Swobodna: rozpoczynamy działania „BEZPIECZNE FERIE 2018” !

16
Swobodna: rozpoczynamy działania „BEZPIECZNE FERIE 2018” ! Już jutro tzn. 10 stycznia 2018 nad Jeziorem Limajno w Swobodnie zostanie przeprowadzony pierwszy festyn edukacyjny z cyklu działań profilaktycznych pod nazwą „ Bezpieczne ferie 2018 ”. Przedstawiciele służb będą propagować bezpieczeństwo podczas rozpoczynających się 22 stycznia ferii zimowych w naszym województwie. Policjanci, strażacy i leśnicy apelują do dzieci, rodziców, opiekunów i innych osób, o zachowanie szczególnej ostrożności podczas zabaw na śniegu i lodzie.

 

Już jutro (10.01.2018r.), o godz. 10 00, nad jeziorem Limajno w Swobodnie (gmina Dobre Miasto), stratują działania profilaktyczne „Bezpieczne Ferie 2018”. Organizatorzy przygotowali dla uczestników moc atrakcji. Na plaży będzie można spotkać policjantów, strażaków, leśników oraz ratowników medycznych, od których dzieci będą mogły dowiedzieć się na czym polega praca w tych formacjach. Jednak najważniejszym tematem będzie bezpieczeństwo podczas zimowego wypoczynku.

Organizatorami akcji są Komenda Miejska Policji w Olsztynie, Wydział Zarządzania Kryzysowego Starostwa Powiatowego w Olsztynie, Komenda Miejska Państwowej Straży Pożarnej w Olsztynie, Regionalna Dyrekcja Lasów Państwowych w Olsztynie oraz Nadleśnictwa powiatu olsztyńskiego, tj. Olsztyn, Olsztynek, Wipsowo, Wichrowo, Jagiełek, Kudypy i Nowe Ramuki.
Poza oglądaniem specjalistycznych pokazów, dzieci będą mogły sprawdzić nabytą wiedzę w trakcie prowadzonych konkursów. Na terenie plaży będą rozstawione stoiska leśników i przygotowane przez nich materiały dotyczące bezpieczeństwa na terenach leśnych oraz ochrony środowiska i ekologii. Współorganizatorzy imprezy przygotowali dla najmłodszych gorącą herbatę oraz kiełbaskę.
Każdego roku inicjatywa Policji, Straży Pożarnej, Starostwa Olsztyńskiego, Regionalnej Dyrekcji Lasów Państwowych, przy dużym wsparciu logistycznym nadleśnictw oraz władz gmin powiatu olsztyńskiego przyciąga dużą rzeszę dzieci i młodzieży. Dzięki temu ta cykliczna impreza przerodziła się w kampanię na rzecz bezpieczeństwa.

Organizatorzy:
 Komenda Miejska Policji w Olsztynie
 Starostwo Powiatowe w Olsztynie
 Komenda Miejska Państwowej Straży Pożarnej w Olsztynie
 Regionalna Dyrekcja Lasów Państwowych w Olsztynie oraz Nadleśnictwa powiatu olsztyńskiego

Współorganizatorzy:
 Wojewódzka Stacja Pogotowia Ratunkowego w Olsztynie
 Centrum Powiadamiania Ratunkowego w Olsztynie
 gminy powiatu olsztyńskiego
 Zespół Szkół w Dobrym Mieście
 Zespół Szkół w Biskupcu

Terminarz festynów „Bezpieczne Ferie 2018”

1) Swobodno, gm. Dobre Miasto     10.01.2018 r. godz. 10:00
2) Tumiany, gm. Barczewo              12.01.2018 r. godz. 10:00
3) Jemiołowo, gm. Olsztynek           15.01.2018 r. godz. 10:00
4) Rukławki, gm. Biskupiec              18.01.2018 r. godz. 10:00

Zobacz wszystkie wydarzenia

16 KOMENTARZE

   • wolisz organizację takich pokazów przed feriami, czy po feriach?
    byłaś/eś na jakimkolwiek pokazie?
    a w tvreżimowej o/olsztyn relacja była i o dziwo, jezioro było zamarznięte – cud?

     • przeczytaj jeszcze raz, ale tak powoli informację, to dowiesz się dla kogo ta akcja była organizowana.
      zapewniam cię, że głowni odbiorcy tej akcji jeszcze dłuuugo nie będą pracować. a ty chyba wiesz już, jak bezpiecznie spędzić ferie i nie trzeba organizować pokazów po godzinach pracy, tak o 16, 17, 18 godzinie, gdy już ciemno, mroczno i nic na jeziorze nie widać 🙂

     • Ja z kolei zapytam nie o godzinę, lecz o dzień. Skoro wiesz, że ,,główni odbiorcy tej akcji jeszcze dłuuugo nie będą pracować”, to może wiesz, dlaczego przy okazji wykluczono innych odbiorców tej akcji? Tych, którzy pracują, płacą podatki, utrzymują burmistrza, całą jego świtę i resztę jego żyjących z publicznej kasy akolitów?
      Dlaczego akcja nie odbyła się w sobotę lub niedzielę?

     • No pięknie, pięknie. Dziękuję za link do filmiku. Ale nie rób z ludzi analfabetów. 😉 Nie każdy musiał oglądać informacje z TVP Olsztyn. Nie każdy zapoznawał się z programem akcji przed jej realizacją. 😎
      Tu w artykule Redakcji napisano do kogo akcja jest skierowana… Wymienieni są też RODZICE. Dlatego były te uwagi odnośnie terminu tej imprezy. Ale Ty chyba to dobrze wiesz… 😄

  • Odpowiedź wyżej. Żeby „rozwiało”, musi być uczciwie, a nie narzucana propaganda. Nie oglądaj tyle tej reżimowej, bo sam/ sama lekko manipulujesz. 😊

Napisz komentarz. Pamiętaj pisząc komentarz odpowiadasz za jego treść. Nikt nie jest anonimowy w internecie. Administrator zastrzega sobie możliwość usuwania lub edytowania komentarzy bez podania przyczyny. Prosimy o zachowanie kultury wpisów.

Dodaj swój komentarz.
Please enter your name here