Jeszcze przed wakacjami będzie nowa plażą nad jeziorem Limajno. Wykonawca ZGK Dobre Miasto.

51
W dniu 29 września br. w Urzędzie Miejskim w Dobrym Mieście odbyło się podpisanie umowy na zagospodarowanie kąpieliska miejskiego wraz z publicznymi terenami sportowo-rekreacyjnymi nadbrzeża jeziora Limajno w miejscowości Swobodna, Gmina Dobre Miasto.

Inwestycja jest współfinansowana w ramach Regionalnego Programu Operacyjnego Warmia i Mazury 2014-2020.
Wykonawcą robót budowlanych będzie Zakład Gospodarki Komunalnej Sp. z o.o. w Dobrym Mieście.
Termin zakończenia planowany jest na 29 czerwca 2018 r.
Koszt projektu wynosi 2 167 854,13 zł., w tym wartość dofinansowania 1 751 526,75 zł.

Tu można zobaczyć Projekt plaży

Do przetargu przystąpiły trzy firmy. Najkorzystniejsza oferta została złożona przez:
Zakład Gospodarki Komunalnej Sp. z o.o. 11-040 Dobre Miasto ul. Olsztyńska 19 W/w Wykonawca spełnił warunki udziału w postępowaniu oraz wykazał brak podstaw do wykluczenia z postępowania, zaś jego oferta nie podlega odrzuceniu. Oferta Wykonawcy została uznana za najkorzystniejszą, ponieważ w wyniku przeprowadzonej oceny ofert uzyskała największą liczbę punktów.

Szczegóły zamówienia dostępne są TUTAJ

Źródło UM Dobre Miasto

51 KOMENTARZE

 1. niech zgadne wyrównaniem terenu i połozeniem polbruku zajmie sie firma L,?? wogóle po co potrzebny jest ZGK jak wszystkie prace wykonuja i tak firmy prywatne ??

  • „niech zgadne wyrównaniem terenu i połozeniem polbruku zajmie sie firma L,?? ” Posłużyłem się cytatem Jacka, a to dlatego bo wypada zapytać Jacka. A co zabolała głowa, że ZGK wygrał przetarg, a podwykonawcą będzie firma L? Tak krótkowzroczne myślenie Jacka utwierdza mnie w tym, żeś tępy na umyśle jak obuch siekiery! Te pieniądze za inwestycję od Gminy i tak zostaną w Naszej gminie. A może to Jacek ma firmę i odpowiedni sprzęt i chciałby być podwykonawcą? To polecam zgłosić się do ZGK do prezesa lub kierownika na poważną rozmowę.

   • Są ludzie, których budowa, uniemożliwia myślenie o czyiś interesach jako o czymś POZYTYWNYM. Jeżeli ktoś „robi interes” to znaczy, że kradnie, oszukuje, przekupuje i deprawuje. Dla nich każdy kto ma firmę jest co najmniej podejrzanym i powinien być tępionym z urzędu. Oczywiście wyjątkiem mogą być interesy posiadacza takiej budowy. Sam nie jest w stanie odczuwać dyskomfortu np. z powodu nieoddawania zaciągniętych po trunku pożyczek lub załatwiania czegoś dla siebie poza konkursem.
    Takich ludzi jest sporo ale większość z nich się dobrze ukrywa. Całe nasze szczęście, że czasami, któryś w przypływie swojej głupoty, odkryje się nam.

  • Jacek jak widać ma dużą wiedzę ogólną.
   Czy może wyjaśni nam Jacek jak to możliwe, że pomimo szerokiej promocji stowarzyszenia,
   na zdjęciach „pozytywnych” coraz mniej jest ludzi z Dobrego Miasta.

 2. E betony spojrzeć trzeba na te pomosty na pseudo plaży to będą te same pomosty żeby nie było więc cudów nie będzi e pdw

  • Kwestię rozbiórki starych pomostów i budowę tego, co zrobiono w zamian, co jest faktycznie nawet nie karykaturą poprzednich pięknych pomostów, BADAŁA Komisja Rewizyjna.

   Co udowodniła Komisja Rewizyjna? Nic nie udowodniła.
   Bo trzeba umieć udowodnić albo zamknąć dziób.

   • Gdzie się podziało drzewno ze starych pomostów?
    Gdzie se podziało ja pyta?
    Ktun ukrat?
    Na milicje zadzwonie jak się nikt nie przyzna!!!

