Głosowaliśmy na Ciebie i co? Protest mieszkańców podczas sesji Rady Miasta Dobre Miasto

135

Głosowaliśmy na Ciebie i co? Protest mieszkańców podczas sesji Rady Miasta Dobre Miasto.

Głosowaliśmy na Ciebie i co? Protest mieszkańców podczas sesji Rady Miasta Dobre Miasto

 

 

Zobacz wszystkie wydarzenia

135 KOMENTARZE

 1. Bardzo dobry protest. Już dawno pisałem i wnosiłem do radnych o audyt dróg gminnych. Lata mijają . Czasami Gmina pomoże w dowozie kruszcu na drogę. I tylko to jej się chwali

  • Do tego kierownik Pietrulewicz mija się prawdą. Twierdzi, że latarni nie da się zrobić, bo nie ma zapisu w budżecie na rok 2018.
   Stawiacie przecież latarnie bez zapisu w budżecie.
   Kowal za głupi. A to proste. Wystarczy wystąpić z pytaniem do Pietruleqicza ile latarni w 2017 i 2016 postawiono i potem sprawdzic, czy były te latarnie wszystkie zapisane w budżecie.

  • Kto miałby ten audyt robić? Gutek? Jak te drogi to jego i Trzaska zasługa.
   Audyt to dobra propozycja. Radni powinni zrobić audyt jak najszybciej. Łańko zajął się aferą ściekową i aferą śmieciową. Chwała mu za to. A co robi reszta radnych? Co robi krzykacz Kowalski?
   Łańko dopiero trzy lata w radzie. Kowalski ponoć 15. Co zbadał?
   Czy wyjaśnił zaginięcie 700 tysięcy z ZBK? Nie.
   Czy wyjaśnił niegospodarność z pomostami? Nie.
   Czy cokolwiek wyjaśnił? Nie.

  • Jasiek, tak, tak, pamiętam. Czy Ty myślisz, że Burmistrz i Kierownik nie wiedzą, w jakim stanie są drogi gminne? Radni też świetnie to wiedzą.
   Pamiętam to spotkanie zaraz po wyborach. Tyle co sobie pogadali i naobiecywali.

   • Oczywiście że władza wie jak wyglądają drogi.
    iiii co?
    Z jednej strony są drogi do remontu, a z drugiej strony jest worek pieniędzy.
    Wór workowi nie równy.

 2. Zygiel nie czuje się winny. A Trzaskowski gdzie? Emocje ludzi w pełni uzasadnione.
  Te domy tam istnieją od lat a urzędniki robią drogę bo nowy dom się buduje?

 3. Oj panie burmistrz, hańba! Nie manipuluj pan. Rozumiem. Przez te wszystkie lata przyzwyczaiłeś się pan do manipulacji , to i myślisz pan że ludzie uwierzą. Ale zła wiadomość dla pana panie burmistrz. Już nikt nie wierzy w tę łgarstwa. Protestujący nie mówią że coś jest zapisane w budżecie. Oni wiedzą co pan masz zamiar robić i dlatego przyszli protestować .

 4. A mnie zdrażnilo zachowanie osob siedzacych na bocznych krzeselkach jak ta kobieta w kapeluszu mowi glupie usmieszki i to ludzie na stanowiskach wstyd .To sa problemy mieszkancow nie widze nic w tym smiesznego .

 5. Na trasie Dobre Miasto-Jeziorany znaleziono opakowanie Viagry 100mg.
  Opakowanie jest napoczęte. Została już tylko jedna tabletka. Rozumiejąc jednak, że nawet ta jedna tabletka może mieć dla kogoś większe znaczenie niż jakaś tam droga Praslity-Łęgno, opakowanie znalezionej Viagry pozostawiono koło Jelonka.

 6. kolejny dowód na to że obecna ekipa rzadząca z dobrego miasta HAMUJE ROZWÓJ MIASTA I GMINY DOBRE MIASTO !! tu nic sie nie rozwija a pewnie powiecie ze nie ma pieniedzy ale na obniżanie lub umożenie podatkow na duzych firm to nas stać . pora zrobic referendum w sprawie odwolania burmistrza ! teraz marnotrawione sa nasze pieniadze na ZNAKI I SŁUPKI NA RONDZIE i inne duperele !!

  • Dariusz, kopę czasu. Brachu, gdzie Ty się podziewałeś?
   Teraz weź głęboki oddech i nie dostań zawału. W końcu przyznam: MASZ RACJĘ. Balcerowicz musi odejść. Wróć! Trzaskowski musi odejść. 🤣
   Już chyba nikt nie ma złudzeń. Trzaskowski skompromitował się kompletnie. Miał CAŁE mnóstwo dobrych lat i zrobił MNÓSTWO dobrego. Niestety, jego słynny wyczyn oraz całkowita zmiana charakteru i nastawienia do pracy na rzecz Gminy i Mieszkańców to jak nie przymierzając zachowanie króla, który rządzi porządnie 20 lat, a w ostanie 5 przetańcowuje wszystko w domu publicznym. Ucieka jak Walezy a wy tu żyjcie dalej. Choćby pod Kowalem.
   Tak. Trzaskowski powinien odejść. Podać się do dymisji. Żyć tak jak chce. To nie nasz problem w końcu. Ale Trzaskowski nie odejdzie dobrowolnie.
   Trzeba byłoby robić referendum. A pomijając niepewny wynik tego referendum, to jeszcze szkoda publicznej kasy.
   Wytrzymaj, Dariusz, wytrzymaj.
   To on jest de facto bardziej stratny niż ta jego wypłata do listopada. Nikt nie będzie go tak szanował jak Pana Suchenka czy wielu innych zasłużonych dla Dobrego Miasta.

  • Szanowny Panie Dariuszu!

   Przed zabraniem głosu należy uporządkować myśli. Wykrzykiwanie haseł typu „Hamują rozwój miasta” lub „Precz z preczem” nie przynosi niczego pozytywnego oprócz uśmiechu czytelników.
   Proszę przytoczyć fakty, które potwierdzają stawianą przez Pana tezę, że ktoś coś hamuje.
   Twierdzi Pan, że władza hamuje rozwój Gminy, jednocześnie zarzucając „umorzenia podatków” dla największych przedsiębiorstw. Co rozumie Pan pod pojęciem rozwoju miasta i Gminy?
   Czy ułatwienia największym firmą w Gminie, to nie jest jeden z kierunków na rozwój Gminy? Nie ważne, pewnie Pan pisze od serca i żadne tłumaczenia Pana nie przekonają.

   Niestety w Pana wypowiedzi widać szaloną zamieć myślową. Miesza Pan podatki gminne z wydatkami na „znaki i słupki”, które nie są ponoszone przez naszą Gminę, pomijając fakt, że o stawianiu znaków, to my sobie możemy jedynie pogaduchy przy nalewce uskuteczniać.

   Referendum odwołujące Burmistrza na parę „dni przed końcem kadencji”, to jest dopiero Pana innowacyjny zryw intelektualny!!!
   To dopiero przykład gospodarności i szacunku dla pieniądza publicznego!!!!!!!!!!
   Czy Szanowny Dariusz nie jest w posiadaniu informacji, że za parę miesięcy będą przeprowadzane wybory samorządowe?
   Ile czasu potrzeba na zorganizowanie referendum? Dwa tygodnie?

  • ” teraz marnotrawione sa nasze pieniadze na ZNAKI I SŁUPKI NA RONDZIE i inne duperele”. Nie masz racji, znaki i słupki na rondzie sfinansowała i postawiła GDDKiA, bo to ona jest zarządcą drogi krajowej. Burmistrz i Rada nie ma nic do tego.

   • Do Orkonik To ty nie masz racji bo burmistrz ma wiele do tego. Ten burmistrz oczywiście będzie się wykręcał i przerzucał winę na innych. Hahaha.
    Dobrze że te jego rządy i tą jego sitwa już dni ma policzone.

 7. Latami całymi nie robiono dróg gminnych. Owszem równarka z komunalnej jeździła po tych drogach i przegarniała błoto z prawej strony na lewa stronę i tak wiele lat takim sposobem „naprawiano” drogi gminne. Nie nawożono w wystarczający sposób jakiegoś materiału, który utwardziłby dobrze drogę. Rozwożono po całej gminie tu i ów sypnięto jakiegoś materiału, zasypano większą kałużę! I co z tego? Marnowano tylko pieniądze i dosłownie wyrzucano w błoto. Jest jeszcze jeden aspekt tej sprawy. Jaki? Ano taki, że przy tych drogach gminnych mieszka kilkanaście może kilkadziesiąt rodzin co nie stanowi dużego elektoratu wyborczego dla obecnie nam panujących. Można o nich zapomnieć, ze w ogóle istnieją, funkcjonują i niszczą swój sprzęt gospodarski i samochody. I w tym tkwi problem. Zasłaniając się tym, że nie ma pieniędzy w budżecie to nie jest wytłumaczenie. Ktoś taki, jak Burmistrz powinien dbać i pamiętać również i o tych co jeżdżą codziennie po wyboistych i dziurawych drogach gminnych. Popieram mieszkańców Praslit. Brawo za odwagę i jeśli do Was dołączą i inne sołectwa to w wielkości jest siła.

 8. Drogi od lat są w krytycznym stanie ,dziś nie dba się o ludzi z kolonii wiosek ,na dzień dzisiejszy samochód trzeba zostawiać przy poboczu bo nie możliwy jest przejazd drogą gminną, za którą płacimy podatki.Dzieci dochodzące do autobusów niszczą buty i spodnie które są całe w błocie ,to jest szok co się dzieje w tych czasach ,na nic nie ma pieniędzy ,tylko mają na integracje i dla swoich wygód.Czy radny i sołtys nie widzą w jakim stanie są drogi , czy nie mają oczu, przecież jeżdżą codziennie drogami ,są wybierani już kolejne kadencje,tylko że mieszkają w centrum wioski a to robi różnicę.

