LII-a sesja Rady Miejskiej w Dobrym Mieście odbyła się 25 stycznia 2018

16
Informujemy, że LII-a sesja Rady Miejskiej w Dobrym Mieście odbyła się 25 stycznia 2018 r., tj. czwartek o godz. 9.00 w sali spotkań Centrum Kulturalno – Bibliotecznym w Dobrym Mieście, przy ul. Górnej 1A.

Porządek obrad Rady Miejskiej:
1. Otwarcie i stwierdzenie prawomocności obrad.
2. Przedstawienie porządku obrad oraz wprowadzenie ewentualnych zmian do porządku obrad.
3. Przyjęcie protokołu z ostatniej sesji.
4. Informacja o pracy Burmistrza między sesjami.
5. Interpelacje i zapytania.
6. Podjęcie uchwały w sprawie zmian w budżecie na 2018 rok.
7. Podjęcie uchwały zmieniającą uchwałę w sprawie podziału gminy Dobre Miasto na okręgi wyborcze, ustalenia ich granic i numerów oraz liczby radnych wybieranych w każdym okręgu wyborczym.
8. Podjęcie uchwały zmieniającą uchwałę w sprawie podziału gminy Dobre Miasto na stałe obwody głosowania, ustalenia ich numerów, granic oraz siedzib obwodowych komisji wyborczych.
9. Podjęcie uchwały w sprawie udzielenia pomocy finansowej Województwu Warmińsko – Mazurskiemu.
10.Podjęcie uchwały w sprawie określenia kryteriów obowiązujących na drugim etapie postępowania rekrutacyjnego do przedszkoli prowadzonych przez Gminę Dobre Miasto, przyznania tym kryteriom liczby punktów oraz określenia rodzaju dokumentów niezbędnych do potwierdzenia tych kryteriów.
11.Podjęcie uchwały w sprawie określenia kryteriów obowiązujących na drugim etapie postępowania rekrutacyjnego do oddziałów przedszkolnych w szkołach podstawowych prowadzonych przez Gminę Dobre Miasto, przyznania tym kryteriom liczby punktów oraz określenia rodzaju dokumentów niezbędnych do potwierdzenia tych kryteriów.
12.Podjęcie uchwały w sprawie określenia kryteriów obowiązujących w postępowaniu rekrutacyjnym do klas pierwszych publicznych szkół podstawowych, dla których organem prowadzącym jest Gmnina Dobre Miasto, dla kandydatów zamieszkałych poza obwodem wybranej szkoły podstawowej, określenia dokumentów niezbędnych do potwierdzenia spełnienia kryteriów oraz przyznania liczby punktów każdemu kryterium.
13.Podjęcie uchwały w sprawie trybu udzielania i rozliczania dotacji niepublicznym szkołom, przedszkolom, oddziałom przedszkolnym w szkołach podstawowych oraz przedszkolom realizującym wychowanie przedszkolne w innych formach, prowadzonym przez osoby prawne i fizyczne na terenie Gminy Dobre Miasto oraz trybu przeprowadzania kontroli prawidłowości pobrania i wykorzystywania dotacji.
14.Podjęcie uchwały w sprawie desygnowania przedstawicieli Rady Miejskiej w Dobrym Mieście do składu zespołu do spraw nagród i wyróżnień dla zawodników osiągających wysokie wyniki sportowe w krajowym lub międzynarodowym współzawodnictwie sportowym.
15.Podjęcie uchwały w sprawie ustalenia szczegółowych zasad ponoszenia odpłatności za pobyt w ośrodku wsparcia – schronisku dla osób bezdomnych.
16.Podjęcie uchwały w sprawie zatwierdzenia „Gminnego Programu Profilaktyki i Rozwiązywania Problemów Alkoholowych oraz Przeciwdziałania Narkomanii na rok 2018”.
17.Wolne wnioski.
18.Zamknięcie obrad.

 

Zobacz wszystkie wydarzenia

16 KOMENTARZE

  • Skojarzenie bez fonii podobne. Ale już z fonią bardzo sensownie mówiąca kobieta. Nie zapominaj, że nie wiesz, jak ludzie oceniliby nas, gdyby nas ktoś nagrał. 😎
   Pani mówiła stanowczo i nerwy jej nieco nieco na koniec puściły. Zastanów się, czy ci ludzie odnieśliby jakikolwiek skutek, gdy nie zrobili tej pikiety.
   Rozumiem zdenerwowanie niektórych.
   Ktoś przyzwyczajony do laurek, zachwytów, a tu nie dość, że odejdzie obśmiany, to jeszcze te rządy nie były takie jak je kronikarze za życia przedstawiali.
   No i na koniec kwestia drogi, która – jak wynika z sesji – ma być robiona głównie koło pól Radnego Zygla.

