15-latek uciekł z „poprawczaka” i napadł nastolatka w Dobrym Mieście.

6
Zdjęcie jet tylko ilustracją do artykułu.
Do Komisariatu Policji w Dobrym Mieście został doprowadzony 15-latek, który pobił i okradł o rok młodszego chłopca. Na szczęście poszkodowany nie odniósł poważniejszych obrażeń. Jak się okazało, nastolatek był poszukiwany, ponieważ uciekł z młodzieżowego ośrodka wychowawczego. Teraz o jego dalszym losie zadecyduje sąd rodzinny i nieletnich.
Do zdarzenia doszło na jednej z ulic Dobrego Miasta. Wówczas 15-latek pobił, a następnie zabrał poszkodowanemu saszetkę, w której był portfel z pieniędzmi, kartą bankomatową i dokumentami. Nastolatek swojej ofierze zabrał również telefon komórkowy oraz zegarek. Poszukiwania sprawcy rozboju na własną rękę rozpoczął ojciec wraz z poszkodowanym 14-latkiem. Już po kilku godzinach udało im się znaleźć i przekazać w ręce policji chłopca odpowiedzialnego za pobicie i kradzież.

Podczas sprawdzenia 15-latka w policyjnych systemach okazało się, że chłopiec był poszukiwany, ponieważ uciekł z młodzieżowego ośrodka wychowawczego, w którym powinien przebywać. Policjanci zawieźli i osadzili nieletniego sprawcę rozboju w policyjnej izbie dziecka. Za rozbój chłopiec odpowie przed sądem rodzinnym i nieletnich, który zdecyduje o jego dalszym losie.

Źródło: KMP Olsztyn rp/in

6 KOMENTARZE

  1. Brawa dla taty który zadziałał bardzo konkretnie nie czekając na reakcję policji i sam załatwił sprawę na 6.

  2. Brawo dla ojca .Nasz policja robi wszystko z opóźnieniem. Trzeba brać sprawy w swoje ręce. Jeżeli to był małolat to i wina rodziców po co dawać kartę bankomatową dla dzieciaka żeby szpan robił.

Napisz komentarz. Pamiętaj pisząc komentarz odpowiadasz za jego treść. Nikt nie jest anonimowy w internecie. Administrator zastrzega sobie możliwość usuwania lub edytowania komentarzy bez podania przyczyny. Prosimy o zachowanie kultury wpisów.

Dodaj swój komentarz.
Please enter your name here