  • Nie dbają o ludzi z kolonii i wiosek, to fakt, ale w samym Dobrym Mieście nie potrafią i nie chcą zrobić porządku z drogami. Przykład? Park Przyjaciół i Kultury… droga jest w fatalnym stanie, jak pada deszcz albo kiedy są roztopy to można ugrzęznąć w błocie. Zimą, kiedy jest naprawdę ślisko to z domu wyjść nie można, w całym mieście jest posypany piach a w parku na samym końcu to robią, można nieźle wywinąć orła. Ciekawe kto wtedy będzie odpowiadał, jak któryś z mieszkańców zrobi sobie krzywdę, a mieszka tu sporo starszych osób. Pan Burmistrz nie położy asfaltu bo to jest park i podobno nie wolno, ale czy na pewno? Lepiej niech mieszkańcy taplają się w błocie.

 9. Piękne przedstawienie. Ktoś 12 lat myślał, jak by tu zaprotestować… i wymyślił. Brawa dla aktorów. W listopadzie przyjdzie nowe, najwyższy czas trenować protesty.

  • Posłuchaj, bo widzę, że jesteś myślącym człowiekiem. A słyszałeś jak ta kobieta w kapeluszu mówiła, że to władza doprowadziła ich do takiego stanu? Słyszałeś, że oni naprawdę nie chcieli pikietować? Słyszałeś, że całymi latami proszą o PORZĄDNE zrobienie tej drogi?

  • Szanowna Redakcjo!
   Czy Szanowna Redakcja może uzyskać z urzędu kopie pism, które składali Mieszkańcy zainteresowani PORZĄDNYM remontem tej drogi? Poza tym przydałoby się wyjaśnienie Burmistrza albo chociaż Pietrulewicza. Żeby wyjaśnić, JAKIE prace były wykonywane na tej drodze.
   Pikietujący nie zaprzeczają, że coś tam robiono. Ale tak jak opisuje to mieszkaniec DM, najwidoczniej były to pieniądze wywalone w błoto, skoro ktoś nie robił nawet przepustów.

 10. Nareszcie ktoś zebrał ludzi i ludzie ruszyli do działania .Powodzenia w dalszym działaniu w sprawie drogi bo ten problem bocznych dróg jest wszędzie.

 11. Brawo dla tej dziewczynki. Takich ludzi nam trzeba. Juz dawno trzeba było zmienić elitę. Ciągną tylko do siebie. Ta droga i protest ludzi to wstyd dla nich. Cała Polska śmieje się z rządzących Dobrym Miastem.

 12. Może ktoś, coś wie o Panu Borowiku, podobno wrócił do wodociągów w DM, już nie pracuje w Olsztynie, cóż to się stało???

 13. Droga jest potrzebna z całą pewnością dla mieszkańców z Praslit i nie tylko, bo w innych częściach gminy nie jest lepiej. Po obejrzeniu fragmentu tego ” przedstawienia” nasuwa się pytanie gdzie byli mieszkańcy jak podejmowano decyzje o budowie świetlicy w Praslitach? ( w remizie OSP świetlica, w byłej szkole świetlica i teraz budujemy kolejny obiekt ) . Gdzie byli sołtysi z Łęgna, Nowej Wsi, Bzowca czy Praslit jak składano wnioski do budżetu w poprzednich latach. Problem tej drogi nie zrodził się wczoraj. Może warto skończyć obiecywać, dyskutować, wystawiać krzykliwe przedstawienia jak Pani w Kapeluszu ( bez urazy ) i skupić się na staraniach o budowie obwodnicy miasta z całą infrastrukturą. Natomiast drogi gminne – potrzebna jest analiza stanu, uczęszczania i zasiedlenia potem opracować plany oraz harmonogram i sumiennie, w miarę możliwości gminy realizować…..

  • Ech Antoni, Antoni, u ciebie jak u Rydzyka. Teoria na oko Kowala ( bez urazy ) wydaje się bez zarzutu. W teorii przecież bezdomny może przyjechać i dać nam dwa samochody. W praktyce, kiedy coś takiego słyszymy, robimy nawet nie oko Kowala ( bez urazy ), a takie oczy jak ten dziennikarz, który słuchał tej opowieści Rydzyka o samochodach od bezdomnego:

   https://www.youtube.com/watch?v=E4aKi029GCI

   Mamy ,,skupić się na staraniach o budowie obwodnicy z całą infrastrukturą”? A jak to pomoże ludziom, którzy mieszkają właśnie przy takich drogach jak ta droga Praslity-Łęgno? Co im dadzą opracowane plany i harmonogram, skoro wiadomo, że sumiennie, w miarę możliwości to będzie realizowane to, co Trzaskowski zapisze w projekcie uchwały i podda Radzie pod głosowanie? Jak myślisz, czy znajdzie się w tym projekcie droga Praslity-Łęgno, czy raczej droga Nowa Wieś-Praslity? Z litości ( bez urazy ) nie założę się z Tobą, Antoni. Po prostu wiem co wybierze Trzaskowski. Ten protest go rozwścieczył, choć dość wprawnie to ukrywał. Trzaskowski prędzej zbuduje wspólnie z Kowalskim ten słynny most w Dercu niż tę drogę. 😉

  • Panie Antoni
   Jest Pan w wielkim błędzie jeżeli Pan myśli ze ludzie wcześniej nic nie robili. Nikt poprostu nie brał ich zdania poduwagę. Tłumaczono że świetlica to inny fundusz imprezy też inny. Obiecywali tylko że i na drogę pieniądze się znajdą. Na tej koloni rolnicy odprowadzają bardzo duże podatki również w paliwie. Droga im się należy i to już.

  • ,,Antoni” W remizie OSP jest tylko garaż i jedno małe pomieszczenie z ubraniami, drugie wejście jest od sali, w której odbywają się msze, więc o jaką świetlicę chodzi? Nowa świetlica w Praslitach jest robiona, ale tak jak napisał ,,Przyjaciel” tłumaczono, że to z innego funduszu, starej świetlicy na pewno już nie będzie, bo będzie nowa.
   ,,Skupić się na budowie obwodnicy”? W czym ta obwodnica pomoże mieszkańcom kolonii Praslit? Skupią się na niej i co z tego? Droga Praslity-Łęgno zostanie wtedy w takim stanie w jakim jest i co? Tak to ma wyglądać?
   ,,Bez urazy” ludzi mieszka całkiem sporo. Są i większe gospodarstwa jak i normalne rodzinne domy. Tak jak jedna pani powiedziała ,,Ma dojść do tragedii, żeby w końcu coś z tym zrobili?”
   Ludziom co chwilę psują się samochody przez te dziury. Z tego co wiem to nie pierwszy taki przypadek, że któremuś rolnikowi zerwał się sprzęt.
   A wysypywanie piachem dziur przy najmniejszych opadach deszczu dodatkowo pogarsza stan tej drogi, jak i pewnie innych tego typu dróg.

 14. Myślicie, że jak odejdzie Trzaskowski to coś się zmieni? Nowa zmiana będzie taka sama, albo jeszcze gorsza. Będą tłumaczyć, że to wina poprzedników i nie ma w chwili obecnej pieniędzy. Żeby uzyskać dobre wyniki w wyborach obiecają złote góry. A będzie jak zawsze. Co do tego nie, nie mam żadnych złudzeń !!!!

 15. Jeżdżę tam jak muszę. Masakra. Nie wiem czy w okolicy jest gorsza droga. Bywa asfalt z dziurami ale się przejedzie. Tu zdążą się sytuacje że w błocie samochód ustanie i trzeba prosić o pomoc. Nieraz nawet tam z tego powodu nie jechiałem. Tym ludziom nie potrzebna obwodnica DM bo oni do niej nie dojadą.

 16. A ja jeszcze przypomnę, że Trzaskowski właśnie położył piękny asfalt na drodze Barcikowo-Knopin.
  Pikietującym Trzaskowski ,,podsuwa inną drogę… prowadzącą do budżetu obywatelskiego. Za 500 tys. zł uzyskanych z tego źródła możnaby wybudować przynajmniej część drogi. Inaczej położenie asfaltu będzie możliwe, zdaniem burmistrza, dopiero za dwa lata”.
  I teraz pytania:
  1. Czy domy przy drodze Barcikowo-Knopin wybudowano wcześniej, czy później niż domy przy drodze Praslity-Łęgno?
  2. Czy droga Barcikowo-Knopin jest dłuższa, czy krótsza niż droga Praslity-Łęgno?
  3. Ile kosztowała droga Barcikowo-Knopin?

 17. Czy radny jest pionkiem czy nie to jest inna sprawa ale trzeba być rzetelnym i prawym. Co tu ludziom mydlić oczy z budżetem obywatelskim-to jest ohydne. Głosujmy w listopadowych wyborach tylko mądrze patrząc na świat i ludzi. Nie dajmy się kupić za piwo czy wino.

  • W kampanii nie dajmy się nabrać na tak ohydne mydlenie oczu jak to robi Trzaskowski.
   Niech już jesienią odejdzie Trzaskowski i wszyscy z nim związani.

 18. tez mnie interesuje w czym to dla naszego najjaśniejszego włodarza różni sie droga z Knopina do Barcikowa od tej drogi w Praslitach??

 19. To ‚Głosowaliśmy na Ciebie i co?’ skierowane było do radnego. Tak naprawdę to powinno być skierowane od nas wszystkich do burmistrza Trzaskowskiego…

 20. GRATULACJE dla tej Pani z Praslit i wszystkich Mieszkańców którzy wzięli sprawy w swoje ręce.
  Tylko tak wygracie z manipulacjami burmistrza.