   Choćby dlatego poważnie się zastanawiam, czy w ogóle głosować na kontynuatora polityki Trzaskowskiego. Bo to granda jest, że stan drogi Praslity – Łęgno jest taki, że ci ludzie zdecydowali się aż na taki krok, a wynika z sesji, że Trzaskowski zrobi drogę, przy której są działki jego kolegi Zygla.
   Jak tu pisała Szanowna Redakcja w pewnym artykule, na szczęście nadejdą wkrótce zmiany, zmiany…

 1. Panie Kowalski, nieładnie, no nieładnie. Dlaczego nie docenia Pan wcale a wcale nienagannej pracy Burmistrza Trzaskowskiego. Ja rozumiem waśnie rodzinne. Ale czas spojrzeć prawdzie w oczy. Okazuje się, że przy tej dyskusji o monitoringu nasz wzorcowy Burmistrz Trzaskowski miał świętą rację. Bo to święty człowiek jest. Taka prawda. Panie Kowalski, to wszystko wynika z zazdrości. Może czas w końcu pojąć, że nigdy nie będzie Pan taki jak nasz niezrównany Burmistrz Trzaskowski.
  Dlaczego dziwi Pana spotkanie Pana Burmistrza ze Starostą. Nie docenia Pan uczciwej i nienagannej pracy naszego Burmistrza Trzaskowskiego. Toć ten człowiek może być wzorem dla innych urzędników. Prawie jak Prezes Kaczyński.
  Dziwi Pana, Panie Kowalski, spotkanie Burmistrza Trzaskowskiego ze Starostą?
  Panie Kowalski! Może jakiś inny burmistrz wykorzystałby takie spotkanie, żeby pojechać gdzieś tam dajmy na to z kochanką. Jak ten burmistrz z tego filmu U Pana Boga w ogródku. Może jakiś inny burmistrz urwałby się z pracy co najmniej o 14, czyli dwie godziny szybciej niż tego dnia kończy pracę. Może jakiś inny burmistrz spreparowałby sobie alibi, że spotkanie dotyczyło kierunków współpracy gminy i starostwa na rok 2018. Może jakiś inny burmistrz lawirowałby i twierdził, że spotkanie trwało ,,co najmniej pół godziny” a koleżanka starosta twierdziłaby, że ,,ok. pół godziny”. Co to za różnica jak monitoringu nie damy i będziemy go bronić jak żołnierze honoru swojej markietanki?
  Panie Kowalski, może jeszcze na koniec taki burmistrz bez skrupułów udawałby dalej uczciwego urzędnika, który nie ma sobie nic do zarzucenia.
  Panie Kowalski, tak zrobiłby każdy, ale nie Burmistrz Trzaskowski. 🙂

  • Tylko patrzeć, jak będziemy mieli ulicę nazwaną Stanisława Grzegorza …….. Taki zasłużony to musi mieć ulicę!! A jak nie ulicę, to chociaż jakiś mały placyk by się zdał.

  • Genialny sarkazm! Teraz Leśny Dziadek choć trochę się zawstydzi i miesiąc miodowy będzie po godzinach pracy.

 2. Szwagier obiecał swojemu nowemu szwagrowi, że mu zbuduje most w Dercu. Jak chłopaki jakimś cudem zakopią kiedyś topór wojenny, rozpiją jakąś flaszkę czy dwie i się w trakcie nie pobiją, mogą sobie ten most w Dercu nazwać nawet na cześć nowego szwagra. Mogą nazywać ten most jak chcą. Co tam sobie ustalą. Ale w sumie wypadałoby uhonorować nieocenione zasługi nowego szwagra dla rozwoju liczebności ich wspólnej rodziny.
  A u nas to może powstać co najwyżej Kemping…
  KEMPING IMIENIA SZWAGRÓW CO IM NA STARE LATA LOS SPŁATAŁ FIGLA NIE LADA 😂

  • Pan Naczelnik z siwą bródka
   poszedł na zająca,
   patrzy a tu Kaśka z „Dwójki”
   nago się kopiącą.

   Ref.
   Hulaj dusza, niech się rusza
   hej, hej uhaha
   Hulaj dusza, niech się rusza
   dziewczyno moja.

   Co tu robić gdy natura
   silna jak cholera,
   on czerwony, ona czarna
   kiepska atmosfera.

   Ref.
   Hulaj dusza, niech się rusza
   hej, hej uhaha
   Szwagier przecież nie rodzina
   dziewczyno moja.


   a gdy się wypełnią władzy dni
   i przyjdzie odejść z przymusem,
   prosto na emeryturę pójdziesz Ty,
   no chyba że pojedziesz garbusem.

