Burmistrz Dobrego Miasta obwieszcza: „sezon kąpielowy będzie trwał od 15 czerwca do 31 sierpnia”

28

Burmistrz Dobrego Miasta obwieszcza: „sezon kąpielowy będzie trwał od 15 czerwca do 31 sierpnia”

 

Zobacz wszystkie wydarzenia

28 KOMENTARZE

  • Sezon kąpielowy od 15 czerwca do 31 sierpnia a później lub wcześniej to już tylko pozasezonowy wstęp do wody na życzenie.
   Morsy całą zimę mają umożliwiony wstęp do wody. Jednak nie można nazywać tego okresu sezonem kąpielowym.
   Jakiś problem? Znowu władza coś popsuła?
   Może sezon powinien zaczynać się po Janie Chrzcicielu?

  • Radnych? To burmistrz proponuje uchwale. Ktoś widzę nie ma żadnej orientacji a krytykuje radnych. Wstyd i manipulacja .

   • Do pierwszego Anonima
    Odsyłam do Statutu Gminy Dobre Miasto. Odszukaj tam Paragraf 43.
    Orientacji – jak widać – nie masz ty. Uchwały może proponować również radny. Inna sprawa, że projekty uchwał w Dobrym Mieście zapewne przygotowuje wyłącznie burmistrz. Jest mu to na rękę z wielu powodów. Dwa są kluczowe. Trzaskowski poddaje pod głosowanie to, co mu pasuje. A potem zawsze powie – CO ROBI ZAWSZE KIEDY JEST JAKIŚ PROBLEM – że to nie on ponosi winę, lecz radni. Bo to radni przegłosowali tę uchwałę.

   • Gdyby ktoś zamiast bezmyślnie klepać w klawiaturę wykorzystał google znalazłby coś takiego: ©Kancelaria Sejmu s. 16/216 2017-08-31 Rozdział 2 Wody wykorzystywane do kąpieli Art. 37. 1. Rada gminy określa, w drodze uchwały będącej aktem prawa miejscowego, corocznie do dnia 20 maja sezon kąpielowy, który obejmuje okres między 1 czerwca a 30 września. A podstawowe informacje znaleźć można np tu: http://www.higienawody.wsse.katowice.pl/pliki/kap_def.pdf

    • Gdyby ktoś, zamiast bezmyślnie się obruszać, nieco lepiej objaśniał społeczeństwu, co robi, nie musiałby teraz poirytowany klepać w klawiaturę.
     Zresztą, skoro radna nie widzi różnicy pomiędzy sformułowaniem ,,od września do maja” a sformułowaniem ,,od maja do września”, to co się obrażasz na zwykłych ludzi, że nie orientują się, co też tam Kancelaria Sejmu gdzie ogłosiła w sprawie sezonu kąpielowego?
     A podstawowe informacje na temat ostentacyjnego wynoszenia się ponad mniej zorientowanych od siebie współobywateli, znajdzie się na stronie internetowej Państwowej Komisji Wyborczej w listopadzie 2018 roku.

   • Co nie zmienia faktu, że radni taki przygotowany przez burmistrza projekt uchwały przegłosują. Oczywiście, kiedy potem z daną uchwałą wyniknie jakiś problem, Trzaskowski powie cynicznie: TO NIE BURMISTRZ PRZEGŁOSOWUJE UCHWAŁY. 😊

  • Panie Szydlowski czytaj pan ze zrozumieniem bo wprowadzasz pan ludzi w błąd. To projekt uchwały jest panie kochany . Projekcik a nie decyzja jakakolwiek.

   Tak właśnie

   • konieczne jest wprowadzenie na tym portalu kuliterowej nazwy ,wy niepotraficie nawet odróznic nazwy od wypowiedzi ?? takie trudne ??

    • Myślę, że się mylisz. I to sromotnie. Wygląda na to, że ten komentujący/ ta komentująca świetnie odróżnia nazwę od wypowiedzi.
     Niestety, to Ty nie potrafisz odróżnić poirytowanego komentującego od niewprawnego komentującego.
     Na marginesie, Szanowna Redakcjo, to rzeczywiście projekt uchwały, nie uchwała.

     PS Nie czepiajcie się Szanownej Redakcji. To dzięki Szanownej Redakcji mamy dostęp do nagrań sesji. Nie mówiąc o nieocenionej możliwości swobodnego i niecenzurowanego komentowania. 😁

     • Pamiętaj ze nic nie jest bez kontroli i nikt w internecie nie jest anonimem:) hsha

 1. Drogi Jaśku… To naprawdę możliwe, skoro urzędnicy pozwolili na wybudowanie tego domu przy plaży miejskiej oraz od lat pozwalają na zagradzanie dostępu do jeziora Limajno.
  Ośmielę się zwrócić uwagę, że to dopiero projekt uchwały. Do 26 lutego 2018 r. można składać wnioski i uwagi do projektu uchwały. Jeśli masz jakieś uwagi, to może warto je zgłosić? Burmistrz obwieszcza, że uwagi i wnioski rozważy…
  Poza tym, projekt uchwały został raczej przygotowany przez Urząd Miejski. Czyli to nie jest bubel radnych. Radni to tylko pewnie bezrefleksyjnie (w większości) przegłosują.

  • Chyba czerwona s kółka bzdury wypisuje.
   Pewna jesteś, że urzędnicy pozwalają na zagradzanie dostępu do jeziora?
   To jest łatwe do sprawdzenia i sprowadzenia twojego wpisu do poziomu pomówienia.

  • O proszę!! Urzędasy zamiast pracować sumiennie, to w godzinach pracy buszują po necie. Hahaha.
   Kolego (lub może koleżanko) JA TAKŻE JESTEM Z KÓŁKA. Wyjaśnij nam jakich ty urzędników masz na myśli? Bo skąd ty wiesz, do kogo były skierowane słowa JACKA i CZERWOENEJ JASKÓŁKI??
   Tak samo pisał pewien tu na forum pod tym filmikiem kiedy Trzaskowski powiedział, że tu na sali jest dwóch chorych ludzi. To też ktoś mądrze napisał, że skąd my wiemy, że to Trzaskowski powiedział o Kowalskim i Łańko??
   Dobrze mądrych ludzi poczytać.

    • Na pewno to on potrafi dobrze grać. Dlatego spora grupa ciągle nabiera się na jego sztuczki oraz myśli, że ,,wrażliwy jest niezmiernie i żałuje chorych ludzi”. 😎

  • Ten co broni urzędasów to chwyta się jak tonący brzytwy. Przed sądem by pewnie tłumaczył że te domy i ogrodzenia nad Limajnem to nie ich wina bo to nie to inne urzędasy wydają pozwolenie na budowę. Tak samo tłumaczyli się ze słupkami na rondzie że to Generalna Dyrekcja Dróg i Autostrad. Wszyscy winni tylko nie oni.

  • W wannie sobie ustalisz ze swoją kaczuszką.
   Gminne kąpieliska to możesz uwentualnie posprzątać i nic urzędasom do tego.

Napisz komentarz. Pamiętaj pisząc komentarz odpowiadasz za jego treść. Nikt nie jest anonimowy w internecie. Administrator zastrzega sobie możliwość usuwania lub edytowania komentarzy bez podania przyczyny. Prosimy o zachowanie kultury wpisów.

Dodaj swój komentarz.
Please enter your name here