W Świątkach otwarto Punkt Przyjęć Dzielnicowych Komisariatu Policji w Dobrym Mieście

12
dav
W dniu 28 września 2017 roku dzięki uprzejmości Wójta Gminy Świątki Pana Sławomira Kowalczyka ruszył stały punkt przyjęć dzielnicowych. W ubiegły czwartek, podczas sesji Rady Gminy odbyło się uroczyste przekazanie pomieszczenia w którym dzielnicowi będą mogli przyjmować interesantów z gminy Świątki.
Policjant pierwszego kontaktu poszukiwany. O tym jak wielkie znaczenie ma szybkie dotarcie do każdego mieszkańca wiedzą zapewne włodarze gminy Świątki. Dzięki porozumieniu Wójta Gminy Świątki Pana Sławomira Kowalczyka i Komendanta Miejskiego Policji w Olsztynie Pana insp. Piotra Zabuskiego stało się realne, że dzielnicowi będą mogli przyjąć i załatwić najpilniejsze sprawy mieszkańców Gminy Świątki.
W ubiegły czwartek policjanci pierwszego kontaktu otrzymali w pełni wyposażone nowe pomieszczenie znajdujące się na terenie Urzędu Gminy w Świątkach.

 

Podczas sesji Rady Gminy odbyło się uroczyste przekazanie nowo wyremontowanego pomieszczenia dzielnicowym. Wójt Gminy Sławomir Kowalczyk wręczył Komendantowi Miejskiemu Policji insp. Piotrowi Zabuskiemu klucze do punktu przyjęć dzielnicowych. W przekazaniu wzięli udział także: podkom. Barbara Krzyżewska – Komendant Komisariatu Policji w Dobrym Mieście, asp. Jerzy Plakwicz, st. sierż. Kamil Kania – dzielnicowi z rejonu gm. Świątki, mł. asp. Rafał Prokopczyk – oficer prasowy Komendanta Miejskiego Policji, oraz kapelan Komendy Miejskiej Policji w Olsztynie ks. Arkadiusz Suchowiecki.

W przekazanym pomieszczeniu biurowym będzie się mieścił Punkt Przyjęć Dzielnicowych Komisariatu Policji w Dobrym Mieście KMP w Olsztynie. Dzielnicowi będą pełnić dyżury w poniedziałki od 11:00 do 14:00 i środy od 15:00 do 18:00. Policjanci serdecznie zapraszają osoby, które potrzebują porady dzielnicowego jak również zachęcają do skorzystania z aplikacji internetowej „Moja Komenda”, która pozwoli na skontaktowanie się z dzielnicowymi innych gmin.

RP

Źródło: KMP Olsztyn

12 KOMENTARZE

 1. A mnie to wcale nie przeszkadza, że punkt przyjęć dzielnicowych wyświęcił kapelan. A co w tym dziwnego? Ważnym jest, że taki punkt powstał. I szkoda tylko, że takiego punkt spotkań z dzielnicowymi DM nie ma.

   • Dzielnicowy nie może pracować w miejscu, w którym grasują demony, gdyż podejrzane gagatki, które będą sprowadzane na posterunek, mogą wejść z nimi w komitywę!
    Jak wiadomo od wieków, demony kochają świecidełka a w szczególności błyszczące monety. Brzdęk monet osłupia je i idą za nimi jak w hipnotycznym transie.
    Zaprasza się do takiego obiektu z demonami kapelana. Kapelan czyni swoją powinność, za którą otrzymuje sowitą zapłatę. Demony czując grosza wpadają w pułapkę chciwości i idą za kapelanem aż do jego domu. Kapelan nieświadomie zabiera je ze sobą i żyją już dalej razem ze sobą za pan brat.
    Oczywiście zdarzają się także takie sytuacje, w których ksiądz odmówi zapłaty,
    twierdząc, że nie o takie dobra doczesne tutaj chodzi. Demony nie lubią takich sytuacji!

    Chcesz z demonem grać w makao,
    daj dla księdza grosza mało!
    Lecz gdy w karty nie grasz wcale,
    a roboty masz bez liku,
    sypnij wtedy swych srebrników.

 2. Ale ma ładny szalik .
  Co to jest ?Co książę tam robi ? Do czego w pracy dla Policji potrzebny jest ksiądz? Paranoja jakaś . Pomijam to ile w kopercie dostał.

 3. Ksiądz powinien być u mnie w domu przed każdym posiłkiem na modlitwę .
  Jednak nie dałbym rady opłacić księcia i watykan

 4. Proponuje aby każdego delikwenta na Policji przyjmował księcio a potem policjant. Jeżeli gość narozrabiał a wyraził skuchę po spowiedzi wypuścić gościa .

