Od dzisiaj szpital w Dobrym Mieście będzie udzielać świadczeń z zakresu nocnej i świątecznej opieki zdrowotnej.

0
Od 1 października Zespół Zakładów Opieki Zdrowotnej w Dobrym Mieście ul. Grunwaldzka 10B tel. 89 616 82 59 będzie udzielać świadczeń z zakresu nocnej i świątecznej opieki zdrowotnej. 

Czym jest nocna i świąteczna opieka zdrowotna?

Nocna i świąteczna opieka zdrowotna to świadczenia w zakresie podstawowej opieki zdrowotnej udzielane od poniedziałku do piątku w godzinach od 18.00 do 8.00 dnia następnego oraz całodobowo w dni ustawowo wolne od pracy. W razie nagłego zachorowania lub nagłego pogorszenia stanu zdrowia pacjent może udać się po pomoc do dowolnego punktu nocnej i świątecznej opieki zdrowotnej, niezależnie od tego, gdzie mieszka, i do którego lekarza/pielęgniarki podstawowej opieki zdrowotnej (POZ) złożył swoją deklarację. Dyżurujący lekarz udziela porad w warunkach ambulatoryjnych, w domu pacjenta (w przypadkach medycznie uzasadnionych), telefonicznie.

Z pomocy lekarza i pielęgniarki w nocy, w dni wolne i w święta można skorzystać w razie: nagłego zachorowania; nagłego pogorszenia stanu zdrowia, gdy nie ma objawów sugerujących bezpośrednie zagrożenie życia lub istotny uszczerbek zdrowia, a zastosowane środki domowe lub leki dostępne bez recepty nie przyniosły spodziewanej poprawy; gdy zachodzi obawa, że oczekiwanie na otwarcie przychodni może znacząco niekorzystnie wpłynąć na stan zdrowia.

Nocna i świąteczna opieka zdrowotna  Kiedy korzystać z nocnej opieki zdrowotnej
Pozostałe podmioty lecznicze na terenie powiatu i Olsztyna, udzielające świadczeń nocnej i świątecznej opieki medycznej:
– Szpital Powiatowy im. Jana Mikulicza w Biskupcu (Biskupiec, ul. Armii Krajowej 8, tel. 89 715 63 09)
– Gminne Centrum Zdrowia Zespół Publicznych Zakładów Opieki Zdrowotnej w Olsztynku (Olsztynek, ul. Chopina 11, tel. 89 522 02 50, 89 519 26 83 w. 250, 512 735 501)
– Miejski Szpital Zespolony w Olsztynie – porady lekarza POZ dla osób dorosłych (Olsztyn, ul. Niepodległości 44, tel. 89 532 63 40)
– Wojewódzki Szpital Specjalistyczny w Olsztynie – porady lekarza POZ dla osób dorosłych (Olsztyn, ul. Żołnierska 18, tel. 89 67 09 125)
– Niepubliczny Zakład Opieki Zdrowotnej „MALARKIEWICZ I SPÓŁKA” Spółka Jawna – porady lekarza POZ, ze szczególnym uwzględnieniem opieki lekarskiej nad kobietami w ciąży (Olsztyn, ul. Jagiellońska 78 A, tel. 89 535 73 03)
– Wojewódzki Specjalistyczny Szpital Dziecięcy im. prof. dr Stanisława Popowskiego w Olsztynie – porady lekarza POZ ze szczególnym uwzględnieniem opieki lekarskiej nad dziećmi (Olsztyn, ul. Żołnierska 18 A, tel. 89 539 33 99)

(na podstawie www W-M Oddziału NFZ)

Napisz komentarz. Pamiętaj pisząc komentarz odpowiadasz za jego treść. Nikt nie jest anonimowy w internecie. Administrator zastrzega sobie możliwość usuwania lub edytowania komentarzy bez podania przyczyny. Prosimy o zachowanie kultury wpisów.

Dodaj swój komentarz.
Please enter your name here