 21. Głosowaliśmy!!! Tak „głosowaliśmy” i tak mamy. Do rady wybieramy takich ludzi, którym najlepiej byłoby pozakładać im kółka w nos i ustawić ich tam gdzie ich miejsce powinno być!! Chodzą już co niektórzy i „chwalą się swoimi zasługami” co to za ich głosem i nie byle jaką inicjatywą zdziałali w swojej kadencji. Wide pan Borowik. Bez jakiejkolwiek osobistej zasługi przypisywał sobie budowę chodników na PG, remont drogi powiatowej. Nie ma chłop zielonego pojęcia o tym na jakiej zasadzie wszelkie budowy i remonty się odbywają to by, zachowując elementarną zasadę „mało wiem to nie będę się wywyższał”, będę siedział cicho! Pracował w Olsztynie jako kierownik magazynowych zapasów (zatrudniony po linii partyjnej) i tam nie dał rady, jako mgr wobec tego nie było innego wyjścia, jak wrócić do wodociągów na dyżurnego pomp wodociągowych. Kowalski? Dużo krzyczy, a najlepiej to jemu wychodzi co sesyjny dialog ze szwagrem. Ksińska? Szkoda słów piszącego konkretnie, ale nie potrafię odpowiadać na głupoty i odpisywać na głupie pytania. Werka? Niech zostanie gminną aktorką bo to jej ni jak wychodzi, kariery nie zrobi, a najlepiej by było gdyby zajęła się świetlicą wiejską. Zygiel? Niech nie obiecuje mieszkańcom Praslit i Bzowca, że wybuduje im drogę. Toż to kłamca i oszust. Rysiek? Porządek ze śmieciami w Urbanowie zrobił, ale w DM nie da rady za cienki w uszach jest żeby za wspólnika mieć do dobrej roboty obecnego burmistrza. Achim? Dobroć chodząca nie nadaje się do tego gorącego tygla. Daj sobie chłopie na luz i nie popełniaj błędu przy następnych wyborach. Siedź w domowych pieleszach. Edmund? Radny Starzec. Czas najwyższy bawić wnuki. Andrzej? Chłop z ikrą i nadaje się do rady. Pani Doktor? Niech lepiej leczy ludzi i to z dobrymi efektami. Gruby? Chciał by rządzić wszystkim i wszystkimi, szczególnie przewoźnikami, ale za cienki bolek. Pozostała, rozdziawiona gawiedź to nawet nie wie dokładnie co się wokół nich dzieje i naprawdę nie wiedzą za co dostają dietę? Posiedzą na sesji, ciasteczek i paluszków słonych pojedzą, kawką, herbatką zapiją i heja do domku w poczuciu „dobrze spełnionego obowiązku”. Na koniec. Szkoda, że tę stronę czytają nieliczni mieszkańcy Naszej Gminy, ale tak jak poprzednicy moi tu piszący apeluję do wyborców. Zastanówcie się w listopadzie kogo wybieracie i na kogo oddajecie głos. Na pewno będą też kandydować ci wymienieni j.w., ale mam nadzieję że wybierzemy mądrze i podobnych strajków czy też zbędnych kłótni, sporów na sesjach przyszli radni i nowy burmistrz nie będą prowadzić. Będą zajmować się merytorycznie sprawami i problemami dotyczącymi Nas wszystkich. Sprawy proste, do rozwiązania „od ręki” nie będą urastały do wielkiego problemu. Mam nadzieję, że przyszła rada i nowy burmistrz będzie pracował tylko na rzecz wszystkich, bez wyjątków mieszkańców naszej Gminy i w sposób transparentny!! Mam też taką nadzieję, że pytań tego typu „Panie XXXXXXXXXXXXX, głosowaliśmy na ciebie i co? Nie powinno mieć miejsca.

  • DO: mieszkaniec DM, chociaż z częścią Twoich opinii się nie zgadzam, zwłaszcza jeśli chodzi o Ryśka i Joachima, dobrze przeczytać komentarz myślącego człowieka, który do tego jeszcze ma poczucie humoru.
   Widzę, że będziemy razem podróżowali po tym forum.

   https://www.youtube.com/watch?v=wx8wxRALoCM

   Przyświeca nam wspólny cel – RZĄDZIĆ POWINNI NAJLEPSI I KOMPETENTNI, TACY, KTÓRZY POTRAFIĄ ZROBIĆ COŚ DOBREGO, A NIE TYLKO ROBIĆ DOBRĄ MINĘ DO ZŁEJ GRY.
   Co ciekawe, część nawet dobrej miny nie potrafi robić. Uczcie się od Trzaskowskiego. Chociaż aktorstwa. 😉

   • I bardzo dobrze! Co to by było,żeby wszyscy piszący i czytający tę stronę ze mną się zgadzali? Piszmy, krytykujmy, ale z taktem i kulturą o opisywanych. Też, do pewnych opinii tu piszących mam zastrzeżenia. Tak też być powinno. UROWNIŁOWKA nie wskazana!! Chciałoby się żeby rządziły Nami osoby najlepsze, mądre i przede wszystkim do tego kompetentne. Tylko problem tkwi w szczegółach. TACY LUDZIE NIE ZAWSZE CHCĄ SIĘ ANGAŻOWAĆ W RZĄDZENIE!!!! Znam kilka osób z Naszej gminy, które z powodzeniem zastąpiły by w godny sposób ustępującego burmistrza, Są na tyle kompetentne i posiadają odpowiednią wiedzę, ale są niechętne wystartować w wyborach na burmistrza DM. Tłumaczą to tym, że jak rada taka i gmina. I nie dziwię się. Bo jak popatrzymy na obrady sesji i wypowiedzi poszczególnych radnych to aż żal pierś ściska. Ni ładu, ni składu, ani merytoryki co do wypowiedzi, a na dokładkę wszech wiedzący, ciągle zabierający głos i zawsze nie przygotowany do obrad sesji radny kowalski (z małej literki bez szacunku do osoby). Sam osobiście rozmawiałem kilkakrotnie z jednym Panem, który moim zdaniem powinien wystartować w wyborach jesiennych na burmistrza DM. Czy zdecyduje się wystartować na burmistrza DM? Poczekajmy jeszcze. Może?

   • Rządzić powonni najlepsi i kompetentni- pełna zgoda.
    Niestety: przemożna większość najlepszych, kompetentnych, wykształconych, doświadczonych i z kręgosłupem moralnym od tej stajni Augiasza chce się trzymać z daleka i ani im w głowie kandydowanie czy to na urząd burmistrza, czy też do rady…

  • Prawdy w tej wypowiedzi jest dużo. Niestety smutnej prawdy 🙁
   Czemu tak się dzieję, że choć jak wszem wiadomo, głupi nie jesteśmy, to jednak wybieramy na swoich reprezentantów słabeuszy?
   Mądrość niesie za sobą wątpliwość w swoją wiedzę i umiejętności. Taki żart natury. Czym większą masz wiedzę i otwartość umysłu, to tym więcej masz wątpliwości(otwartość umysłu powinienem postawić na pierwszym miejscu).
   Inaczej jest, gdy mądrość u nas nie gości. Wtedy z lekką łatwością człowiek dochodzi do wniosków: „Co ja nie dam rady?!!!”, „Ja się nie znam!!!???”, „Wszystko prościzna tylko dajcie mi lejce!!!”.

   Nie miejmy pretensji do radnych za to, że są słabi. Słabość naszej reprezentacji jest odzwierciedleniem naszej słabości. Selekcjoner wybiera tylko z tych, którzy pracują na treningach 🙂

 22. Nie znam osobiście radnego Zygiela, ale kojarzę, że to nie jest jego pierwsza kadencja.
  Jeżeli radny nie dba o mieszkańców których reprezentuje, to czemu jest wybierany?

  Czemu miał służyć ten teatrzyk?
  Faktycznie fajne rekwizyty, niezłe teksty ale końcówka z małą dziewczynką przypomniała mi szkolne jasełka.

  Pani, która w płomiennej przemowie opowiadała o „wypinającym się haku przyczepy” pędzącej po bezdrożu za ciągnikiem „syna” odpowiem tak:
  Na każdej drodze publicznej, bez względu na to, kto za nią odpowiada, naczelną obowiązującą zasadą jest „ZASADA ZACHOWANIA NALEŻYTEJ OSTROŚNOŚCI”.

  Na zakończenie warto przypomnieć, co powiedział pewien kierowca uszkodzonej ciężarówki:
  „Nie ma mostu, to ja nie jadę” 🙂

  • Homer Wells… tej Twojej wyćwiczonej do perfekcji sztuki umywania rąk powinni się od Ciebie, selekcjonerze, uczyć nie tylko ci wyselekcjonowani radni, ale i sam Piłat. 😎

   • Widzę, że wszystko jasne kim jestem 🙂
    Powinienem podziękować za uznanie mojego perfekcjonizmu ale nie nabieram się na tanie komplementy.
    Intryguje mnie to, o którego Piłata chodziło. Znałem kiedyś pewnego Piłata, który należał do Samoobrony RP, ale pewnie jego niczego nowego bym nie nauczył.

    • A kto napisał, że WSZYSTKO JASNE kim jesteś? 😊
     To wiesz tylko Ty.
     Piłata z Samoobrony RP zaledwie kojarzę. Ale znacznie lepiej kojarzę pewnego selekcjonera, od którego sztuki umywania rąk powinni uczyć się nie tylko wyselekcjonowani radni, ale i ten Piłat, którego tożsamość Cię tak intryguje.
     Nie musisz dziękować. Nie taki był mój cel. Znana jest pewna intrygująca zależność… Niektórzy mają to do siebie, że na tanie komplementy się nie nabierają. Ale na tandetne już tak…

     • Logika podpowiadała mi, że jeżeli ktoś przypisuje mi do perfekcji wyćwiczoną umiejętność umywania rąk, to zapewne dobrze wie kim jestem 🙂
      Z moich powyższych wpisów nie łatwo wywnioskować, że jestem osobą, która „umywa ręce” 🙂

      Jak widać logika czasami podpowiada źle 🙂

     • Ależ bardzo łatwo. Z samych wpisów.
      Dlaczego zakładasz, że z powyższych?

      Logika czasami podpowiada źle.
      Zwłaszcza wtedy, kiedy opiera się ją na mylnym założeniu, że ktoś, kto głosi, że kieruje się wyłącznie najwyższymi standardami, robi tak jak głosi… 😊

      Podobnie jak Ty, nie nabieram się na tanie komplementy, ale i na kiepskie manipulacje. Na jakich przesłankach zakładasz, że nie znam rachunku prawdopodobieństwa i obstawiam w ciemno, kim jesteś?
      Mowa była wyłącznie o tym, że jesteś mistrzem w ,,umywaniu rąk”.

      Podstawowy błąd poznawczy to nie doceniać adwersarza. 😊

     • Dawno nie pisałem, w związku z czym źle założyłem, że jestem nieznany.

