LI-a sesja Rady Miejskiej w Dobrym Mieście 28-12-2017

34
LI-a sesja Rady Miejskiej w Dobrym Mieście odbyła się  28 grudnia 2017 r., tj. czwartek o godz. 9.00 w sali spotkań Centrum Kulturalno – Bibliotecznym w Dobrym Mieście, przy ul. Górnej 1A.

 

               

Porządek obrad:

1.Otwarcie i stwierdzenie prawomocności obrad.
2.Przedstawienie porządku obrad oraz wprowadzenie ewentualnych zmian do porządku obrad.
3.Przyjęcie protokołów z dwóch ostatnich sesji.
4.Informacja o pracy Burmistrza między sesjami.
5.Interpelacje i zapytania.
6.Podjęcie uchwały w sprawie zwolnienia z podatku od nieruchomości,   w ramach pomocy de minimis.
7.Podjęcie uchwały w sprawie uchylenia Uchwały Nr XLVIII/298/2017 Rady Miejskiej w Dobrym Mieście z dnia 25 października 2017 r.  w sprawie zmiany Uchwały Nr XVI/112/2011 Rady Miejskiej w Dobrym Mieście z dnia 17 listopada 2011 r. w sprawie zwolnień od podatku od nieruchomości.
8.Podjęcie uchwały w sprawie zmiany w uchwale w sprawie ustalenia wykazu budynków pozostających w 100% własnością Gminy Dobre Miasto, w których nie prowadzi się sprzedaży lokali.
9.Podjęcie uchwały w sprawie rozpatrzenia skargi na działalność Burmistrza Dobrego Miasta.
10.Podjęcie uchwały w sprawie uchwalenia ramowego planu pracy Rady Miejskiej w Dobrym Mieście na rok 2018.
11.Podjęcie uchwały w sprawie zatwierdzenia planu pracy Komisji Rewizyjnej Rady Miejskiej w Dobrym Mieście na rok 2018.
12.Wolne wnioski.
13.Zamknięcie obrad.

Zobacz wszystkie wydarzenia

34 KOMENTARZE

 1. według mnie ten który skarżył miał rację ponieważ prawo jest prawem i nie można sobie postępować według własnego widzi mi się tylko dlatego, że jest się burmistrzem
  nie sądzę żeby to się tak szybko urwało na sesji
  ludzie będą dociekać sprawiedliwości

  • A co?? Była nadzieja, że się nieco opamięta… Hahaha hahaha hahaha!! A tu zatkało kakało!! Widać, że nawet Fama ma swojej Gołębicy dość.

  • Klu jest takie, że o ile Gołębica może nie umieć czytać ze zrozumieniem, o tyle nauczyciel (który ma ambicję być burmistrzem) kompromituje się na całej linii.
   Jarek Kowalski nie rozumie, że aby burmistrz ocenił, czy to jego kompetencje, musi zapoznać się z problemem. Pismo do dyrektora mijało się z celem. Sprawa przecież dotyczyła m.in. dyrektora.
   Burmistrz nie złamał prawa.

   • Nie przekłamuj faktów manipulując. Złamał i to ostro. Haha ale się do tego nigdy w życiu nie przyzna rzecz jasna z najjaśniejszych.

  • Gołębica odleciała… Miszczyni. Poza niewiedzą brak u niej samokrytyki i wstydu. Jak już nie wie co powiedzieć to burczy „yyyyyyyyyyyyy…” Nie masz nic do powiedzenia to wyłącz ten mikrofon laluniu i nie trać cennego czasu pozostałych uczestników sesji.

 2. Czemu Ośrodek Pomocy Społecznej przeniesiono (tymczasowo) w tak odległe miejsce ? Dla osób (niepełnosprawnych, matek z kilkorgiem dzieci, starszych ….) z Grudziądzkiej czy Dolnego Przysiółka, albo inaczej, z jednego końca miasta na drugi koniec miasta jest to droga pełna „cierni”. Szkoda, że tak po macoszemu myśli się o klientach tego Ośrodka….. zresztą nie pierwszy raz!

  • Co zrobił tym razem ten podły kanibal Trzaskowski co to za wszystko winę ponosi? Czy on odpowiada za to że radna nie widzi różnicy pomiędzy od maja do września a od września do maja?

  • Może rozwali? Tu jest właśnie pies pogrzebany. Gdyby było pewne, że Kowal rozwali te układy, sam bym na niego głosował i bym namawiał wszystkich, żeby na niego głosowali. Ale nie rozwali.
   Co Kowal zdziałał z ZBK. Nic.
   Co Kowal zdziałał z pomostami? Nic.
   Co Kowal zdziałał z wszystkim innym? Nic.

    • Do: Kowal robi bez chwalenia się
     Hahaha!
     Hahaha!
     Hahaha!
     Rozśmieszyłeś mnie do łez. Kojarzysz może taką książkę, w której był niejaki Papkin?
     Kowal to wypisz-wymaluj Papkin.

     • Ale zostawmy Kowala i jego skomplikowaną i skromną Hahaha osobowość.
      Zmiany są potrzebne. Harań przez Trzaskowskiemu przegra. Jej zostawiam analizę, czy poniesie karę bez własnej winy.
      Sprawa teraz znacznie ważniejsza,. Mianowicie, kto jest alternatywą dla Kowala-Papkina?
      Na szczęście jakiś czas temu ktoś napisał, że startuje Pan Krzysztof Strękowski. To jest dobra wiadomość

    • Kowal taki jest, że się nie chwali jak inni.
     Zrobił kupę dobrych rzeczy dla Gminy, z mocnym akcentem na słowo „kupa”.