 3. jacka, boli to, że jakaś firma prywatna będzie mogła wykonać jakąś robotę, za którą zapłaci Gmina.
  jacka boli także to, że „ktoś”, „kiedyś”, podjął decyzję aby zmniejszyć podatek dla największej firmy w mieście. Na pewno on nie pracuje w tej firmie, bo w przeciwnym wypadku oznaczałoby to, że źle życzy pracodawcy od którego pobiera pensję.
  Jakiegoś „jacka” boli to, że na stanowisku dyrektorskim w Centrum Kultury, jest osoba, która znakomicie się nadaje do tej pracy. „jacek” byłby lepszym dyrektorem ale nikt tego nie potrafi zrozumieć.
  Pewnego „jacka” szlag trafia gdy widzi burmistrza, choć gdy parę lat temu, gdy ten sam burmistrz zaprosił go do swojego komitetu wyborczego, to był bardzo uradowany i propozycję przyjął.
  „Jacek” nie dał rady powstrzymać się od wrednego, głupiego komentarza nawet pod postem o „Bohaterskiej dobromiejskiej rodzinie”. Burmistrz wg jacka przesadził wychwalając naszych bohaterów, bo przecież prawdziwy bohater jest tylko jeden.

  „Jacek” na pewno ma o sobie dobre, pozytywne zdanie, więc nie bądź jak „Jacek”, bądź negatywny!!!!!!!!!!!!

 4. Jestem ciekawy ile to dobrego, pozytywnego, pożytecznego w swoim życiu zrobił Jacek? Takich krytykujących, tępych myślowo JACKÓW w Dobrym Mieście co przeszkadza im każdy i wszystko pewnie w Naszym Mieście jest duuuużo!!!!!!, oj duuuużoooo!!!! A niech by tak Jacek wysilił się i napisał czego to w swoim życiu dobrego, poza krytykanctwem dokonał. Domyślam się kim jest Jacek? I zapewne się nie pomylę, że poza krytyką burmistrza, radnych i innych mieszkańców w Dobrym Mieście niczego dobrego nie dokonał!!!!

   • Jacku, jako tako posługujesz się internetem, załóż sobie profil e-puap, zweryfikuj go na przykład poprzez konto bankowe i kiedy już będziesz mieć Profil Zaufany, wówczas napisz do Burmistrza Dobrego Miasta wniosek o udzielenie ci informacji publicznej.
    Zadaj takie pytanie jak zadajesz tu na forum i będziesz wiedzieć.
    Dodam, że Burmistrz jest zobowiązany prawem, aby udzielić ci odpowiedzi w ciągu maksymalnie 14 dni. Chyba wytrzymasz?

    Jest jeszcze druga opcja.
    Burmistrz Dobrego Miasta posiada oficjalny profil na portalu Facebook.
    Tam z wysokości swojego urzędu odpowiada czasami na pytania Obywateli.
    Sądzę, że Burmistrz odpowie na twoje pytanie. Z prostej przyczyny. Abyś nie rzucał podejrzeń na ZGK i Urząd Miejski, że działają wbrew prawu.
    Może wybierz tę formę?
    Zapraszałeś nas do dyskusji na Facebooku w sprawie słupków na rondzie. Ale na twoich jackobonifackodariuszowych pokrzykiwaniach się tylko skończyło, bo oczywiście nie miałeś odwagi.
    Może tym razem ci jej wystarczy?

 5. Będziemy bacznie obserwować prace nad jeziorem. Czekamy na konkretne pomosty i parking! p.s mistrzu z wcześniejszych komentarzy przestań już bajdurzyć i oceniać, popatrzymy na efekty!

 6. kolejne mistrzostwa już niebawem, kolejna spartakiada i kolejne medale, kolejne zwycięstwa MISTRZ OCZYWIŚCIE JEST TYLKO JEDEN! NAJLEPSZY!

 7. Jack Stronger

  Siedzi Jack na bazie w lesie,
  może pomysł wiatr przyniesie.
  Event blisko, lud się zwali
  czym on biedny ich rozpali.
  Czy zachwyci gości kupę,
  gdy petardę wsadzi w dupę?
  Pomysł jednak słaby nieco,
  kormorany gdzieś odlecą.”
  Aby świat usłyszał o nim,
  wielkim, dobromiejskim asie,
  wpadł na pomysł jeszcze lepszy,
  aby łeb zanurzyć w kwasie.
  Gdy na pasku TV Info
  padło o rekordzie zdanie,
  Jack przedstawiał swoje racje
  jedząc gwoździe na kolacje.