      Jeżeli ktoś głosi, że kieruje się wyłącznie najwyższymi standardami, to moja prywatna logika podpowiada mi, że ten który tak pięknie głosi, chce kogoś oszukać 😉 Może to pokrętna logika, ale po co tracić energię na głoszenie czegoś, co dla osoby uczciwej jest oczywiste? 🙂

      Nie zakładałem, że nie znany jest Ci rachunek prawdopodobieństwa. Mało tego, zapachniało mi w Twoim wpisie nawet trochę Buffonem 😉

      Doceniam adwersarzy i w dalszym ciągu nie widzę siebie jako mistrza w „umywaniu rąk”. Chyba, że chodzi ci o to, że zamiast marnować czas w sieci powinienem „wziąć sprawy w swoje łapy”.

     • Nie mogło zapachnieć Buffonem. Otóż z prozaicznej przyczyny. Nie kibicuję Juwentusowi. Buffon Gianluigi jest mi znany słabo. Zaryzykuję tezę, że równie słabo jak Ty słabo znasz radnego Zygiela i słynnego Piłata.
      Moja prywatna logika podpowiada mi jednak, że bufonada nie jest nam obu obca. Ani mnie, ani Tobie. Nawet jeśli tylko trochę to czuć, to jednak czuć. Mistrz się pojawia, gdy uczeń jest gotowy, mistrzu.
      Tak mówi stare chińskie przysłowie.
      Nie marnujesz czasu w sieci.
      Jest parę osób na tym forum, które chętnie bym poznał. Pewnie nie tylko ja.
      Ty jesteś jedną z tych osób. 🙂 Nie chodzi tylko o Twoją opanowaną do perfekcji sztukę umywania rąk… Czy jak w ostatnim komentarzu, Twoją niedoścignioną sztukę lawirowania i – skoro jesteśmy przy Gianluigim Buffonie, to użyję określenia piłkarskiego – sztukę robienia zwodów.
      Zakładam w ciemno, że sprawy w swoje ręce bierzesz bez zbytniego namawiania. Prawie wszystko, co robisz, jest skrupulatnie przemyślane. Prawie.

 23. Ogladalam sesje urywkami i napisze co mysle chociaz pewnie poleje sie fala krytyki .Po pierwsze brawa dla tych ludzi ze zaczeli walczyc o swoje z cala pewnoscia powinnismy im pomoc tam mieszkaja mlode małżeństwa ktore chca pracowac zyc i placic podatki …Druga rzecza jest wypowiedz pana Kowaskiego co do szkoly owszem nie winie nauczycieli ale czy po takim wystepku nie powinna szkola zawiesic w czynnosciach ucznia jak pann nazwal badyte ? Co mial by zrobic policja zamknac ? Po za tym pobity uczen jest z wioski czy do odjazdow autobusow nie ma dyżurów nauczycieli kilka lat wstecz pamietam ze nauczyciele pilnowali .Panie Kowalski dziekuje ze poruszyl pan temat biletow na imprezy centrum kultury bo jak widac na zdjeciach czy filmach zawsze sa te same osoby a jak szary czlowiek chce zakupic bilet to juz nie dostanie to samo jest z imprezami w plenerze idac prosci by zalatwic autograf z gwiazda czy zdjecie slysze sie od pani pilnujacej ze nie mozna a potwm widzi sie osoby z rodziny tej pani jej kolezanki jako goscie vip stojace przed barierkami czyli sa rowni i rowniejsi .Kolejna sprawa jest droga na Orzechowo czy nie lepiej bylo zaczac robic na wiosne gdy pogoda bedzie sprzyjac ? I robic ciagloscia Zostal zrobiony kawalek i co pogoda nie sprzyja zostawiony na lepsze dni.Di radnej Ulewicz dotyczocej autobusów z tego co sie orientuje w dni powszednie jezdzi autobus kursowy z pod gimnazjum ronda i sp 2 .Czyli mozna dostac sie na cmentarz tworzenie kolejnej linni i wyrzucanie pieniedzy w bloto jest bezsensu bo kto dolozyc mial by do tych dodatkowych kursow .Nie lepiej jak by gmina te pieniądze spozytkowala np na droge w Praslitach,w tym przypadku kazdy gros sie liczy .Co do usuwania azbestu nie kazdego jest stac na wziecie kredytu na poszycie dogone warunki ?Fajnie ale czy ktos przemyslal ze te domy byly stawiane w latach 60-90 gdzie ludzie innaczej funkcjonowali byly inne zarobki itd teraz czasem kredyt pokrywa polowe rety emerytury a nawet pensji .Fajnie ze wogole jest jakas pomoc tylko nie kazdego stac .Wiele jest jeszcze tematow postaram sie obejzec cala sesje i dokoczyc ten wpis

 24. Dobrze, że Pani pisze co myśli. Naszym moralnym obowiązkiem jest przyglądać się władzy i stanowczo reagować, gdy coś idzie nie tak.
  1. Sprawę pobicia ucznia pozostawmy instytucjom państwowym. Opowieści o biednym uczniu, którym nikt się nie opiekował po szkole mogą być mało uczciwe w stosunku do szkoły.
  2. Na lokalnych imprezach prawie zawsze są te same osoby, bo te osoby chcą uczestniczyć w tych imprezach.
  3. Radna Ulewicz zmieniła adres zamieszkania, w związku z czym „los” mieszkańców Knopina jest jej bliższy. Może nie los a głos ale jednak bliższy 🙂
  Organizowanie transportu publicznego (dotowanego) po to aby garstka osób mogła dojechać na groby jest głupstewkiem. W mieście aż roi się od taksówek, którymi za parę złotych można podjechać na cmentarz. Na pewno są nieliczne przypadki, że ludzie nie mają telefonu aby zatelefonować na taxi ale w takim przypadku powinno się większy nacisk kłaść na to aby przypominać mieszkańcom o starszych osamotnionych ludziach.

  • Nawiążę do sprawy pobicia ucznia. Owszem, pozostawmy sprawę pobicia instytucjom państwowym. Opowieści są w dużej mierze nie do końca uczciwe w stosunku do szkoły. Niestety, szkoła też nie jest tu bez winy. Pierwszy przypadek pobicia z października był zgłoszony wychowawczyni. Wiedziała też pedagog szkolna. To będzie wyjaśniane. Mam bardzo dobre zdanie o tej szkole i wiem, że nikt świadomie nie chciał krzywdy dzieci.
   Masz rację. „Naszym moralnym obowiązkiem jest przyglądać się władzy i stanowczo reagować, gdy coś idzie nie tak.”
   Czy władza zwróciła uwagę, że radny Kowalski, nauczyciel, wychowawca, członek Komisji Oświaty, kultury, Sportu, Spraw społecznych, Zdrowia i Spraw Młodzieży NA SESJI mówił o uczniach, którzy pobili kolegę BANDYCI?
   Czy zwróciła na to uwagę Komisja Oświaty, Kultury, Sportu, Spraw Społecznych, Zdrowia i Spraw Młodzieży? Jeśli mnie wzrok nie myli, wszyscy jej członkowie byli na ostatniej sesji.
   Uczniowie, którzy odpowiadają za pobicia, to chłopcy w wieku 12, 13 i 14 lat. To ciągle dzieci, Proszę Państwa. Na pewno Sąd Rodzinny ma rację. Są zdemoralizowani. Ale czy Pan Kowalski mówiąc to, co mówi przed kamerami nie zachował się nagannie? Czy wszyscy obecni na sesji zgadzają się na wygłaszanie takich słów? Chłopcy na pewno zachowali się niedopuszczalnie i ich izolacja jest uzasadniona. Jaka moralność pozwala wszystkim siedzieć i słuchać, gdy ktoś kilkukrotnie nazywa dzieci bandytami przed kamerami?

   • Rozumiem Pana Joachima Zawackiego, że opadają mu ręce. Z radnym Kowalskim mało kto jest sobie poradzić. Na marginesie, chyba on sam ma z tym poważny problem. Ale kiedy liderka protestu z Kolonii Piotraszewo wygłaszała swoje płomienne przemówienie, był w stanie zwrócić w swoim stylu uwagę i prośbę o zaprzestanie recenzowania a potem potrafił nawet dodać, że owa Pani z Piotraszewa nie jest u siebie na podwórku.
    Proszę zrozumieć mnie dobrze. BARDZO szanuję większość Radnych. Pan Zawacki to człowiek, który zasługuje na największe pochwały i szacunek. Widzę go nawet jako przyszłego burmistrza albo chociaż zastępcę. Nie mogę tylko pojąć, dlaczego nikt nie zareagował? Wierzę, że Pana Kowalskiego też poniosła jego ułańska fantazja. Nie chciał nikogo skrzywdzić. Niestety, Pan Kowalski przepraszał Panią Teofilak i wszyscy potakiwali, że trzeba uważać na wypowiadane słowa o szkole w Barcikowie. Chodziło tylko o sformułowanie ŹLE SIĘ DZIEJE W SZKOLE W BARCIKOWIE. A przy takich słowach jak nazywanie dzieci BANDYTAMI nie zareagował nikt.
    A gdzie ten znaczek, co go z kieszeni wyjął Pan Trzaskowski i mówił LICZ SIĘ ZE SŁOWAMI?
    Nie chodzi o karanie kogokolwiek i zgłaszanie do kuratorium. Bo znowu potem będzie Pan Kowalski miał dylemat, jak interpretować ten czy inny artykuł ustawy i na podstawie którego Pani Harań pojechała do szkoły w Barcikowie.
    Nie mówiąc o Iksińskiej, która w ogóle nie pojmuje, co to jest akt obowiązujący.
    Chodzi tylko o to, abyście Państwo mieli świadomość, że dzieci – nawet tak zdemoralizowanych – nie można nazywać tak, jak te dzieci nazwano.
    Dziękuję za uwagę.

   • Zgadzam się z tym, że nazwanie 12-14 letniego łobuza „bandytą” nie powinno przecisnąć się przez gardło pedagoga z 20 kilkuletnim stażem.
    Radny tak ma, że czuje się sam jak „dziecko specjalnej troski”, któremu można więcej. Bardzo smutne jest to, że nikt nie zareagował na te słowa. NIKT nie poczuł dyskomfortu.
    Sam radny w telewizji obwieszcza, że „w ryja chciał dać” protestującym pod domem Kaczyńskiego. Gdyby „dał w ryja” to jak można by go w tedy było nazwać (wg jego nomenklatury)? „Zabójcą”?

