Zadymienie mieszkania w miejscowości Knopin.

17
 

 

W dniu 22.10.2017 na skutek prawdopodobnie niesprawnej instalacji wentylacyjnej i nieszczelności przewodu kominowego odprowadzającego spaliny od pieca centralnego ogrzewania doszło do zadymienia mieszkania w miejscowości Knopin. W działaniach ratowniczych brał udział jeden zastęp GBA 3/16 z dobromiejskiej OSP.

Źródło: OSP Dobre Miasto

17 KOMENTARZE

 1. ludzie ogarnijcie sie co roku to samo ,sprawdzajcie instalacje kominowa i wentylacyjna ! czy musi dojsć do tragedii zeby doszło to do waszych móżdzkow ??!!! ŻYCIE LUDZKIE JEST BEZCENNE !!

 2. Zgodnie z art. 62 ust. 1 pkt 1 lit. c ustawy z dnia 7 lipca 1994 r. – Prawo budowlane – dalej pr. bud., obiekty budowlane powinny być w czasie ich użytkowania poddawane przez właściciela lub zarządcę kontroli okresowej, co najmniej raz w roku, polegającej na sprawdzeniu stanu technicznego instalacji gazowych oraz przewodów kominowych (dymowych, spalinowych i wentylacyjnych). Zgodnie z ust. 6 przywołanego przepisu, kontrolę stanu technicznego przewodów kominowych, o której mowa w ust. 1 pkt 1 lit. c, powinny przeprowadzać osoby posiadające kwalifikacje mistrza w rzemiośle kominiarskim – w odniesieniu do przewodów dymowych oraz grawitacyjnych przewodów spalinowych i wentylacyjnych (pkt 1) lub osoby posiadające uprawnienia budowlane odpowiedniej specjalności – w odniesieniu do przewodów kominowych, o których mowa w pkt 1, oraz do kominów przemysłowych, kominów wolno stojących oraz kominów lub przewodów kominowych, w których ciąg kominowy jest wymuszony pracą urządzeń mechanicznych (pkt 2). Dopiero jeśli kontrola wykaże konieczność wyczyszczenia przewodów, należy podjąć tę czynność.
  Dodatkowo, zgodnie z § 34 ust. 1 rozporządzenia Ministra Spraw Wewnętrznych i Administracji z dnia 7 czerwca 2010 r. w sprawie ochrony przeciwpożarowej budynków, innych obiektów budowlanych i terenów, w obiektach lub ich częściach, w których odbywa się proces spalania paliwa stałego, ciekłego lub gazowego, usuwa się zanieczyszczenia z przewodów dymowych i spalinowych w okresach ich użytkowania:
  1. od palenisk zakładów zbiorowego żywienia i usług gastronomicznych – co najmniej raz w miesiącu, jeżeli przepisy miejscowe nie stanowią inaczej ;
  2. od palenisk opalanych paliwem stałym niewymienionych w pkt 1 – co najmniej raz na 3 miesiące ;
  3. od palenisk opalanych paliwem płynnym i gazowym niewymienionych w pkt 1 – co najmniej raz na 6 miesięcy.
  Wobec tak precyzyjnych przepisów, mieszkaniec który wezwał straż pożarną do zadymionego mieszkania, jeśli nie spełniał warunków j.w. powinien zapłacić za interwencję strażaków i dodatkowo powinien też zostać ukarany za niezasadne wezwanie straży.

  • Jeśli jesteś tak szczegółowy, to podaj proszę również przepis, na podstawie którego, w tym konkretnym przypadku i w jemu podobnych „powinien zapłacić za interwencję strażaków i dodatkowo powinien też zostać ukarany za niezasadne wezwanie straży”.
   Zapewniam, że w całej Polsce ucieszą się, gdy ktoś im tak ładnie na tacy wyłuszczy podstawę do ukarania wzywającego do zadymienia 🙂

   • Podałem podstawę prawną, czyli Prawo które obowiązuje w RP i każdy, bez wyjątku musi je przestrzegać. Prawda!? Jeśli ktoś łamie ustanowione prawo to podlega karze za jego nieprzestrzeganie (czyt. łamanie prawa). Tak? A jak jest w Naszej RP? Otóż gdy osoba starsza przejdzie przez jezdnię w miejscu do tego niewyznaczonym, młody będzie pił piwko na ławeczce w parku, kierowca za niestosowanie się do znaków, itd., to wówczas ONI łamią też prawo!! Mało tego są też karani!! I sam widzisz na przykładzie zadymionego mieszkania, że w dzisiejszej RP są lepsi i gorsi, lepszego i gorszego sortu. Ja osobiście na tym zakończę Naszą dyskusję i więcej, mimo jakiejkolwiek „prowokacji będę w tym temacie milczał.