  Jeszcze nie raz nas zaskoczy,
  ten co „piepszem” sypie w oczy.

  Słabe, nie wyszło, nie mam czasu,
  zarobiony jestem.

 8. Przesunęliście stare kładki? 🙂 A ja myślałem że jakaś wieś w nagrodę dostanie 🙂 -Ty BURMISTRZ nie zapomnij tylko o dojeździe do jeziora i wystarczającej ilości miejsc parkingowych! 🙂

 9. Niech mi ktoś powie, w którym pliku z zamówienia publicznego jest napisane, jaka jest całkowita wartość zamówienia? Czy to powinno być w Ogłoszeniu o zamówieniu z 22.08.2017?

  • Bo tam jest tylko takie coś:
   II.6) Całkowita wartość zamówienia (jeżeli zamawiający podaje informacje o wartości zamówienia):
   Wartość bez VAT:
   Waluta:

   (w przypadku umów ramowych lub dynamicznego systemu zakupów – szacunkowa całkowita maksymalna wartość w całym okresie obowiązywania umowy ramowej lub dynamicznego systemu zakupów)
   Gdzie znaleźć to 2 miliony 100 tysięcy?

   • Wszystko tak jest robione w tym mieście . Na osiedlu na kacu i po ostrym chlaniu nauczycielka Regina pracuje boję się tam zostawiać swoje dziecko inni rodzice też. Dyrektorka udaje że nic nie jest nie ma problemu ale co się dziwić jak dyrektorką jest stara dewotka stara panna bezdzietna emerytka która podobno stosuje mobbing dla swoich pozostałych pracowników a pijaczki się boi i urząd udaje że nic się nie dzieje.Tacy ludzie zajmują kluczowe stanowiska.Wybory się zbliżają to się rozliczy ekipę.

    • Andrzeju, jeżeli przypadkiem jesteś w małym zamkniętym pomieszczeniu a twoja praca polega na myciu czegoś rozpuszczalnikiem nitro, NATYCHMIAST otwórz okno w celu przewietrzenia i wyjdź na zewnątrz budynku!!!
     Jeżeli twój pracodawca nie poinformować ciebie o zagrożeniu zdrowia związanemu z wdychaniem rozpuszczalnika, to natychmiast poinformuj o tym zdarzeniu Państwową Inspekcję Pracy.

    • Do Andrzeja
     Bardzo niskie jest to, co robisz. JEŚLI OCZYWIŚCIE NIE JEST TO POMÓWIENIE, czy zgłosiłeś sprawę dyrekcji oraz burmistrzowi?
     Wgląda to wszystko na pomówienie i osoby, o których piszesz, powinny dać ci nauczkę.

 10. Pochodzę z DM po studiach na UW zostałem w Warszawie. Czasy były cięzkie załapałem się do pracy na kierownika w markecie na Gocławiu. Kierowniczką tam była siostra dyrektorki. Co ta kobieta z nami wyrabiała mobbing zastraszanie. Ludzie się bali i oficjalnie nikt nic nie mówił rozmawiali na forach. W końcu ją wywalili. Na szczęscie czasy się zmieniły nie ma ludzi nie zastąpionych pracy jest w bród. Widzę że siostrunie obie psychiczne ciekawe która od której się uczyła. Wszyscy tam młotkiem stuknięci w tej rodzince łącznie z byłym śpiącym burgerem. Dlatego nie obrzucajcie błotem Andrzeja bo napisał prawdę z palca nie wyssał tego. Wszyscy wiedzą tylko udają że nic się nie dzieje. Wybory się zbliżają wybierajcie mądrze. Nie bierzcie kontynuacji starego w nowym opakowaniu bo będzie to co przez 20 lat było. Znając życie to tej Pani nikt nie ruszy. Rozliczcie przy wyborach. Link do strony o siostruni. http://www.pracadokitu.com/temat/696/tesco-goclaw-warszawa/

  • Naprawdę czasy musiały być bardzo ciężkie, jeżeli doszło do tego, że „załapałeś się do pracy na kierownika, gdzie kierownikiem była siostra dyrektorki”.
   To musiało być ujmujące, gdy tak siedząc na przerwie i jedząc kanapki rozmawialiście ze sobą:
   – Pani kierowniczko…
   – Słucham Panie kierowniku.
   – Czy Pani kierowniczka nie uważa, że może by tak pokierowniczyć trochę?
   – Ależ Panie kierowniku, przecież my tu nie jesteśmy od kierowania, od kierowania jest dyrekcja.
   – Oj, przepraszam Panią kierowniczkę, ja myślałem, że dyrektor jest od dyrektorowania.