    Szkoła SP3 to dobra szkoła i powinniśmy wszyscy jej bronić. Matka pobitego chłopca informowała dziennikarzy, że już wcześniej zgłaszała pobicia dla nauczycieli i oni nic sobie z tym nie zrobili.
    Oświadczam, że jestem rodzicem byłego ucznia SP3. Parę lat temu zatelefonował do mnie wychowawca z prośbą o pilne stawienie się do szkoły. Po przybyciu dowiedziałem się, że mój syn pobił się ze swoim kolegą. W sprawę został wmieszany pedagog szkolny. Poprosiłem o rozmowę z chłopcami. Odmówiono mi z powodu tego, że drugiego chłopca rodzice powinni być przy takiej rozmowie obecni. Chciałem jednak porozmawiać chociaż ze swoim synem. Poszedłem razem z wychowawcą do świetlicy, a tam siedzieli obaj „bokserzy” i w najlepsze bawili się. Sprawa okazała się bardzo błaha. Jeden palnął drugiego a ten mu oddał niefortunnie i krew się z nosa polała. Chłopaki nie mieli do siebie nawet żalu. Czy „szkoła” nie przesadziła ze swoją reakcją? Wg mnie wtedy, trochę przesadzili, ale lepiej czasami chuchać na zimne. Więc, gdy słyszę, że „szkoła” nie reaguje, to stanowczo zgłaszam PROTEST.

 25. Czy dobromiejska spółka komunalna ZUW stała się własnością prywatną?

  Na początku kadencji Rady Miasta mieliśmy okazję obejrzeć sesję, na której radny Borowik tłumaczył się przed innymi radnymi z tego w jaki sposób został zatrudniony w spółce komunalnej.
  Radny tłumaczył, że był bezrobotny i skorzystał z okazji, że ZUW potrzebował pracownika na stanowisko konserwatora. Opowiadał z sercem w gardle, że zarabia najniższą krajową ale musi gdzieś pracować, bo ma syna i „dodatkowo córkę”. Ludzi dziwił fakt, że w czasie normalnych godzin pracy, pan Borowik często był widywany w mieście w ubraniu raczej nie konserwatora (chyba, że konserwatora zabytków), ale co zrobić – „na układy nie ma rady”.

  Parę miesięcy temu dotarł do mieszkańców EXTRA NEWS – Borowik w Urzędzie Wojewódzkim pracuje na stanowisku kierowniczym!!!
  Szok!!! Zdziwienie i niesmak. Zero przyzwoitości dobrej zmiany. Człowiek ze stanowiska niższego szczebla technicznego(konserwator) idzie w „Derektory”. Jednak co człowieku zrobisz? Chcieliśmy mieć „dobrą zmianę” to mamy. Wojewoda z partii to i co się dziwić, że mierni, bierni ale wiernymi mają co jeść.

  Minęło parę miesięcy i kolejny HARDCORE NEWS – Borowik już nie pracuje w Urzędzie i jakimś tajemniczym trafem znowu ZUW potrzebował pracownika i znowu go zatrudnił. Co do cholery dzieje się w tej firmie? Fama głosi, że prezesem ZUW jest członek partii dobrej zmiany. Olać Famę, przecież prezes Mikulski to uczciwy człowiek, nasz dobromiejski człowiek. Czy przez te parę miesięcy od odejścia radnego Borowika, ZUW nie mógł znaleźć jego następcy? Czy ktoś widział ogłoszenia o chęci zatrudnienia?
  Ludzie znający Famę twierdzą, że dobra zmiana jest jak dobra matka, nigdy nie zapomni nakarmić swoich dzieci nawet tych, którym w szkole kreda smakowała najbardziej.

  Pomijam fakt, że nawet koledzy z partii wyczuli „szatana” w zupie grzybowej i odstawili „derektora” na bocznego tora.
  Przeżyję jakoś, że w moim mieście do rady wybiera się ludzi z tak innowacyjnymi ambicjami, że nie widzą problemu aby z konserwatora przechodzić na dyrektora i z powrotem, czemu nie a jak.
  Nie mogę jednak znieść, że spółka komunalna, zasilana publicznymi pieniędzmi zachowuje się tak jakby była własnością Prezesa z dobrej zmiany.

  W związku z powyższym zwracam się z prośbą do radnych Rady Miejskiej –

  Szanowni Państwo!

  Zwracam się do Państwa z prośbą o wyjaśnienie, czy prawdą jest, że radny Borowik został ponownie zatrudniony w spółce ZUW.
  Być może to wszystko co powyżej napisałem jest post prawdą. Mam taką nadzieję.
  Jeżeli jednak jest to prawda, to komuś powinna się głośno odbić „grzybowa z szatanem”!

  Łączę wyrazy szacunku

  • Panie Mikulski, został Pan wywołany do tablicy. Proszę wykazać się honorem i wyjaśnić, na jakich zasadach odbywa się zatrudnienie- bez jakiegokolwiek konkursu, ogłoszenia o wakacie itp. Przypominam: spółka komunalna jest WŁASNOŚCIĄ GMINY, a zatem wszystkich mieszkańców.

   • Honorem przede wszystkim powinien wykazać się Pan Trzaskowski. To Pan Trzaskowski bierze pieniądze za sprawowanie nadzoru nad spółką komunalną. To Pan Trzaskowski powinien wyjaśnić m.in. fakt, czy w nadzorowanej przez niego spółce dochodzi do zatrudniania np.: bez ogłoszenia o naborze na stanowisko.

   • Wybucha afera z ZBK. W kasie ZBK nie można doliczyć się około SIEDMIUSET TYSIĘCY ZŁOTYCH. Stanisław Gospodarny idzie do sądu ze swoją protegowaną Koczanową. Kowal rozgłasza, że jego szwagier Stanisław przegrał w sądzie z kretesem. Dyrektorka ma się dobrze. Stanisław pomarkował, że chce sprawę wyjaśnić i ukarać winnych. Gmina lekką ręką pokrywa braki. Sprawa zamieciona pod dywan. Kowal podpisuje protokół Komisji Rewizyjnej i po sprawie.
    Szwagier Kowala ma z głowy sprawę, za którą powinien ponieść odpowiedzialność.
    Sam szwagier Stanisława mówił – sąd stwierdził, że za spółkę odpowiada dyrektor lub prezes, ale to burmistrz jest nad dyrektorem lub prezesem spółki i to burmistrz ponosi największą i ostateczną odpowiedzialność za spółkę.

    Idzie Staś przez wieś, worek złota niesie…
    W ostatnim dniu urzędowania okaże się, jak Staś dbał o gminny worek złota.

    • Przykład afery ZBK i olbrzymiego niedoboru w kasie doskonale pokazuje jak Trzaskowski wypełnia swoje obowiązki. Inna sprawa, że Trzaskowski NIGDY NIE PRZYZNA SIĘ, że on za coś odpowiada. Nawet przed sobą. 😆

 26. Ten news EXTRA NEWS – Borowik w Urzędzie Wojewódzkim pracuje na stanowisku kierownika magazynu rezerw czy zapasów rzeczywiście dotarł do Nas kilka miesięcy temu. Przy „dobrej zmianie” wskazanym również jest „obsadzanie” swoimi ludźmi. Bardzo często miernymi, wiernymi, bez elementarnej wiedzy zawodowej, ale „wykształconymi” mającymi przeogromną chęć piąć się po szczeblach kariery politycznej i zawodowej. Tak jak kiedyś bywało: z traktory na konserwatory, z konserwatory na dyrektory, itd. I takim też jest między innymi KONSERWATOR BOROWIK. Miał „nadawać się” na kierownika magazynu (czytaj magazyniera pod krawatem) i niestety nie nadaje się!!! na to tak zacne stanowisko. Jak FAMA wieść niesie KONSERWATOR ma też nieodpartą chęć wystartować w wyborach samorządowych na stanowisko burmistrza DM. Z poparcia, jedynie nam panującej i słusznej, w tym czasie linii partyjnej. Dziwi mnie też fakt ponownego zatrudnienia owego słusznego, jedynego, niezbędnego KONSERWATORA. Czy to gość o szeroko pojętej wiedzy fachowej, który jest niezbędny w Wodociągach? A jeszcze bardziej dziwi mnie to, że Prezes Wodociągów na tego typu dziwne zatrudnienia daje przyzwolenie.

  • Parę lat temu grupa radnych z radnym kowalskim obwieszczali skandal niebywały.
   Skandalem tym miało być zatrudnienie radnego Borowika w ZUWie na stanowisku konserwatora.
   Pamiętam jak przed kamerami radny „wodociągowiec” tłumaczył się, że nie było żadnego skandalu.
   Dostał posadę konserwatora bo akurat tak się złożyło, że on był bez pracy a ZUW potrzebował.
   Nie trzeba było być Sherlockiem Holmesem aby widzieć to, że mieliśmy „transfer” z podległej powiatowi placówki do spółki komunalnej, której szefem szefa jest Burmistrz Trzaskowski, ten sam Trzaskowski z którego komitetu wyborczego Borowik został wybrany radnym.
   Jednak wtedy to skandal był bywały.

   Dzisiaj okazuje się, że dla „swoich” zawsze znajdzie się miejsce w „swojej” spółce. Nie udało ci się w województwie to w gminie masz zawsze swoją michę.
   Tym razem to prezes ZUWu powinien się mocno napocić zanim wytłumaczy się z tego, że dla kolegi z PiSu zarezerwowana jest posada.

   Może już czas na to aby publicznie troszeczkę wyprać brudów.
   Przecież jak się człowiek przyjrzy kto gdzie pracuje to szlag go może trafić. Syn, córka, szwagier, szwagierka….no i oczywiście nasz RADNY, którego przerosło stanowisko magazyniera w urzędzie kierowanym przez partyjnego kolegę.

   Uważam, że każdy ma prawo do zatrudnienia w gminnych spółkach. Nie może tak być, że nazwisko przekreśla moją szansę, ale nie może też tak być, że do zatrudnienia niezbędne jest nazwisko, bo resztę się jakoś przypudruje.