  • strażak zawodowy – tyle kopiuj-wklej a wszystko sprowadza sie do tego ze RAZ W ROKU NALEZY CZYŚCIC PRZEWODY KOMINOWE no ale urzedasy chca byc madrzejsi wiec nawymyslaja po 100 stron przepisów a wystarczy jedno zdanie !! . no dobra podstawa prawna swoje a ŻYCIE pisze swoje scenariusze i zapewniam że NIKT NIE BEDZIE SIE ZASTANAWIAŁ W SYTUACJI ZAGROŻENIA CZY JEST ZASADNE WZYWANIE STRAŻY CZY NIE ,czy to jest tylko zatkany komin czy moze poczatek czegoś poważniejszego , a gdyby to była powazna sprawa i narobilo by sie biedy to byscie hejtowali dlaczego straż nie zostaa wezwana .

 3. Na cmentarzu pojawił się nowy gatunek hieny cmentarnej. Wszystkim próbuje podać łapę i ślini się do każdego. W zasadzie nieszkodliwy gatunek ale u wielu budzi odruch wymiotny.

  • Każdy kandydat ma swoją taktykę na zostanie burmistrzem. Każdy wyborca ma swoją tolerancję. Jednych razi to, innych co innego. Niektórych razi ,,podawanie łapy i ślinienie się do każdego” na cmentarzu. Innych razi fotografowanie się z byle kim. Jeszcze innych razi fałszywa pobożność. A są i tacy, którzy mają ,,odruch wymiotny” na afiszowanie się z kochanką.
   Problemem jest raczej nie to, co u kogo budzi odrazę, ale to, który kandydat zasługuje, by być burmistrzem…

   • Podawanie łapy i ślinienie się do każdego, oznacza, że pies jest zdrowy i pogodnie nastawiony do ludzi. Machanie ogonem dodatkowo podkreśla pozytywne nastawienie zwierzaka do zbliżającej się osoby. Nie bójmy się zwierząt, które w taki sposób reagują na widok ludzi. Inna sprawa gdy, na podobieństwo psa zachowuje się homo sapiens. W tym przypadku należy podjąć wszelkie środki ostrożności. Homo sapiens bardzo często upodabnia się do zwierząt, gdy chce osiągnąć jakąś korzyść, której nie ma szans osiągnąć „idąc na człowieka”. Najczęściej stosowane projekty to:
    – „projekt na świnię”,
    – „projekt na lisa”
    – „projekt na psa”.

    • Jak czytam co piszesz to odruch wymiotny idzie w twoja strony i zwierzeciem zadnym nie jestem, jestes chamem dziadu i zwyczajnie zazdrosna hiena!

     • Dobrze, że odruch wymiotny nie idzie w twoją stronę, bo byś się udusił 🙂 Co do tego, kto tu jest chamem, to warto przeczytać powyższe wpisy i swój 🙂

   • Są na tym świecie ludzie, biedni ludzie, których największym marzeniem jest mieć zdjęcie z Kimem. Prawdziwy Kim na zdjęciu to coś! Cholera wie co, ale niewątpliwie jest to poważne przeżycie lub ewentualnie wprost przeciwnie.
    Inni na pamiątkę pobytu w górach, na Gubałówce robią sobie selfiaka z misiem. Miś jak wróci do domu to robi sobie także zdjęcie futra i dzięki temu czuje się lepiej niż ten, który dziwnie się uśmiechnął na zdjęciu z Kimem.
    U nas w przypływie niełatwo powiedzieć czego, można strzelić fotę z prawdziwym Byle Kim-em. Nawet najgłupsza mina uwieczniona na zdjęciu z Byle Kim-em nie stanowi zagrożenia dla modela. Fotę można wsadzić w gablotę a później ją z tej gabloty przetransportować w asyście niszczarki do pojemnika na odpady segregowane. Pozostanie jednak ona w pamięci, w pamięci wszystkich tych, którzy przecierali ze zdziwienia swoje oczy, gdy to ujrzeli.
    Nopoco, nopoco, nopoco to komu to coś?

Napisz komentarz. Pamiętaj pisząc komentarz odpowiadasz za jego treść. Nikt nie jest anonimowy w internecie. Administrator zastrzega sobie możliwość usuwania lub edytowania komentarzy bez podania przyczyny. Prosimy o zachowanie kultury wpisów.

Dodaj swój komentarz.
Please enter your name here