 5. Aby w POLSCE było NORMALNIE, trzeba co najmniej:

  1. Wypowiedzieć konkordat
  2. Przywrócić przedwojenną procedurę wedle której Watykan zanim mianował biskupa musiał uzyskać zgodę na daną kandydaturę od władz Rzeczypospolitej a kandydat na biskupa musiał składać publiczne ślubowanie na wierność RP.
  3. Wyprowadzić ze wszystkich struktur Państwa funkcjonariuszy obcego państwa – Watykanu czyli:
  A. Zlikwidować etaty kapelanów
  B. Zlikwidować etaty katechetów a tym samym Wyprowadzić religię ze szkół
  4. Usunąć z rządu wszystkich członków OPUS DEI i jakiegokolwiek zakonu. Członkowie OPUS DEI ślubowali wierność swej zwierzchności z Watykanu i priorytet religii nad racja stanu Państwa Polskiego i dlatego nie powinni mieć możliwości wpływu na polską politykę. Zakonnicy na stanowiskach rządowych (taki typowy polish joke) tez wiadomo kogo reprezentują.
  5. Opodatkować kler i wprowadzić obowiązek posiadania kas fiskalnych
  6. Znacjonalizować majątek zagrabiony przez kler po roku 1989
  7. Usunąć z urzędów i szkół wszelkie symbole religijne
  8. Uroczystości państwowe organizować wyłącznie w charakterze świeckim
  9. Postawić przed sąd wszystkich pedofilów w sutannach jak również za poplecznictwo ochraniających ich biskupów.
  10. Wstrzymać dofinansowywanie „dzieł” KRK z kasy państwa !
  11. Ścigać z urzędu za wywoływanie presji w celu wymuszenia uczestnictwa w praktykach religijnych przez nauczycieli, dowódców i innych osób przełożonych
  12. Zlikwidować przepisy o wartościach chrześcijańskich w radiu i telewizji
  13. Nakazać przestrzegania norm hałasu, niezależnie od wyznania – dzwonić albo wrzeszczeć przez megafon na procesjach na terenach przemysłowych lub w zamkniętych pomieszczeniach
  14. Nakazać organizacjom religijnym przestrzegania przepisów o ochronie danych osobowych wobec osób, które z nich wystąpiły na zasadach przewidzianych w prawie cywilnym

  Kościuszko miał rację pisząc w swoim memoriale – „Kościół winien być oddzielony od państwa, nie wolno mu zajmować się kształceniem młodzieży. Naród powinien być panem własnego losu i jego prawa powinny być nadrzędne wobec praw kościoła. Żadna religia nie może im przeczyć odwołując się do prawa boskiego, przeciwnie, każda religia powinna być posłuszna prawom ustanowionym przez naród”
  (znalezione w sieci)

  P.S.
  J.PIŁSUDSKI POWIEDZIŁ: „NAJWIĘKSZYM WROGIEM POLSKI W PRZYSZŁOŚCI BĘDZIE KOŚCIÓŁ”

  Mysle, że nie chodzi o wystepowanie przeciwko KK, a o porządek prawny i sprawiedliwość społeczna
  Pieniadze wydawane z budżetu na kościół nalezy przeznaczyć np. na zasiłek 500+ na każde dziecko, poprawę sytuacji emerytow i rencistów, dofinansowanie służby zdrowia,, lub ine wydatki, aby Polakom żyło się lepiej, aby nie zarabiali 3-4 razy mniej niż mieszkańcy zamoznych państw Europy, a polscy emeryci i renciści nie żyli na skraju ubóstwa ?
  Chodzi o to, żeby nie było takich patologii, jak np. wypłacanie z naszych podatków, w tym podatków płaconych przez emerytów, pensji dziesiątkom tysięcy katechetow i kapelanow, czy emerytur jak np. generałowi dywizji, biskupowi, kapelanowi Glodzowi w wysokości ponad 12 tys. zł !!!!!!!!
  Przedstawiciele KK powinni płacić bezwzględnie podatki, tak jak wszyscy Polacy, a na jego utrzymanie powinni płacić składki tylko jego członkowie, a nie jak dotychczas wszyscy Polacy!

  • Aby w Polsce było normalnie… jak ci tak żle w PL jedż do francji szwecji,czy niemiec nikt na siłe cie nie trzyma tym bardziej że jestes ateistą .

Napisz komentarz. Pamiętaj pisząc komentarz odpowiadasz za jego treść. Nikt nie jest anonimowy w internecie. Administrator zastrzega sobie możliwość usuwania lub edytowania komentarzy bez podania przyczyny. Prosimy o zachowanie kultury wpisów.

Dodaj swój komentarz.
Please enter your name here