   Kiedyś zabraknie pudru

   • No oczom nie wierzę?! To prawda czy fejknjus jak mówią pisiory??
    U nas?? Za przefarbowanwgo z czerwonego na zielonego peeselowca??
    Jak to leciało? ?Beata nie jest Stanisławem? Ha ha ha!! !
    To ja się pytam tera :
    czy Beata nie wie? ?Czy Beata udaje? Co Beata zmieni? ?Grzyba zwolni czy ZUW rozwiąże jak jej pryncypał ZBK?

    • Oczywiście, że Beata nie jest Stanisławem!
     Z-ca Burmistrza nie ma kompetencji do zwolnienia pracownika spółki komunalnej.
     Czy Beata wie? Jeżeli nie wie to by o niej źle świadczyło, jednak nie ona ponosi odpowiedzialność za swojego szefa.
     Beata nie zwolni Stanisława ze stanowiska a w drugą stronę to bez problemu.
     Nie rozpisuj się człowieku o kolorach i farbach.
     Mówimy tu o spółce w której prezesem jest członek(lub sympatyk) Prawa i Sprawiedliwości – podobno jedynej uczciwej partii!
     Zatrudniony radny także jest członkiem Prawa i Sprawiedliwości!

     • A Beata to z kąd się urwała biedna owieczka meczy się na stanowisku zastępcy nie chciała być zmusili ją. Jak będzie burmistrzem to będzie to samo co teraz nic się nie zmieni. Mogła być dalej nauczycielem za 2300 jak tak jej ciężko a nie z zielonymi w politykę się bawi. Taka sama jak reszta tej stajni.Czas na zmiany wystarczy popatrzeć na inne miasta jak się rozwijają a tu się przecina wstęgę bo ktoś kawałek chodnika zrobił z pieniędzy podatników manager całą gębą i miasto się rozwija ciekawe w jakim kierunku. Miasto emerytów i rencistów starczy 20 lat tych rządów.

     • Państwo pozwolą, iż włączę się w ową pasjonującą dyskusję o sprawach wyższych. Co prawda, sprowadza mnie tu sprawa przyziemna. Moja córka akurat wróciła z pośredniaka. Przyjdzie jej się pakować. Choć kwalifikacje ma. Ale brakuje jej, lamentuje, jakiegoś tajemniczego składnika. Pracy nigdzie ni ma a urząd i spółki miejskie pękają w szwach. Jak trzeba, posadą się znajdzie. Tłumaczę dzieciakowi, nie lamentuj. Przyjdzie Beata, da radę. Zaufaj kobiecie. Weźmie szczoteczke i wymiecie. Co? A te niesprawiedliwości, te układy, te przekręty, to jest nic? Naharuje się kobieta. Na medala zapracuje.
      Beata nie jest Stanisławem, to przecież widzim nawet na oko Kowala. 😊
      Kto tu mówi o zwalnianiu? Tu jest mowa o zatrudnianiu.

      Kompetencji formalnie Beata nie ma. Tak powie – jeśli sprawa wypłynie – na sesji i Stanisław co to już w rozkroku stoi. A niezły z chłopa akrobata. Jedną nogą gmina Dobre Miasto, drugą Jeziorany.
      Ale cudownie droga wyasfaltowana to goleni nasz wiekowy jelonek nie połamie.
      Przyjdzie sesja.
      Burmistrz i zastępca będą siedzieć obok siebie z pokerową twarzą. Tą niestety razą uwierzą im już tylko praszczaci na jedno oko. Przytakiwać z uśmiechem będą wdzięczni za posady znajomi i rodzina króliczka.

      Kto sprawuje nadzór nad spółką miejską? Kto trzyma w garści to miasto? Jakiś zastraszony prawacki prezesik czy Stanisław i jego pilna uczennica Beata?

     • @Beata nie jest Stanisławem
      Na przyszłą sesję, proszę sobie odświeżyć na przykład film Poszukiwany, poszukiwana. Będzie Władza miała czyste ręce w sprawie zatrudnieni w ZUW.
      Może teraz radny Borowik z filmu skorzysta i papieża nie będzie musiał tym razem cytować, bo zacytuje te słowa:

      https://www.youtube.com/watch?v=Xa4HWG0DgEc

     • czytam że tu o pisie mówi sie . ta cichodajka tak długo ciągała się po lasach aż uwiodła wójta to też w pisie zdaje mi sie
      w pisie dobrze mamy sie grzmocimy , sie po lisie ile wzlizie

     • Do JOJEK sama prawda o tej marnej ekipie. Manager miał w głowie rębne baby a miasto mu zwisało i powiewało. Na koniec agencje założy i będzie honorowy klient wstęgę przecinał.

   • Pudru zabrakło już dawno. To talk.
    Oni w tym swoim teatrze po prostu butnie zakładają, że widownia głupia i nie zauważy.

 27. Proszę Radnych nic nie da, oni nic nie zrobią, każdy dba tylko o swoje interesy. Jedynie zgłoszenie sprawy do telewizji może pomóc. Program Pani Jaworowicz lub Uwaga, to chyba najbardziej najlepsze rozwiązanie.

  • A co tu da Jaworowicz albo jakieś tefałeny? Nie rozgonią tej sitwy Trzaska.
   Jaruś dzwonił do Ogórek i co jemu to dało?

   Tylko Ziobro zrobi porządek z Trzaskiem i tą jego sitwą.

 28. Mam nadzieję, że sprawa będzie poruszona na sesji, niech Pan Mikulski wytłumaczy się, czy był ogłoszony na to stanowisko jakiś konkurs, bo czytam, czytam i nie mogę się nigdzie doczytać. Kto pracuje w ZUW? Oprócz Borowika, syn p. Mikulskiego, p. Wawirowicza, w jaki sposób zostali zatrudnieni???

  • Co odpowie Pan Mikulski? Że to były najbardziej kompetentne osoby. Ty rozmawiałeś, Jarosław, kiedy z tą sekretarz M.I.? Fama mówi że ta sekretarz ma przyszłej burmistrz Harań zastępcą być.
   To ja już prędzej na Kazika J. zagłosuje.

  • Panie Mikulski, został Pan wywołany do tablicy. Proszę wykazać się honorem i wyjaśnić, na jakich zasadach odbywa się zatrudnienie- bez jakiegokolwiek konkursu, ogłoszenia o wakacie itp. Przypominam: spółka komunalna jest WŁASNOŚCIĄ GMINY, a zatem wszystkich mieszkańców.
   Czekamy…

  • Pan Borrowik to chyba jednak nie pracuje.
   Rano przed godziną 8 widziałem jak jechał samochodem prywatnym.
   Może ma umowę „bez obowiązku stawiania się w pracy”

 29. Nie zazdrość. Trzeba było się zapisać do partii to byś też coś od państwa dostał.

 30. jeżeli można to poprosze o foto mostu z ulicy kościuszki ,kolejny przykład na marnotrawienie pieniedzy podatników . pozdrawiam radnego charkiewicza który jest pomysłodawcą tego bubla .

  • jacku idź do swojego radnego (jak myślę jest to Pan Charkiewicz) i przedstaw mu swoją krytyczną opinię.
   Jeżeli nie jesteś mieszkańcem przysiółka to pozwól, że oceniać inwestycje będą mieszkający tam ludzie.
   Jeżeli naprawdę Pan Charkiewicz był inicjatorem tego jak ty to nazywasz „bubla”, to sam nie przegłosował tego w radzie.
   Dla ciebie „bubel” dla innych „wróbel”, nie jesteś wyrocznią.

  • A co w tym dziwnego? To, że za wszystko w tym mieście winę ponoszą Radni. Nigdy burmistrz.
   Zachowanie burmistrza w czasie pikiety.
   Słowa burmistrza do kamery TVP3.
   Może w końcu Radni, chociaż na koniec kadencji zrozumieją, że stary wróbel ich wystrychnął na dudka.
   To a propos ptaków. 😁

   • A co w tym dziwnego, że stary wróbel wydudał jak niewydudać to grzech? Patrzysz człowieku na ludzików i przypominasz sobie o stwórcy – Oooo Boże jedyny, miłosierny!!!
    Mamy to co posadziliśmy. Dobrze, że niektórzy jeszcze kapują gdzie się znajdują podczas sesji. Pewnie paluszki są znakiem rozpoznawczym. Kraftmagowcy, aktorki, nategowcy, niezastąpieni konserwatorzy zabytków, spece od wycinania dzewów.
    Gra się tak na jak pozwalają przeciwnicy.
    Nie wszyscy oczywiście do pelikanów należą. Są też mądrzy ludzie. Jednak nie zawsze jest tak, że gdy ktoś nie jest głupi to także zachowuje się jak nie głupi.

    • Mądrze prawisz i masz rację bez dwóch zdań. Radni jacy są, większość Wyborców widzi. Oczywiście CZĘŚĆ Radnych wie, po co szła do rady, pracuje godnie i nie musi wstydzić się przed Wyborcami. Najbardziej zaś przed swoim sumieniem.
     Może w końcu Wyborcy pojmą, że lepiej wybrać mądrego niż głupiego? Nie tego, który peroruje do kamery mimo że jedynym efektem jego pracy jest odcinanie od 20 lat kuponów od jakichś niemieckich złomów.
     Inna kwestia, że na czyjeś nieszczęście nie pomarli ci, którzy wiedzą, czyją co naprawdę było zasługą.
     Niestety, nie zgodzę się z Tobą w pewnej kwestii. Mianowicie, w kwestii tego, że stary wróbel wydudał, bo niewydudać to grzech.
     Czy tak powinien postępować człowiek honoru? Człowiek, który ma ambicje do uchodzenia za takiego?
     No, ale natury starego wróbla nie oszukasz. Wyszło szydło z worka.
     I tu przypomina mi się sesja, na której Pan Trzaskowski mówi cynicznie o dokumentach udostępnianych Radnemu Łańce. Mianowicie, że radny dostaje od niego tylko takie dokumenty, o jakie prosi.
     Jest tylko pewien problem, o którym nie wspomni nikt na tej sali. Radny Łańko pewnie głowę ma zaprzątniętą ważniejszymi sprawami niż jakieś tam maluczkich pisanie na forum. Ale może ktoś przypadkiem napomknie mu, co tu Wyborcy piszą. Może przypadkiem Radny Łańko dowie się, że Burmistrz – zgodnie ze Statutem Rady Miejskiej – ma obowiązek współpracować z Radnymi i w szczególności udostępniać dostępne materiały.
     Paragraf 93. Statutu Gminy Dobre Miasto.

