnymi imprezami były także „rodziny muzykujące’ niestety także pomysł się wypalił.

  Odgrzewanie starego garbatego kotleta było by głupotą.
  Jeżeli jakiś zlot to zlot motocykli lub syrenek.

 3. Pamiętam dobrze odsłonięcie pomnika-fontanny i jej pierwszy sik.
  UWAAAGA, UWAAAGA!!! Pociągnięta zasłona, odkręcony zawór i sik, sik, sik.
  Jakby ktoś wzorował się na sikaniu przy schorzeniu gruczołu prostaty.
  Oczekiwana od widzów wielka salwa WOW, zastąpiona została cienkim hi hi hi.
  Pomijam już fakt, że zaproszony gość honorowy, który miał dokonać odsłonięcia instalacji, nie został dopuszczony do niej przez tłum podchmielonych miłośników zlotu garbusów. Wsiadł do samochodu, zrobił głupią minę i odjechał.
  Scenariusz na skecz dla grupy Monty Pythona?
  Nie to pan Jarosław zrobił jak umiał.

  Ciekawy jestem, czy pomysł pomnika nie był zapożyczony od Pacia Chmiela tak samo jak pomnik drabinka prezesa, tfu pomnik schody na Mount Everest absurdu.

   • no naprawde czy nie ma ważniejszych spraw ,pomnik garbusa jest ok wystarczy go troche odnowić,skwer na warszawskiej ma dostac nowe życie i pomnika tam nie bedzie . a co to za wykopaliska naprzeciw kościoła ??

 4. Co.za niespodzianka. Wydawało mnie się, że te ciągłe waśnie na linii szwagier Stanisław-szwagier Jarosław to dopiero od czasu kiedy szwagierJarosław jest radnym. A tu rok 1994 i już jakieś insynuacje i złośliwości pod adresem szwagra Stanisława.

 5. Sie macie ludzie… Kowal ma na głowie poważną inwestycję. Obiecał, że zbuduje most w Dercu z domu do ogrodu dla swojego szwagra Staśka. Nie ma czasu myśleć o jakiś złomie zardzewiałym.

 6. Nigdy więcej zlotu faszystowskiego gów.a. Nigdy więcej wrzeszczącego do mikrofonu Jarosława. Po co odgrzewać stare kotlety??? Przecież to nie Jarosław organizował zloty więc nie wiem skąd u was ta podnieta.
  Apel do miłośników tego hitlerowskiego jeździdła: zabierzcie to badziajstwo z Warszawskiej i niech jeden z Was (w domyśle miłośnik) postawi sobie ten karykaturalny „pomnik” w ogródku.

   • A dlaczego w Dercu? Przecież ST nie jest miłośnikiem tego hitlerowskiego jeździła,niech sobie główny miłośnik przy aptece postawi, najlepiej tu przy przewalonym słupku

    • Dlaczego w Dercu? Kiedy ten żałosny pomnik będzie w Dercu, Mieszkańcy Dobrego Miasta nie będą musieli więcej na niego patrzeć.

     PS ST nie wydawał się miłośnikiem pisu. A widzisz jak mu się na stare lata odwróciło. 🙂 Lepszy w zmienianiu frontu partyjnego niż Ryszard Czarnecki.
     W tym stanie rzeczy o wiele bardziej stabilny wydaje się szwagier Kowal.

 7. Ja dalej będę obstawała przy swoim aby ta kupa złomu zwana pomnikiem zmieniła miejsce podziwu z Warszawskiej na Grunwaldzką.
  Co do stabilności JK się nie wypowiadam, szkoda klepania w klawiaturę.

  • Masz prawo obstawać. Mam nadzieję, że zdajesz sobie sprawę, Halino z dziećmi, że na tym się Twoje obstawanie skończy.
   Trzask nie zrobi przykrości szwagrowi Kowalowi. Złom zostanie gdzie stoi.
   Co do wypowiadania się na temat stabilności – jak widać sami stabilni w tej rodzinie. Jeden lepszy od drugiego. 🙂

  • Halino z dziećmi, ja zaś będę obstawał, że nawet ten koszmarny złom nie robił takiej szkody jak ten szkodnik hamulcowy.
   Jak to mówią, szczury uciekają gdy statek tonie. To i szczur ucieka…
   Pozdrawiam Halinę z dziećmi i nie tylko.

 8. zawiść naszych władz nie zna granic zamiast sporu merytorycznego spór na zasadzie byle odwrotnie Kowalski ma być inaczej niż mówi burmistrz nieważne dobrze czy źle byle na przekór a burmistrz nie pozostaje dłużny – kiedy to się skończy ta Polska głupota zawiść . Kiedyś miał być POPIS a stał się DEBILIZM

Napisz komentarz. Pamiętaj pisząc komentarz odpowiadasz za jego treść. Nikt nie jest anonimowy w internecie. Administrator zastrzega sobie możliwość usuwania lub edytowania komentarzy bez podania przyczyny. Prosimy o zachowanie kultury wpisów.

Dodaj swój komentarz.
Please enter your name here