 3. Witam Drodzy mieszkańcy Gminy Dobre Miasto, po obejrzeniu sesji moje wrażenia z niej nakreślę w punktach poniżej:
  1) Dziwię się niektórym radnym że mają czelność sięgać po diety tylko za to że podniosą rękę podczas głosowania i nie wyduszą z siebie ani jednego słowa przez kilka godzin, poza ściskaniem w ręku długopisu, wręcz podziwiam ich za to 🙂 ja bym tak nie potrafił.
  2) Panie Łańko, Pańskie zapędy detektywistyczne oraz nieudolne usiłowania pokazania błędów pracy Burmistrza tworzą obraz Psa goniącego własny ogon.
  3) Panie Kowalski chyba każdy psychiatra by się zgodził że zbyt równo pod sufitem to Pan nie ma, i może na tym zakończę ponieważ jest takie powiedzenie „rusz gówno a zacznie śmierdzieć”.

  Drodzy Mieszkańcy zacznijmy rozliczać z pracy naszych RADNYCH! Pozdrawiam

  PS Panie Trzaskowski jak zwykle mówił Pan jasno i na temat …..tak trzymać!.

  • Obserwatorze…
   1. Masz rację co do niektórych radnych, że mają czelność brać dietę za swoją ,,pracę” na rzecz Mieszkańców.
   2. Masz rację co do Radnego Łańki, że doszedł do etapu, w którym efekty jego pracy przypominają efekty pracy psa, który goni własny ogon. Tu akurat dodam NIESTETY. Ponieważ Radny Łańko to mądry człowiek i ma rację z tą aferą ściekową i śmieciową. Niestety, stało się tak jak przewidywałem i ja, i wielu innych już w dyskusji o tej kwestii wiele miesięcy temu: Radny Łańko przestał słuchać swojego chłopskiego rozumu, zaczął na siłę próbować imponować Kowalskiemu i jego koledze Psychologowi.
   Tak to jest, Rysiek. Nie trzeba było kolegom nic obiecywać. Nie trzeba było dawać im się podpuszczać. Masz swój rozum i to nie byle jaki. Trzeba było myśleć po swojemu, a nie po ichniemu.
   3. Co do Kowalskiego, z litości nie potwierdzam. Nie jestem psychiatrą. Zresztą, gwoli sprawiedliwości, ten człowiek ma z zasady dobre intencje, ale tak to jest jak się słucha Bocianiego Gniazda.
   4. Masz rację, czas rozliczać z pracy naszych Radnych.
   5. Masz rację, Trzaskowski jak zwykle mówi jasno i na temat. Bo to cholernie mądry człowiek jest. Inna sprawa, że jest równie cyniczny i wyrachowany.

   Dziś pewien człowiek, który zna Trzaskowskiego już prawie 50 lat powiedział tak: MNIE W TRZASKOWSKIM NIE ZDZIWI NIC.

   Kiedy dzięki TVP 3 OLSZTYN zapoznałem się z propozycją Burmistrza Trzaskowskiego, aby Mieszkańcy Praslit usiłowali drogę Praslity – Łęgno robić w ramach funduszu Budżetu Obywatelskiego, zrozumiałem już, dlaczego ten pewien człowiek, który zna Trzaskowskiego już prawie 50 lat, powiedział to, co powiedział i dlaczego ze strony Trzaskowskiego spodziewa się dosłownie wszystkiego.

   Takiego braku złudzeń sobie i Państwu gorąco życzę.

   ——-
   https://twitter.com/AsystentSoltysa

 4. Po obejrzeniu sesji szukam i szukam informacji kto będzie ubezpieczał gminę . Ta Iwanek o tym mówi .Ktoś wie gdzie mogę znaleźć ogłoszenie o przetargu albo kto wygrał ??

 5. Gdyby BIP był prowadzony zgodnie z ustawą… nie byłoby problemu . Wszystko by można znaleźć . Odnośnie tego w/w ubezpieczenia . Po przeczytaniu komentarza zainteresowałem się tym tematem . Przed chwilą sprawdziłem dwa razy . Ostatnie informacje na temat ubezpieczenia i przetargu znaleźć można na ten temat to rok chyba 2014.

 6. Madzi, tej co jest wyniosła,
  w komunalnej robi siostra.
  Siostry facet na robocie,
  ten co pryska na paprocie,
  oprócz forda ma też brata,
  a ten wpisy se zamiata.
  Gdy na forum anonimków,
  ktoś wątpliwe wstawi zdanie,
  Madzia siostrze, siostra bratu
  a brat zmienia treść formatu.
  Wolność słowa? Oczywiście,
  ale na nas nic nie piszcie,
  bo my mądre mamy głowy
  my jesteśmy gminne sowy.

Napisz komentarz. Pamiętaj pisząc komentarz odpowiadasz za jego treść. Nikt nie jest anonimowy w internecie. Administrator zastrzega sobie możliwość usuwania lub edytowania komentarzy bez podania przyczyny. Prosimy o zachowanie kultury wpisów.

Dodaj swój komentarz.
Please enter your name here