   • Tylko ludzie słuchający rozgłośni toruńskiej, mogą zmienić oblicze tej ziemi.
    Oczywiście pod warunkiem, że wcześniej sami się nie pozagryzają na śmierć.
    Jaro, Krycho, Jack – oni tak nam mogą zmienić „świat”, że będziemy musieli ruszyć na podbój kosmosu.

     • Jacuś, a jakie ty masz prawo mówić, kto ma prawo mieszkać w Polsce i sugerować, że ktoś ma wyjechać?
      Polska nie jest katolicka, wbrew temu, co się roi w tej twojej opętanej głowie narodowca.
      Polska jest krajem dla wszystkich Polaków. Niestety, nawet dla takich jak ty.

     • Jacek, nie podoba mi się koalicja radiomaryjna i ty także bardzo mi się nie podobasz.
      Na szczęście Polska jest krajem nie tylko dla takich człowieków jak ty i radiomaryjna brać. Aby ten kraj pozostał w dalszym ciągu krajem cywilizacji zachodniej, tacy jak ja nie mogą z niego wyjechać. Nie możemy wam oddać Polski bo ją zepsujecie do reszty!!!
      Trzeba zrobić wszystko na co prawo pozwala, aby ludzie „jackopodobni” nigdy nie dostali władzy we wsiach i miastach. Dać takim człowiekom jak ty władzę, to tak jak dać chorym psychicznie broń i ostrą amunicję.
      Co do twojego katolicyzmu – zrozum, że słowo katolicyzm nie pochodzi od kata i cynizmu.
      Kąp się w tej swojej zimnej wodzie, skacz na bosaka po rozżarzonych węglach, nawet acidu nalej sobie majtasy, tylko nie mów innym czy mają prawo do mieszkania w Polsce!

     • ONR tł zaraza Polska jest krajem dla wszystkich Polaków. Niestety, nawet dla takich jak ty.! Zimna woda nie zawsze zdrowia doda -zacytuje-Aby ten kraj pozostał w dalszym ciągu krajem cywilizacji zachodniej, jak masz ochote zabiore cie do niemiec i pokaze cywilizacje zachodnia ! nalezy z cała stanowczością tępić zdrajcow którzy donoszą na swój kraj !! POLSKA DLA POLAKÓW !! CZOŁEM WIELKIEJ WOLNEJ POLSCE !!

     • Najlepiej by było, gdybyś ten akt wykonał biorąc duży rozpęd.
      Dziesięć metrów rozpędu i czołem w mur kolegiaty. Budynek ten wytrzyma twój zakuty łeb bez problemu. Tobie co prawda to nie pomoże ale przez parę dni nie będziesz widział klawiatury komputera.
      Lucyfer idź na całość!!!

    • najlepiej jest kogos krytykowac a siebie nie widzac ,widac tvniemiec dobrze móżgi wyprało ale w PO potrzeba tepych ludzi i bardzo łatwo sterowalnych !

 11. teraz wiem dlaczego wymyślono internet żeby ludzie SŁABI mogli bez obaw ze dostanie w morde mogli wypowiadac sie a tu chulaj dusza nikt rysy nawet nie zrobi na twarzy.

  • Lucyfer już wie dlaczego wymyślono internet. BRAWO!!!

   Nie wie jednak jeszcze, dlaczego wymyślono koło.
   Uwwwwagggaaaaa!!!
   Po to wymyślono koło, aby tacy jak Lucyfer mogli się nim walnąć w czoło!!!

   Lucyferze,
   w południe, z rana i z wieczora
   używaj tylko stalowego koła.
   Bierz je w swe silne ramiona
   i z całych sił używaj,
   wykrzykując WIELKIEJ POLSCE Z CZOŁA!!!

   • Tak na poważnie, to w przypadku Jacka, DARIUSZA, Bonifacego i Lucyfera żaden psychiatra nie pomoże. Nawet niezwykły.

Napisz komentarz. Pamiętaj pisząc komentarz odpowiadasz za jego treść. Nikt nie jest anonimowy w internecie. Administrator zastrzega sobie możliwość usuwania lub edytowania komentarzy bez podania przyczyny. Prosimy o zachowanie kultury wpisów.

Dodaj swój komentarz.
Please enter your name here