     http://bip.dobremiasto.com.pl/system/obj/6627_Statut_Gminy_Dobre_Miasto.pdf

     Wiem. Nie ma co mieć pretensji do Stwórcy. Natury starego wróbla nie oszukasz. Nie pomoże żaden statut. Zwłaszcza, że dookoła wróbli stado, ale bojaźliwe. 🙂

     • Wierząc w to, że stary wróbel za nadrzędny życiowy cel obrał sobie „być honorowym”, to rzeczywiście można być rozgoryczonym.
      Jednak ta gorycz to gorycz naszej osobistej porażki. Porażki w ocenie otaczających nas ludzi. Jest to bolesna porażka ale jednocześnie cenna lekcja.
      Należy wierzyć w honor i uczciwość ludzką, jednak należy tworzyć zabezpieczenia. Takimi zabezpieczeniami w Gminie powinni być radni. Radni, którzy nie dla tysiaka na miesiąc walczą o poparcie społeczne. Jednym z narzędzi wyeliminowanie „społeczników za tysia” może być likwidacja diet dla radnego. Niech będzie rekompensata za utracone zarobki. Każdy radny niech będzie zabezpieczony przez Państwo, że jego pracodawca nie będzie mógł rozwiązać z nim umowy o pracę, ale dutki za pracę społeczną?
      Kolejnym zabezpieczeniem to transparentność w zatrudnianiu do wszystkich podległych gminie placówek. Ucięło by to spekulacje famy a cwaniakom społecznym utrudniłoby to „pomagać szczęściu” otrzymania posady dla ich znajomych, sióstr i braci (Siostry i Bracia!!! 🙂 ) Każdy pracownik zatrudniony w spółkach, urzędach i innych placówkach powinien mieć na stronie internetowej swoją historię zatrudnienia. Nie mielibyśmy teraz wątpliwości, że pan radny dostał ponownie pracę w spółcę w związku z jego niebywałym szczęściem znajdowania się we właściwym miejscy we właściwym czasie.
      Jestem przekonany, że część tych naszych radnych miała by w głębokim poważaniu kandydowanie za free i o to powinno nam chodzić.

      Najważniejszym zabezpieczeniem przed nieuczciwością władzy, jest wzrok i słuch zwykłych obywateli. Zapomniałem dodać, że obywatele muszą też umieć mówić i chcieć mówić, a tego niestety jak na lekarstwo.

     • Idea piękna. Zmiana w systemie wynagradzania radnych, jawność ścieżki zatrudnienia radnych oraz
      transparentność zatrudnień w spółkach gminnych, urzędzie i ogólnie sferze budżetowej, to oczywiście ideał. Ale ociera się o utopię. A my mamy tu i dziś.
      A tu i dziś mamy co mamy. Do listopada 2018 prędzej znajdzie się kandydat na burmistrza, który będzie honorowy niż ustawodawca zmieni ustawę o samorządzie gminnym i powiązane z nią ustawy. 😊

     • Może czasami warto się poocierać o utopię?

      Ustawodawca musi coś zmieniać aby radny nie dostawał diety, lub dostawał ją bardzo małą?
      NIE

      Czy nie można „wymusić” na kandydatach, aby uchwalili możliwie niskie diety i przeznaczyli je na jakiś gminny pożytek?
      Przed nami kampania, warto się przyjrzeć kandydatom i ich wynagrodzeniom. Przypomnę, że jedna radna (kiedyś) przekazywała swoje diety. Rocznie wartość diet radnych gminy to około 200tys zł (około 1,5tys m2 chodników – 1km chodnika o szerokości 1,5m).

      Warto odważnie dyskutować o tym, jakie mądrości może przekazać społecznie ktoś, kto nawet na posadzie partyjnej nie daje rady?
      WARTO

      Czy nie mamy w gminie osób, które w życiu zawodowym, bez PPS (Partyjnej Pomocy Szczęściu) „dały radę” na stanowiskach kierowniczych?
      MAMY

      Czy naprawdę trzeba Utopii, aby do pomocy w zarządzaniu Gminą wybrać kogoś, kto ma jakieś doświadczenie lub choć przygotowanie zawodowe?
      NIE TRZEBA

      Czemu nie można otwarcie porozmawiać przed wyborami o tym jak to się dzieje, że „szwagier, szwagierka, siostra, wujenka”?
      Można, ale pewnie nawet ci co nie mieli okazji pocmoktać fruktów, nie chcą bruździć, bo wiadomo – punkt widzenia zmienia się wraz z punktem obserwacji 😉

      Czy do 2018 roku znajdzie się honorowy kandydat na burmistrza?
      Jestem przekonany, że taki, który będzie o sobie tak mówił znajdzie się na pewno.

      Smutne to wszystko ale „A co w tym dziwnego”.

     • Czy można prosić o imiona radnych, którzy trwają co najmniej 2 kadencje i w tym czasie żaden z ich rodziny bliższej i dalszej nie znalazł pracy w budżetówce?

     • DO A co w tym dziwnego?
      Nie obraź się, mądry człowieku. Czy Ty nam tu piszesz takie rzeczy poważnie, czy tylko żartujesz?
      Przykład pierwszy z brzegu. Ostatnia sesja w styczniu. Fama mówi, że pewna osoba z rady przyszła, podpisała listę i wróciła do leżenia. Co dzieje się dalej? Dalej jest tak: Siostry i Bracia Radni tej osoby oraz koledzy urzędnicy udają, że nie ma problemu. Tak to działa.

      ,,Jesteś nielogiczny. Żądasz od nich rzeczy, o których oni w ogóle nie mają zielonego pojęcia”.

      https://www.youtube.com/watch?v=f8vPpkw9qK8

     • Czemu posądzany jestem o żart?
      Lubię żarty ale nie widzę tu niczego śmiesznego.

      „Fama mówi, że pewna osoba z rady przyszła, podpisała listę i wróciła do leżenia” – może to jest jakiś żart?
      Nikt z Rady nie zwrócił na to uwagi?
      Przecież to smród, który nawet choremu bez powonienia powinien nie dawać spokoju.
      Co się dzieje? Ja dziś tobie, ty mi jutro?
      Jeżeli ktoś to widział i nie zareagował odpowiednio, jest takim samym „łobuzem” co radny krętacz.
      Może nasi radni uważają, że jak „zasygnalizują” cwaniaka to sami staną się „kapustą”?
      Ludzie, jak będziecie widzieć, że ktoś kradnie sąsiadowi auto, to także uznacie, że „nie będziecie donosić”? (zły przykład, bo przecież już jedna radna chwaliła się, że zamiast reagować na łobuzerstwo, nakręcała z mężem filmik).
      Każdy uczciwy człowiek powinien zareagować!
      „Stary/a co ty robisz? Cofnij się bo ja cię cofnę. Tak wygląda twoja społeczna twarz?”
      Jak się nie cofnął to informacja publiczna.

      Zasłyszane w dobromiejskim tramwaju:
      – Mój mąż tak bardzo udziela się społecznie, że nie ma czasu dosłownie na nic.
      – Tak? Super! Z czym ostatnio się zmagał?
      – Przy przecinaniu wstęgi podawał Biskupowi nożyczki!

      To nie jest nic a nic śmieszne

     • Cytat z otwarcia sesji Rady Miejskiej w Dobrym Mieście z dnia 25 stycznia 2018 r.
      Słowa wypowiedziane przez Przewodniczącego Rady Miejskiej w Dobrym Mieście, Pana Joachima Zawackiego:

      Szanowni Państwo!
      Otwieram LII Sesję Rady Miejskiej w Dobrym Mieście. Stwierdzam jednocześnie odpowiednie kworum do podejmowania prawomocnych uchwał i decyzji. Na PIĘTRNASTU radnych na sali jest obecnych JEDENASTU.

      Koniec cytatu.

      Potem doszło 3 radnych: Pani Radna Iwona Grażul, Pani Radna Anna Kopertowska oraz Pan Rady Jarosław Kowalski. W sesji uczestniczyło faktycznie 14 radnych.
      A teraz wspomogę się niezawodnym systemem, który pewna radna wykorzystała na portalu Facebook, żeby pokazać kto jak za czym głosował. A zwłaszcza jakie kto ma sumienie. Teraz nadeszła rzeczywiście idealna okazja do weryfikacji sumienia. 😉
      Fakty, Panie, fakty.

      Na sesji OBECNI BYLI:
      1. Radny Andrzej Wonia
      2. Radny Joachim Zawacki
      3. Radna Iwona Kowalewska
      4. Radny Jarosław Kowalski
      5. Radny Stefan Charkiewicz
      6. Radna Weronika Ulewicz
      7. Radny Edmund Wawirowicz
      8. Radny Jarosław Borowik
      9. Radna Anna Kopertowska
      10. Radny Eugeniusz Zygiel
      11. Radny Ryszard Łańko
      12. Radna Iwona Grażul
      13. Radny Edward Bielawski
      14. Radny Jarosław Borek

      Na sesji NIEOBECNA była
      15. Radna Izabela Kanabrocka-Szulęcka.

      I teraz wystarczy tylko zdobyć listę obecności. 🙂

     • Trzaskowski przedstawia radnym tylko taką wersję, jaka jest dla niego korzystna. Ma obowiązek współpracować z radnymi, ułatwiać im pracę, czyli powinien udostępniać Łańce wszystko, a tymczasem Trzaskowski sam się chełpi, że daje tylko to, o co Łańko prosi. Wykorzystuje brak doświadczenia. Gdyby z aferą ściekową było tak, jak twierdzi Trzaskowski, sam dałby Łańce wszystkie istotne dokumenty. Inna sprawa, że za nabieranie się na manipulacje ponoszą winę ci, którzy wierzą manipulantowi.