 3. Ktoś tu nie może spać tylko po nocach jątrzy internet. Dajcie ludzie spokój czy ty wygrasz czy ona a może kto inny to się okaże za 11 miesięcy.

  • Jeździ kowal po nocy. Mówi że jeździ o 1. Mówi że jeździ o 2. Lampy sprawdza. Patrzy kto chodzi do Kunika.
   A teraz jeszcze internet atakuje. Melisa nie pomaga. Może waleriana albo coś mocniejszego?
   Trzeba poprosić w aptece. 🤕

   • Do Kunika w środku nocy pewnie walą tłumy 🙂 Sfrustrowany Jarek cierpi na bezsenność i rządzę władzy. Władzy, której mam nadzieję NIGDY nie zdobędzie. Medykamentów w aptece całe półki, żaden nie pomaga? Nawet te na receptę?

 4. Wspieraj polskie firmy!!!

  Tylko polskie firmy naprawdę dbają o to aby podatki zasilały Budżet naszego kraju!!!

  Tylko nasze rodzime przedsiębiorstwa naprawdę szanują swoich pracowników!!!

  Jak zabraknie Ci na sylwestrową prywatkę pasztetu na kanapki to u nas go zakupisz nawet tuż przed godziną 20!!!!!!!!!!!!!!!!!!

  BRAWOOOOOO!!!!!!!!!!!
  TAK SIĘ SZANUJE PRACOWNIKÓW POLSKICH SKLEPÓW!!!!!!!!!!!!!!
  NIE BĘDZIE NAM TU JAKIŚ ŻABOJAD CZY INNY PORTUGAL UPIERDACZAŁ SPRZEDAWCÓW – JAK UPIERDACZAĆ TO MY A NIE inne obce owady !!!

  Radny lustrator o 19.30 to pewnie już co innego miał do roboty niż gospodarski objazd królestwa.

 5. Pewnie Papkinem to pan Strękowski w tej gminie to nie chciałby być. Wiem o tym, że nie jest „skorumpowany” że jest w ‚kręgach elit dobromiejskich” nie mile widzianą osobą! A przez co? Nie lubi dulszczyzny dobromiejskiej. Robi swoje i Nie jest w układach i układzikach burmistrzowsko-prezesowskich w DM. I też uważam, że to jest dobry kandydat na burmistrza. Przy tym też jest wykształconym gościem

  • Mój krótki kontakt z Panem Krzysztofem Strękowskim to dosłownie trzy razy. Nie mogę powiedzieć, że go znam dobrze. Ale te trzy razy wystarczyły, by wyczuć człowieka. Pan Krzysztof Strękowski to mądry i uczciwy człowiek. Mamy wybór Harań-Kowalski. Jeśli Pan Krzysztof Strękowski będzie kandydatem na burmistrza, może być jakaś sensowna alternatywa dla dotychczasowego wyboru pomiędzy dżumą a cholerą. Prawdziwa nadzieja dla Dobrego Miasta. Nadzieja na lepsze.

   • Trzeba mieć nadzieję, że może być lepiej. Uważam to za rozsądną kandydaturę i oby Pan Strękowski Krzysztof zdecydował się kandydować na burmistrza! Już ma mój głos. Też słyszałem, że to facet dobrze wykształcony.

 6. Jak to możliwe, że od maja do września kamieniczki otwarte są od godziny 10.00 do 18.00 a w drugą stronę, tj. od września do maja to jest już inaczej – to nonsens!!!

  Przecież nawet dziecko wie, że gdy będąc we wrześniu zaczniemy się cofać poprzez sierpień do maja to godziny otwarcia się nie zmienią.

  Przykład 1:
  Auto wyjeżdża z miejscowości Maj do miejscowości Wszesień o godzinie 11.00.
  Na pokonanie całego dystansu potrzebuje 2 godzin.
  O której godzinie pokona połowę drogi dzielącej obie miejscowości w drodze powrotnej?

  Odpowiedź:
  NIE O 12.00!!! Auto pokona połowę drogi o godzinie 10.00 bo o 13.00 zaczynają się korki 🙂

  I właśnie w ten prosty sposób można wytłumaczyć różnice w godzinach otwarcia skansenu!

  „Niezłe wychodzą jaja, gdy głowa ciągle z maja”

   • Kopernik podobno mieszkał na Przysiółku, choć trudno znaleźć gościa, który znał jego osobiście. Było to pewnie jeszcze przed wybraniem do Rady Miasta Jarka Borowika.
    Jarek może nie dał rady wstrzymać słońca, ale gdy w lato słońce świeci, on osobiście powoduje, że polewaczki zraszają wysuszone słońcem powietrze wdychane przez jego sąsiadów.

    „Irza swoje wie” – hm ??
    Jak tu się do tego odnieść aby nie podpaść?
    Morze Irza wie swoje i nie chce nikomu zdradzić co wie, w myśl „wiedza to kapitał”?
    Znane są przypadki, że ktoś celowo „wpuszcza w maliny” innych udając „ptaka”, po to aby uśpić przeciwnika czujność.
    Jest też jakieś minimalne prawdopodobieństwo, że Irza posiada wiedzę okrutną, tfu wróć,(przepraszam za przejęzyczenie) WIEDZĘ ABSOLUTNĄ. Absolutnie nie wie co się wokół dzieje.

Napisz komentarz. Pamiętaj pisząc komentarz odpowiadasz za jego treść. Nikt nie jest anonimowy w internecie. Administrator zastrzega sobie możliwość usuwania lub edytowania komentarzy bez podania przyczyny. Prosimy o zachowanie kultury wpisów.

Dodaj swój komentarz.
Please enter your name here