  • Widziałam wczoraj ten most i nie rozumiem o jakiej inwestycji mowa? Chodzi o te znaki ograniczające szerokość drogi na moście? Jeżeli tak to popieram to co zostało zrobione. Chodniki na moście są tak wąskie, że jeżeli matka z dzieckiem w wózku chce przejechać, to praktycznie musi jechać częściowo po jezdni. Dzięki tym znakom można z wózkiem przechodzić bez obawy że jakiś samochód zaczepi o wózek.

   • śmiechu warte, nie powiem żeby na tym przysiółku ruch był, jak na Marszałkowskiej. Jest teraz większe utrudnienie , a wózkami z dziećmi i tak jadą ulicą.Chory pomysł, który skrzętnie wykorzystał Trzaskowski. No bo skoro stary człowiek (radny już bezradny) chciał, no to macie ludziska!!! Zemsta nad Charkiewiczem ( na którego nam jaśnie panujący patrzeć nie może)jest słodka!!!.

    • Dlaczego patrzeć nie może? Chyba nie dlatego, że przypomina o nadchodzącej milowymi krokami starości?

   • kolejny dowód na marnotrastwo pieniedzy przez urzad miasta ,nikomu nigdy nie przeszkadzalo wąski chodnik był zawsze ,tu nie chodzi o bespieczeństwo ,tu chodzi o to ze kilka razy radny charkiewicz został oblany wodą z kałuży .a swoja droga czy taki dziadek 80 letni nie powinien odpoczywac ,w radzie sa potrzebni młodzi ludzie z głowami pełnymi pomysłów ,a nie siedziec tylko dla kasy

    • O to zapytaj radnego Kowalskiego. To on uznał, że człowiek w wieku obecnie 84 lat powinien decydować o przyszłości Naszej Gminy. Oczywiście Kowalski uznał tak na pewno jedynie ze względu na swój szacunek do bardzo starych ludzi. Przecież nie sądzisz chyba, że Kowalski chciał, żeby staruszek głosował tak, jak chce Kowalski?
     Swoją drogą, uważam, że nie chodzi tu o wiek. Kowalski jest młodszy od Charkiewicza o prawie 30 lat i Trzaskowski tak co i rusz robi go w bambuko.

 31. odnośnie pobierania diety przez leżących… fama głosi, że takie prawo/zasady zostało uchwalone przez Wysoką Radę czyli, że można nie być na sesji ale podpisać listę i już… skoro więc to zgodne z prawem to sumienie można sobie schować bo BYZNES to BYZNES

  • Mam na myśli, to, że niby można podpisać listę i nie być na sesji, a potem z pobrać dietę radnego. Nie mogę w to uwierzyć. Ufam fizykom. Ale nie Famie.

  • @fizyk Fama kłamie. Podpisując listę obecności, radny stwierdza swoją obecność na sesji i posiedzeniu komisji. Jeśli podpisał, powinien być na sesji. To jest poświadczenie nieprawdy.
   Owszem, radny może być nieobecny na sesji. Ale wtedy nie może podpisać listy. Prawda?
   Przewodniczący może usprawiedliwić nieobecność na wniosek radnego. Pod warunkiem, że są rzeczywiście podstawy, by nieobecność radnego usprawiedliwić. Wówczas, mimo nieobecności, radny nie będzie miał odjętej części diety za nieobecność.

   Na pewno więc nieprawdą jest, że ,,można nie być na sesji ale podpisać listę i już…”
   NIE JEST TO ZGODNE Z PRAWEM. Z sumieniem pewnie tak. 😉

    • Jeśli faktycznie prawdą jest, że kiedykolwiek jakiś radny przyszedł, podpisał listę i sobie poszedł, czyli nie był obecny na sesji, a na liście obecności złożył swój podpis, to jest to poświadczenie nieprawdy, co stanowi ewidentne naruszenie prawa.
     Radny może być nieobecny i może usprawiedliwić swoją nieobecność, jeśli ma do tego podstawy. Ale radny nie może potwierdzić nieprawdy na liście obecności (dokumencie urzędowym), że jest obecny, skoro obecny nie jest.
     Takich rzeczy nie akceptuje się nawet w szkole podstawowej…

     Z każdej sesji sporządza się protokół. Protokół z sesji powinien odzwierciedlać jej rzeczywisty przebieg.
     Do protokołu z każdej sesji rady dołącza się listę obecności. 🙂
     Projekt protokołu otrzymują radni nie później niż po upływie 14 dni od daty zakończeniu sesji.
     Sprawdzę, czy takie bulwersujące praktyki mają rzeczywiście miejsce. Podzielę się efektami kwerendy. Proszę dać mi czas. Najpóźniej do 26 lutego.
     Niestety, wbrew § 38 Statutu Gminy Dobre Miasto, protokoły z sesji rady nie są udostępniane do publicznego wglądu w Biuletynie Informacji Publicznej.
     W BIP zamieszczono jedynie informację, że:
     ,,Protokoły z sesji Rady Miejskiej w Dobrym Mieście są do wglądu w referacie organizacyjnym Urzędu Miejskiego w Dobrym Mieście pok. nr 16″
     Czyli ta kwerenda trochę czasu zajmie.

     Wierzę, że to się wkrótce zmieni i w BIP znajdą się rzeczy, które tam powinny się znajdować.
     Z każdej złej i głupiej sytuacji może narodzić się coś dobrego i mądrego. 🙂

     • „Bony M zagrało,
      radny zgiął się w pół,
      potem odjechało białe BMW”

      Cena auta 118000zł
      wpłata własna 45% = 53100zł
      miesięczna rata (72miesięcy) 1000zł

      Problem te 72 miesięcy, gdy kadencja Rady to 48.

      Szanowni Państwo!

      Już od małej zawsze miałam wielkie serce na sprawy społeczne!
      W nowej kadencji zorganizuję Państwa niemowlakom łikendowy kurs boksu tajskiego oraz sumo.
      Zorganizuję mobilne place zabaw aby w zależności od pogody nasze dzieci nie musiały być narażone na terroryzm komarów i much!
      Dla osób starszych, schorowanych tych, które nie dają rady egzystować bez pomocy innych, zorganizuję pieszą wyprawę na biegun północny.
      Przywrócę godność jelonkowi własnoręcznie dorabiając mu czwartą nogę i dodatkowo coś pomiędzy nogami.
      Każde drzewo, nawet to w Państwa drewutni postawię do pionu, bo ekologia i przyroda zawsze leżała mi na sercu.
      Nie pozwolę na to aby zamiast dzwonić na policję nagrywać telefonem nocne bójki w centrum miasta. Kupię porządną kamerę SONY!
      Kiedyś mnie nie znaliście, ale teraz już znacie. Nie będzie mi tu jeden z drugim bzdury opowiadał, że czarne jest ciemniejsze niż białe.
      Nie straszne jest mi publiczne opowiadanie takich bezsensownych bredni, że nawet czasami sama siebie zadziwiam.

      Z wyrazami szacunku dla siebie
      Wasza radna

 32. Piszemy o radnym Borowiku ze nie jest w pracy kiedy powininen a, co powiecie o dyrektorze Nowaczyku z CUW kiedy by sie nie poszlo czego kolwiek zalatwic to jego nie ma chybs ze jest to wczesnie rano a tak go nie ma ale za to zawsze mozna spotkac robiacego zakupy np w warzywniaku a sa to godziny pracy. Wiec po co afera z radnym jak tu wszyscy pracuja jak chca a kase biora nie mala

  • https://www.youtube.com/watch?v=oxiJrcFo724
   I co z tego? Tu nie chodzi o jakiegoś borowika czy o innego grzyba. Tu chodzi o pryncypia. Mówi ci to coś? Uważasz, że radni też mogą społeczeństwo okradać? Zgadzasz się, żeby radni żerowali na społeczeństwie? To może wypłacaj im dietę ze swojej pensji?
   Oczywiście, że to bagno w gminie to GŁÓWNIE wina Trzaskowskiego. Kadra kierownicza gminy pracuje tak, jak jej na to pozwala burmistrz. To rozpasanie urzędnicze to wina Trzaskowskiego. To, co dzieje się w ZUW, CUW, ZEC, na Warszawskiej to faktycznie wina Trzaskowskiego oraz podległych mu prezesów, dyrektorów, kierowników. To też wina wiceburmistrzowej.
   Spójrz prawdzie w oczy. Radni Trzaskowskiemu nie podlegają. Trzaskowski nie zmusza radnych do nieuczciwego pobierania diety. Trzaskowski nie zmusza radnych do wykorzystywania statusu radnego. Trzaskowski ma swoją pokrętną sztukę manipulacji, którą nazywa ,,etyką”. To cynik. Pozwala prezesom, dyrektorom, kierownikom na to, bo dzięki temu kręci swoje lody.
   Ale Trzaskowski nie zmusza radnych do wykorzystywania funkcji radnego w nieetyczny sposób. To już ,,etyka” radnych.

   • Ale ja nie poieram ze. Borowik moze okradac ale takich jest wiecej np dla przykladu dyrektora Cuw bo nie za to mu placa .Wiec rozliczmy wszystkich

    • ,,Więc rozliczmy wszystkich”. Pięknie. A może – oprócz hasła – masz pomysł jak rozliczyć ,,wszystkich”? Mam nadzieję, że nam nie napiszesz, że zamiast przedszkola czas zbudować więzienie dla skorumpowanych urzędników oraz tych, którzy żerują na gminnej kasie? Liczę, że zaproponujesz coś, co można wykorzystać faktycznie i nie będzie to tylko szumne hasło na forum internetowym. Chętnie posłucham. 🙂

     • Jaki ty jestes, przemadrzaly radnych rozliczymy rzyy wyborach w listopadzie mysle ze bardzo sie zmieni w tym roku rada .A co ze stolkami w gminie dalej beda siedziec te same osoby a ty bedziesz sie madrzyl na forum bo przeczkole ci przeszkadza .

     • Radnych rozliczymy podczas wyborów ale już teraz warto o pewnych sprawach mówić.

Napisz komentarz. Pamiętaj pisząc komentarz odpowiadasz za jego treść. Nikt nie jest anonimowy w internecie. Administrator zastrzega sobie możliwość usuwania lub edytowania komentarzy bez podania przyczyny. Prosimy o zachowanie kultury wpisów.

Dodaj swój komentarz.
Please enter your name here